אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היזם הסדרתי אלון מאסק מתכנן ליישב מיליון בני אדם על מאדים

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
השאלה האם יכול להתקים מין אנושי משגשג ב 1/3 מהכבידה שיש בכדור הארץ
אולי בסוג של תרופות מפצות שעוד אין כיום, או סוג של שינוי גנטי של אנשים שלא יוכלו בכלל לחזור לחיות יותר בכדור הארץ, ידוע שחוסר כבידה גורם נזק כבד לאנשים, ולמרות שזה לא כמו ריחוף במיקרו-כבידה שיש בתחנת חלל זה בכל זאת השפעה לאורך כל החיים, לדוגמא יתכן ותינוק שיוולד שם יסבול מכל מיני מוטציות קטלניות, לכאורה נראה יותר פשוט לבנות מושבה בחלל בצורת גליל לדוגמא וליצור כבידה מלאכותית שתפתור את הבעיה ע"י סיחרור, היתרון הגדול ביותר להיות על פלנטה הוא הקירבה למשאבים מסוגים שונים,
תייר סקפטי | 11.06.15
27.
יהיה מקום מעניין לנסות בו שיטות שילטון אחרות
ועם פרטיות מסוג שונה - אפסית. יש גם יתרונות. אבל בעניין החלליות - הן ישמשו להעלות אנשים מהשטח לחלל, לחללית שתהיה כבר שם. אין טעם לבזבז משאבים להעלות 100 איש בבת אחת. עדיף בחלקים.... במאדים - ההתיישבות תהיה כנראה תת-קרקעית, כי למעלה יבש וחם או קר מדי. תהליך ההארצה יותחל, עם המסת כיפות הקטבים. אבל עד אז - הכל יתקיים בתוך כיפות פלסטיק.
כג | 11.06.15
16.
אני הייתי בודק איך אפשר להתחיל תהליך של פוטוסינתזה
באמצעות צמחי פרא שגודלים בתנאים קשה הם אלה שייצרו חמצן לשתול כמה שיותר ולנסות להשקות אותם , אז המאדים יתחיל לקבל יותר תנאים וצורה דומה לכדור הארץ מהביט תנאים. נכון לעכשיו יש שם הפרשיי טמפרטורות קיצוניים ולא נראה שהאדם יחזיק שם מעמד.
גלעד מנחם | 10.06.15
6.
לא חכם ולא מציאותי
אם יש אפשרות ליישוב מאדים היא צריכה להתחיל בפיתוח טכנולוגיה רובוטית עם בינה מלאכותית. רובוטים שיודעים לחצוב חומרים והכי חשוב - לבנות עוד רובוטים... לאחר שיהיו מספיק רובוטים, חלקם יוכל להתפנות לבנייה ו/או חציבת מנהרות. בכל אופן הרבה יותר קל לבנות ערים צפות באוקייאנוס, ליישב את אנטארקטיקה, לבנות ערים מתחת לאדמה, לבנות במדבריות או פשוט לשמור על כדור הארץ.... כי למאדים אין כושר נשיאת חיים בכלל ואם לא נלמד לחיות בצורה שמגבירה את כושר נשיאת החיים של הסביבה לא יעזור לנו להגיע למאדים.
סנופקין | 10.06.15
5.
תגובה
תגובה מספר 1 לפי גישתך תל אביב ושאר המושבות במישור החוף לא היו צריכות להיות קיימות כי החלוצים היו אומרים "איכס לא נתיישב פה! מי רוצה להתיישב במקום מלא ביצות ומחלות נחכה עד שמישהו אחר יעשה את העבודה הקשה ורק אז נתיישב פה (אף אחד לא היה עושה את העבודה הקשה)
חסוי | 10.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת