אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפתרון של כחלון למשבר הדיור עלול להוביל לבכיה לדורות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
כחלון מפזר הצהרות של קוסם סוג ז ...))שערוריה !
זה אותו כחלון שרוצה לבנות על שטחים חומים בישראל .... אם זו קרקע חומה שבעבר הופקעה מהבעלים הפרטיים לצרכי ציבור המדינה צפויה לתביעות להחזרת הקרקע לבעלים שמהם היא הופקעה. מכירת קרקעות לבנייה מסחרית למגורים על אדמות מדינה בייעוד ציבורי (קרקע חומה) בשליטת העיריות .?? כל עיריה תמכור את הקרקע החומה לטובת מילוי הקופה במקום להתייעל או לא לוותר בעניין גביית ארנונה כחוק. אם הפקיעו ממני קרקע לצרכי ציבור כדי לבנות בתי ספר, גנים בתי ספר וגינות ציבוריות ומחר על הקרקע החומה הזאת יבנו פרויקט של דירות להשכרה, זכותי המלאה לדרוש לקבל בחזרה את הקרקע שהופקעה ממני ... בנוסף, כל רוכש דירה שילם לרשות המקומית היטלי פיתוח ע"ס כ- 100,000 שקל לדירה, באם העירייה לא תשקיע את הכסף בהקמת מבני ציבור וגינות עירוניות כפי הובטח, אפשר לתבוע את העירייה להחזר של חלק מכספי היטלי הפיתוח שלא הושקעו כמובטח ימשיכו לגנוב ראשי עיריות ומועצות ישוחדו ע"י קבלנים ויזמים רמת הבנייה תהיה בשפל מרפסות יקרסו וקבלני משנה יעשו קופונים בבניה שתהיה קטסטרופה באיכות ז המדינה היא בעלת 93% מהקרקעות במדינה במקום להפשיר קרקעות דרך המנהל , אתה מתעסק בשטחים שמיעודים לשירותים קהילתיים, ואת מעט השטחים הירוקים שבעבר הופקעו לטובת הציבור ולמטרת רווחתם מבעלי האדמות כחלן ממוקד כעת בטובת רווח "יזמי" של המדינה ...והענקת קופונים לקבלנים בחסות הטלת סמכויות על העיריות ואפסס קבלת אחריות של המדינה !!??? איזה עצוב :-( נזקים בלתי הפיכים עם בכיה לדורות ! זה יהיה לאט ובטוח, ובעוד 30 שנה נשב ונבכה למה אין גינות או מספיק קרקעות לגני ילדים ושטחים ציבוריים וירוקים לרווחת ילדינו !!
ב.ליניצקי | 23.06.15
20.
עוד לא התחיל וכבר "עליהום"?
משבר הדיור מחייב מחשבה מחוץ לקופסה שתכליתה מתן מענה נכון למצוקות הדיור. על פניו נראה כי גברת ביטרמן סבורה בטעות ובהתנשאות מה...כי הבניה הירוקה היא בראש סדר העדיפות הלאומי...לא כך הוא!הבניה הירוקה צריכה לבוא מתוך ראיה ארוכת טווח המשלבת אינטרס לאומי עם המצוקה הקיימת.טוב תעשה גברת ביטרמן אם תמנע מלבקר את השר ולגרום למועצה לבניה ירוקה להיות חלק מהפתרון של המשבר ולא אופוזיציה לשר החדש הניצב בפני אתגר לא פשוט!המועצה מחייבת להיות חלק מהתהליך והיא מחייבת לה מהמקום של הובלת הבניה הירוקה בישראל.
עופר | 12.06.15
18.
אפשר לחשוב שהתכנון העירוני היום הוא כזה מוצלח...
שיכונים דוחים של בניינים גבוהים מרוחקים אחד מהשני וביניהם חניה ודשא... לזה את קוראת תכנון? הייתי מפטר את כל מי שנגע בתחום והוביל למחדל הבזיוני הזה שבגללו המדינה נראית כמו שהיא נראית. בניה ירוקה זה סבבה אבל תכנון עירוני ירוק לוקח בחשבון עירוב שימושים והגדלת הצפיפות העירונית.
סנופקין | 12.06.15
17.
ניגוד אינטרסים בין מדינות האוצר להשתתפות הממשלה בדיור מוזל
האוצר הוא מצידה האחד של הקופה והדאגה לבנית דיור מוזל היא מצידה האחר של הקופה. ניגוד אינטרסים בין שני גופים שמנהל אדם אחד כחלון. מכאן הברכה לא תבוא כי לספק אמצעים לבניה שאינה מכניסה כסף לקופה תקומם את אנשי האוצר שינסו להכשיל את המהלך מתחת לאפו של השר שריכז לעצמו את כל הסמכויות ובפועל בשטח לא תהיה לו סמכות על כלום, מכל מקום , כפי הנראה שהשם כחלון יזכר ככישלון.
צבי האשכנזי | 12.06.15
16.
יש משבר דיור? מה עושה כחלון? מטיל מיסים.....
יש חשש אמיתי כי מה שכחלון יעשה יתברר באסון כלכלי של ממש. אכן, יש משבר וקשה לצעירים לרכוש דירה. הפיתרון מאוד פשוט. להגדיל מאוד את היצע הדירות לרכישה לאותו סקטור באוכלוסיה ששם נמצאת הבעיה. מה עושה כחלון? מטיל מיסים על ימין ועל שמאל על סקטורים אחרים. איך בדיוק זה יפתור את הבעיה לא רק שלא ברור אלא שיש חשש של ממש שזה רק ירע את הבעיה. אוי לנו שבחרנו בכחלון שכן יש סיכוי לא רע שהכחלוניזם הזה עוד יכחיל את כולנו כשנכרע תחת מיסוי דרקוני.
חושש מהכחלוניזם | 12.06.15
15.
הכתבת צודקת, זאת אם היינו מדינה אירופאית מתוקנת
בישראל, שבה חלק גדול מן ההחלטות קשורות לאגו ולעשיית שריר אין מקום לעשרות ועדות מחליטות. אם רוצים להזיז דברים כאן, חובה לרכז אותם תחת קורת גג אחת. התוצאות לא בהכרח הכי טובות, אבל לפחות יש תוצאות... לכל מי שהדברים לא נראים לו, כנראה שלא הפנים שישראל כבר הפכה למדינה מזרח תיכונית מהבחינה התרבותית. הכלכלה פוסעת אחריה באותו הכיוון.
 | 12.06.15
13.
אני בעל שתי דירות להשקעה בתל אביב ושמחתי ביום שכחלון קיבל את האוצר
למה? כי כחלון הוא ליכודניק אפס שלא עשה שום דבר בחיים שלו ולא מבין בכלכלה ומוקף יועצים מטומטמים. בטווח הקצר כחלון יעלה את מחירי השכירות - מי שאין לו לקנות דירה יכרע עוד יותר תחת הנטל. בעלי בתים להשקעה לא ירגישו שום הבדל משמעותי. אחר כך כל המיסוי לא יביא לירידה של שקל בערכן של הדירות , בטח לא בתל אביב. למעשה לא תהיה פה שום ירידת מחירים, נהפוך הוא. מי שיש לו 2 מיליון להשקיע בדירה לא ירגיש שום מס קניה. אם יהיה חסר לו יקח הלואה למס ויחזיר אותה תוך מספר קצר של שנים, בטווח הארוך הוא לא ירגיש את זה בכלל כך שההיצע לא יעלה ושום מחיר לא ירד. למרות שכחלון עובד לטובתי, ולמרות שהילדים שלי מסודרים, הצבעתי אחרת , כי חשוב לעזור לצעירים פה להגיע לדירה אבל הטיפשם שבחרו ליכוד וכחלון שמו מקלות בגלגלים. אז חפשו אותנו בסיבוב.
שי | 12.06.15
11.
רשויות התכנון גורמות לכך שלוקח 12 שנים לקבל אישור בניה
אי היעילות במוסדות האלו זועקת לשמיים. לא צריך כ"כ הרבה זמן בשביל לתכנן קרקע ולבנות עליה. מספיקה שנה אחת של תכנון והתנגדויות וזהו! טוקבקיסטים פה מדברים על הטלת מס על יזמים שלא בונים על קרקע לבניה. מה עם מס על הממשלה שלא נותנים לאנשים לבנות? גוררים אותם עשרות שנים במוסדות התכנון. מה אתם חושבים, שאפשר לבנות מתי שמתחשק? אי אפשר לצפות מיזם לבנות מייד על קרקע אם המדינה לא יכולה להתחייב על תאריך קבלת אישור בנייה.
דודו | 12.06.15
7.
כל מה שהאוצר נוגע בו זו "בכיה לדורות" דוגמאות?
העברת הפנסיות מהבנקים לבתי הימורים, תקצוב מערכת הבריאות בחסר וייבושה ובמתכוון, הקמת תאגידי המים ליצירת מקור יש מאין לגביית מע"מ, ריקון/השתלטות על עתודות הביטוח הלאומי ופגיעה אנושה בקצבאות הזיקנה, חיסול הדיור הציבורי והעלמת הכספים שנגבו ויועדו ללבניה ציבורית בסך 3 מיליארד ש"ח והיריעה ארוכה
ועם עובדות לא ניתן להתווכח | 12.06.15
5.
עוד חוות דעת "גאונית"...שמענו כבר הכל..הגיע הזמן לנסות משהו שונה
אני שמח שכל המקובעים נגד. זה כבר אומר לי שהוא על הדרך הנכונה.. כל החכמים מנגנים אותה מנטרה ששומעים מאחרים וכל בוגר כלכלה יוצא עם אותה אסכולה עתיקה שהוכיחה עצמה כשגוייה ואינה מתאימה לזמנים אילו. בעיקר אני אוהב לקרוא את ה"ידענים"...לו היו אמיתיים עם עצמם ,היו יושבים ובודקים את המודל שלהם על פני 8 השנים האחרונות ואולי היו לומדים פרק בצניעות. שבת שלום ישראל.
יוסק'ה  | 12.06.15
3.
לכל בוחרי כחלון
אתה אנשים טפשים. זה היה ברור מה יהיה כאן. ומי שחושב שכחלון באמת אחראי על מהפכת התקשורת והוזלת המחירים,טועה. זה פשוט נפל בזמנו,אלה תהליכים שלוקחים שנים. זה לא בזכותו. מחירי הבתים יעלו ויעלו עד שאנשים יצאו לרחובות ובמקביל יוחלף השלטון הרע הזה, לא תבינו? תשלמו.
יוסי | 12.06.15
2.
ניהול כושל של רוב ממשלות ישראל בנושא - מכה אסארטגית
1. תגובה של מספר 1 מדויקת ונכונה. 2. מעבר לכך, ריכוז כל הבנייה במרכז הארץ והפיכתו לגטו אחד גדול, מהווה מכה אסטרטגית למדינה. במקום לפזר את האוכלוסיה בכל הארץ הקטנה ממילא, בונים קוביות במגדליי ענק, בלי מרווח בין המגדלים, ללא מקומות חנייה וללא תשתית תחבורתית מתאימה. 3. במקביל מזניחים את הצפון והדרום ומאפשרים לפולשים מקומיים להשתלט על שטחי ענק מבלי שהחוק יוחל עליהם. 4. מדינה קטנה, כמו שלנו היה צריך, זה זמן רב, לרשת לאורך ולרוחב במסילות ברזל , עם רכבות מהירות. כך, ניתן היה להתגורר בירוחם, למשל, ולעבוד באזור המרכז, כאשר זמן הנסיעה לעבודה היה קצר יותר מאשר להגיע היום מרמת גן לתל אביב. 5. באופן כזה, הדיור היה זול ובהישג יד כמעט לכל אזרח; איכות החיים (נסיעות ממושכות) גבוהה יותר; תנאי מגורים איכותיים יותר; פיזור אוכלוסיה חשוב מבחינה אסטרטגית ועוד. 6. אלא מהי? מונופולים תחבורתיים ואחרים ושיקולים צרים מנעו עוד בעבר הרחוק לבצע את הדרוש, כולל הקמת רשתות תחבורה תת-קרקעיות. ממשלות ישראל מעדיפות שנקנה מכוניות פרטיות ונשלם מס גבוה ביותר; שנרכוש כמה שיותר דלק בעלות מיסוי מטורפת, כאשר איכות החיים וטובת המדינה רחוקות מלעניין אותן. מעדיפים להשקיע בהרחבת כבישים ומחלפים במקום בתחבורה ציבורית נורמלית.
רון | 12.06.15
1.
ברוב המקרים "בניה ירוקה" היא שם קוד לרמאות, ולהעלאת מחיר שאינה מוצדקת
הדייר, שהוא הלקוח הסופי, לא יכול באמת לבדוק את זה. גופי הפיקוח - בכל מקרה לא מבצעים את עבודתם - כפי שראינו בנפילת המרפסות. (אם גופי הפיקוח היו עושים את עבודתם - נפילת מרפסות לא היתה אפשרית) קבלנים - כגוף עכסקי למטרות רווח, יחסכו בכל מקום אפשרי. אם כתוב בתוכנית 20 ברזלים, הם יניחו שהחישובים לוקחים בחשבון עומסים מקסימאליים גבוהים מהמציאות (שכן הם אמורים לקחת טווחי ביטחון), ולכן ישימו רק 16-18 ברזלים. אם כתוב עובי בטון של 40 ס"מ, הם יקחו בחשבון שגם כאן - מדובר בעומסים מקסימאליים גבוהים מהמציאות, ויצקו 25-35 ס"מ עובי בטון. לצרכן הסופי אין שום יכולת לדעת בדיוק מה קורה.
 | 12.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת