אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לא להאמין: חיים ולומדים לתואר באירופה? זה יעלה לכם פחות מבישראל

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
הכל עניין של בחירה תפסיקו להציג את הארץ בצורה כל כך רעה בכל מקום המחייה יקרה
אני לומד בלונדון באוניברסיטה עם שם ממוצע לא מאוד מוכרת ,התמזל מזלי ובזכות היותי צאצא רומני (חלק מהאיחוד) וקיבלתי הלוואת סטודנט מהבריטים שאצטרך להחזיר רק כשאתחיל לעבוד וזה גם מעל משכורת שנתית מאוד גבוה . מה שמבינים כאן לא מבינים במקומות אחרים ושדבר כזה גם אם לא אוכל להחזיר אותו בסופו של דבר מניע כלכלה , הרי בסופו של דבר המחיה בלונדון מאוד יקרה ועולה בהרבה מעל 5800 שקלים ישראליים אם ברצונכם גם לעשות חיים כאן . וזה מה שמניע כאן כי בסופו של יום אני בתור סטודנט שחי כאן מספר שנים הולך להוציא על טיסות, שכר דירה , אוכל , בילויים הרבה יותר כסף ממה שעולה התואר שגם הוא בסופו של דבר מגיע לכיסים בריטיים שמשמלמים מסים בכל התחומים שציינתי , וזה מה שצריכים להבין בארץ למרות המצב הביטחוני ועם שמות גדולים כמו העברית , הטכניון וכו' שצריך לייבא ולפתוח אפשרויות רבות לסטודנטים בינלואמיים שיגיעיו ויניעו את כלכלת ישראל זה הכל . בהצלחה לכולם :)
חיפאי בלונדון  | 16.10.15
31.
מה הבעיה במכללה למנהל או בבינטחונים?
שניהן מכללות ברמה הגבוהה ביותר בישראל- ובמחלקות מסוימות אף יותר מהאוניברסיטאות הישראליות. מעבר לכך, הקשרים שנוצרים שם עוזרים מאוד בקבלת עבודה בהמשך הדרך. אף אחד לא הולך לשם בשביל ללמוד- הולכים לשם בשביל להשיג את הפרוטקציות הנדרשות כדי להתקדם בחיים. זה נחמד מאוד שדירה בחיפה עולה פחות מ1000 לשותף- אבל בחיפה הבחירה היא מכללות פח שעם התואר שלהן ניתן לנגב את התחת או טכניון/ אוניברסיטת חיפה. האחד בית חרושת למהנדסים עם המסלולים הקשים ביותר בישראל ותנאי קבלה רצחניים, השניה בית גידול לטרוריסטים ושמאלנים- רק נסו לבקש דחיה במועד בגלל מילואים ותראו איך המרצה בגיבוי ראש המחלקה נותן לכם נכשל עקב השתתפות ב"צבא הכיבוש". כך המצב בדרום, בצפון, בירושלים, למעשה רוב התארים בישראל אינם שווים את ההשקעה הרבה שנדרשת על מנת להשיגם- ורבבות סטודנטים יוצאים מהמערכת מדי שנה חבולים, כואבים, בעלי חובות עתק ובלי אופק לפרנסה. אז מי שידו משגת- מי שיכול להשתחל לתוך המכללות שלאחריהן ניתן להבטיח פרנסה וקריירה- שיעשה זאת. כל השאר סתם קנאים. אני ביניהם..
הג'וקר | 14.06.15
30.
על מה הם מדברים?
התקבלתי ללימודי תואר שני בקיימברידג', אנגליה. זו אחת האוניברסיטאות הטובות בעולם, והטובה ביותר בבריטניה. שכר הלימוד הוא 23,000 פאונד!!!! תוסיפו על זה עלות מחייה עבורי ועבור אשתי (חובה להראות שיש את כל הסכום מראש כדי לקבל ויזת סטונדט) ויצא סה"כ 40,000 פאונד! בבקשה, הנה לכם אירופה.
מה? | 14.06.15
28.
חשבון שגוי בבסיסו.
דבר ראשון,סטודנט יכול להמשיך להתגורר בבית הוריו גם אם לומד רחוק, יכול להגיע לבית הוריו בסופי שבוע חופשות וכו' בית ההורים מהווה גיבוי. גם לוגיסטי וגם בעצה בהתייעצות - וזה שווה כסף בחול - הסטודנט הוא עם עצמו. גם בסו"ש בחופשות ובחגים. וזה פאדיחה לראות את כולם נוסעים פרט לישראלים הערבים וקוריאנים וזה עולה כסף. לימוד השפה המקומית זה גם משהו שמוסף לשהיה בין 6 - 9 חודשים. איני נגד לימוד בחו"ל אבל לא בשביל החשבונאות הקטנה הנ"ל.
לימבו | 14.06.15
26.
הצעירים בישראל מעדיפים לסוע למרכז לשכור דירה במרכז וללמוד בבנתחומי או המכללה למנהל
הצעירים בישראל מעדיפים לסוע למרכז לשכור דירה במרכז וללמוד בבנתחומי או המכללה למנהל כדי לעשות חיים בזמן שהם סטודנט. למרות שבחלק מהתארים יש להם אפשרות באוניברסיטה הפתוחה במקום מגוריהם בשליש והמחיר ואיכות תואר גבוהה מאשר במכללות הנ"ל. אז שיפסיקו לבכות מבלי לשמור על הגינות מצידם. הבעיה הכלכלית היא הסטדנרט המוסרי של עם ישראל(ההורים לא יותר טובים מהצעירים של היום).
נ | 14.06.15
25.
ביקורת אישית: הצעיר הישראלי הממוצע של היום לא משקיע מספיר מזמנו בלמידה ומקצועיות
לחלק לא מבוטל מהצעירים של היום אין בעיה לשרוף שנה שנתיים מהחיים על טיול אחרי בצבא במקום להשקיע את זה בקריאת ספרים או ללמוד בספריה של אוניברסיטה או לחסוך לתואר ראשון ושני באוניברסיטה ועוד איזה קורס מקצועי. יש צעירים שעובדים במכירות ושרות ואין בעיה לשקר ללקוח. הצעירים של היום חושבים הרבה על הפאבים שהם יוצאים בהם שהלוואי שהם היו חושבים אותו דבר על לשבת בבית או בסיפריה של האוניברסיטה ללמוד ולהשכיל. מעולם לא שמעתי חברות צעירים אומרים לעצמם לקבוע ללמוד מנהל עסקים או מתמטיקה או כלכלה או משפטים בזמנם הפנוי אבל שמעתי הרבה על לקבוע ללכת לשחק כדורגל או לראות סרט או לצאת לפאב. הבעיה לדעת זה פשוט הסדר עדיפויות, לא אכפת להם באמת או מספיק על הקמת עסקים, יצירת ערך וללמוד מקצוע. זה תמונת המצב של הצעירים של היום. אחרי זה אל תבכו שהחיים קשים לכם ואתם לא יכולים לסחוב את עצמם.
צעיר | 14.06.15
24.
על מה אתם מדברים - אני לומד כעת בוינה ב 1500 יורו בשנה וזה הכי יקר שיכול להיות פה!!!!
סטודנטים אירופאים משלמים 750 יורו לשנה ועוד מקבלים לפעמים מלגת לימודים מהמדינה שלהם (כ 500 יורו ), שלא נדבר על אוסטרים ... שלומדים בחינם לגמרי ( אם אתם לא מחשיבים 18 יורו בסמסטר על אגודת סטודנטים) . גם מבחינת המחיה אפשר בכיף להסתדר פה עם500 יורו בחודש כולל דירה טלפון ואוכל (ולחיות סבבה מה שלא תופס במרכז הארץ) וכמובן שאפשר גם בפחות בשכונות פחות מרכזיות או בערים פחות מרכזיות ... או במדינות כמו סלובקיה צ'כיה והונגריה... לסיכום ... גם הרצל למד בוינה =) וואלה יצא ממנו משו =))
AK | 14.06.15
14.
עלות המחיה באנגליה לא זולה יותר. פשוט השכר גבוה יותר.
אני נמצא פה כבר כמה שבועות. שכר הדירה פה הוא שחיטה מוחלטת ויש להם גם בועת נדלן (ואני לא בלונדון), יש קנס כמו ארנונה (פה קוראים לזה מס עיריה, לפחות הם מודים שזה מס), חשבונות ועניינים. יש מוצרים בסופרמרקט שעולים יותר (ירקות) ופחות (סכיני גילוח, משככי כאבים) אבל סה"כ לא כולל שכר דירה ההוצאות די דומות. ההבדל הוא שהשכר הרבה יותר גבוה. אני מקבל לפחות 50% יותר ממה שקיבלתי בארץ, גם כשהבריטים לוקחים מס הכנסה פסיכי וביטוח לאומי (למרות שאני לא תושב קבע או אזרח). אם זה היה מחושב נטו הייתי מקבל אפקטיבית כפליים. אין מקום מושלם, אבל לפחות ראש הממשלה שלהם הוא לא ביבי.
ללחילחי | 13.06.15
8.
זה לא חדש. מי שאין לו חסכונות או תמיכה מההורים לא מצליח להשלים תארים קשים
בישראל, סטודנטים שנאלצים לשכור דירה בזמן הלימודים בלי שום סיוע מההורים, מתקשים לסיים את התארים היותר קשים. גם סופרמן לא יצליח לסיים תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטה תוך כדי שלושה ימי עבודה בשבוע כדי לכסות את הוצאות המחיה - שכר לימוד, שכר דירה, ארנונה, חשמל, מזון, נסיעות.
רפואה,מדעים מדויקים,הנדסה | 13.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת