אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כשהיכולת לקנות דירה בזול תלויה במקומך בתור

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

70.
כחלון היה וישאר תמיד שכיר החרב של הטייקונים
תכנית משה כחלון לטובת נצב״א של קובי מיימון? כל הנצנוצים, המינויים והסיסמאות אותן מפריח כחלון, הינן מסך עשן כבד שמטרתו להסתיר מעיני הציבור את העובדה שכחלון הוא יציר כפיהם של הטייקונים הטריפוליטנים: קובי מיימון ויצחק תשובה. כעת השיגו הטייקונים עמדת לחץ והכרעה מול ביבי נתניהו, ומחזיקים בידיהם את המפתחות לכספת של המדינה.
דבוש נחום | 15.06.15
64.
תכנית כחלון = תכנית כשלון
אכן, יש לו לכחלון עבודה קשה - להראות כאילו עשה משהו - אך מחירי הדירות ישארו אותו דבר - במילים אחרות לאכול מהעוגה אך שתשאר שלמה. קיבל הצעה הנהוגה במספר מדינות לגבי "דירה ראשונה" כולל הגדרה מה זה דירה ראשונה. אפילו לא צייץ. מה שהיה צריך להמשיך. לסחוט עד הסוף! תראו מאיכן התחיל (העלאת מיסוי) ותדעו לאן יגיע.
מיקי | 15.06.15
63.
כחלון מעדיף לעשוק את מעמד הביניים ולא לגעת באנשי ההון
לפגוע במשכירי הדירות שיש להם דירה לאחת להשכרה זה לפגוע במעמד הביניים שחסך שנים רבות לדירה עבור הילדים או להשקעה לקראת פרישה. זאת במקום לטפל בבעיות שלשמם נבחר, טיפול בגז, בבעלי ההון ובתאגידים הגדולים. כחלון לאחר שנבחר דואג שלא יבחרו בו פעם נוספת
ישראל | 15.06.15
62.
כבר הבנו שכחלון יעשה רק מה שטוב לטייקונים
תכנית משה כחלון לטובת נצב״א של קובי מיימון? כל הנצנוצים, המינויים והסיסמאות אותן מפריח כחלון, הינן מסך עשן כבד שמטרתו להסתיר מעיני הציבור את העובדה שכחלון הוא יציר כפיהם של הטייקונים הטריפוליטנים: קובי מיימון ויצחק תשובה. כעת השיגו הטייקונים עמדת לחץ והכרעה מול ביבי נתניהו, ומחזיקים בידיהם את המפתחות לכספת של המדינה.
נחום דבוש | 15.06.15
57.
2 אתה פשוט טועה מאוד
פיצול דירה מעלה את הרווח בלונג ראן. צריך להביט לטווח רחוק. ברגע שאפשר יהיה להרויח יותר מהשכרת דירות,יהיה להן ביקוש כהשקעה גבוה יותר. מה מסובך כאן להבין? המחירים רק יעלו,הן של השכירות והן של הבתים. ואנשים יגורו פה בקופסאות סרדינים וישלמו הון. זה הככככלללל עבבבווודדדהההה בבבעייניייםםםםםם. ביבי לנצח יעזור לבעלי הממון. זוהי משנתו. חסרי היכולת או שלא מבינים או שמתעלמים מזה.
יוסי | 15.06.15
54.
יש תקציב להכל אבל להכל חוץ מלדיור
יש תקציב להצגות על מחבלים. יש תקציבים מיותרים אז אפשר להעלות את קצבאות הילדים ולעשות את זה רטרואקטיבית. יש תקציב לקייטנות של חרדים. ואני באמת יכול להמשיך עוד ועוד. ובקיצור יש תקציב להכל!!!! רק לא לשוק הדיור. מה ביקשנו בפעם קודמת? את חוק מע"מ 0 שעלה 2 מילארד לתקציב? עכשיו לא נכנס לאם זה היה חוק טוב או חוק גרוע, הממשלה נפלה על זה שאין 2 מיליארד שקלים לטובת הדיור - שזוהי בעיה כל כך גדולה שאני לא בטוח שמבינים את גודלה. הייתי מתייחס לבעיית הדיור בארץ כמו שהייתי מתייחס לבעיית הכבישים בארץ. מעניין מה יקרה בעוד 2-3 עשורים. כאחד שלא הצביע ביבי או כחלון אל תבואו ותרשמו לי תגובות כמו "בחרתם ביבי תאכלו את הדייסה".
חריש | 15.06.15
53.
תשלום עבור השירות הצבאי רטרואקטיבית
ולא בשום פנים ואופן דיור למשתכן על פי קריטריונים של שנות נישואין ומספר ילדים,קריטריונים שמטיבים עם האוכלוסיה החרדית כי בזמן שחיילים שירתו בחינם הם התחתנו ועשו ילדים. יש לעצור את כל ההטבות לפי מגזרים ולתת כסף בכיס למשוחררי צה"ל לדורותיהם.
 | 15.06.15
51.
כחלון אתה והיועצים שלך לא מבינים כלום.
אני צורח כבר שנים פינוי בינוי באיזור המרכז רק הוא יוריד את מחירי הדירות.יש שכונות כמו רמת יוסף רמת הנשיא בבת ים בתים בני 50 שנים ומעלה אלפי יחידות דיור יש באיזור רכבת יש תשתיות . דרך עגב גם קרית שרת בתל אביב . תבינו חברי כנסת נכבדים אנימכיר את תחום הנדלן הרבה שנים ,אני רוצה לעזור לכם רק פינוי בינוי מסיבי ומזורז באיזור המרכז יעזור תודה רבה לכם.
גיא | 15.06.15
43.
כל אחד בא עם תכניות במקום לעשות את הדברים הבסיסיים
זה באמת לא יום לימודים ארוך. כשביקוש גובר על היצע המחירים עולים ולהיפך. לכן צריך: 1. לטפל בהיצע. את זה עושים על ידי שיווק קרקעות מסיבי, קנסות/אגרות גבוהות למי שמחזיק קרקע מאושרת לבנייה ולא בונה. פישוט וייעול הליכי הרישוי. מחיר למשתכן היא גם כלי טוב ואפקטיבי. 2. לטפל בביקוש. את זה עושים על ידי הרחבת איזורי הביקוש קרי הפיכת הפריפריה ליותר אטרקטיבית. את זה עושים על ידי שיפור תשתיות, יצירת מקומות תעסוקה ודאגה לחינוך.
אולי די | 15.06.15
40.
לבנות דירות להשכרה /למכירה בקיבוצים
מדוע אף אחד לא מדבר על הקרקעות שנמצאות בבעלות הקיבוצים. שהם קרקעות מדינה. שכיום מופנים ברובם לתעשיה . חקלאות כבר אין. הקיבוצים מרוויחים כספים עצומים שלא בצדק מקרקעות המדינה. הקיבוצים כבר מופרטים ברובם. בניית דירות בקומות נמוכות יעזור גם בבעיית הדיור.
מחוסרת דיור | 15.06.15
38.
זה מתחיל כשעומדים בתור לדירה וימשך עד לצלחת מרק
שיטת התורים וההגרלות מגעילה אותי 1 זה פתח לשחיתות 2 הממסד צובר כוח על חשבון האזרח 3 יש ביזבוז משאבים אדיר - כל הממתינים בתור שוכרים בנתיים דירות 4 הממסד יתאהב בשיטה כך יהיה תור לגני ילדים , למכונית ,ובסוף לצלחת מרק
ליצן | 15.06.15
32.
קרקעות לבניה ב-ח-י-נ-ם
טוב לא באמת בחינם. המנהל יקרוס. אבל אם המנהל ישווק פי 4 יותר קרקעות לפרויקטים במחיר למשתכן אבל ב1/4 המחיר אז ההכנסה תשאר זהה, כמות הבניה תגדל ומחיר הדירה יקטן. כה פשוט כה מעצבן שלא קורה. הקרקעות שייכות למדינה. המדינה שייכת לאזרחים, כלומר הקרקעות גם ככה שייכות לאזרחים! לא למנהל לעשות על חשבונם קופה. זה לא צריך להיות לנצח. הוראת שעה ל-2-3 שנים כל הפרויקטים במחיר למשתכן ב-1/4 מחיר. מחירי הדיור ירדו ב-10-20% תוך שלוש שנים. מה הבעיה? קדימה!
יובל | 15.06.15
31.
פיצול דירות
יש כמה דברים שלא לגמרי הבנתי איך הם מסתדרים עם השכל הישר. 1. דירת 4 חדרים שהיום נותנת 2.5%-3% תשואה משכירות, או לדוגמא 5,000 ש"ח בחודש, תפוצל לשתי דירות קטנות של 2-3 חדרים, תתן שכירות של 3,000-4,000 ש"ח X 2 בעצם יעלה את התשואה. כאשר התשואה תעלה, כוחות האיזון בשוק יפעלו להחזיר את התשואה ל-2.5%-3%, וערך הדירה יעלה (= התייקרות הדירות). 2. מחוץ למרכז ת"א הביקוש הוא לדירות 3 חדרים ומעלה (זוגות צעירים, משפחות צעירות, משפחות וכו'). פיצול דירות יקטין את היצע הדירות הללו, מכוון שאין בנייה עודפת של דירות כאלו בתכנית. הקטנת ההיצע תגרום לעליה במחירי השכירות לדירות גדולות ובינוניות. 3. מכוון שמדובר בבניינים ישנים בשכונות ותיקות, החוק וההתנגדות לפיצול דירות מקורם בטיעון כי התשתית הסביבתית אינה תומכת בגידול בצפיפות - חניה, כמות רכבים בכביש, מספר דיירים בבניין וכו', תיצור פעולת בזק נקודתית שתהיה לבכייה לדורות למתגוררים באיזורים שבהם יאושר פיצול. מה פיספסתי?
גרישא | 15.06.15
26.
שום גזירה לא תוזיל דירות ואו שכירות - פעם עשיר תמיד עשיר
מר כחלון כנראה שכח את מה שלומדים באוניברסיטה של החיים ,אין פה נוסחאות קסם אם בעל הממון ישלם יותר אז הוא ידרוש יותר או שיעביר את כספו למקום בו יקבל תמורה טובה יותר. הפטנט הזה של הבה נטיל מסים כדי שיסבלו היה אולי ישים במצרים של פרעה ..... פשוט צריך להוריד את מחיר הקרקעות דרך מנהל מקרקעי ישראל ואח"כ לפתוח את שוק הבניה גם לחברות זרות ואז הכל יהיה בסדר. לי נראה השסיפור הזה יתפוצץ למר כחלון על הפנים וזה מהשביבי רוצה תמיד ....
אבי | 15.06.15
11.
אשדוד, נתניה, תל אביב ועוד
חוף אשדוד בערב - כל הדירות חושך!!!!!! כל הדירות עומדות ריקות!!!!!!!!!!!!!! למה לעזאזל?? רוצים מס? תגבו את המס מהצרפתים!!!!! הם הסיבה לעליית המחירים!! חוטפים את הדירות כמו לחמניות - לא מושכרות, לא כלום! הדירות פשוט עומדות ריקות! אתם קולטים מה זה? מס רצח על דירות שעומדות ריקות, קרקעות שלא בונים בהן - ולא המסים ההזויים שלכם !!
שם בדוי | 15.06.15
7.
פיצול דירה אינו חוקי לפי בגץ
ולפ הרשויות המקומיות גם כחלון לא יצליח בשתחום הזה כמו שגם לפיד נכשל עם הבטחות שווא ומאידך אישור פיצול דירה יפצה את המשקיעים על עליית מס רכישה ויתר כל כך כאשר ירשמו את הנכס שקנו על שם אחר שהינו מעל גיל 18 שאינו רשום כבעל דירה אז הרווח יהיה כפול כי הנרשם זכאי לפטור ממס רכישה עד כ 1535000 שח
יורם דירות"א | 15.06.15
3.
בעלי עינין המתנגדים לשינויים
בוקר טוב לשר כחלון ולמר יצחקי בכול בוקר אני מתעורר לכול מיני גחמות והפחדות של בעלי האינטרסים השונים לרצון האמיתי שלכם לעשות סוף סוף שינוי בשוק הדיור למען ילדינו. ממשלות ישראל לדורותיהם לא העזו לגעת בבעיה בוערת זו מטעמים לא ברורים ( ואולי כן ברורים ) ועד שאתם סוף סוף מעזים לעשות שינוי מתנפלים עליכם כול האינטרסנטים בחמת זעם כאילו חרב עולמם. ומה בפיהם רק ביקורת ועוד ביקורת שיבקרו את עצמם על חוסר העשייה רבת השנים ואתם השר כחלון ומר יצחקי תעשו פשוט תעשו אולי יהיו גם טעויות בדרך אך אל פחד רק כך נוכל להציל את ילדינו מחבורת האינטרסנטים שהמצב שנוצר בשוק הדיור מיטיב רק איתם ומשמר את כוחם המעוות על חשבון ילדינו
עובד | 15.06.15
2.
פיצול דירות יועיל ועוד איך! אזורים השתנו דמוגרפית- אין סיבה למשל לדירות 200 מ"ר בשד ירושליים ביפו
הדמוגרפיה משתנה ועימה הצרכים, הבלוקים לעומת זאת קבועים.. קחו את אזור שדרות ירושליים ביפו, שנבנה במקור למשפחות גדולות בתקופה הבריטית. הדירות ענקיות ובמקור הם של כ200 מטר, אם כי רובם כבר פוצל בעשורים האחרונים לכ100 מ"ר. מכיוון שמשפחות כבר לא באות לשם, וקהל היעד הוא צעירים וסטודנטים של המכללה הסמוכה אין שום הגיון בגודל שכזה. יש המצדדים במגורים בשיתוף בדירת ענק - אולם מנסיון רוב השוכרים מעדיפים דירה קטנה פרטית מלגור עם שותפים בדירת ענק, הפיצול כרוך בהשקעה של הבעלים ובסיומה יש לו רווח לא מאוד גבוה, שכן לוקח בערך 10 שנים להרוויח מפיצול דירות, נובע מהיחס בן ההשקעה לתוספת התמורה. תוספת התמורה- קרי הרווח הנוסף לבעלים- הוא שמציק למבקרים. טענות אלו נובעות מצרות עין טבעית, שכן כולנו מקבלים בשוויון נפש התעשרות במיליארדים של טייקונים בני אלים, אבל ש|משה השכן" ירוויח עוד אלפייה בחודש??? זה כבר מרגיז. עניין טבעי שקשור באופי האדם
חוסר הבנה | 15.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת