אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתי ישתלם לנובל להפיק גז מלווייתן?

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עדיף שלוויתן לא יפותח וישמר לדורות הבאים
מי שרוצה שמדינת ישראל תמשיך לשגשג עוד 100 צריך לשמור מאגרים גם ליום סגריר. זה לא שיקול כלכלי אלא שיקול אסרטגי וגיאו-פוליטי. הסכסוך עם הערבים לא עומד להפתר בדורנו ולכן בעוד 20-25 שנה כשלא יוותר גז בתמר, חברת חשמל תתקשר בחוזה ארוך טווח ורווחי שיביא לפיתוח לוויתן.
יריב | 17.06.15
8.
מעבר לשיקולי עלות ו-"מחיר הזדמנו" יש אפשרות שלישית שלא נלקחה בחשבון
ראשית לכל, לעניות דעתו של הח"מ שאינו משפטן ולא "אשת משפטן" הואיל וזו תביעה על טענות העבר (יען כי אפשר לטל חוזה קיים ולדון בכל מחדש) שיקולי המחיר האוי חייבים להיות נגזרים על בסיס EX POST. הזווית שנזחה בדיון הזה היא העלות החלופית שבה הייתה נושאת חברת החשמל לו היא הייתה משתמשת במקורות אנרגיה חלופיים כגון מזוט, פחם וסולר וחישוב עלות יחידת אנרגיה ממקורות אלה לעומת עלותה כשהיא מופקת מגז טבעי. אם חברת החשמל מחיר גבוה יותר, אז ככל הנראה שחברות הגז ניצלו את מעמדן המונופוליסטי ו-"דפקו" לכאורה את חברת החשמל. מתוך עיון בדוחו"ת של חברות חשמל אמריקאיות מעניין למצוא כי כל הזמן החברות "מתמרנות", במגבלות החוק ל-"שיחרור" מזהמים בין שלושת סוגי הדלקים האלה. בגרמניה למשל, שבה גנראציית החשמל משמש ורוח גדולה מאוד (מעל לשליש מהצריכה) חברת חשמל גרמנית גדולה העדיפה, לדוגמה להשבית יחידות ייצור. כך שתחנות הכוח גם הן משחקות במגרש הזה של העדפת המקור הזול ביותר. תקנו אותי אם אני טועה.
SAN STEFANO | 17.06.15
2.
ניסיון להסיט את הדיון
כל התביעה מופרכת כי בכל מקרה חברת החשמל לא מורידה מחירים בהתאם לירידה במחירי התשומות . וזה מכיוון שיש לה בור שמגיע בעקבות חוסר בהפרשות לפנסיה . אז תובע נכבד , קודם תתבע את חברת החשמל בתביעה ייצוגית שגונבים מהציבור לכיסי העובדים אחכ תבדוק להם את התשומות . מהתביעה נראה שהדבר היחיד שמעניין אותך זה כמה מפיקי הגז מרווחים ולא באמת מה הציבור משלם
המגיב הראשון  | 17.06.15
1.
כתבה נהדרץ הבעיה - הנושא סבוך, הציבור לא מבין ולכן ישלם
יש לצאת בקמפיים הסברתי פשוט של עלךון אם מחירים ריאליים לעומת המחיר המשולם. משהו מאוד פשוט שכל אחד יכול להבין... ואז אולי אנשים יצאו נגד זה. ככה, אנשים פשוט לא מבינים.. והספינים עפים כמו החול. כלכליסט! חברו לדא מרקר ולכו בעניין עד הסוף! זה למען הילדים שלנו!
שוקי | 17.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת