אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מסיבת ההפתעה של בנק ישראל: פלוג התחילה בלי להודיע

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
נגידי הבנקים המרכזיים חטפו "שיגעון גדלות" והם מנהלים את שוקי ההון בעולם
נגידי הבנקים המרכזיים כבר לא ממלאים את חלקם במערכת. הם החליטו לנהל את כל המערכת. מעל לפוליטיקאים ומעל כל השחקנים האחרים. בגלל זה, העולם נע וימשיך לנוע ממשבר למשבר. הנגידים המרכזיים הם שיכורי כח אבל, מנהלים גרועים ואין להם מושג מה צריך לעשות. הם עורכים ניסוי פיננסי ענקי ברמה עולמית, ראשוני מסוגו. הם מנסים לכתוב חוקי כלכלה חדשים שישנו את כל ספרי הלימוד. זה לא יעבוד, כי אין להם פתרונות. הם מנפחים בועות מסוכנות ומיטיבים בכך רק עם הבנקאים והמקורבים לשוק ההון. לשם כך הם מקריבים, את החסכונות הפנסיוניים של הציבור הרחב כולו.
אחת העם | 23.06.15
11.
שוויץ
שוויץ, אדון כותב הכתבה דווקא הפתיעה מאוד ואת כולם כאשר הקשר ליורו שהיה לפרנק השוויצרי נחתך ברגע אחד ובצורה מפתיעה. הבנק המרכזי לא אמור לשמור על הבורסא בשיא של כל הזמנים, זה לא תפקידו. צא ולמד. ואם אתה מאשים את הנגידה בכך שהיא הפילה לך את תיק המניות בכמעט אחוז אז כדאי שתבין שהיא גם העלתה לך את מחירי הנדל"ן במו ידיה. אולי זו סיבה יותר טובה להאשים אותה, אתה לא חושב? בכל אופן, קשה לי לראות איך הנגידה שלנו או לצורך העניין הנגידה של ארה"ב מעלות להן ריבית בכיף. פה, העלאת ריבית תקריס את כל המשפחות הצעירות ואת ההורים שלהם גם (כי הם הרי מישכנו את הדירה שלהם גם בשביל שהילדים שלהם יוכלו ליחיות בבית משלהם) ובארה"ב חוב הממשל הוא כה גדול שהעלאת הריבית תגרום לכך שכל הכסף של המיסים ילך לתשלומי חוב - לסינים. הבנקים האלה רק מדברים על לעלות את הריבית - בוא נראה אותם! מה שכן, הריבית תעוף למעלה כאשר השוק יאבד בהם אמון. זה יהיה באמת תהנוג לראות אותם מתפטלים במסיבות עיתונאים.
נתין | 22.06.15
8.
להכנס לפרופורציות
פלוג באה לברך ויצאה מקללת... היא רצתה להודיע שהמשק מבחינתה די התייצב ואין סיבה להפחתות ריבית או הקלה כמותית בעתיד ויצא לה שעוד מעט תעלה ריבית - דבר ששלח את הדולר והאג״ח לצלילות, כאילו זה יקרה מחר או לפני ארה״ב. התיקון הזה מבורך כי הוא היה קורה בכל מצב, אז אין סיבה שאחר כך במקום עכשיו. כשתעלה הריבית בפועל כבר לא יקרה כלום כי השוק יתמחר את זה כבר
שלמה | 23.06.15
7.
ברור שריבית בנק ישראל תעלה אחרי העלאת ריבית בארה"ב. לא לעולם חוסן
הריבית בישראל אינה יכולה להיות לעד נמוכה מאשר ריבית ארה"ב. יגיע היום שהאבסורד הזה יתוקן. הריבית בישראל לא יכולה להיות נמוכה בהרבה מריבית ה"פד", אפילו לא לזמן קצר. ממש לא ברורה לי ה"הפתעה" של כל מומחי שוק ההון. יכול להיות שזה נובע מחוסר אמון של המשקיעים, ביכולת של ה"פד" להעלות את הריבית, למרות כל ה"איתותים" וה"רמיזות" שלו
אחת העם | 23.06.15
4.
לפעמים אני לא יודע מי מנהל את הכלכלה הבן שלי הקטן או הנגידה
מה ההבדל בינה לבן שלי? שניהם לא מבינים כלום בכלכלה הנגידה שלנו עדיין חושבת שהיא צופה מהצד . היא מספרת לנו שהמשכנתאות גדלו וזה מסוכן ומי עודד עד היום לקחת הלוואות אם לא היא שהורידה את הרבית כמעט לאפס, מי מספר לנו כל היום שהשקל יותר מידי חזק ומי מעודד לזה? היא פשוט מנותקת היא לא מבינה שהיא הגורמת להכל והתפקיד שלה הוא יציבות והיא מועלת בתפקידה כי שום דבר כאן לא יציב אז בשביל מה צריך אותה בואו ניתן לילדים שלנו להיות נגידים ואז לא נתלונן.
איציק | 23.06.15
3.
אם השווקים מגיבים בהיסטריה לכל פיפס שיוצא מן הבנק המרכזי...
...הרי שזה רק מעיד עד כמה התערבותם במשק גסה ומופרזת. תראו באיזה עולם אבסורדי אנחנו חיים, שבו הבורסות בארה"ב יורדות לשמע בשורות טובות בכלכלה, משום שהברוקרים חוששים שהדבר מבשר העלאת ריבית קרובה, ומטפסות לשמע בשורות רעות - משום שהדבר מעורר תקווה להמשך מדיניות הריבית האפסית. זהו שוק מעוות, אשר מנותק מן הכלכלה האמיתית ומחובר אך ורק לעטיני הכסף של הבנק המרכזי.
אורן | 22.06.15
2.
וזה מה שקורה לבורסה רק מה-"שאלה"
מה יקרה שהריבית תתחיל לעלות פעימה אחר פעימה? קודם הבורסה תיכנס לתיקון עמוק? חברות יתקשו לפרוע חובות מול עסקים שיתחילו לקפוץ את ידם? ואולי, ורק אולי, יגמר תהליך ניפוח בועת הנדל"ן, ויתחיל לו עשור של תיקון ודשדוש מחיר הדיור בישראל.
אריק | 22.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת