אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועדה המייעצת של המאגר הביומטרי: לוותר על טביעות האצבע של האזרחים

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
מאגר ביומטרי מכל סוג הוא סכנה גדולה
כמובן שעדיף רק סריקה של תווי פנים מאשר גם זה וגם שתי טביעות אצבע, אבל עוד יותר עדיף להימנע ממאגר ביומטרי בכלל. אין שום בעיה לשפר את ההגנה מפני זיוף של תעודות הזהות והדרכונים הישראליים בלי ביומטריה בכלל - יש מספיק דרכים לעשות זאת, ובחלקן משתמשים כדי להגן על שטרי כסף. אם כבר רוצים להכניס ביומטריה, אפשר להכניס טביעת אצבע אחת לתוך צ'יפ מקודד בתוך התעודה, כך שבעת חשד פשוט ניתן יהיה להשוות בין טביעת האצבע בצ'יפ לטביעת האצבע הטבעית של מציג התעודה.
יבגני | 24.06.15
25.
איך איראן (או כל מדינה אחרת) תזהה סוכני מוסד
1) פורצים למאגר הישראלי "הבלתי פריץ". 2) מעתיקים את תוכנו. 3) מכניסים את התוכן המועתק למחשבים איראנים בביקורת הגבולות. 4) גם אם התוכן שהועתק הוא רק תמונות של פנים, בלי שום טקסט זיהוי, עדיין, האיראנים יודעים שכל הפנים במאגר הן של אזרחים ישראלים. 5) במוסד מגייסים כמה סוכנים, אותם רוצים לשלוח לאיראן. כדי לשמור על החשאיות, המוסד שולח בקשה למאגר הביומטרי למחוק את המידע על האנשים האלו מהמאגר. אבל זה כבר לא רלוונטי, כי האיראנים מחזיקים בגרסה של המאגר שכללה את המידע על האנשים האלו. כשאותם אנשים ינסו להיכנס לאיראן דרך ביקורת הגבולות, או אם ינסו להסתנן ואיזה סיור משטרתי יעצור אותם לבדיקה, אז המחשבים של האיראנים יאמרו להם שהפנים האלו שייכות למאגר של אזרחים ישראלים, ואז הסוכנים נדפקים. 6) זה תקף לכל מאגר ביומטרי שלא מתוכנן נכון ולא מוגן נכון. אם המוסד מגייס אנשים מתוך איראן, ואז מביא אותם לאימון / ביקור בישראל (די מטופש, כשאפשר לאמן אותם במדינה שלישית, אבל מי יודע איך המוסד עובד), והאנשים האלו עוברים דרך מערכת ביומטרית מסויימת (למשל צילום פנים אוטומטי בשדה התעופה, מותאם לפרטי כרטיס הטיסה או הדרכון - בשביל צורכי הביטחון של אבטחת שדה התעופה), והאיראנים השיגו גישה למערכת הביומטרית הזו (לא כזה קשה, מהסיבה שמאוד מאוד מאוד קשה לאבטח מאגרי מידע, מעצם העובדה שהמאגר צריך להיות נגיש לבקשות מידע מרחוק, אחרת הוא חסר-תועלת), אז שוב, האיראנים יוכלו לזהות אזרחים שלהם שגויסו ע"י ישראל. 7) אם אתם חושבים שלמעלה יש אנשים חכמים, וכך גם בארה"ב או במדינה מערבית מתקדמת אחרת, תחשבו שוב. מספיק להביט על המבצע נגד מה שמו, מבחוח, באיחוד האמירויות. לא יודע איזו מדינה עשתה את המבצע הזה, אבל המבצע נוהל שם לפי טכנולוגיה של שנות ה-80'. התחשבות במצלמות רחוב ובניינים זה משהו שכל באסטיונר מבין, אבל סוכני ביון מסתבר שלא.
שדג | 24.06.15
22.
מספיק שמפגין אחד (לא משנה על איזה נושא) ישאר בבית בגלל המאגר, הפסדנו.
לא מפחד מפושעים כמו שמפחד מהמדינה והמשטרה. אם אפילו אזרח אחד, יוותר (וזה די ברור שזה יקרה, והרבה) על הליכה להפגנה כי הוא יודע שהמשטרה מצלמת ומזהה כל מפגין בשמו וכתובתו ומחליט שהוא נשאר בבית, הדמוקרטיה שלנו נפגעה. כבר היום, פעילים חברתיים זוכים לזימונים למשטרה לשיחות ״אזהרה״ (למעשה איום).
אבי | 24.06.15
20.
המדינה כבר מחזיקה מאגר תמונות של כל התושבים
למדינה יש תמונות מכל תעודות הזהות והדרכונים ורשיונות הנהיגה והרב קו והפייסבוק. כל מה שהיא צריכה זה להתקין מכשירי זיהוי חכמים על כל שוטר וכל פקיד שלה ובכל עמדה שהיא תרצה בקניונים וברחוב. המכשירים יהיו מקושרים למאגר המידע של משרד הפנים על כל תושבי ישראל. בצורה כזאת הוועדה עוקפת את כל החקיקה שעסקה באיסוף טביעות אצבעות של תושבי המדינה. בקיצור: הוועדה אומרת, לא צריך חקיקה כבר יש לנו טכנולוגיה שעוקפת הכל. נזהה אפילו את מלכת היופי עם זקן ונעקוב אחריה. האח הגדול כבר כאן.
אזרחית | 23.06.15
19.
נימוקים משכנעים .
לאור הנימוקים הבהירים והמשכנעים שקראתי במאמר זה כמו ״מאגר סיסמאות של תושבי ישראל״ ולאור הכרתה של המדינה בפגיעותו של מאגר מידע כזה או אחר. אין ברירה אלה גם להתנגד גם למאגר תמונות דיגיטלי שכזה מכיוון שגם הנ״ל לא מאובטח די הצורך והסכנות הכרוכות במאגר מסוג זה גדולות ולא צפויות וזאת על אף קיומו של מאגר שכזה כבר היום. זה שיש כבר מאגר חלקי שכזה מראה על פזיזותה של המדינה בנוגע לבטחון הציבור וכבוד חופש האדם וחירותו. ומכאן אני מבין ש.... מדינה חרא ! :)
 | 24.06.15
16.
המאגר צריך להיות באחריות השב"כ ובשום אופן לא באחריות משרד הפנים.
על פקידי משרד הפנים לא ניתן לסמוך שישמרו שהמאגר לא ידלוף,בנוסף אסור שהמאגר יהיה מחובר למחשבים אחרים בשום צורה שהיא כדי להבטיח שלא ידלוף.אם ידלוף שום סוכן מוסד לא יוכל לעבוד בשום מדינה שלא תחת שמו האמיתי כי הוא ישרף מיד בכל נמל תעופה בעולם.
דב בינדר | 23.06.15
10.
עובדים על הציבור, צילום פנים שקול לטביעת אצבע.
צילום פנים, עם הטכנולוגיה של היום, שקול לטביעת אצבע, בנוסף יותר קל להשיג תמונה של אנשים מהאינטרנט לכן כשהמאגר הממשלתי ידלוף, וברור לכולם שהוא ידלוף, יהיה קל מאוד להצליב בין הפרופיל באינטרנט של מיליוני אזרחי ישראל לבין המידע ששמור עליהם במשרדי הממשלה השונים, אפילו יותר בקלות מאשר עם טביעת אצבע.
אחד | 23.06.15
6.
למגיב 1
לא צריך להיות פושע, ועוד מעט גם לא צריך להיות מתוחכם יתר על המידה. דליפת תמונות פנים מהמאגר לא ממש צריכה להדאיג פה אף אחד, כי זה כבר היום זמין לכולם בפייסבוק (טביעות עצבעות זה סיפור אחר), וכולכם פה משתתפים בניסוי בהתנדבות. כל מה שצריך זה סרבר עם כמה כרטיסי מסך חזקים, ומישהו שיודע לתפעל את זה. יש ספריות קוד פתוח שעושות זיהוי פנים, ויש מלא מאגרי תמונות פנים בשביל "לאמן" את הרובוט לזהות כל אחד. מה שצריך להדאיג פה את כולם, זה שהטכנולוגיה הזאת הפכה להיות זולה וזמינה לכל אחד עם גישה למצלמות רחוב, ובמיוחד למשטרה ולממשל. נכון לעכשיו יכולים לעקוב אחרי כל אחד דרך המצלמות באופן גורף, בלי קשר אם עשית משהו חשוד או לא. לא צריך צו בית משפט, ולא צריך עילה מספקת. צריך רק תוכנה שתנקז את כל המידע הזה למערכת אחת מרכזית. ניראה לכם שזה קשה להשגה? תחשבו שוב. זה שאני פרנואיד, לא אומר שלא עוקבים אחרי כל אחד ואחת מכם.
פרנואיד? | 23.06.15
5.
תמונה ביומטרית + מאגר מפחידים יותר מטביעת אצבע
איסוף תמונות של אנשים במרחב הציבורי הוא הרבה יותר פשוט וקל מאיסוף טביעות אצבע. כל מה שצריך זה מצלמה. לכן התמונה הביומטרית במאגר מסוכנת בהרבה מטבית האצבע! בעזרת מצלמות אבטחה שפזורות בכל פינה כיום, ניתן יהיה לבצע רישום של מיקום של כל אדם בכל רגע. המשמעות היא מעקב 24 שעות על כל אזרח שומר חוק. החוק הבא מבית ארדן/חוטובלי/שקד יחייב לחבר את כל מצלמות האבטחה למערכת ממוחשבת שתהיה מחוברת למאגר הביומטרי ותייצר את המעקב הזה על כל 8 מיליון תושבי ישראל. אם נרצה לתפור למישהו תיק, או למכור את המידע למעוניינים זו כבר תהיה בעיה קטנה מאד. (טוב, העניין של מכירת המידע לא תהיה חוקית, אבל מצעד הניצבים המושחתים שיש לנו היום לא משאיר הרבה לדמיון איך זה יקרה) וכאשר המאגר ידלוף לאירגוני ביון עוינים (כאשר, לא אם - זה רק עניין של זמן) נהיה כולנו חשופים לזיהוי כישראלים בכל מקום בחו"ל (וחשופים לפיגוע או חטיפה). לא ניתן יהיה להפעיל סוכני מוסד בשום מקום, כי תמונתם הביומטרית נכנסה למאגר בגיל 16, הרבה לפני שהם חשבו להיות סוכני מוסד). המאגר הזה - לידתו בחטא, וביצועו הוא פשע כנגד תושבי המדינה!!! יש לבטלו לאלתר.
יובל | 24.06.15
3.
חלק מהטעויות - מעניין מה עוד מסתירים מאיתנו השקרנים ושיט טרית
כך ניתן יהיה להימנע מחלק מהסיכונים הצפויים בהפעלת המאגר במתכונתו המקורית אתם מבינים מה הם אומרים ?!?!?!?!? רק עכשיו מתחילים להתעורר ולראות נכון את הסיכונים למרות שכלל לא עמדו ביעדים כי העם אמר את דברו מלבד כמה בודדים והשאר אנשים שלא מבינים מבוגרים בעיקר שעבדו עליהם "כמה זה חשוב" הם ממשיכים עם הראש בקיר כאיש הייטק אני יודע בברור כמה מסוכנת המתכונת עם המאגר ולראיה אין מדינה דמוקרטית עם מאגר רק כרטיס חכם אני מקוה שארדן שהתנגד למאגר ימשיך ויכריע לא להפעילו כי זה בידו כיום אם ימשך הפרוייקט הטיפשי הזה נמשיך להילחם בו
HAWK | 23.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת