אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

74 מדעני מחשב בכירים מזהירים מפני המאגר הביומטרי

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
ברור מתגובות ראשונות שהן מטעם בעלי הזכות למאגר. קרי HP? חבל שאנשים לא עושים שעורי בית
וממשיכים בטיעון ההדיוטי ש"אין להם מה להסתיר". ברור גם שלשיטרית יש אינטרס ניסתר למאגר, אחרת מדוע דחף אותו כל כך באופן אישי. מעניין אם אישתו של שיטרית מייצגת מישהו המעורב במאגר ו/או בעל אינטרס? חס וחלילה אני לא אומר ששיטרית מושחת, רק שואל שאלה פה. אגב, כל אדם שיש לו ניסיון חיים, ולא רק במחשבים מבין שהמאגר הזה סכנת נפשות לאזרחי ישראל, לביטחון ישראל. חייבים תעודות זהות חכמות, זה כן, אבל מאגר, חס וחלילה.
משה | 29.06.15
30.
לראובן,מספר 11, אני מתחנן ממך!!
ברור מתגובתך שאתה לא מבין דבר וחצי דבר בנושא. ראובן, אנא ממך תגובות כאלה מאנשים שלא מבינים את גודל הסכנה והפוטנציאל העצום לנזק חמור רק גורמים לאחרים להתבלבל. האמן לי ראובן שלקבוצת המדענים וזוכי פרס ישראל ופרס בטחון ישראל אין שום דבר ״להסתיר״ ואין להם אנשים שהם רוצים להסתיר וכל מחשבתם הם טובתך וטובת אזרחי ישראל והמדינה. אנא,הנח לנושא כי אינך מבין בו והפסק לכתוב תגובות שכאלה אתה עלול לגרום נזק!
דרור | 28.06.15
28.
5 - הוא נמצא באינטרנט עוד מלפני 2006, ופושעים משתמשים בו באופן קבוע
גם פושעים וגם בלשים פרטיים משתמשים במאגר משרד הפנים שדלף. אם פושע ירצה לאתר את הילדים שלך, והוא לא יודע עליך כלום מלבד השם שלך, הוא יאתר אותך, את אשתך והילדים שלך בעזרת המאגר הזה. מאגר ביומטרי הוא מסוכן בהרבה, כיוון שאז פושעים יוכלו לאתר אותך גם בלי לדעת את השם שלך. כל מה שהם יצטרכו זה צילום או תביעת אצבע שלך.
וזה עוד כלום | 28.06.15
24.
הציבור המטופש אוכל את מה שהאכילו אותו במשך שנים
אין דין מאגר ביומטרי כדין תעודת זהות (ודרכון) ביומטרית. אלו שני דברים נפרדים לגמרי, שאחד נוראי (מאגר) ואחד נהדר (תעודה). מקבלי ההחלטות (ומנווטי הכספים) עובדים קשה מזה שנים ע"מ לשכנע אתכם שהשניים אחד הם, אך לא כך הדבר. למיטב ידיעתי, ומהיכרות אישית עם כמה מהחותמים, אין אחד שמתנגד למאגר שגם מתנגד לתעודות ביומטריות.
ש | 28.06.15
22.
למגיב 4: מסבירים, זה שאתה לא מסוגל להבין, זה אומר הרבה עליך.
המאגר הזה לא עלול לדלוף - הוא ידלוף. זה בטוח בוודאות של מאה אחוז, ואת זה יודעים מומחי הסייבר ומדעי המחשב כי הם מומחי סייבר ומומחים לפריצות ולדליפות כאלה. אז אתה נוסע לתומך לאיזו מדינה, ויש שם סוכנים של מדינת אוייב. הם מחזיקים את המאגר, והם יכולים לדעת בן רגע שאתה ישראלי, ברגע ששמת את היד שלך על הידית של הדלת הראשונה. אין לך איך להתחמק, איך להתחבא. אתה חייל בצה״ל בערפל הקרב, והחמאס תפס פריט כלשהו שלך? מאתרים אותך במאגר לפי טביעת האצבע, ומתחילים לספר שיש חייל בידיהם, ונותנים בו סימנים, יש הכל, השמות שלו ושל אשתו והילדים. אתה בהגנת עדים? אם מישהו יגלה אותך, ארגון הפשע שעליו הלשנת ירצח אותך ואת ילדיך. אבל אופס, את טביעת האצבע שלך אי אפשר לזייף. אם במקרה הטביעה עוברת באיזשהו מקום (תקשורת מחשב, הגיעה לידיו של עורך דין במסגרת טיפול בתיק פלילי) והעבריינים/פושעים עלו עליך במיידי. אשה מוכה? תשכחי מהיכולת לברוח. ואם אתה סוכן מוסד? אתה לא יכול להיות ישראלי... גופי הביטחון ייאלצו לגייס אנשים שמעולם לא היו תושבי ישראל (ואיך אמא שלי אומרת - עם ידיים של זרים טוב לחתות גחלים), כי כל מי שהוציא תעודת זהות בגיל 16 שרף את עצמו. למה אני בטוחה שידלוף? הנה, לפני כשבועיים התגלה שכל מאגר הפרטים האישיים הכי אינטימיים של כל עובדי הממשל הפדרלי דלף. טעויות אנוש מחורבנות. וכל זה בגלל מה? משהו שההצדקה שלו חסרת בסיס - אין כמעט זיופי זהות בתעודות הזהות הקיימות.
מרימה גבה | 28.06.15
16.
המאגר מיותר לגמרי. תעודה חכמה לא מחייבת מאגר ביומטרי
אפשר לשמור את המידה בשבב על גבי התעודה ששייכת לבעל התעודה, אין שום צורך במאגר מרכזי ואין לשמור על הדברים הפרטיים ביותר של אזרחים במקום כלשהו כאשר אין לכך שימוש ידוע, מוצדק, ברור, עם כללים ברורים ומובטח שאלה יבוצעו. בגלל שמבחינת אבטחת מידע לא ניתן להבטיח זאת, בגלל שזה עשוי לשמש לדברים שאינם במקור, או לאחר יד, ואין צורך מהותי בכך הרי שלא מתקיים צורך מספק בכך ועדיף ללא מאגר. עד היום הסתדרו מצוין בלי זה.
גיא | 28.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת