אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הגרמני והצרפתי לא ירגישו שיוון תצא מגוש היורו. ליוונים זה יכאב"

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הכל התחיל בחטא קדמון
החלק האירוני והצבוע הוא שמראש, כבר בכניסה לגוש היורו, לא יוון וגם, אגב, לא כלכלות אחרות (ספרד, איטליה, פורטוגל) לא באמת עמדו ביעד הגירעון המוצהר, של 2.8% (למיטב זכרוני). אז אם אתה ממשיך לבזבז הרבה מעבר להכנסתך, אין לך מנועי צמיחה משמעותיים (יוון אינה ממש מדינה תעשייתית) ואינך יכול לשחוק את חובותיך במו ידיך, סופך שתצבור חובות, שלעולם לא יוחזרו. אם חכמת המונים אכן תקפה- האם מישהו מהקוראים היה מלווה למדינת יוון ולו יורו אחד נוסף?
צור | 30.06.15
8.
הסוף הרי ידוע מראש
נראה כי מדובר בעצם בתהליך די ברור, כשהשאלה היא בעצם איך זה שכל כך הרבה מנהיגים, ביוון, באירופה ובשאר הגופים הכלכליים בעולם, נמנעים מלומר בגלוי מה סופו. הלא יוון, עוד טרם עידן היורו, לא ניהלה תקציב מאוזן ולא עמדה בחובותיה. חובות אלו, בעיקר לנושים מבית, קרי פנסיונרים ועובדי מגזר ציבורי מנופח, "הוסדרו" כמו כל חוב של מדינה, השולטת במטבע שלה...אינפלציה. במטבע היורו, יוון לא יכולה להדפיס יורו ומכאן הבעיה.
צור | 30.06.15
3.
היוונים דומים לילד שכועס על ההורים שלו...
...אז הוא מחליט לברוח מהבית. ללא שום קשר לשאלה אם ההורים שלו התייחסו אליו בצורה הוגנת או לא, די בטוח שברחוב יהיה לו הרבה יותר קשה להסתדר. אם היוונים יעזבו את גוש היורו, איש לא יהיה מוכן להלוות להם כסף, הממשלה שלהם תיאלץ לקצץ את הוצאותיה באופן דרמטי, הרבה יותר מכפי שנושיה דורשים ממנה כעת. בטווח הארוך זה הדבר היחיד שיכול להבריא את כלכלתה, אולם הסבל הכרוך בכך יהיה עצום.
אורן | 28.06.15
2.
ל - 1 - כי החוב של יוון הוא לבנקים באירופה. חדלות פרעון של יוון זה הפסדי עתק
לבנקים באירופה. בהתחשב בזה שהבנקאים הגדולים, מקושרים לשלטונות, כמו בכל המדינות ה"מתוקנות" (כמו ארה"ב), הפסד של הבנקים יביא לקיצוץ בבונוסים של מנהלי הבנקים הגדולים. ואף ממשלה או ראש ממשלה לא יהיה מוכן לקבל מצב שבו הבנקאים הגדולים לא יקבלו בונוסים של מיליונים. לכן - הממשלות יסבירו פה יפה לאזרחים, למה צריך לתת עוד כסף חינם לבנקים, ולמדינות שמנוהלות בצורה כושלת.
 | 29.06.15
1.
הוא לא פירט אפילו סיבה אחת
למה ממשלה אירופית כלשהי צריכה להלוות אפילו אירו אחד ליוון. ולמה אזרחים של מדינה אירופית כלשהי צריכים להלוות אפילו אירו אחד ליוון. או שאם הוא לא חושב שהן חייבות, למה כדאי להן לעשות את זה. מה יוצא להן מזה. אה, אבל יש לו תואר פרופסור לכלכלה. ובלוג פופולרי. הוא בטח נורא חכם.
 | 28.06.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת