אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למרות התנגדות רה"מ מס הירושה חוזר לדיון באוצר

130 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

130.
המיסוי על הגז יכניס למדינה מעל ומעבר למה שהיא צריכה לכן מיסוי על ירושה מיותר
כך שהטענה שזה נחוץ להגדלת קופת המדינה הוא תרוץ ןלא נכון. גם הטענה שהדירות יצאו לשוק ויגדילו הצע הוא שיקרי ולא נכון מכיוון שהדירות בירושה לא נישארות מתחת לשטיח, הם יוצאוות להשכרה או שבין משפחה עובר אלהם שבדר כלל הם זוג צעיר או מי שעדיין אין לו דירה. כל הטיענים הם רק הטעית הציבור והם נועדו לגזל וגזל בילבד !!
מושיקו | 02.08.15
128.
זה כחלון? זה קח לו רק לוקח יזכר לדרעון עולם
אנו מממנים את הישרדותו של ביבי ע"י מיליארדים למפלגות חרדיות במקום לפרנס את ילדינו אנו מפרנסים את ילדי החרדים אך זה כנראה לא מספיק עכשיו גם לאחר מותנו ימשיכו ילדנו לפרנס את החרדים כל הזמן מיסים מיסים מיסים כמו שברק נפל כשניסה להטיל מס זה כך יפלו ביבי וקח לו. הטלת מס זה כמוהה כהכרזת מלחמה על מעמד הביניים זוג שיש לו דירה אשר יירש את דירות הוריו מגיע מיד לסכום החייב במס יאלץ למכור את אחת הדירות כדי לממן את המס - שיממן את החרדים וכך יוצא שוב במקום דירה לילדיו תהיה דירה לילדי החרדים. קח לו תתביש
די נמאס זה הסוף | 03.07.15
127.
כחלון הוא שכיר חרב בשירות הטייקונים
מה שהיה ידוע וברור לגבי קשריו של כחלון עם הטייקונים, מתברר כעת יותר ויותר. האג׳נדה של משה כחלון היא לדאוג לאינטרסים של הטייקונים: מיימון, תשובה ושות׳.. כל הסיפור של הקמת ״מפלגת כחלון״ זאת היא הרי קנונייה של הטייקונים שרצו להשיג לעצמם מפלגת ״לשון מאזניים״ ובעזרתה לסחוט את ממשלת ישראל. זהו בדיוק מה שקרה, לביבי אין אפשרות להקים קואליצייה בלי כחלון ולכן הוא נכנע כעת לכל הדרישות של הטייקונים; אבל זאת רק ההתחלה, כי לטייקונים יש תיאבון גדול.
עמית צמח | 02.07.15
114.
למה אישה שגרה באותו בית עם בעלה צריכה לשלם עכשיו מס, כי הוא נפטר ???
פשוט טיפשות לשמה תארו לכם, שבעל או אישה נפטרים ועכשיו הבעל או האישה הם היורשים אז לפי החוק הם צריכים לשלם מס ירושה, כדי להמשיך לגור באותו בית, רק בגלל שבן זוגם נפטר איפה ההגיון פה ומאיפה לאנשים יהיה כסף לשלם את המס, אם הם לא מוכרים את הבית ???? זה סתם יגרום לכל מיני קומבינות רק ירושות ממש שמנות של נכסים שנמכרו ומומשו, אולי על זה אפשר להטיל מס
חוק מטומטם | 02.07.15
113.
מס ירושה
נתחיל בזה שכל הפוליטיקאים שקרנים!!! למה כולם עכשיו מקטרים רציתם ביבי קיבלתם ביב פני השה התמים והבייבי פייס של כחלון לא היו צריכים להטעות אף אחד כולם קיטרו על לפיד! אז במה שונה כחלון ממנו בכלום ושום דבר. אז עשה משהו בסלולר איזה דברים גדולים עוד עשה? כלום ושום דבר אם אינני טועה אדם שהוריש הרי ששילם כל חייו מיסי על הדירה. במה זיה יתן פתרון לדיור עדיין לא ברור לי ואם ליורש אין דירה והוא יכול לחיות בדירה שירש או הנכד של אותו מוריש שיכול לחיות עם זוגתו בדירה .שיקחו מהטייקונים.
סימה | 02.07.15
110.
דייייייייייייייייייייייייי לעשוק את העם דייייייייייייייייייי פופוליסטים מושחתים נימאסתם!
בעלי ואני בני 60 עוד רגע. מאחורינו 40 שנות עבודה ללא פנסיה. לפני כמה שנים נפטר אבי ונפטרו הורי בעלי. אחרי שהדירות נמכרו והירושה התחלקה בין האחים משני הצדדים החלטנו לקנות דירה קטנה, כדי שנוכל להזדקן בכבוד. ויתרנו על נסיעות לחו"ל ועל החופשות השנתיות. על קניית כלי רכב חדשים אין מה לדבר - חסכנו גרוש לגרוש למען ביטחון כלכלי בעתיד הרחוק!!!! כעת אנחנו מצטיירים כנצלנים וילדינו ישלמו מס ירושה ???!!!!!!!! את מי בדיוק אנחנו מנצלים?????????? ולמה אנחנו צריכים לשלם 'קנס' על זה ש'הגדלנו ראש ולמה ילדינו צריכים לשלם מס על דירה שעבורה כבר שילמנו את כל המיסיםם למדינה ?? עד מתי הדור הצעיר ישועבד לממשלת פופוליסטים מבחילים ?? מדוע ילדינו במותנו צריכים לשלם קנס על שקיבלו ירושה מאיתנו - נכס שעבורו שילמנו ממיטב שנות עבודתנו ??? אבות אכלו בושר שיני בנים תכהנה ????????? איזה בושר האבות אכלו ומורישים במותם ?? תתביישו פופוליסטים מושחתים !! דייייייייייייייייייייייייי לעשוק את העם דייייייייייייייייייי תתחילו לעשוק טייקונים שלהם אתם עושים תספורות ולהם יש דירות וירושות במליוני שח שאותם הם מצליחים לשייך בירושתם באפס מיסים מתחת לראדר של שלטונות המס והאוצר !!
הזקן והים | 02.07.15
107.
המיסוי על הגז יכניס הרבה יותר .אין צורך במיסוי. השוואה למדינות אחרות לא נכונה
הגז יכניס הון שיספיק לקופת המדינה לכל דבר (בתיקווה שלא יהיו כאלה שידאגו להכניס לכיס מהצד). חבל סתם להיתעמר בעם . השוואה מטעה למדינות העולם כי : הרבה מדינות ביטלו את המס הזה, כמו כן המדינות שהוא מסתכל עליהם נותנות לאזרחים שלהם, רפואה חינם, לימודים בגרושים או חינם, דמי אבטלה והכשרה שישראל צריכה להיכנס 100 מ מתחת לאדמה ולהיתבייש, ועוד הרבה הטבות ועזרה כך שהנטל על האזרח הרבה יותר קטן . יוקר המחייה לא משוגע כמו אצלנו ועוד.......
מושיקו | 02.07.15
105.
העלוקה
לאחר שאלץ את יורשי הדירות למכור את הירושה תוך שנתיים, התנהלות המתאימה לשליט קומוניסטי, חוזר שר האוצר לרעיון של שוד מטעם על ידי מסוי נכסים שנרכשו מהכנסות שמוסו בעבר ועושק זכותם של יורשים ליהנות מיגיעת כפיהם של הוריהם. מר כחלון נמאסת עלינו במהירות שיא, הואל נא לנטוש את הכסא עליו אתה יושב ואינו לפי מדותיך ועסוק בתחומים בהם לא תוכל להזיק.
דב | 02.07.15
104.
לגליזציה של מריחואנה תפטור חצי מהבעיות של המדינה
1) הפחתת עומס אדיר מבתי המשפט 2) פינוי המשטרה לעיסוקים חשובים והגדלת הבטחון האישי של האזרחים 3) שמיטת הבסיס הכלכלי של ארגוני פשע וטרור! 4) הכנסת סכומי כסף אדירים לקופת המדינה 5) יצירת אלפי מקומות עבודה, אם לא עשרות אלפים 6) זינוק בתיירות לישראל 7) יצירת ענף ייצוא חדש של זנים שיפותחו בארץ (אנחנו מאוד טובים בזה) 8) הגדלת האושר והמורל
סנופקין | 02.07.15
102.
כחלון =משרתם של טייקונים שאחז את עיני הבוחרים חייב להתפטר !!!
אם זיכרוני איננו מטעני טענת בכל הראיונות עמך טרום הבחירות שאין לך שום חברים מהצמרת העסקית ומהברנזה ולכן לא תפחד ללכלך את ידייך לטובת הציבור. (קראת לזה שלא שתית אספרסו עם אף אחד) והנה שנייה אחרי הבחירות מסתבר שאתה בקשרים חזקים עם קובי מימון ועוד ולכן אינך יכול לקחת צד בנושא כה אקוטי למדינתנו..חשבנו שלשם כך בחרנו בך והתאכזבנו מאוד. כחלון, שערב הבחירות חזר והצהיר כי יוכל לטפל בנושאי הגז למרות חברותו עם קובי מימון, טייקון הגז החמקמק, הוא אותו כחלון שיום אחרי הבחירות הודיע כי נבצר ממנו לטפל בנושא, ללא חוות דעת מסודרת של היועץ המשפטי לממשלה שתומכת בהחלטתו, ובסתירה מוחלטת להצהרותיו הקודמות ולהצהרותיה של חברת ישראמקו כי לקובי מימון, חברו של כחלון, אין בכלל אחזקות בחברת הקידוחים.בסיטואציה הזו ונוכח הצהרותיו הקודמות של שר האוצר נדמה שלא מדובר בחשש מניגוד עניינים אלא בחשש מבושת פנים ??? כחלון, נושא הדגל של פירוק המונופולים, הבין שהוא עומד להפסיד בזירה? כחלון ממוקד להטיל מיסים רק ....???????????
JOJO | 02.07.15
96.
רעיון מצויין, הוא גם יכשיר את הקרקע למס קבר
אם זה לגיטימי לקחת לאדם מיסים שוב (!) אחרי שהוא שילם מיסים כל החיים שלו, אני לא רואה בעייה לשלם גם מס על חלקת הקבר, מעין ארנונה כזו. אגב, לכל החכמולוגים ששואלים מה אכפת לנו, הרי לכמה מאיתנו כבר יש מעל 10 מליון שקל? אז תיזכרו שגם מי שיש לו 10 מיליון שקל, שילם כל חייו מיסים כחוק. אה, וגם שימו לב שאם זה בסדר לקחת למי שיש יותר מ-10 מיליון, מדוע שמחר זה לא יהיה בסדר לקחת ממי שיש לו 5 מליון? או מליון אחד? או כל סכום אחר? מה, אתם באמת סומכים על הממשלה בנוגע למיסים?
אני | 02.07.15
94.
מס, על מס, על מס
רק כאן בישראל! איזה יופי משלמים כאן מס על כל דבר, מחזרים הלוואת משכנתא פי אחד וחצי (מס על ההלוואה) הכסף חיסכון שיושב בבנק (המעט שנשאר) הוא אחרי מס, אם יש רכב גם עליו שולם מס, אז מה רוצים? אחרי שהורים משלמים למדינה מס כחוק אז במותם גם ישלמו?!?!?? מה הצעד הבא? כל העיזבון כולו יתרם למדינה?? פחחח בחרתם כחלון... האמנתם למשחק שלו עכשיו כולם משלמים על הטעות האינפנטילית שלכם
 | 02.07.15
92.
האמת נראה מס נקמני, אני רחוקה מהסכומים הללו שבחיים לא אראה אבל ...
למה המדינה צריכה להיות שותפה לירושה? ןגם אם אני שארש רק דירה בחולון ששווה הרבה הרבה פחות למה שאשלם מס אחרי שאימי תמות לאחר שהיא שילמה מיסים כאשר רכשה את הדירה בעצמה וכל חייה שילמה מיסים למדינה וכך גם אני. לא נראה לי צודק גם אם יש לך 100 מיליון שקל להוריש!
נורית | 02.07.15
91.
בכל מערכת בחירות קם משיח שקר חדש, כובש בסערה את הכנסת ומתחיל לעשות שטויות
מה, בדיוק, עשה כחלון ? היה שר התקשורת ובחלון הזדמנויות מסויים הפחית את מחירי הסלולר. מה הוא עשה כיושב ראש ועדת הכלכלה של הכנסת ? לא כלום !!! מה הוא עשה בתפקידו כשר הרווחה ? אפס אחד גדול !!! אז מה גדולתו של כחלון, חוץ מהחיוך ?
קורא | 02.07.15
88.
תלמדו: עשירים, לא, משלמים, מיסים.
במקום לשלם מליון שקל מס הם ישלמו 250 אלף לעו"ד/רו"ח טוב שימצא דרך לעקוף את זה. כסף מחלחל מהעשירים כלפי מטה או לקופות המדינה ב-2 דרכים: 1. עידוד השקעות ותעשיה. לעודד אותם להשקיע את הכסף בשוק בארץ ובמיוחד בהקמה של חברות תעשיה ועוד (בשונה מהשקעה במט"ח או מניות בחו"ל). ככל שהכסף יזרום יותר לתוך המדינה כך יטב לציבור וכך יעלו הכנסות המדינה בדרך עקיפה. 2. העלאת שכר מינימום ובכלל חקיקית חוקי שכר המטיבים עם העובדים השכירים. למה? לשכירים יש פחות דרכים להתחמק ממס. בדרך כזו גם השכר שלהם יעלה וגם הכנסות המדינה יעלו מהמס שישלמו אותם שכירים ולעומת בעלי ההון יתקשו יותר להתחמק ממנו בצורה חוקית. וזהו. כל דרך אחרת תהיה פחות יעילה עד לא אפקטיבית בכלל. כל בעל הון בערוב ימיו ימכור את נכסיו בארץ יעביר אותם לחול על חשבון יורשיו והמדינה לא תראה שקל. או ע"ש חברה ביניים שתהיה בשליטת יורשיו או שבכלל יעביר חלקים מהם במתנה בעודה בחיים. עשירים לעולם לא ישלמו מס ירושה. אתם יודעים מי כן ישלם? אתם, השכירים, מעמד הביניים או מטה. גם אתם שמגרדים את העשירון העליון ולא בקיאים בעולם הכספים, גם אתם תשלמו. מי לא ישלם? העשירים באמת. זה עובדה בסיסית שכל איש מקצוע בתחום יודע. כדאי שמישהו ילמד את זה לחברי הכנסת גם.
יובל | 02.07.15
73.
תתביישו לכם!!! פשוט בושה!!!
מר כחלון היקר, רגע לפני שאתה מקבלת החלטות מטופשות אשר נועדו להסיט את הביקורת הציבורית (המוצדקת) שיש נגדך בכל הקשור למתווה הגז, קח לדוגמא משפחה כמונו. לא התחלנו עם יותר מדי, אולי דירה או 2 שהתחלקו בין 6 אחים ואת כל השאר הרווחנו לבד וביושר תוך תשלום אין ספור מסים והוצאות מחיה שלמען האמת קשה מאוד להתמודד אתם. עכשיו אתה רוצה להטיל עלינו עוד מסים?? לא שילמנו מספיק?? אז אני מודיע לך כאן ועכשיו שאת המעט שחסכנו במשך שנים רבות נשמור לעצמנו ואם ייצא חוק כזה, אני וכל משפחתי פשוט נעזוב וניפרד ממדינת ישראל כידידים.
ניר  | 02.07.15
64.
לא ברור למה כחלון ממהר. מיסוי הגז יכניס המון כספים אז למה להוסיף מיסוי וגם
מה הביעה של כחלון, הדירות האלה הולכות או להשכרה או לבני מישפחה שאין להם דירה, איך שלא יהיה זה עוזר לשוק הדירות ,הרי זה מה שהוא רוצה. יש הרבה כאלה שלא יהיה להם כסף נזיל לשלם את המס מה שיחיב אותם למכור. למה? מה הם עשו רע? . זו היתעמרות באזרח ללא כל סיבה. זה לא שהפרט מלא בכסף וקנה עוד דירה, בית זה ירושה שהגיע אליו. בנוסף ירושה זה לא רק כסף, יש כאן הרבה סנטימנטים ורגשות. במיקרה של אילוץ למכירה היורש יצטרך גם לשלם את מס השבח שיחול על הדירה על עוול בידיו, ניראה לי כצעד פופוליסטי כדי להראות כמה הוא דואג למדינה אבל פוגע באזרחים שרובם בכלל לא אמידים. הרי את המיסוי הזה לא יבטלו ברגע שהואצר יהיה מפוצץ בכסף מהמיסוי על הגז
מושיקו | 02.07.15
60.
הצעה מעולה ועכשיו מע"מ דיפרנציאלי שגם יכניס הרבה יותר
הגיע הזמן שלא נשלם אותו המע"מ על מוצרי יסוד ועל מרצדס אפילו לא על יונדאי חדשה ומרצדס הגיע הזמן למע"מ דיפרנצאלי מבטיח לכם שלא תירשם ירידה ברכישות של שעוני יוקרה מכוניות יוקרה דירות יוקרה וכו ........... מע"מ דיפרנציאלי נהוג בכול העולם וזה פתרון מוצלח וטוב שבצידו הוזלה של מוצרי יסוד ( ע"י הורדת מע"מ) וייקור של מוצרי יוקרה .
אבי | 02.07.15
57.
מיסים??!!!
עד מתי ועד איפה אתם רוצים להכנס לנו לכיס - ח ו צ פ ה !!!!!! הרי כל ההון שאנשים פשוטי העם שמקבלים "ירושה" זה כבר אחרי המון מיסים "שלקחתם" בדרך..... כמה פעמים צריך לשלם מיסים על אותו מוצר.!!!!!! אין גבול לגועל ולבושה שלכם - תיתביישו אני צעירה ואני מתביישת באנשים שממציאים חוקים איך להכביד על העובד הפשוט טפו עליכם.
אתי | 02.07.15
56.
הטענות של רשות המיסים נגד מס ירושה לא מוצדקות, איך נסיונות לתכנון מס יכולות לשמש
הצדקה להתנגדות להטלת מס כלשהו? הרי אנשים תמיד ינסו להימנע בדרכים יצירתיות ע"י תכנון מס, המטרה של השלטון היא כל הזמן לעדכן את החוק ולהוסיף לחוק סעיפים חדשים שסותמים את הפרצות החדשות שנתגלו בחוק שאנשים מנצלים לצורך תכנון מס. אז זה נכון שהחוק מראש צריך להיות עם כמה שפחות פרצות שמאפשרות תכנון מס אך זה בלתי אפשרי לחשוב על כול הדרכים היצירתיות ולכן לנצח יהיה מצב של חקיקה ומציאות פירצה לתכנון מס, חיקוק שחוסם את הפרצה, מציאת פרצת תכנון מס חדשה וחוזר חלילה. זה התהליך הטבעי כל שלהצדיק התנגדות למס ירושה רק בגלל שיאפשר לעקוף אותו בתכנון מס זה ממש טענה מוזרה מרשות המיסים. והטענה הראשונה של רשות המיסים להתנגדותם למס ירושה היא גם לא מוצדקת. בגלל שתהיה התדיינות עם יורשים על גובה השומה הם מתנגדים למס ירושה? איפה נשמע דבר כזה? זה נשמה כאילו הם מתנגדים למס ירושה כי לא בא להם לעבוד ולעשות את העבודה שלהם. הרי זאת בדיוק העבודה של רשות המיסים לתת שומות ולהתדיין בביתי משפט אם יש מחלוקת בינם לבין הנישום.
עודד | 02.07.15
47.
לזה שחושב שזה יצמצם פערים
הפערים נוצרו כי הממשלה לא השקיעה בילדים שנמצאים בצד התחתון של הפער. ההורים של ילדים אלו ידעו רק להוליד בלי לחשוב כיצד יעניקו להם חינוך ומטען ראשוני לחיים, כך שאם תימשך המנטליות הזו של הורים מסויימים שמתנערים מהאחריות לילדים הרבים שהביאו הרי שום מס לא יצמצם את הפערים הללו. המס שילקח ייבלע בבור הסוד שאינו מאבד מאומה של סדרי עדיפויות שהילדים בקצה הפער לא נכללים בכלל בסדרי עדיפות אלו. אז לסיכום - יהיה אולי מס, ילדי הפערים לא יראו מזה כלום ובעלי הרכוש ימצאו דרך להוציא רכוש לחו"ל ואז גם ישלמו פחות מס שוטף בגין כספים אלו. הרי רוב אלו שידעו לצבור כסף ורכוש הם אלו שיש להם "קצת" יותר שכל מרוב אלו שבחרו בסדרי עדיפויות של ריבוי ילדים וחינכו את ילדיהם לקנאה ושמגיע להם שיקבלו מאחרים ולא השכילו לחנך את ילדיהם לעבוד קשה ובשכל כדי להתקדם בחיים ולקדם את הילדים שלהם. ילדים זה שמחה.... שמחת הפערים ....
ישראל | 02.07.15
46.
מחזקת את תגובת 12
ישראל מאז ומתמיד הייתה והינה צריכה להמשיך להיות אור לגויים!ולחיזוק ולראיה- כל שבוע בהבדלה של מוצ"ש אומרים "המבדיל בין ישראל לעמים אחרים!!" אבל משום מה כל ילדי הכאפות שגדלו להיות עאלק שומרי הסף של המדינה ולהם המפתחות של המדינה מתיימרים להיות "נאורים" כמו עמים אחרים. אין למדינת ישראל את היכולת הגנטית או השורשית (איך שתבחרו לקרוא לזה) להיות כמו ארה"ב ואחרים!!! אנחנו בנויים אחרת! עכשיו עוד דבר - מצד אחד רוצים להיות כמו ארה"ב ומצד שני ההטבות שיש להם שם לא מיושמים כאן! אז מה?? אין בעיה, רוצים? בבקשה, גם תדעו לתת!
 | 02.07.15
37.
למה???המורישים כבר שלמו מיסים וכל מיני תשלומים למה עוד פעם?????
מאוד לא הגון. למי שיש מעט כסף וחסך כל חייו ולא ביזבז את רכושו. למען שיהיה לו מה להוריש לילדיו ונהג בחייו באחריות, ילדיו צריכים לשלם כנס?? על כך?? עד היו עודדתי את ילדייל השאר בארץ למרות אפשריות הקידום בחו"ל כעת לא בטוח שזו הייתה עצה טובה עבור הילדים. כי זו ארץ אוכלת יושביה. שיבדקו איפה הכסף הוא מבוזבז במקומות הלא נכונים. אנחנו משלמים מיסים כל החיים ביושר ועד יש כאלה שעינם צרה? לאן הגענו??
נוי מדישון | 02.07.15
29.
מדוע לעצור רק במס ירושה?
כאשר אדם בגיר (מעל גיל 21 שעד אליו קיים תשלום מזונות לילדים) חי עם הוריו בבית- הרי מדובר בהכנסה חייבת במס. אותו אדם נהנה מסוג של מימון שכר דירה יחד עם חשמל, מים ארנונה וכל ההוצאות. זוהי הכנסה לכל דבר. אז מה אם ההורים שלו כבר שלמו מסים על המימון הזה. זה בדיוק כמו ירושה שהם שילמו עליה מסים. יש לצאת להפגין ולקרוא לשלטונות המדינה להטיל מסים על כל אותם אנשים שגרים עם הוריהם.
ירון | 02.07.15
27.
בזבוז זמן מזעזע, שישקיעו במקומות הנכונים, גם אם זה קצת קשה יותר.
הרבה יותר חשוב להוציא את האברכים לשוק העבודה. הבעיה היא שהם תמיד בקואליציה, או פוטנציאל להיות בקואליציה, ולכן לא פוגעים בהם. לכן צריך להשקיע בשינוי שיטת הבחירות לביטול הקואליציה - פתק אחד לראש הממשלה, פתק אחד לכנסת, ראש הממשלה מביא שרים מהבית להצבעת אמון, ובזה נגמר הסיפור. בלי יכולת להקים ולהפיל ממשלות, החרדים יאלצו לחיות כשאר האזרח.
יובל | 02.07.15
24.
לכל הנאיביים שמאמינים שעוד מיסים יצמצמו את הפערים!
הצחקתם אותי! אתם באמת מאמינים שזה מה שיוביל לצמצום הפערים? הכסף הזה ילך כולו על מימון אותו משרד ממשלתי מושתן שיצטרך לטפל בזה, לאותם פקידים, שמאים, ועורכי הדין שישבו בו ויקשו על האנשים הרגילים שאתם כל כך צמאים שיהיו עניים כמוכם. הכסף שיקחו מאותו מיליונר עתידי נגיד, בחיים לא יגיע אליכם לא בצורה ישירה, לא דרך שירותי בריאות, חינוך ורווחה!!! בדיוק כמו שכחלון לא באמת יעזור לכם! תפנימו את זה כבר!
לזר | 02.07.15
22.
כעיקרון זה רעיון מצוין, אבל הביצוע לא יהיה מוצלח
מיסי ירושה היו במדינות שונות במשך שנים ורובם בוטלו. וזה לא בגלל לחץ של טייקונים. המס צודק מאוד, אבל כמו שציינו, יש דרכים לעקוף אותו, והדרכים האלה יהיו זמינות יותר לעשירים יותר. כך יצא שהעשירון העליון ישלם את המס, אבל המאיון העליון לא. מעבר לכך, אם הירושה מרוכזת בנכסים (למשל בית או שניים, או אפילו מניות) ומעט מאוד מזומן, יוצא שתהליך הירושה מאוד בעייתי. אדם יכול לרצות להוריש לבנו את הבית, אבל הבן יצטרך לקחת משכנתא כדי לשלם את המס. במקום זה, סביר שיעמיד את הבית למכירה, ואז יש שאלה של תזמון. מתי ישלם את המס, ומתי ימכור את הנכס? ואיפה יגור בינתיים? כל אלה בעיות שיפגעו באנשים שיורשים ירושות קטנות. ברור שלמיליארדרים יש הרבה נכסים והם יכולים למכור חלק מהם בלי בעיה. אבל דווקא אותם מיליארדרים, סביר שיצליחו להתחמק בכלל.
synp | 02.07.15
15.
מדינה שיש בה מיסים מופקעים תגרום להגירה שלילית
מע"מ על המים , ביטוח לאומי לעצמאים מעל 16% , בלו על הדלק ועל זה משלמים גם מע"מ (כפל מס), מס רכישה על המע"מ של הקבלנים ( כפל מס), מיסי יבוא, מונופול מכון התקנים שמונע הורדת מחרים וייבוא של חנויות קטנות. מס הכנסה 48% + מס יסף 2% פוגע במוטיבציה לעבוד... מנגד אפס שירות בבריאות ( לא מאחל לאף אחד להגיע לחדר המיון - למרת שאני משלם אפלי שקלים בחודש מס בריאות ). אפס חינוך חינם - 38 תלמידים בכיתה !! ספרים כל שנה, הוצאות לבית הספר, מורים פרטיים כי המורים לא יכולים להגיע לכל התלמידים בכיתה (משתנה מהדורה, חדשה, מחודשת... ) ממנים פנסיונירים מגיל 45 לכל החיים ואנחנו נקרעים תחת נטל המיסים... ביטוח לאומי שמתעמר באזרחים לאחר ששילמו הון כל החיים... בקיצר כל כך הרבה עיוותים ועכשיו צריך להוסיף גם מס ירושה כדי לממן את הפנסיות של כל אלו שפורשים בגיל 45... ועוד תופסים עבודה בלי מכרז בתפקידים של הממשלה ועיריות...
עוזב תארץ שאהבתי | 02.07.15
9.
עוד ועוד מיסים. ברור. מאיפה יממנו את כל המתנות?
שילמנו מיסים כל השנים (רק הסקטור העובד - כדי לממן פרזיטים שונים, תלמידי ישיבות והתנחלויות מבודדות חסרות כל ערך). ממעט הנטו שנשאר רכשנו נכס לימי הפנסיה ושוב שילמנו מס על הרכישה = מס על מס. ועכשיו אחרי שנמות נשלם מס על מס על מס בפעם השלישית. מה אתה רוצה כחלון? שכולם יהפכו חזרה לגנבים ורמאים ומסתירים שיבריחו את המעט שיש להם לחו״ל ולא ידווחו על כך? לאיזה ימים חשוכים אתה רוצה להחזיר אותנו? שכולם יברחו לברלין כי אי אפשר לחיות כאן אם אתה לא פרזיט או תלמיד ישיבה או מתנחל? ומי יממן את כולם אז? די!
כחלון=כשלון. בוחר בפתרון הקל | 02.07.15
6.
רעיון בזוי השקול לשוד
זכותו של כל אדם להשאיר את רכושו לקרובי משפחתו. להשאיר במלואו וללא שודד באמצע הדרך. רכוש זה, בלי קשר לגודלו, כבר נרכש באופן חוקי ומוסרי וכל המיסים שולמו. זו לא עסקה ולא סחר עליהם למדינה אולי יש חזקה. מספיק עם רעיונות השוד האלא! רק מחפשים איך לקחת
דב | 02.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת