אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ירידה בשיעור נוטלי המשכנתא שמתקשים בהחזר החודשי

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
#### למה אנחנו הצעירים הפסקנו להאמין לממשלה ולכחלון ? הנה העובדות ####
חלק מהאסטרטגיה של כחלון היא פופוליסטיות נטו לייצר הצהרות ותכניות על מנת לגרום לרוכשי הדירות להאמין בכדי לעצור מיידית את הביקושים על סמך תפישה כי אוטוטו המחירים יורדים ובכך לייצר לחץ ולשנות את מאזן הכוחות בשוק החופשי. אנחנו הציבור הפסיק להאמין ולקוות !!!! אלו שגמלה בליבם ההחלטה לרכוש דירת מגורים, כבר לא מחכים ואינם סומכים על הצהרות הממשלה והצהרות כחלון גם והם עטים לרכוש את חלומם !!!!!!!!!!!!! אלו צעירים שכבר הבינו את הכלל העגום בשוק הדיור הישראלי , מי שממתין, יקנה בהמשך במחיר גבוה יותר!!!!!!!!!!!!!!!!!! אדם שקונה דירה ב 1.2 מיליון שקל, משלם כל חודש 4,000 שקל משכנתא, כלומר כ 50,000 שקל בשנה, ולאחר 3 שנים הוא כבר שילם 150,000 שקל, אבל מה? הוא יודע שמחיר הדירה עלה ל 1.4 מיליון כלומר הוא יכול למכור ולקבל עוד 200,000 שקל יותר ... מבחינתו הוא בעצם גר 3 שנים בחינם וגם הרוויח 50,000 שקל לא רק זה, אלא שבשלוש שנים האלו החוב שלו על הדירה ירד מ 800,000 שקל ל 720,000 (כי תשלומי המשכנתא מקטינים את הקרן) כך שבעצם מצבו עוד יותר טוב. כשהוא רכש את הדירה לפני 3 שנים האיש היה שווה 400,000 שקל בלבד (זה ההון העצמי שאיתו הוא התחיל), ואילו היום הוא שוה 680,000 שקל (בתנאי שימכור, וזכותו למכור). בשנים האחרונות מרכיב הפריים במשכנתא הוזל, כך שאנשים משלמים כ 400-500 שקל פחות מהסכום שתכננו לשלם. זוהי מתנה שמקבלים מבנק ישראל ובנוסף ניתן למחזר משכנתאות גם ואם הריבית עולה !! הנה סרטון עם מיספרים/עובדות שישכילו ויגרמו לצעירים להתפקח ולרוץ לקנות דירה ללא כל פחד ללקיחת משכנתא באופן מפוקח וריווחית עכשיו ומיד ולא להאמין ולחכות להבטחות כחלון ."המחירים תמיד עולים" ויעלו במשולש הביקוש של חלקי הארץ - היצע האדמות לבניה בישראל מוגבל גאוגרפית ובירוקרטית . https://youtu.be/lqO4Jur2tdk
##צעירים הרואים למרחקים## | 18.07.15
15.
ל-1 - אתה מפזר תאוריה הזויה מלאה אימה...חסרת כל שחר ואמת לנתונים והמציאות !
אנא תקרא שוב את הפוסט , תבין את המספרים היטב...יש לך קשעע הבנת הנקרא בעברית וגם לעניין הבנת נתונים ועובדות במיספרים מוכחים לעניין שוק המשכנתאות בישראל. אהה...גם חפש כאן כתבות מקצועיות ועניניות המנתחות את שוק המשכנתאות ואת "אפקט התידלוק של כחלון " החודש יוני לאחר הגדלת מס הרכישה ואז תבין היטב שאתה מפזר כאן תאוריית אימה שאין לה כל אמת למציאות .
בוזגלו לא פראייר | 16.07.15
14.
תופעת הפיגור בתשלומי המשכנתא נמצאת במגמת ירידה -יחצנ"י כחלון הפסיקו לקרקר לשווא!
שאאפו לכלכליסט !! כל בר דעת שקורא את הנתונים בפוסט מבין שהמסקנה היא לרכוש דירה ויפה שעה 1 קודם ולקחת משכנתא ללא כל פחד - שהרי מחירי הדירות רק יעלו בישראל !! היגיעה הזמן לחשוף שהציבור כבר לא מאמין להבטחות הממשלה ופוליטיקאים !! שיא של כל הזמנים נרשם ביוני בשוק המשכנתאות - היקף המשכנתאות החדשות עלה על כל הערכה מוקדמת והגיע לסכום אדיר וחסר תקדים של 7 מיליארד שקל -סכום עצום, מפחיד ובעיקר כזה שמצביע על חוסר שליטה בשוק הדיור. המספרים הגואים אינם שייכים רק לו ולהקדמת ההעלאה במס הרכישה למשקיעים. את שינוי המגמה אפשר לראות היטב כבר בדצמבר 2014 - נתניהו מפיל את הממשלה, מקדים את הבחירות וכך למעשה קובר את חוק 0% מע"מ. מאז מרץ 2014, עת הכריז שר האוצר לשעבר יאיר לפיד על תוכנית 0% מע"מ אפס לראשונה ועד אותו דצמבר, היקף המשכנתאות החודשי הממוצע עמד על 4.2 מיליארד שקל. מדצמבר ועד החודש שעבר הממוצע החודשי זינק ל־5.3 מיליארד שקל. שליפות מהמותן של משרד האוצר על הקדמת מס הרכישה ועוד כותרות תזזיתיות בשוק הנדל"ן לבטח לא עוזרות, והביצועים הגבוהים של שוק המשכנתאות מצביעים יותר מכל על חוסר אמון של הציבור בצעדי הממשלה.!!! הציבור, שבעיקר עייף מהבטחות, מעריך שמחירי הדיור ימשיכו לעלות. השוק ישלם גם על תקופת חוסר הוודאות של הצהרות כחלון בהעלאת מחירי הדיור בשנת 2016 .קצב הרכישות צפוי להיות גבוה גם בחודשים הבאים ובשנת 2016 גם.. רוב נוטלי המשכנתאות נוטלים משכנתא בריבית קבועה !!! הציבור גם ער לאפשרות של מיחזורי משכנתאות המתבצעים במסגרת הקמפיין של בנק ישראל ומשרד הבינוי לעידוד הזכאים שנטלו משכנתאות מהמדינה למחזר אותן בבנקים ולחסוך עשרות אלפי שח בתשלומים. למעשה 914 אלף דירות נמצאות היום בבעלות הבנקים, כלומר אם קיים במשק מלאי כולל של כ־2.4 מיליון דירות, כ־40% ממנו נמצאים בבעלות הבנקים. כחלון בונה על " חילוט" דירות אלו על ידי הבנקים מידי הרוכשים למטרת צינון שוק המשקיעים בדירות ו/או במתן פתרון למצוקת העדר הבניה לדיור ו/או לגרימת הורדת מחיר הדירות ??? חחחחחחחחחח..... פשוט בדיחה !!
עובדים עלינו בסטייל כחלון | 16.07.15
13.
@@@@ צעירים מפוקחים ורציונליים - הפסיקו להאמין ולקוות @@@@
נדמה כי תכניתו הסדורה של שר האוצר מתנפצת על תחושות הכאן ועכשיו. לא עוד אסטרטגיה שתביא לתיקונים בטווחים ריאליים המאפיינים את שוק הנדל"ן, אלא פתרונות מיידים, פתרונות קסם, שלאחריהם השר יוכל לגזור את הקרדיט הפוליטי בעודו בתפקידו. באופן תמוה, היה מצופה ממשרד האוצר להפיק לקחים מתוצאות מימוש התכנית להעלאת מס הרכישה, שכאמור, הביאו לשיא ביקושים של כל הזמנים ולפגיעה אנושה במלאי הדירות שנותר בשוק לאחר חודשיים סוערים במיוחד. קשה לשכוח את קריאתו הכמעט נואשת של כחלון למי שהוא מכנה "משקיעים" לא לזלול את כל היצע הדירות ולהשאירם לזוגות צעירים. זוהי קריאה של מי שלא מאמין בכוחו שלו לשנות את נתיב מחירי הדיור לכיוון מטה או אפילו לשמור על יציבות מחירים. בניתוח שלל ההצעות וההכרזות האחרונות, ברור כי משרד האוצר חזר לטקטיקה של תקופת מעבר במקום טיפול שורש במצוקת הדיור ההולכת ומחריפה - וכאן טמונה הסכנה האמתית.בדיוק כמו שהעלאת מס הרכישה תדלקה את שוק הדיור הרותח גם כך, והביאה לכך שכל היזמים מעדכנים כלפי מעלה את מלאי הדירות המצומצם שנותר בידם. בעבר הלא רחוק, חלק מהאסטרטגיה של שרים שונים הייתה לייצר הצהרות ותכניות על מנת לגרום לרוכשי הדירות להאמין. לעצור מיידית את הביקושים על סמך תפישה כי אוטוטו המחירים יורדים ובכך לייצר לחץ ולשנות את מאזן הכוחות בשוק החופשי. טוב יעשה כחלון באם יעצור, ייקח נשימה עמוקה, יתייצב מול הציבור ויודיע לו שהוא כאן כדי לטפל במחירים בטווח הארוך, ועד אז הוא משאיר לכוחות השוק לעשות את שלהם. שהרי מזמן לא ניסו את השיטה הזו. אין ספק שהרבה מזה תלוי מה יחשבו יועציו הפוליטיים שתהיה תגובת הציבור למהלך מציאותי שכזה. אנחנו היום -אנחנו הציבור הפסיק להאמין ולקוות !!!! אלו שגמלה בליבם ההחלטה לרכוש דירת מגורים, כבר לא מחכים ואינם סומכים על הצהרות הממשלה והצהרות כחלון הם עטים לרכוש את חלומם. !!!!!!!!!!!!! אלו צעירים שכבר הבינו את הכלל העגום בשוק הדיור הישראלי , מי שממתין, יקנה בהמשך במחיר גבוה יותר!!!!!!!!!!!!!!!!!! מסקנה : כל עוד ימשיכו כחלון וצוות יועצים שלו והיחצנ"ים שלו ברשת בכל פוסט כאן לפזר סרטוני שקרים עם תחשיבים הזויים על ירידת מחירי הדיור וימשיכו לחשוב שהציבור מטומם .... אזי ...זה רק מוביל את כחלון והאוצר לשבור שיאים בחסות הפופוליזים ותהילת הפופוליזים ב"הטלת תכניות חילוץ למרחקים קצרים"... והמשך הפרחת בלוני הצהרות והבטחות חסרות כל סיכוי אמיתי לביצוע במציאות שאליו נקלע שוק הדיור בישראל!!
צעירים למען צעירים | 16.07.15
12.
ל-3 - שוכרי הדירה לא משלמים ולא מפנים את הדירה מעל חצי שנה - והם מוגנים בחוק !
בעלי הדירות נאלצים להיות " שבויים " בידי שוכרי דירות שלא משלמים וגם לא מתפנים !! הידעתה שהחוק אוסר לפנות שוכר שלא משלם חצי שנה ומעלה ??? בעלי דירות נאלצים להתדיין בבתי משפט חודשים לפינוי שוכרים עבריינים שלא משלמים !! אז מדוע ראייתך סלקטיבית .בתגובתך ..מעניין ... ולמה צריך להגיע למצב שאנשים בעלי דירות /שוכרי דירות צריכים להיות מפונים מהדירות על ידי בעלי הדירות ו/או הבנקים ?? ארץ אוכלת יושביה מלאה בקינאה ושינאת חינם !!! איכסססס
עזריאלה בוקובזה | 16.07.15
11.
ל-6 - מחירי הדירות נמדדים במיליונים וזה לא מחירים זמניים בשוק הדירות בישראל !!
מיחזורי משכנתאות המתבצעים במסגרת הקמפיין של בנק ישראל ומשרד הבינוי לעידוד הזכאים שנטלו משכנתאות מהמדינה למחזר אותן בבנקים מגיע במחצית הראשונה של 2015 הגיע לכ־1.3 מיליארד שקל. מה שמראה לך שעד כמה שעליית ריבית תפתיע אנשים שהתרגלו להחזר חודשי נמוך ימחזרו משכנתאות שנלקחו גם בריבית קבועה !!! ההשוואה שלך בין שוק המשכנתאות בישראל לבין שוק המשכנתאות בארה"ב הזויה !! נוהלי מתן המשכנתאות בארה"ב שונים ביסודם מנוהל מתן המשכנתאות בישראל !! כל סטודנט שסיים שנה א לכלכלה ידע שבארה"ב תמורת 200$ לחודש תשלום משכנתא אפשרי להיות בעל דירה/נכס .. והנזקים הצפויים בשיטה זו לרוכש ולבנקים !! בארה"ב הלווים הגרועים, שהוגדרו 'SubPrime" מסתבר שהיו אלו בכמות של 78% שנכנסו לפיגורים עם פרוץ המשבר אחרי שלקחו הלוואות בקצב הדארבוקה ובריבית משתנה !!!, אך אלו שלקחו ריבית קבועה ,הם בכמות של % 12 מסך ההלוואות למשכנתא. בקיצור ...אתה מחרטט עם נתונים חארטהבלוף ...רוץ ללמוד את שוק הדיור בארה"ב על כל חלקיו בכלכלה האמריקאית אל מול שטחי הבניה והקרקעות שיש לבניה בכלל שטחי ארה"ב לבניה ציבורית /פרטית ומסחרית בתנאים שבישראל אפשר רק לחלום עליהם ...ורק אחרי שתלמד תמונת כלל שוק הדיור בארה"ב תגיב כאן בבקשה. באם תרצה קישורים הסותרים את כל תגובתך רק תבקש ...))
AVI LA | 16.07.15
10.
ל-4 @@ דייייי סרטונים והמצלות של שרלטנים ממומנים מטעם כחלון ניחשף לעם @@
ראיתי את הסרטון בשם "לקנות דירה או לחכות" התרשמתי שהחישובים שרלטניים !! הנתונים המוצגים שם אינם נכונים ומדויקים !!!! ירידת מחיר קלה מצדיקה ישיבה ארוכה על הגדר, אפילו שההון העצמי בקושי עולה בגלל הריבית האפסית ???? ואפילו שמי שיחכה יאלץ לקנות בעתיד בריבית יקרה יותר. ???? זהו סרטון שרלטני של מתחזה עלום חזות שמפזר נתונים בניגוד לכל הגיון ורציונל !!!! עברתי על החישובים שבוידאו והם לא נכונים !!!! זהו סרטון של שרלטן ממומן מטעם כחלון למטרת " צינון" רכישות דירות בשוק הדיור תוך פיזור אימה ושקרים לציבור - תתביש !!!
זהבי עצבבנני | 16.07.15
8.
הזוי שיש אנשים שחיי ככה על הקצה..
לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שהמחירים היום ממש גבוהים וזה נגזר מריבית נמוכה. מי שלוקח היום משכתנא בלי שיש לו מרווח נשימה גדול עשה את הטעות הגדולה בחייו. משכנתא בסיכון לא כדאי אף פעם לקחת אבל אם כבר לקחת אז שהריבית בשיא והמצב רק יכול להשתפר ולא הפוך.
חריש | 15.07.15
7.
יש לי הסבר לתופעה והוא לא הריבית הנמוכה:
1. גידול חד בהלוואות שנוטלים משקי הבית לצורך מחיה שוטפת (ובחלק מהמקרים הכסף מנותב גם להחזר המשכנתא). 2. בחלק מהערים במרכז הארץ, יש מרכזי קניות שתנועת הקונים בהם התידלדלה מאד לאחרונה. ז"א שהכנסות משק הבית מיועדות למחיה בסיסית בלבד +החזרי משכנתא. אפילו במרפאות רופאי השיניים, יש פחות מתרפאים.
אחת העם | 15.07.15
6.
הידעתם? אחוז המפגרים בתשלום המשכנתא בארה"ב, היה גדול פי 3 אצל מי שלקח ריבית משתנה
ביחס למי שלקח ריבית קבועה. לפי וויקיפידה, מתוך מי שהוגדר כלווה טוב, בדרוג "Prime" כ 5% הגיעו לפיגורי משכנתא חמורים בעקבות פרוץ המשבר הכלכלי והאבטלה בארה"ב. אלא שמתוך אותה קבוצת לווים, מסתבר ש 18% מאלו שלקחו ריבית משתנה הגיעו למצב של פיגור חמור. מה שמראה לכם עד כמה עליית רייבית מפתיעה אנשים שהתרגלו להחזר חודשי נמוך, שלפעמים אפילו זהה או נמוך משכר דירה, וכל זה בתקופה שמחירי הדירות נמדדים כבר במיליונים. זה הכל זמני. אגב, מתוך הלווים הגרועים, שהוגדרו 'SubPrime" מסתבר ש 21% נכנסו לפיגורים עם פרוץ המשבר, אך מאלו שלקחו ריבית משתנה, זה היה 42% .... (מה שאנשים לא יודעים, כנראה בגלל שקראו למשבר "סאבפריים", זה שהרוב המוחלט של השוק היו לווים טובים בדירוג "פריים" גרף של אחוז הפיגורים בקישור הבא https://en.wikipedia.org/wiki/Subprime_mortgage_crisis#/media/File:Mortgage_delinquencies_by_loan_type_-_1998-2010.GIF
אזרח | 15.07.15
2.
כל עוד המחירים עולים, משלמי המשכנתא מרגישים שהם גרים בחינם - כי הם תמיד יכולים למכור ולקבל בחזרה
את כל הכסף ששילמו, ולפעמים גם עם רווח. זאת בניגוד לשוכרי דירות שיודעים שמה ששילמו זה הוצאה לצריכה שוטפת, ואי אפשר לקבל את דמי השכירות בחזרה. הכוונה שלי היא שאדם שקונה דירה ב 1.2 מיליון שקל, משלם כל חודש 4,000 שקל משכנתא, כלומר כ 50,000 שקל בשנה, ולאחר 3 שנים הוא כבר שילם 150,000 שקל, אבל מה? הוא יודע שמחיר הדירה עלה ל 1.4 מיליון כלומר הוא יכול למכור ולקבל עוד 200,000 שקל... מבחינתו הוא בעצם גר 3 שנים בחינם וגם הרוויח 50,000 שקל, אז ברור שהוא יעשה מאמץ אדיר להיות בסדר עם הבנק.... לא רק זה, אלא שבשלוש שנים האלו החוב שלו על הדירה ירד מ 800,000 שקל ל 720,000 (כי תשלומי המשכנתא מקטינים את הקרן) כך שבעצם מצבו עוד יותר טוב. כשהוא רכש את הדירה לפני 3 שנים האיש היה שווה 400,000 שקל בלבד (זה ההון העצמי שאיתו הוא התחיל), ואילו היום הוא שוה 680,000 שקל (בתנאי שימכור, וזכותו למכור). קונים חדשים חושבים שגם הם יקבלו "מגורים בחינם" כי "המחירים תמיד עולים"... ובעצם, אם זה מה שאתם חושבים, אז למה לא לקנות דירה הרבה יותר גדולה ממה שאתם צריכים? ממילא הדירה משלמת את עצמה ועוד מעבירה לכם עודף... הבנתם? זה ההגיון הדפוק שמתרחש במוחם של האנשים כאשר יש בועות נדל"ן בשלוש השנים האחרונות מרכיב הפריים במשכנתא הוזל, כך שאנשים משלמים כ 400-500 שקל פחות מהסכום שתכננו לשלם. קיבלו מתנה מבנק ישראל. אבל האם משכירי דירות גלגלו את ההוזלה הזאת לשוכרים? האם מישהו ששוכר דירה קיבל טלפון מבעל הבית שלו שהודיע לו על הוזלה כי המדינה היטיבה איתו והוא רוצה לשתף את השוכר? ברור שלא - המחירים בשוק השכירות נקבעים לפי שוק חופשי (גובים את המקסימום שהצליחו), ואם יטילו מס על המשכירים זו תהיה בעיה שלהם ולא של השוכרים.
פרופ' שילר | 15.07.15
1.
חשבון (calculus) פשוט
כשהמכנה (סמפר המשכנתאות במשק) גדל, השבר (אחוז הנוטלים המתקשים) קטן. עכשיו תראו קטע, למרות שהריבית ירדה באופן משמעותי בשלוש שנים הללו (מ1.75% ל0.1%), מספר המתקשים ירד ***רק*** בכ-3,000, בעוד שמספר הלווים גדל ב-X (אני לא יודע כמה משכנתאות חדשות נוצרו בשנים הללו, אבל דבר אחד וודאי - היה גידול משמעותי). מה לדעתכם יקרה כשהגלגל יתהפך, והריבית תעלה מ-0.1% ל1.75%? כדי להקטין את מספר הלווים (הפעולה ההפוכה להגדלת מספר הלווים ) צריך לממש נכסים. בואו נניח שזה לא יקרה. עכשיו, אנחנו עם מכנה (מלשון מכנה - מונה) הרבה יותר גדול, עם הרבה נוטלים "עשירים" ש"יש בבעלותם דירה", אבל שנמצאים בשוק קשיח להחזר החוב - הם חייבים להחזיר, והחוב הולך לתפוח (בין אם מעליית הריבית או מההצלמדה למדד). מה יקרה אז? אני מהמר על הרבה יותר מ-3% בבעיית החזר. אני מהמר על סביבות 10% לכל הפחות. 10% מתוך 914,000 נוטלי משכנתאות (נכון למרץ, לפני עדכון הנתון בגלל הראלי של השבועיים האחרונים) זה 90,000 (!!!!!!!!!!!!!!!!!) נוטלי משכנתאות בבעיה של החזר. 90,000 (!!!!!!!!) דירות שצפוייות להיזרק חזרה לשוק. ממה שלמדתי, זה קצת יותר מ-2,953 הדירות שפונו מיושביהן. משפט סיני חכם אומר שסטטיסטיקה היא כמו חוטיני - מציגה את הטפל אבל מסתירה את העיקר. בהצלחה לעדר שירוץ היום לקנות בית.
כדגכדגכ | 15.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת