אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ורופקיס בטור מיוחד לכלכליסט: "אירופה הכתיבה לנו תנאי כניעה"

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
היורו זו טעות מתחילתה ומצבה של יוון לא יהיה טוב יותר אלא רק רע יותר
מדינות היורו נמצאות תחת איום מתמיד של אקדח לרקה ברגע שיהיה משבר עולמי ואירופה תיפגע כלכלית המדינות החזקות יוכלו בלי מלח את המדינות החלשות לעולמים זה לא היה קורה אילו כל מדינה הייתה נשארת עם המטבע שלה ועם העושר שלה ועם הסירחון והעוני שלה כל מדינה בתוך עצמה הייתה מסתדרת ומסדרת את בעיותיה . אין שוויון בגוש היורו וזו סיבה מספיק טובה כדי לפרק היום את הגוש הזה לפני שיהיה מאוחר מידי. מתי שהוא יהיו נפילות נוספות שעלולות לגרום למלחמות בין מדינות הנזק יהיה פי 1000 יותר גדול רק אז יבינו את הטעות של גוש היורו
יוחנן | 24.07.15
22.
דופקים אותכם שוב ושוב
ואתם לא קולטים. אתם הייתם צריכים לצאת מהיורו לפני שנתיים-שלוש. כל שנה נוספת שאתם נשארים אתם מדרדרים את הכלכלה שלכם עוד יותר. הגרמנים חוגגים עליכם סוף הדרך. תצאו, ותגידו מה אתם משלמים ומתי. הם יסכימו כי אין להם ברירה. הם לא יצאו למלחמה מול יוון.
עמיחי | 23.07.15
20.
לכל הקשקשנים שכותבים פה על אחריות והלוואות ועצלנות היוונים
תעשו קצת שיעורי בית ותקראו איך הבנק של ליהמן בראדרס והאיחוד האירופי הכניסו את היוונים לחובות שאינם יכולים לצאת מהם, ועל המערכת המוניטארית האירופאית הדפוקה שלא מצליחה להתמודד עם משבר מסוג זה. ואולי גם תפסיקו להאמין לגרמנים שמטיפים לכולם על החריצות, הדייקנות והמוצלחות הגרמנית המיוחדת שלהם ביחד לעמים ה"לבנטינים" וה"סלאבים". הם אמרו את אותו הדבר בדיוק לפני 65 שנה, ומשום מה לא מבינים פה שזה סיבוב נוסף, רק שהפעם הוא כלכלי. ועוד דבר שכדאי לזכור, הם כל מחיקות החוב שעשו היוונים לגרמנים אחרי המלחמות כדי שאלה שוב יוכלו לעמוד על רגליהם. אבל בגרמנים, כידוע, אין הרבה רחמים, ורק המטומטמים פה מתפעלים מהמוסר הכלכלי הגבוה שלהם ולא מבינים מה קורה.
אורן | 23.07.15
19.
היוונים לא לקחו אחריות על הכלכלה שלהם
כשישראל היתה במשבר ב 85 היא יצרה תכנית כלכלית שאיפשרה לה לייצב את הכלכלה. האמריקאים שמחו לעזור כי ראו שיש כאן תכנית רצינית ואמינה. היוונים מתנהגים כמו ילדים(או כמו האגף השמאלי של מפלגת העבודה ומרץ) ,מתיחסים לבעיות הכלכליות שלהם כאילו זה בעיה של מישהו אחר. כשהאיום העיקרי שלהם היה אם לא תעזרו לנו אנחנו נהיה מסכנים וגם מדינות אחרות ילכו בעקבותינו. האירופאים היו צריכים להכריח את היוונים לאזן את התקציב ולהוציא מהם את הנכסים כדי להחזיר לעצמם משהו מהחוב. העולם היה שמח לעזור למדינה במצוקה כמו שנעשה הרבה פעמים בעבר. אבל מי רוצה לעזור למדינה שלא לוקחת אחריות על כלכלתה ורק מנסה לחפש איך אפשר לתחמן עוד קצת. החגיגה הדמוקרטית שלהם לא ממש עזרה לאף אחד.
רומי | 22.07.15
17.
בקיצור, הוא רוצה הלוואה של עוד 30-40 מיליארד בשביל "הקרן החדשה"
מה שהוא מציע זה שהיוונים ישלטו בקרן המחזיקה את כל החברות הממשלתיות, ינהלו אותן כפי שרק יוונים יודעים לנהל ויקבלו על זה הלוואות של 30-40 מיליארד ל"השבחת הנכסים" ללא כל התחייבות למכור את הנכסים ברווח שיחזיר את ההלוואות לקרן, לא כל שכן את 360 המיליארד שיוון חייבת לשאר העולם. מה הפלא שהאירופים אמרו לא?
יריב | 22.07.15
13.
ויקום המלפפון ויכה את הגנן .....
בואו נאמר את האמת הלא פוליטקלי קורקט... היוונים בעשרות אם לא מאות השנים האחרונות ידועים כבטלנים ועצלנים. האם בעשרות השנים האחרונות מישהו נתקל בהמצאה של יוונים ? משהו מיוחד שהם מייצרים? פיתוח? תרופה שגילו? ... נו... בטלנים שחיים על חשבון מישהו אחר. באו האירופאים (אירופאים אמיתיים לא כמו היוונים). וסגרו להם את הברז . אני לא מכיר מישהו שיש לו סמפטיה למצב של היונים . היחידים שיש להם סימפטיה למצב הם מאות אלפי יוונים שיכורים .
ת"א | 22.07.15
10.
ומה עם הפנסיות? ומה עם חוסר היעילות?
החובות נוצרו בגלל משק "סוציאליסטי" שנתן הרבה מאוד לעובדים וקיבל מהם מעט מאוד. מעט בתפוקה, מעט בשנות עבודה, מעטיצירת הכנסה. התוצאה - הדרדרות לחובות - אבל החובות הם לא הבעיה, הם התוצאה. לכן התוכנית האירופית בונה על שינויים בחוקי העבודה היווניים ובתובנה של העם היווני שאי אפשר לא לעבוד.
זורבה | 22.07.15
9.
מר ורופקיס - אתה לא מאמין שצריך לשלם על ההלואות
אולי, אם הייתם מציעים לקצץ בביטחון ולחסוך מיליארדים. עם מי בדיוק אתם נלחמים ולמה אתם צריכים צבא כזה יקר וגדול? אולי אם הייתם חותכים את המגזר הציבורי המנופח ומבטלים פרישות מוקדמות במגזר הזה ועוד בהרבה מקצועות אחרים.. פרישה שממומנת מכיסו של הציבור (הגרמני) והשאלה הגדולה: אתה לא חושב שצריך לכבד את כל חתיכות הנייר היפות עם הכיתוב היווני שכתוב עליהם שאתה חייב כספים (קודם כל לאזרחים שלך, אח"כ לאזרחי אירופה ואני בטוח שגם קצת לקרן פנסייה שלי) למחזיקי האגרות האלה?? אם הפתרונות האלה שאתה מציע כל כך פשוטים, למה לא עשיתם את זה לפני שנים שלא היה לכם לחץ של נושים. אם אני הייתי לווה כסף ולא מחזיר, הייתי מפסיד את הבית שלי. אתם אפילו לא את הגאווה הלאומים כי אתה ואזרחיך מאמינים שהחובות הם אשמת הנושים ולא החייבים. תגיד תודה שאתם לפחות באירופה. אם בארץ היינו שומטים חובות לא היתה לנו אפילו חתיכת טרוייקה שהייתה עוזרת לנו..
שרון | 22.07.15
5.
איש לא מאלץ את אזרחי ישראל לקחת הלוואות
אל מעבר לפופיק. אבל מה שקורה לייונים היום - יקרה לחלק מתושבי ישראל בעוד כמה שנים. אז במקום להיות חכמים ורשעים כנגד הייונים תבינו שזו בעיה שתחזור - כל אירופה חייה על אותו העיקרון. אם זה יתפוצץ שם אנחנו נרגיש את זה כאן - ובדרך הגרועה הזאת זה יתפוצץ, לכן עדיף לרכך את הפיצוץ - השיטה הכלגלית לא עובדת! צריך לחשוב מחוץ לקופסא. כיום בספרד יש הפגנות ענק נגד הבנקים, זה בכלל לא מגיע לתקשורת - אבל זה שם כמו עצם בגרון של הכלכלה.
אמיר | 22.07.15
3.
בקיצור, בחרתם באלטרנטיבה גרועה...
...מפני שחששתם להתמודד עם המציאות. איש לא הכריח את יוון לקבל את העסקה הגרועה. היא יכלה לשמוט את חובותיה ולהפוך למדינה נטולת חובות מחר בבוקר, אולם המשמעות הייתה פרישה מגוש היורו וחוסר יכולת ללוות עוד כספים בעתיד הנראה לעין, ועם זה מנהיגיה חוששים להתמודד. אם היתה ליוון מנהיגות אמיצה, היא הייתה בוחרת באופציה הנ"ל. הדבר היה גורם סבל לאוכלוסיה בטווח הקצר, אולם מאפשר התאוששות מהירה תוך מספר שנים.
אורן | 22.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת