אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מסתמן: יהדות התורה תסכים לחיסכון לילדים - במקום הקצבאות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חסכון לילדים-רעיון נהדר
ההורים כבר מקבלים "פרס" על זה שהם הורים, אבל פעמים רבות כלום לא מגיע לילדים. הורים רבים לא משקיעים בהם יותר כאשר הקצבה עולה. לכן טוב עושה הממשלה כאשר פותחת חסכון לילדים. זה מאד חיובי ומאד נכון. מי שלא מוצא חן בעיניו-שלא יעשה ילדים. ילדים זה שמחה, זה הרבה עבודה וזה עולה הרבה כסף.
חני | 28.07.15
8.
לא ברור למה מישהו חושב שהמדינה צריכה לשלם לו על הבאת ילדים
למדינה אין שום אינטרס בהגדלת הילודה. אם מישהו חושב בטעות שיש אינטרס כזה - שיעשה ריפרש משנות ה 70 כי העולם מאוד השתנה מאז. למעט ביפן ובסקנדינביה - האוכלוסיה בכמעט כל מדינות העולם גדלה ובקצב די מפחיד. אנחנו מדינה מאוד צפופה בעולם ששובר שיאי אוכלוסין. במוקדם או במאוחר האוכלוסין האלה יגרמו למלחמות בגלל חוסר משאבים להאכיל ולכלכל את כולם. במצרים, בסין ובמקומות נוספים יש קנסות למי שנולדים לו ילדים מעבר לרף שקבעה הממשלה. כמעט בכל מקום בו נהוגות קצבאות הילדים - הילודה בעשירונים הנמוכים עולה פי 3 ו 4 על זו של העשירונים הבינוניים. כמו שאין קצבת כלבים, למרות שמי שבוחר לגדל 8 מהם - זה חתיכת עול תקציבי - כך לא צריכה להיות קצבת ילדים. בדיוק כמו שאדם הקונה דירה - אחראי לוודא שיהיה לו מהיכן לשלם את הוצאותיה, כך מי שבוחר בכל זאת להביא ילדים לעולם - שיבדוק שיש לו מהיכן לכלכל אותם. דרך אגב - את כל קצבאות הילדים ניתן היה לממן מביטול מוחלט של מימון טיפולי הפריה שסיכוייהם אפסיים. אדם בוגר שזקוק לטיפול יקר - המדינה לא תממן אותו, גם אם סיכויי ההחלמה הם 30%, אבל אשה בת 42 עם שני ילדים ואחרי 20 סבבי IVF - המדינה כן מממנת לה טיפולי הפריה שסיכוייהן 0.001%. מישהו מבין את זה??? אין אף מדינה שעושה את זה חוץ מישראל.
אין הצדקה  | 28.07.15
2.
כל המפלגות יוותרו? יוותרו על כספים שמגיעים לציבור החלש. מי שמכם?
המפלגות מוכנות לוותר על כספים שצריכים להגיע לכיסם של השכבות החלשות. אם משפחות ברוכות ילדים צריכות את הקצבאות למחיה שוטפת, מה הטעם שידחו את הכספים האלה עד שהילדים יגיעו לגיל 18? אם הן אינן צריכות כסף זה, שלא יתנו להם בכלל.
אזרח | 27.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת