אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שכר אלופים עלה ב-11%, שכר סג"מים ב-2% בלבד

94 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

93.
אנשי הבטחון חולבים את המדינה!!!
אולי 5% קרביים וכל השאר אנשי מנהלה. מדושני עונג. גם בצהל , משרד הבטחון, מוסד שבכ ומשטרה. זה פשוט להקיא. אנשים הולכים לשם לחפש את הנוחות. ואת התנאים. מקבלים קביעות וחיים אחלה ומתכננים מה לעשות עם כל הכסף ועם הזמן הפנוי שיהיה להם מגיל 50.
מזועזע | 09.11.15
92.
פגיעה נוספת בשכר משפטים וקנסות
אף אחד לא הזכיר את העובדה שחיילים יכולים לעמוד למשפט כחלק מתהליך אכיפה בידי אנשים שאין להם שוםהשכלה משפטית והסמכה כלשהי.ההחלטות המתקבלות הינן שרירותיות במקרה הטוב ויכולות להשפיע רבות על השכר בפועל עונשים כגון ריתוקים קנסות ותשלומי פיצויים שגורעים סכומים נכבדים מהשכר .זאת פגיעה ישירה בזכויות אנשי הקבע ביחס לכל שאר המשרות במשק. אין לזה אח ורע בשום מקום.
א | 08.10.15
90.
ל2 - אין לי בעייה להראות תלוש
חיילים בינוניים מאצלנו, משתחררים בלי תואר ומרוויחים 17-18 ברוטו. חיילים טובים מקבלים גם 30. הברוטו שלי, עם תואר ראשון ודרגת רס"ן הוא 13500. מנכים מזה 500 ש"ח על הרכב הצמוד (+כ1000 ש"ח עלייה במס הכנסה עבורו, כלומר הוא עולה לי כ1500 ש"ח בחודש). סה"כ נטו - 8600. גם אם תגיד שחבר+נקודות שווה 1000 שקל בחודש (שהוא ממש לא) והנופש המסובסד שווה 1000 שקל בחודש (והוא לא) ושכל התוספות גנים,קייטנות וכו' שווים 1000 שקל בחודש (אולי, אם אתה משריץ ילדים), וה"השלמה" לכמה היה עולה לי להחזיק רכב משלי לנסיעות פרטיות שווה 1000 שקל נוספים בחודש, אתה מגיע בסה"כ למשכורת של 17500 ברוטו. וברור לכולם שהגזמתי עם מספרים. אז זו רמת השכר ה"מטורפת" שהגעתי אליה אחרי 10 שנות שירות, ואני עדיין מקבל פחות מחייל שהשתחרר אתמול, ולא כזו שמתאימה לניסיון ולמעמד שלי (בתור מי שאחראי על מדור של כ25 מפתחים). אגב - אם תשאל אותי, אני לא בעד פנסיית גישור. זה מעודד עצלנות ובטלנות בבית במקום לצאת לעבוד. אבל, אתה לא יכול להנות מכל העולמות: גם לשלם משכורות נמוכות ביחס לאזרחות, גם להגיד לאנשים המהיום הראשון שלהם בקבע שהם הולכים להיות מפוטרים בשנות ה40 שלהם בלי שום קשר ליכולת או להצלחה שלהם, וגם לשלוח אותם הביתה עם פיצוי לא מספק. אז אני מוכן לוותר על פנסיית הגישור שלי. רק תן לי שכר הולם ואל תפטר אותי בגיל 45, ואני איתך עד הפנסיה.
איש מחשבים רס"ן | 30.07.15
89.
יש ויש
אם רוצים אנשים טובים בצבא צריך לשלם להם. למשל, יש מחסור במהנדסי אלקטרוניקה טובים כיוון שהם מקבלים פי 3 או 4 בחוץ. אם רוצים אנשים טובים כקצינים בקרבי הם צריכים לדעת שהתרומה שלהם תוערך גם כשיעברו לתפקידים לא קרביים. לעומת זאת יש נגדי לא ברור מה וקציני מצגות שבטוח מקבלים יותר ממה שמגיע להם. צריך להסתכל על כל תפקיד האופן אינדיווידואלי ולהגדיר כללים יותר ממוקדים למה מתאים וטוב ומה לא. כנ"ל לגבי רכבים לקצינים, למפקד שלי בצבא היה רכב צמוד, הוא היה מגיע ליחידה נותן את הרכב לקצין הרכב ורואה את הרכב חזרה רק בסוף היום. כלומר תורידו את הרכבים האלו לקצינים ותקבלו פחות רכבים לשימוש שוטף בצבא. אז צריך להזהר בזה. אם כבר רוצים שינויי, הייתי ממליצה לבטל את גיל הפרישה המוקדם זה היה מאפשר לבעלי תפקיד להיות יותר זמן בתפקידם ובאמת להבין את העבודה לפני שהם עוברים הלאה (מה שקורה עם קצינים). למשל לא הגיוני שמפקד המש"א (מפעלים בצבא) יהיה בתפקיד 3 שנים כאשר בעל תפקיד מקביל באזרחות מבחינת אחריות יהיה שם 10 ויותר שנים. דרך אגב, רוב האנשים שהכרתי ועזבו כמוני אחרי קבע ראשוני לא עזבו בגלל משכורת (למרות שהיא היתה נמוכה) רובם עזבו כי הצבא מעודד בינוניות ואין את האפשרות לתת לאנשים חופש פשוט לעבוד וליצור ולשנות. בתפקיד האחרון שלי ניסיתי לשפר איזה תהליך במשך שנתיים, ואני יודעת שרק שנתיים אחרי שעזבתי השינוי בוצע. לעומת זאת אותו סוג שינוי באזרחות ואפילו גדול יותר לקח חצי שנה.
קצינה לשעבר | 30.07.15
88.
כל הכבוד לצה"ל
על ההתגייסות למבצע טוקבקים מוצלח מאוד... כנראה שבמערכה מול לוקר הם כבר הפסידו ועכשיו הולכים על אסטרטגיית ההפחדה הידועה. כל התגובות פה ממומנות ע"י הצבא - פשוט מדהים כמה שהם מנותקים מהעם ומהתחושות הקשות שיש נגד השכר המופקע לכל טבח/שליש/סחטן אחר שיש בצבא... תפנימו - אין הצדקה לתנאי הפנסיה המופלגים שיש בצבא מלבד הלוחמים. כל אותם בכיינים בינוניים שלא חושבים שהמודל של לוקר מתאים - תתפטרו מהצבא ותעשו טובה לכולם.
יודע דבר אחד או | 30.07.15
87.
מליונרים בקבע
ראבק מיד כולם בריצה חזרה לעבודה כדי לשלם לי את הפנסיה 17K כמו שעון על חשבון כל המסכנים שאוחזים בדו"ח הפנסיה האומלל שבידם ונימצאים בורטיגו בחסות המערכת הרקובה ובמתכוון. להם אין חבר טיפולי שיניים חינם דירות במבצעים ועוד היד נטויה... עוד נידבך בשרשרת המחדלים בריקבון הלאומי.
רס"ר יפרח | 30.07.15
83.
הנה פירוט השכר שהיה לי בקבע
קצין בחה"א בתפקיד מטה בקריה. דרגה - סגן תקן תפקיד - סרן שכר ייסוד - 3600 ש"ח תוספת סיוע בשכ"ד - 920 ש"ח גמול השתלמות א' - 380 ש"ח תוספת תקן סרן (הותנה בהארכת חתימה לשנתיים, לא ניתן אוטומטית) - 380 ש"ח סה"כ נטו - 5280. שעות עבודה - בימים רגועים 8-9, בימי חירום, תרגילים וכד' - 11-12. תוספת על שעות "נוספות" - 0 ש"ח תוספת על עבודה בלילות - 0 ש"ח תוספת על עבודה בשבתות וחגים - 0 ש"ח מישהו רוצה להתחלף איתי? מישהו חושב שככה אפשר להתקיים כמו שצריך לאורך שנים? אתם מדברים כאן על תקן סרן, אבל אל תשכחו שאולי בהתחלה זה נראה שווה שאתה מקבל עוד 380 ש"ח, אבל בין סגן לסרן יש 3 שנים ובין סרן לרס"ן יש בערך 5 שנים, מה שאומר סה"כ 8 שנים עם אותה משכורת! אז על מה אתם מדברים ופותחים עיניים??? אז נכון, היה לי חדר אוכל בחינם, אבל במגזר הפרטי שמרוויחים הרבה יותר, בתפקידים שאני ביצעתי נהוג לתת סיבוס או תן ביס לעובד. אז נסעתי חינם בתחבורה ציבורית, אבל מצד שני לא קיבלתי תוספת נסיעות במשכורת, מה שכן מקבלים במגזר הפרטי. אז קיבלתי הוצאות ביגוד ספורט בשווי כ - 300 ש"ח בשנה (זה בנקודות קבע וכל פעם השווי משתנה), כל הכבוד, ה - 300 שקל הללו זה ההבדל. קציני מטה הם אנשים שעובדים הרבה יותר מעובדי משרד במגזר הפרטי ומרוויחים הרבה פחות. קציני שטח (בדרגה שלי) מרוויחים עוד בערך 2000 ש"ח בחודש אבל הם לא בבית, אין להם חיים ואת החיים שיש להם הם מסכנים בשביל כולנו. אז הצבא נותן סיוע בתשלום לגנים וקייטנות, אבל הוא עושה את זה כי הוא יודע שאין אבא בבית (או אמא). כדי להגיע לסא"ל או אל"מ עם משכורת שמנה צריך הרבה זמן והמון הקרבה., הבעיה היא מי יגיע בדיוק לשלב הזה אם השכר עד לשם הוא כל כך שערורייתי?? בסופו של דבר נישאר כאן עם צבא של בינוניים שפוחדים לצאת לשוק, כאשר הטובים יודעים שהם יקבלו בחוץ לפחות כפול ויש גבול כמה אפשר לחיות בשכר נמוך בגלל השליחות.... אני ד"א, סיכנתי את השירות שלי בגלל שעבדתי לסירוגין בעבודות נוספות וקיבלתי כסף בשחור. את זה עשיתי כדי לגמור את החודש!
קצת מציאות לא תזיק | 30.07.15
81.
זה אותו ה"גאון" שלפני מספר שנים גם התגולל על אנשי קבע
אמסטרדמסקי משרת את אנשי האוצר לצורך השתלחות באנשי קבע, ולא מהיום. לפני מספר שנים היה גל דומה והוא כתב שצריך להעלות גיל הפרישה וזה מה שיציל את הצבא. זו היתה הדרישה של האוצר ואמסטרדמסקי הרי משרת את הדעה של האוצר. אז העלו את גיל הפרישה והיום טוענים שעשו טעות גדולה. היום לאחר כמה שנים יכולים לעשות חשבון ומבינים שזה עלה למדינה הרבה יותר בכסף, פגע במדינה בכך שפגע באמון של אנשי הקבע, פגע בבטחון המדינה בכך שרבים שראו את היחס הזה וברחו למרות שהיו נחוצים מאד לצבא.
והסתבר זה עלה לנו ביוקר | 30.07.15
80.
רופא בקבע ובורח מכאן בגלל חוסר האמון במדינה שבוגדת בי
אני סרן והכתבה שקרית. בעוד חצי שנה חפשו אותי. שחייל פצוע יחפש את לוקר. רופא לאחר התמחות לקראת סיום ההתחיבות בקבע. דרגת סרן. אין רכב ואין הטבות וכל הכתבה הזו שקרית ומגמתית ומשרתת את האוצר, כפי שעושה אמסטרדמסקי כבר זמן רב. יש לו משימה בחיים להתנפל על אנשי קבע כשהוא יודע שהבעיה עם עובדי נמל, עובדי תעשיה אווירית, רשות שדות התעופה, האוניברסיטאות, עובדי משרד האוצר ובנק ישראל - הרבה יותר גדולה וחמורה. אבל שם יש ועדי עובדים תומכי ליכוד (שאלו את כ"ץ שנהיה היום שר). בגלל שאני איש צבא הדרישה ממני גדולה יותר מאשר רופא רגיל במרפאה. השכר נמוך מזה של רופא משפחה בקהילה ובוודאי משכר רופא במחלקה בבית חולים גדול. אין כל אפשרות לקבל חולים באופן פרטי. כל יום יכולים לקרוא לי לשירות בגדוד שריון בגולן או בחטיבה הפרושה באימונים בנגב ואז מוציאים אותי מהבית לחודשיים-שלושה בלי חשבון שבתות וחגים. אין תשלום על שעות נוספות, כוננויות והזעקות מהבית בשבת או בלילה. בבית חולים גדול מציעים לי עבודה אם אעזוב את הצבא כי ראו את היכולות והמומחיות. גם עבודה פרטית אפשר יהיה לעשות. אבל היום נשבר אמון במערכת ומצידי שהחיילים בחטיבה שיפגעו באימון ילכו לחפש את לוקר ואמסטרדמסקי שיטפלו בהם בשטח, כאשר אהיה מנתח קבוע בבית חולים גם למילואים לא יקחו אותי כי זה נקרא ריתוק משקי, וכשיגיעו פצועים מהמלחמה הבאה בעזה שישאלו ההורים שלהם למה הם מתו בגלל שלא היה מומחה מנתח בשטח בשירות צבאי מלא אלא רק צעיר לא מנוסה בהתחייבות ראשונית. רק שיהיה כך שההורים שלהם יהיו אלה שמתגוללים בכל הרשת נגד אנשי הקבע. זה אם לא אלך לקנדה שם מחפשים רופאים בשכר כפול ובתנאים יותר טובים או ארה"ב שם כבר התקבלתי להתמחות שניה ורק הצבא מעכב אותי.
להבא חייל פצוע בפעילות | 30.07.15
66.
כל הצבא שלנו בנוי על כך שאת ההכרעה האו"ם הוא זה שמכריע !!!
אם לא שמתם לב מאז יום כיפור המלחמה האחרונה שצה"ל באמת נלחם בה. את כל ההכרעות ביצע עבורינו האו"ם בהפסקות אש שהכתיב על הצדדים. . האלופים של צה"ל בונים את מערך הלחימה כנגד האוייב עם התוספת הזו שניקראת הכרעת האו"ם להפסקת אש.. ולכן לצה"ל לוקח המון זמן להיכנס כמו שצריך למלחמה כי הוא תמיד מחכה להכרעה של האו"ם,. במלחמה האחרונה צוק איתן לקח לאו"ם כחודשיים לעצור את האש , כי צה"ל לא ניכנס למלחמה כמו שצריך כי מפקדיו ישבו על הגדר וחיכו שהאו"ם יכריז הפסקת אש, והפעם בצוק איתן שנחשבת לאחת המלחמות הארוכות שצ"הל היה בהם לקח כחודשיים עד שהאו"ם השיג את הפסקת האש. כלומר אלופי צה"ל צריכים להיות אלופים בלמשוך זמן בכדי לתת לאו"ם להגיע להפסקת אש. להכריע הם לא יודעים כי יש להם בוסים כמו הממשלה הפחדנית של ביבי שרוצה שהאו"ם יכריע ושהאו"ם יכריז על הפסקת האש, תפקיד של צה"ל בזמן זה הוא להתחזות כלוחמים גיבורים ולמשוך את הזמן בכדי לתת לאו"ם להכריע. ועל כך מגיע לאלופי צה"ל תוספות שכר גרנדיוזיות בכדי להציג אותם כגיבורי המיסמוס של הזמן ,שדרוש לממשלת ישראל להגיע להפסקת אש מיוחלת ע"י הממשלה . לדעתי אלופי צה"ל חייבים לקבל עוד תוספות שכר כי המאמץ המלחמתי הגיבורי שלהם בכדי לכסות את התחת של הממשלה הבזיונית שיש לנו הוא מעשי גבורה שדורש צל"ש מיוחד של פארזיטיות ומיזמוז זמן של מלחמה , אלופים באכילת חינם , ומיזמוז המלחמות בצורה אומנותית ממש , בצפיה דרוכה להפסקת אש שעושה טוב לממשלה, לצבא, ומחרבנת על הציבור שמבין שתוך פרק זמן יבוא עוד סבב של טילים על הראש שלהם. ושוב אלופי צה"ל יחפשו דרך למיזמוז ומשיכת זמן של המלחמה לתת שוב לאו"ם זמן להכריע.
אחד שמבין | 30.07.15
64.
כמה שטויות!
נגד בקבע ראשוני עם או בלי תואר\הנדסאי מקבל נקי בין 10000-5000 שח. והוא עושה נוספות, המון נוספות, שבתות, שמירות בחגים וסתם ביום רגיל, אבט"שים וכו, והוא לא מקבל שכרנוסף עבור כל אלה! אז כן, מגיע לא קצת יותר משכר מינימום!!! ואם לא, אז אנשים פשוט יעזבו, ומי בדיוק ישמור אלינו? לוקר?
אן | 30.07.15
63.
בזמנו דרשו (שלי יחימוביץ' בעיקר) שכר בכירים יחסי
היחס שדרשו הוא שהשכר הכי גבוה בארגון מסוים יהיה לא יותר מפי 50 מהשכר הכי נמוך באותו ארגון. ניתן לבכירי צה"ל להנות מהספק, ונגיד שניקח משכורת חייל קרבי בחובה כמשכורת הנמוכה ביותר בארגון ששמו צה"ל. כיום היא 1077 ש"ח. אם נכפיל את זה ב 50 נקבל 53850, זה צריך להיות שכרו של הרמטכ"ל לפי הדרישה (הסבירה בעיני) הזו, ז"א קיצוץ של יותר מ 30% בשכר הרמטכ"ל, וכמובן שהקיצוץ הזה צריך לרדת למטה לכל שאר בכירי המטכ"ל. שלא לדבר על זה שאם נבסס את החישוב על סמך חייל עורפי, אז המשכורת צריכה להיחתך בכמעט 75%... נשמע לי סביר לחלוטין.
סתם אחד | 30.07.15
61.
מגיע מלוא הכבוד לחלק מאנשי הקבע, ללוחמים, לתומכים
אבל די להתבכיינות, כולנו מכירים את הצבא, ומכירים את כל השומנים, ויש הרבה כאלה. אנשי קבע יקרים, די, אתם לא חטיבה אחת, תנו לקצץ בשומנים, ויישאר יותר למי שמגיע. * רכב צמוד לרב סרן ומעלה, ממש לא צריך, אין תנאים כאלה גם בהיי טק * הטבות למי שכבר לא קרבי
יפעת | 30.07.15
54.
משיח(27): כשדעא"ש יהיו על הגדרות...
... נגלה שצבא סדיר אינו מסוגל להכריע לוחמה אסימטרית. קוריאה, ויטנאם, אפגניסטן 2x, לבנון 3x, עיראק, סוריה, קולומביה... כמה דוגמאות עוד צריך כדי להבין שצבא - ולא משנה מה גדלו - אינו כלי נכון למשימות כאלה? כמה שנים יעברו עד שנבין: אין בזירה אויב סדיר ל-צה"ל? המערכת כולה בנויה על הנחות שתוקפן פג לפני עשרות שנים.
 | 30.07.15
53.
כמעט תמיד גופי המטה משתלטים על גופי הקו ומרוויחים הרבה יותר - הם קרובים לצלחת של הקודקוד
כמעט תמיד גופי המטה משתלטים על גופי הקו ומרוויחים הרבה יותר - הם קרובים לצלחת של הקודקוד וההחלטה על שכר של עובדים נקבעת בגופי מטה.
כמובן שהמטה מרוויח יותר- המטה חזק מהלוחמים שמקריבים את חייהם | 30.07.15
52.
שכר אנשי הקבע
אינני חולקת על כך שכל גוף גדול צריך להתייעל. יחד עם זאת הכתבה הזאת מגמתית ובאה לשרת את משרד האוצר בלחצים שהוא מפעיל על הצבא. יש בנתונים ואפילו בכותרת סתירות. מצד אחד מצוין ששכר הסגנים עולה בשיעור הנמוך ביותר ומצד שני מצויין שרבים מהסגנים מאיישים תקן סרן וכי שכר הסרנים עודכן בשיעור הגבוה מזה של אלופי משנה. מי שמאייש תקן סרן מקבל שכר של סרן גם אם הוא בדרגת סגן. אנשי קבע בתפקידים עורפיים משרתים שעות ארוכות ואינם מקבלים על כך תוספת שכר. מעבר לכך אנשי הקבע לפחות חלקם מבצעים תפקידי מטה ושדה לסירוגין. אם יקצצו יותר מדי במערך העורפי - מי שיפגע זה המערך הלוחם שמקבל שירותים מהמערך העורפי. שיהיה לכולם יום נפלא!
ריקי | 30.07.15
50.
הסיבה לכשלונות הנסיונות,להקטין פערים בין הדרגות הזוטרות נובעת מהפרדה טוטאלית
לבין הדרגה הבכירה ביותר,אלוף(שכר הרמט"כל נקבע בנפרד לחלוטין וזה נכון לטעמי),נובעת מאי הצמדת כל השכר בכל המשק לבסיס אחד.אם,כהצעתה המבורכת של שלי יחימוביץ,היו מצמידים את שכר הבנקאים לשכר המנקים, מגישות התה בבנקים,מן הסתם התפרעות הבכירים וכניעתם לחמדנותם ולתאוות הבצע הבלתי נידלית שלהם,לא היינו במקום האחרון בין מדינות ה EOCD בפערי השכר בכל אתר ואתר במשק.הצמדת כל מידרג השכר בצה"ל,מהטירון הטוראי,ועד לדרגת אלוף,עם כל הפערים המוצדקים לחלוטין,גם של דרגות ו גם של תפקידים,וגם של חישובים אחרים,יחידות מיוחדות וכו',הייתה מבטיחה שלא יהיו פערי שכר כה תהומיים ולא יהיו עידכונים,אלא לאחר שהזעם מתפרץ.אותו כנ"ל לגבי גמלאי צה"ל,שבכירי צוות הותירום מאחור,עד שלפני חמש שנים עלתה הצעקה לשמיים,ומשהב"ט נאלץ למצוא פיתרון דחוף.ובצדק רב.שלושים שנים לא עודכנה הגמלאה לזוטרי הגמלאים מסא"ל ומטה,וזו הייתה סטירת לחי לעשרות אלפי קצינים ונגדים ששירתו בנאמנות ללא סייג,לצד הספ"כ שגמלתו הייתה בראש מעייני בכירי צוות,ובצדק.אבל מה עלינו?התיקון,הגם שהוא דל מוטב שהגיע סוף סוף.
שמ | 30.07.15
48.
וזה עוד מבלי שהזכירו את מועדון חבר שנותן הטבות שאף אירגון אחר
לא יכול אפילו להתקרב עליהם והוא לבדו שווה אלפי שקלים בשנה. ומה עם נופש פעם בשנה במלון 5 כוכבים על חשבון משלם המיסים?, ועוד הטבות רבות כמו מאות שקלים לציוד ספורט ועוד ועוד ועוד... אגב הזכאות לחבר נשארת לכל החיים בעוד שבמועדונים אחרים כמו למשל בהצדעה ברגע שהשתחררת מהמילואים זרקו אותך מהחברות. בקיצור שיפסיקו להתלונן. הטעות הכי גדולה בחיים שלי הייתה שלא הייתי ג'ובניק וחתמתי קבע. במקום זה כמו אידיוט הלכתי לקרבי ועשיתי מילואים עד גיל 40. אם הייתי חותם קבע היום בגיל 42 כבר הייתי מתכנן לי פנסיה נחמדה בקריביים או משהו שהכסף זורם לו כל חודש ללא מאמץ.
איש | 30.07.15
47.
כתבה מגמתית, מקצינה ולא עברה בה"ד 1
מעניין יהיה לחשב עלות של עובד תחת הסכם ציבורי אחר שנקרא לעבוד בשבת, או להשאר במשמרת שלו עד שתיים לפנות בוקר, או לקום בארבע לפנות בוקר להקפצה בגלל איזה חמאסניק או סתם מסתננים בצורת דע"אש או חיזבאללה... לדוגמא בחברת כי"ל אם "מקפיצים" אותך לעבוד בשבת, אז אתה מתוגמל ב 300% ועוד יש לך יום חופש למחרת, דוגמא אחרת, אם לצורך העניין אתה נשאר בעבודה בשעות לא שגרתיות - סביר להניח שתקבל תוספת שכר מעל 150% לשעה לפיכך האנשים הללו, מקריבים את חייהם, שווים כל אגורה! (רובם הגדול) , להם אין שבת, חג או יום טוב לקחת חופש, בשעות מלחמה (ויש לנו כמעט כל שנה) הם בכלל לא בבית שבועות ארוכים, כמעט מנותקים מהילדים שלהם ולכתב המהולל - שאול (שלא סתם נקרעה ממנו המלוכה) יש את החוצפה לכתוב כתבה מגמתית ולעוות את המציאות, תכתוב כמה שעות באמת הם משקיעים בעבודה שלהם? תציין כמה מהם יכולים למנכל חברות פרטיות ולהרוויח פי 2 או 3 תביא דוגמאות על מג"דים , מח"טים, מנהלי אגפים, אוגדונרים שלא רואים בית!! שלא נדבר שחלקם ישנים עם הגדודים שלהם בבית מלון בשטח בצורת אוהל תציין את המחיר שהנשים שלהם משלמות במלחמה יומיומית, כי למעשה הן לפעמים כמו אימהות חד הוריות נשואות לצבא! בקיצור כתבה רדודה ומגמתית שאין לי ספק נטועה בתקציב שכח הכותב לציין שהם יוצאים ללימודים על חשבון הצבא... כי בעצם למה לנו מח"טים משכילים...?
אורי | 30.07.15
46.
יש לכם אובססיה על משרתי הקבע
אני לא משרת קבע ולא בצבא, אבל במקום להציע פתרונות אתם רק מציגים נתונים. בבקשה, כלכליסט, תנו פתרונות אופרטייבים לדברים הבאים: 1. גיוס חובה - אלפי אנשים מתגייסים מדי שנה שלא כל אחד רוצה להיות שם , מרוויחים שכר שהוא עשירית משכר המינימום, משמעת, דרגות, שמירות, בלי שינה וכדומה. וכל זאת - לטובת המדינה!!!! תגידו לי אתם איך כדאי לצ'פר אותם. 2. לוחמים שאת כל שנות ה-20 שלהם העבירו בסיכון חייהם וחלק ניכר משנות ה-30 שלהם. יש גבול לכמה הגוף האנושי יכול לספוג חבטות ומכות ופציעות וטראומות. באיזה גיל אתם רוצים שיפרשו מהצבא? ומה יעשו אחרי ? מי ישלם להם כסף? מי יקח אותם לעבוד? 3. תומכי לחימה שמתמקצעים בדברים שרק הצבא יכול לעשות. אתם שוכחים שזה הארגון הכי גדול בארץ (בפער עצום) מבחינת מפעלים (=בסיסים), כח אדם (=חיילים), תקציב, שיטות, תפעול ועוד. איפה החשמלאי טנקים יעבוד בגיל 45? או 35? איפה מש"ק מודיעין ימי, מפענח תצלומים, תצפיתן, תותחן, בוחן תחמושת ועוד ועוד - איפה כולם יעבדו? 4 .איך שומרים את כל הקצינים במערך הטכנולוגי ובמערך הסייבר כשבגיל 21 מחכה להם משכורת של לפחות פי 2 ו3 באזרחות? עם הזדמנויות לסטארט אפים בשפע. 5. מה עושים עם כל מי שכבר מקבל פנסיה ויושב בבית ולא עובד? אולי תחשבו על פתרונות תעסוקה עבורם?
יניב | 30.07.15
45.
חייל שצמח מדרגת טוראי והגיע לדרגת אלוף לא הגיע לשם כך סתם.החייל אכל צבא נשם צבא
לחם צבא ישן צבא חי צבא 24 שעות ביממה מרגע שהיתגייס ומי יודע כמה פעמים הוא ניצל ממוות בטוח וחבריו לא והוא המשיך הלאה ונתן את כל כולו מירצו שיכלו הכל למען בטחון המדינה בטחון כולנו.והנה אנחנו מסתכלים לו בצלחת על הפנסיה שלו על המשכורת שלו.רבותי רצוי שתבינו האיש לא מגיע לעבודה ב7 בבוקר מחתים כרטיס ובשלוש הולך הבייתה.בצבא אין יום ואין ליילה אין שבת ואין חג באזרחות כמובן שיש אבל בצבא עובדים סביב השעון 25 שעות ביממה ללא רגע דל של מנוחה תארו לכם אנחנו מוקפים באובים שרק אם יתאפשר להם או יעלה בידם יבצעו בנו את פוגרום הפוגרומים ממש כמו דאעש ואף גרוע מכך.אנחנו מדינה שמתחילה לבקר את עצמה בצורה לא שפויה ומידתית ועדיף שנתפקח ונבין את המציאות בצורה הנכונה שלה.
 | 30.07.15
44.
לפחות שכר הסג"מים עולה
במגזרת הפרטי שכר הזוטרים לא עולה נקודה, אותו שכר מאז התפוצצות הדוט קום. לעומת זאת, שכר הבכירים טס כלפי מעלה במהירות הרבה יותר גבוהה מבצבא. יוקר המחיה עולה פי כמה וכמה לעומת עליית השכר, יגיע יום שבו 99% יהיו עניים לחלוטין, זרוקים ברחוב, ו 1% ישלטו ב 100% מההון ויהנו ממאות ישובי רפאים עם מחירי דירות מלאכותיים.
שוקי | 30.07.15
43.
רק תשימו לב איך מעוורים את הציבור במודע!
לאורך כל הכתבה מדברים על שכר כזה או אחר במושגים של אחוזים ולא אומרים,אפילו לא פעם אחת ,מה השכר בשקלים. כשמדברים כל הזמן רק באחוזים אך לא נותנים את הנתונים ההתחלתיים(בשקלים) אז משהו מסריח מסתתר מאחורי כל זה. מי שמשלם את השכר לקצינים האלה(שזה כל עם ישראל), יש לו את הזכות לדעת במה מדובר. הייתי רוצה לראות טבלת השתכרויות ולא רמזים כאלה ואחרים. ורק סתם למען הסדר הטוב רצוי שנבין כשמעלים את השכר באחוזים אז מי שמקבל 100 ומעלים לו ב 3 אחוז בשקלים זו עליה של 3 שקלים.אך מי שמקבל 1000 ומעלים לו באותה רמה(כלומר 3אחוז) אז הוא יקבל 30 שקל יותר.כלומר כל פעם כשמעלים באחוזזים אז אלו שקיבלו לפני זה יותר יקבלו הפעם עוד יותר מאלו שמרוויחים מעט,וכך ההפרשים בים המשכורות רק ימשיכו לגדול.חייבים לשנות את השיטה.
חיים | 30.07.15
39.
שכל הטוענים שכל כל מתוגמלים בצבא, תתגייסו לקבע.
למה לא ? לא בא לכם אז לחטוף את כל מה שבא כחובה לחייל קבע ? ללא תגמול מסויים לצמצום הפער שהייתי יכול לקבל באזרחות, לא הייתי נשאר בצבא. כן. יש גבול להתנדבות הכלכלית. וההתלהמות של רוב הטוקבקיסטים כאן תגרום לאלפים לצאת מקבע, לא צריך טובות ולא ביזיונות. וזה יתחיל מהצעירים שפשוט לא ימשיכו לקבע. ואז, כשיהיה מאוחר מידי כל הנשמות הללו יעלמו ויתפלאו מדוע מדינת ישראל כבר לא עוצמתית ובטוחה מול גלי השטנה וההרג מסביבנו. האם זה תחילת הסוף של מדינת ישראל. כן, עד כדי כך, מפוררים את השיריון, שאינו רק לוחמים.
ח. ע.  | 30.07.15
34.
רכב צמוד ממש לא הטבה
שומעים רכב צמוד וחושבים ליסינג כמו בהייטק - ממש לא. אשתי רב סרן בקבע - מקבלים רכב לא חדש , בן בזוג לא יכול לנהוג , צריך להשאיל את הרכב פעם בשבוע ולא ניתן לבחור את סוג הרכב.ו ובנוסף נתונים לעצירה על ידי משטרה צבאית , ובמקרה של עבירה עונש הרבה יותר קשה. הסיבה העיקרית לכך ששווה להחזיק את הרכב היא הנסיעות הארוכות שצריך לעשות במסגרת השירות. בנוסף שוכחים לציין שסרן שלא מתקדם לרב סרן תוך 9 שנים( לא תמיד כי האיש לא טוב , לפעמים אין מספיק תפקידים) מפוטר. כמה אטריקיטבית עבודה שנכנסים אליה במירוץ מתמיד של התקדמות או פיטורים.
משה | 30.07.15
32.
עצלנות הניהול.
יש 1 רמטכ"ל, כ 30 אלופים, כ 130 תתי אלופים, כ 700 אלופי משנה, כ 3000 ..סגני אלופים והשאר. משכורת קובעת ל סא"ל לפנסיה הינה כ 27000 שקלים. הפנסיה כ 14000. הכול ברוטו. בצבא כ40000 אנשי קבע. הבעיה היא בחוסר הרצון לנהל פרטנית את נושא התנאים. בהחלט נוח שהכול יהיה אחיד וכאילו שכולם קרביים/תומכי לחימה. כאילו כולם עובדים עד 8 בערב כל יום, כאילו שכולם מבצעים תורנות בתדירות של פעם בשבוע. כאילו שכולם מוזעקים מהבית. וכאילו שכולם טובים. צריך לנהל את כוח האדם בצבא כמו בחברה. לא כולם שווים ולא כולם מקבלים אותו דבר. אין סיבה שכלכלן בצבא יצא לפנסיה בגיל 45. הוא לא רץ על השולחן ונלחם ר במחשבים ודיונים וזאת רק דוגמא. בפועל על כל מישרה הצבא משלם 3 פעמים. האיש שמבצע את העבודה. הפנסיה לפורש שיכול היה לעשות את העבודה עד גיל 67-60. ועבור הטעויות ועקומת הלמידה שנגזרת מתחלופת כוח אדם בתדירות שלש שנים. תחשבו על זה.
המחשב | 30.07.15
30.
החונטה הצבאית תחנוק אותנו
כל המלל שרק הטובים ביותר משרתים אינו מדוייק כל כך הרי אנו נתקלים בהם שאנו עושים מילואים. הדמגוגיה שמסכנים את חייהם (מטי מעט) אניה מדוייקת הרי בשעת מלחמה אותו מילואמניק מסכן את חייו כמו הקצין הבכיר אם לא יותר. בזמן רגיעה אני לא בטוח שחייו של איש מכירות שנוסע כל היום בכביש אינו בסכנה גדולה יותר , ושוב למעט בודדים. מספיק עם הדמגוגיה הצבאית , רוב רובם של אלו שבחרו בקריירה וכן זו קריירה בחרו גם בגלל שליחות אך לא רק. באזרחות בשוק החופשי האכזרי הרבה יותר קשה !!!
דוד | 30.07.15
29.
אני סרן והכתבה שקרית. בעוד חצי שנה חפשו אותי. שחייל פצוע יחפש את לוקר.
רופא לאחר התמחות לקראת סיום ההתחיבות בקבע. דרגת סרן. אין רכב ואין הטבות וכל הכתבה הזו שקרית ומגמתית ומשרתת את האוצר, כפי שעושה אמסטרדמסקי כבר זמן רב. יש לו משימה בחיים להתנפל על אנשי קבע כשהוא יודע שהבעיה עם עובדי נמל, עובדי תעשיה אווירית, רשות שדות התעופה, האוניברסיטאות, עובדי משרד האוצר ובנק ישראל - הרבה יותר גדולה וחמורה. אבל שם יש ועדי עובדים תומכי ליכוד (שאלו את כ"ץ שנהיה היום שר). בגלל שאני איש צבא הדרישה ממני גדולה יותר מאשר רופא רגיל במרפאה. השכר נמוך מזה של רופא משפחה בקהילה ובוודאי משכר רופא במחלקה בבית חולים גדול. אין כל אפשרות לקבל חולים באופן פרטי. כל יום יכולים לקרוא לי לשירות בגדוד שריון בגולן או בחטיבה הפרושה באימונים בנגב ואז מוציאים אותי מהבית לחודשיים-שלושה בלי חשבון שבתות וחגים. אין תשלום על שעות נוספות, כוננויות והזעקות מהבית בשבת או בלילה. בבית חולים גדול מציעים לי עבודה אם אעזוב את הצבא כי ראו את היכולות והמומחיות. גם עבודה פרטית אפשר יהיה לעשות. אבל היום נשבר אמון במערכת ומצידי שהחיילים בחטיבה שיפגעו באימון ילכו לחפש את לוקר ואמסטרדמסקי שיטפלו בהם בשטח, כאשר אהיה מנתח קבוע בבית חולים גם למילואים לא יקחו אותי וכשיגיעו אמבולנסים עם פצועים מהמלחמה הבאה בעזה שישאלו למה הם מתו בגלל שלא היה מומחה מנתח בשטח בשירות צבאי מלא. זה אם לא אלך לקנדה שם מחפשים רופאים בשכר כפול ובתנאים יותר טובים או ארה"ב שם כבר התקבלתי להתמחות שניה ורק הצבא מעכב אותי.
רופא לאחר התמחות | 30.07.15
27.
כשדעא"ש יהיו על הגדרות...
כשכל הפנאטים יעלו על הגדרות תייללו, מה קרה לצה"ל, מה קרה לצבא הכי טוב בעולם או במזרח התיכון? למה רק בוגרי 10-11 שנות לימוד נשארים בקבע... רוצים צבא איכותי עם אנשים איכותיים בעלות של עובדי ענף התיירות...זה לא הולך ככה. נכון שכלכלנים ומהנדסים ועורכי דין יכולים להיות אזרחים עובדי צה"ל בעלות הגיונית יותר אבל ליבת הצסא ולא רק לוחמים אלא מערכים טכניים ותומכי לחימה ומודיעין כמובן צריכים להיות מתוגמלים בהתאם. די להתגולל על הצבא, למה אתם לא פותחים את הפה על עובדי חברת החשמל, הרכבות, הנמלים שגרים חמש דקות מהעבודה ובארבע וחצי העט או הפלייר נופלים להם מהיד או שמקבלים שעות נוספות מטורפות.נהג גוררת באשדוד שמכניס ומוציא אוניות אותו הדבר כל יום בעיניים עצומות מרוויח 70000 ש"ח לחודש למה על זה אתם לא מתקוממים.
משיח | 30.07.15
24.
כמה טעויות במגמה זדונית לפגוע ברוב משרתי הקבע
שכר הרמטכ"ל נקבע על ידי ועדה (כמו למשל נקבע שכר ראש ממשלה) ולא על ידי הצבא כלומר לא הוא עצמו קובע את שכרו. העליה בשכר נקבעת על פי כללים ונהלים ברורים ולא לפי סחטנות של ועדי עובדים חברי מרכז ליכוד כמו בנמל אשדוד או רשות שדות התעופה או תעשיה אוירית. כאשר עומדים בכללים וזכאים על פי נהלים אז מקבלים אחרת לא מקבלים. למעט קבוצות מאד נבחרות הפנסיה התקציבית מחושבת לפי 2 אחוז מהשכר לכל שנת שירות. מי ששירת ברציפות מהחובה אז מחשבים גם את שנות החובה לצורך חישוב הותק (כמו למשל מחשבים למורים בשירות המדינה את שנות השירות הצבאי כשנות וותק). יש אוכלוסיות מאד מיוחדות שמקבלות יותר, וזה נקבע בגלל היחוד של התפקיד ופעמים רבות החוסר באנשים טובים והרצון לתגמל על עבודה מיוחדת. מי ששירת 8 שנים בצוללות בתנאי החיים הקשים שם מקבל על השמונה שנים האלה 3 אחוז. רכב צמוד עם הקצבת דלק מאד מוגבלת מקבלים מדרגת סגן אלוף ולא רב סרן. רק קצינים במערך הלוחם מקבלים רכב צמוד לפני דרגה זו. רק להם משולם גילום המס ולא לכולם, כל קצין ביחידה רגילה ולא לוחם קו קדמי משלם על ההטבה הזו מס. יש כאלה שמוותרים על זכותם לרכב בגלל המס הזה. קצינים אחרים מתחלקים במספר מכוניות שיש ביחידה העסוקות במהלך היום במשימות היחידה ואינו צמודות לקצין. לכן קורה פעמים רבות שהרכב חוזר מעבודה ב-9 בערב והקצין אם לא נשאר לצורך עבודתו נוסע בתחבורה ציבורית. כעת עולה המלצה לבטל רכב צמוד תוך מתן פיצוי אבל לא נאמר כמה יעלה הפיצוי. מנסיון העבר - תמיד הצבא מפסיד והמדינה מפסידה מהצעות כאלה. תוספת אחוזי רמטכ"ל אינה אוטומטית 6 אחוז אלא עד 6 אחוז. זה מזכיר את ההבטחות של חברות האינטרנט למהירות עד 100 מגה-ביט. בדרך כלל על שירות ללא דופי ובהמלצה נדרשת לצורך כך ניתנים 3 אחוז ולא יותר. הסיבה שקצינים בדרגת סגן מוצבים בתפקידי סרן או רס"ן, עושים עבודה של דרגת התקן ולכן מקבלים שכר המחושב בבסיסו לפי דרגת התקן שעושים בפועל, היא הרצון של הצבא לפטר אנשים ולחסוך. כתוצאה מצימצום כח אדם קצינים צעירים ופחות מנוסים נדרשים לעשות עבודה של קצינים יותר מנוסים ובכירים. לפעמים התוצאה שלילית מאד בתוצאות העבודה אבל זה מה שקיים במציאות. ההצעה להוריד תקנים לדרגות בפועל דומה להצעה לוותר על דרישת התמחות ונסיון אצל מנתח כי בפועל בגלל שאין כזה מומחה בנמצא נותנים למי שאינו מנוסה ומיומן כל כך לעשותא ת אותה עבודה. רק צריך לזכור כיצד נפלו 2 מטוסים ונהרג טיס בגלל הגישה הזו. לאחר העברת תפקידי טכנאי בטייסת מבצעית מאנשי קבע מנוסים, שחלקם פוטרו חלקם עזבו בגלל העומס והתנאים, והעבירו העבודה לחיילי חובה לא מנוסים וללא תחושת אחריות לטווח ארוך. בכל מקום במשק גם בשירות המדינה, כאשר אין בטחון תעסוקתי ואין קביעות, יש חוזה ומובטחת תמורה כספית גבוהה תמורת המצב הזה שניתן לפטר ולא להאריך חוזה ואין בטחון בתעסוקה ולא בתנאים. כמו כן תמיד יש פיצוי כספי על שעות נוספות, שעות כוננות וכד'. כאשר עובד נמל אשדוד מהקבוצה שמתארגנת תמיד לבחירות במרכז הליכוד נשאר בעבודה שעתיים יותר מהמשמרת הוא מקבל שכר כפול. רק בצבא אין בטחון תעסוקתי וכל 3 שנים מחדשים חוזה (אלא אם חתומים בהתחלה ליותר בגלל הכשרה כמו טייסים או מהנדסים ורופאים בעתודה) וניתן לא להאריך חוזה ולשלוח הביתה בלי פיצויים. גם אין תשלום על שעות נוספות, שעות כוננות, תורנויות לילה וכו'. בעבר כבר ניסו להפוך את אנשי הקבע לחלק מהשירות הציבורי ובדקו כיצד לשנות את כל המערך שיהיה דומה למשל לתנאי פקידים במשרד הפנים או משרד האוצר. ירדו מהרעיון הזה כי הסתבר שבסך הכל בסופו של דבר המדינה מפסידה הרבה גם מהיבט כספי וגם מהיבטים אחרים. זה לפני שבדקו את בנק ישראל שעובדיו מקבלים פנסיה תקציבית עד היום מלאה 70 אחוז אחרי 25 שנות עבודה בלבד והם שייכים למשרד האוצר בכלל.
 | 30.07.15
16.
ווואווו איזה הפקרות!!!!! איזה הטבות, איזה מענקים, הלוואי עלי!
גילום מס מלא על רכב פחות מס בריאות וביטוח לאומי וסלי שירותים שרובנו רק יכולים לחלום עליהם פנסיה של 76% ממשכורת אחרונה תשמעו, זה שתמיד אמרו שצה"ל זה צבא שיש לו מדינה - רק עכשיו אני מבין כמה זה נכון! עשרות אלפי אנשי קבע שחיים על חשבון התחת שלי אנחנו נקרעים כל חיינו בעבודה רק כדי להתקיים בכבוד (לא אמרתי להתעשר) ופתאום בא הד"ח הזה ומסביר לנו בדיוק, מאיפה לכל הסא"לים ורהנ"גים יש כסף לקנות דירה שניה ושלישית לילדים, מאיפה לכולם יש כסף לחופשות חו"ל פעם או פעמיים בשנה (חוץ מהנופש הצבאי שגם הוא אגב מסובסד על ידי), פתאום אני מבין למה הנשים של אנשי הקבע לא ממש חייבות לעבוד אלא יכולות לשבת כל הבוקר בבתי קפה בכוכב יאיר (שגם הוא אגב ישוב שהוקם לאנשי קבע בסבסוד שלנו). נכון שחשוב שיהיה לנו צבא חזק וחכם שאחת לכמה שנים יוכל להסביר לשכנים שלנו למה הם לא צריכים להתעסק איתנו, אבל תשמעו - הטבות כאלו זאת הפקרות ושחיתות ממדרגה ראשונה! וגם אפשר להבין מאיפה זה צמח - כשכל רמטכ"ל או קצין הולכים לכנסת, ברור שהם יאשרו את כל ההטבות הללו למי שנמצאים במערכת שממנה הם באו. איזה בושה! איזה ביזיון! איזה מחדל! ועוד לא הזכרנו את התנאים במוסד.... (השב"כ הוא כמו המשטרה - לא משהו!)
ברונו | 30.07.15
13.
לוקר צודק בכל מילה בתי סגן מקבלת 4500 שח ברוטו
לאחר 4ץ5 שנים בצבא כשהיא על תקן סרן.אף שמאד מעונינים שתמשיך (מצטיינת בכל תפקידיה) היא מעדיפה למלצר כשבמלצרות חברותיה מרוויחות כ8000 שח לחדש.בעתיד הלא רחוק לא יהיו דרגות גבוהות כי כל חבריה וחברותיה המצטיינים עפים מהצבא במשכורות עלובות שכאלה בדרגות הקצונה הנמוכות.העיקר שהאלופים דואגים לשכרם ץ לאן הגענו "???????
אריה | 30.07.15
2.
קדימה שכל המושחתים האלה שבוכים יוציאו תלושים ונראה מי סובל בקבע
אוי רע לי גזלו לי לקחו לי תנאי שירות והנחות שעולות למשלם המסים הדפוק במיליארדים בשביל המשפחה הלוחמת ומה עם שמכורות שבכ ומוסד וכל הכוחות המיוחדים שמוסתרים מהצבור?? כמה הם דופקים בקופה הציבורית??
שביט | 30.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת