אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ריבית אפסית? תשכחו מזה. בחברות האשראי אתם משלמים 8% ומעלה

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
ל28: שכחת שהבנקים מקבלים כל שנה מבנק ישראל מיליארדים במזומן שמודפסים כל שנה
בבנק ישראל. כביכול הם מלוים אותו בריבית של 0.1%...... אבל זה לא באמת הלוואה כשכל שנה אתה לוקח הלוואה יותר גדולה, ובעצם חי בחוב אינסופי לבנק המרכזי שאתה אף פעם לא תחזיר אותו - זאת אומרת - הבנקים כסף עבוד כלום.
אלכס | 16.08.15
28.
בנק מסחרי זה פשוט רשיון להדפיס כסף. נקודה.
היתרון היחיד של בנק מסחרי עליכם הוא שלבנק יש רשיון מהמדינה (לכאורה, מכם) להדפיס כסף. כלומר בנק יכול להגיד שבכאילו יש לו כסף (שבפועל אין לו), ואז הוא מלווה לכם את הכסף הדמיוני הזה ואז אתם צריכים להחזיר לו כסף אמיתי פלוס ריבית. אם אתם תנסו את התרגיל הזה אנשים עם מדים כחולים יגיעו אליכם הביתה וישימו אתכם בתא עם סורגים. אז איך משיגים כזה רשיון? מרמים קצת אנשים וצוברים כסף, אבל תלכו על התחום האפור, מה שכשר אבל מסריח. בעזרת הכסף הזה מצליחים לרמות עוד אנשים. וכך הלאה. עד שיש לכם מספיק כסף כדי לשכנע את הפוליטיקאים שאחרי הפרישה יהיו להם חיים טובים אם הם יתנו לכם רשיון לבנק. זה עד כדי כך פשוט. זו כל האמת מאחורי כל מליוני הידיעות בכלכליסט.
אל תנסו בבית | 15.08.15
23.
הציבור שנכווה ברותחין נחוש להיזהר בפושרין מרפורמות כחלון בשוק ההון והאשראי
בטרם יתמקד כחלון בשינוי שהוצע בחוק ההסדרים בסעיף 21 לחוק הבנקאות (רישוי), שנועד לאפשר לחברות ציבוריות לגייס אג"ח לצורך מתן הכסף המגוייס כאשראי לצרכנים . ולפני שהאוצר ממהר לגלגל את הסיכון לציבור, יש אפשרות אחרת נכונה ובטוחה בהרבה לפתוח ולפתח את התחרות בשוק האשראי הנשלט על ידי הבנקים, וזאת על ידי שילובם של הגופים המוסדיים בשוק האשראי. שינוי החוק פותח את הדלת בפני מספר לא מוגבל של חברות שינצלו את הריביות הנמוכות על מנת לגייס חוב ולשווק אשראי באופן אגרסיבי למשקי בית – ברובם נטולי הכשרה פיננסית שלא ייזכו לכל הגנה צרכנית, המתחייבת בשוק כזה. התרחבות אשראי זה, שאינו מוגבל בהיקפו, מציב גם סיכונים שעלולים להתממש במקרה בו אחת החברות שגייסה אג"ח והנפיקה אשראי תגיע לחדלות פירעון ותיצור כדור שלג שעלול להתגלגל לחברות אחרות ולפגיעה בכלל התיווך הפיננסי ובפעילות המשק. לפני שקופצים ומאפשרים לחברות הציבוריות לגייס את המיליארדים מציבור ולהלוות אותם חזרה לציבור, שר האוצר צריך בראש ובראשונה לפתח תחרות בשוק האשראי בכך שייתן לגופים המוסדיים המובילים להלוות לציבור את הכספים שיושבים להם בהון העצמי ומשמשים להשקעות עצמיות (נוסטרו). לא מדובר בהצעה להלוות את כספי העמיתים או את הכספים המשמשים לערבות על חסכונותיהם, אלא רק את ההון הפנוי שיש בידי הגופים המוסדיים, והוא יספק אבן בוחן ראשונית של מנגנון אשראי חוץ בנקאי. למעשה, בכך יוכל האוצר לבחון האם מנוע האשראי מצליח לעבוד באמצעים הקיימים בידי הגופים המוסדיים. על מנת שמהלך כזה יצליח, תפקידו של משרד האוצר יהיה לסייע להם להתניע את המהלך על ידי כך שיסיר את החסמים הקיימים בכניסה לשוק זה וייתן להם את ההקלות הנדרשות. ורק הצלחה של מהלך זה בשלב הראשון תוכל בעתיד ובהדרגה לפתוח פתח לכניסה של שחקנים נוספים לשוק האשראי. אבל בישראל פופוליזים גובר על ההגיון ..על פני .התפתחות הדרגתית בשוק האשראי בצורה שקולה ומפוקחת תהליך אגרסיבי מדי בשוק רגיש כל כך, שהשחקנים הפוטנציאלים בו עדיין אינם בשלים להיכנס למשחק בליגה של הגדולים, עלול להוביל לנזק גדול יותר מאשר התועלת שמנסה כחלון להפיק לציבור, באמצעות השינוי המוצע בחוק ההסדרים. הציבור כבר חווה על בשרו מספיק תספורות כואבות כתוצאה מחדלות פירעון של חברות שהנפיקו אג"ח. הציבור שנכווה ברותחין נחוש להיזהר בפושרין ולכן הפעם צריך לגבות את הנגידה ולומר לשר כחלון - עצור בריצת האמוק שלך - תרתי משמע !! אבל ...על מנת להראות לציבור שכחלון רוצה ומסוגל להתנגח עם הבנקים... משרד האוצר בראשות כחלון נחוש להיכנס לתהליך מהיר מדי שעלול להיות מסוכן למשק ולציבור הצרכנים!
שרלטנות כחלון נחשף לעם | 13.08.15
22.
כתבה לא מקצועית
בתור אחד שיש לו הלוואות מכל חברות האשראי אני יכול להגיד בוודאות שישראכרט הכי זולים .ובהרבה. תבדקו .לגבי הלוואות ללא שעבוד ולגבי 7.7 אחוז הלוואה בשוק האפור? אולי 8 אחוז חודשי מי שימצא לי מלווה בשוק האפור ב8 אחוז בלי שעבוד אני נותן לו פרס כספי גבוה
מומחה להלוואות | 13.08.15
20.
סוף סוף עיתון ועיתונאי אמיצים שחושפים את עושק הציבור
סוף סוף יש עיתון ויתונאי עם ביצים שלא מפחדים לצאת נגד הבנקים וחברות האשראי שמחזיקות את כל המשק בביצים. חייבים לצאת למחאה ציבורית אסור לתת לדבר המכוער הזה להמשיך ולדרוס את האזרח הקטן בשיראל הם מורמים מעם מותר להם לגבות ריבית שוק אפור.
עיתונאי אמיץ | 13.08.15
17.
שוק אפור: יש הבדל לבין מה שמאשר החוק לבין מה שקורה שם....
ראשית, אצלי בשוק האפור לא משלמים ריבית בכלל!!! כל מי רוצה כסף נותן לי ערבון שווה (אני מחליט מה שווה) מקבל מזומנים תמורת עמלה. לא ריבית! עמלה. יש עמלת הכנסת יד לכיס, יש עמלת הוצאת השטרות מהכיס , יש עמלת ספירת הכסף, יש עמלת..... די הבנתם הרעיון, נכון? אז ככה, הריבית שלנו אצלנו היא לא 7 ולא 5 אחוז. לא לשנה ולא ל-5 שנים (מי בכלל נותן לשנה, הא?). ע-מ-ל-ה. ונראה לכם שמישהו מהאלה הולך איתי לבית משפט, אם פתאם הוא נהייה חכמולוג? בשביל ה-5000 המסכנים שהוא לוקח אצלי, הוא משלם לעורך דין 15,000 על חשבון. גם מע"מ. נראה לכם שיש למסכן כזה כסף לעורך דין?....... ורק שתדעו, הכותבים החכמים של כלכליסט: כשההלוואה שאני נותן (בלי ריבית, כאמור. ע-מ-ל-ה! תשאלו את הבנקים איך מאייתים זה בלי שגיאות) היא לחנות, עסק וכאלה, זה נחשב הלוואה עיסקית, והחוק הנחמד שאתם מדברים עליו אינו רלוונטי כלל! אז למה אתם מטעים את הציבור ומחממים אותו?.........
ג'ון המשכונאי | 13.08.15
8.
נראה לי שהתבלבלתם בכלכלסיט.
זו אמנם לא הלוואה הכי זולה אבל אין המדובר בריביות של שוק אפור ובעוד פה המדובר בריבית שנתית בשוק האפור מדובר בריבית חודשית בשיעור זה ואפילו יותר מכך. ריביות של פריים+6-8 ללקוחות שאין בידיהם ביטחונות נזילים מקובלים מאוד גם בבנקים המסחריים. אז גם הכותרת מטעה וגם לעשות עוול לישראכרט ולהבליט את הריבית שלהם בעוד שאר החברות גובות יותר , נראה לי לא מקצועי על גבול החיסול חשבונות קטן. שערורייה. עיתונאות לא מקצועית. מצהיר שאני לא קשור , סתם לקוח של בנק הפועלים.. חוסר צדק פשוט מרגיז אותי . תמיד.
ירון | 13.08.15
7.
בבנק פועלים 11.5% שנתי לאישה שאין לה שום בעיית אשראי.
הבנקים הם שוק טורקי. קרובת משפחה שלי, מבוגרת, מחזיקה חשבון בפועלים מזה שנים רבות. מעולם לא הייתה במינוס. בתקופה מסויימת היא חששה שהיא הולכת להוציא יותר כסף ממה שיש לה, ומאחר שהיא לא מאמינה במינוס היא ניגשה לסניף שלה, וביקשה הלוואה על סכום עתק: 5000 שח. זה היה בסניף בו מתנהל החשבון שלה, ככה שהם יודעים את עברה המושלם מבחינת אשראי. היא יצאה משם עם הלוואה ב 11.5% !!! למה? כי היא אשה מבוגרת, לא ממש מבינה בריביות, אז למה לא?
אורי  | 13.08.15
2.
הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם....לצאת לרחובות למחות נגד קרנית פלוג
מי שאשם בזה הוא בנק ישראל וראש הממשלה מר בינימין נתניהו שעשה יד אחת עם נגידת בנק ישראל לחסל פוליטית את משה כחלון שהוא היחידי שרוצה להילחם בשודדים האלה שחונקים את הציבור בישראל. כחלוק לא מסכים לעבודה כי בנק גובה ריבית יותר גבוהה משוק אפור. כי החוק לא חל עליו. וזו ריבית שכוללת גם ריבית לעסקים הריבית לציבור היא גבוהה פי 2.
שודדי ים בחסות בנק ישראל | 13.08.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת