אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נלחמים בבירוקרטיה עם עוד קצת בירוקרטיה: מי צריך את רשם השכירויות?

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אחלה פליק פלאק נתתם פה
איך אפשר לתמוך בהגדלת מעורבות המדינה ובו בזמן להתנגד לבירוקרטיה שהתערבות כזו מייצרת באופן טבעי? לכל פעולה שהמדינה מבצעת נדרשות תשומות כלשהן, מי חשבתם שיפקח על החוק המטופש הזה? סתיו שפיר בעצמה תבדוק חוזים? תמכתם בחוק, הבאתם עלינו עוד רגולטור, עכשיו אתם מתבכיינים? כל מי שתמך ברעה החולה הזו צריך להכות על חטא. שום תועלת לא תצמח מהחוק הזה - כל מס או עלות נוספת שתוטל על המשכירים יגולגלו על השוכרים. התערבות המדינה בנושא הזה גורמת רק נזק (כמו בהרבה נושאים אחרים, ראו חוק הסופרים למשל, שכל האטטיסטים שמחו בו, והרעיבו במו ידיהם את חבריהם הסופרים המתחילים...). מתי תבינו שהמדינה אינה ההורים שלכם, והיא אינה אמורה לדאוג לכל מחסורכם? המדינה אינה המבוגר האחראי - היא בסך הכל מסגרת שאמורה להעניק ביטחון, לא לבדוק לכם חוזים ואם צחצחתם שיניים פעמיים ביום! תתבגרו כבר! הציבור צריך להפסיק להאמין לכל הפופוליסטים שמטילים על המדינה עוד אחריות - חוק X חינם, חוק Y חינם - אין חינם, אנשים. אין. כל חינם כזה בא מהמיסים שלכם, וככל שתוסיפו עוד חינמים - המיסים שלכם יגדלו. כל חינם כזה מביא איתו בירוקרטיה, זה חוק טבע. מישהו צריך לתפעל, לפקח וליישם את החינם הזה, זה לא יקרה מעצמו - אז כל מי שמציע משהו חינם, שקודם יסביר איך זה יעבוד בפועל. את זה כמובן שהגב' סתיו שפיר לא טרחה לעשות - היא זרקה את הפצצה שלה, ועכשיו כולנו נשלם - מי בדמי שכירות גבוהים, מי במיסים ומי בחוסר יכולת לקנות דירה עוד 20 שנה. כל הכבוד סתיו שפיר - עוד ח"כית כמוך ונחזור לשנות הצנע!
עמית חכם | 16.08.15
18.
חובת ביול כל חוזה שכירות בסניף הדואר וגביית מס מהשקל הראשון
אין צורך בהקמת גוף כזה. צריך לדרוש לבייל כל חוזה שכירות בדואר ולדווח על גובה שכר הדירה בסניף הדואר. הנתונים יזרמו לרשות המסים והשומות יהיו החל מן השקל הראשון. חוזה שכירות ללא בול וללא תשלום מס הכנסה לא ישמש ראיה בבית משפט !!!
חוזה שכירות ללא בול - לא ישמש ראיה | 16.08.15
17.
צודק בכל מילה! לשוכרים לא תצא כל תועלת מן החוק.
השכירות היא עדיין שוק חופשי במדינת ישראל. לא כופים על איש לשכור דירה שאינה נראית לו. רוב הדירות המושכרות הן במצב טוב וראויות למגורים. הבעיה נוצרת כנראה מדירות שחולקו , או מחסנים שבעליהם הפכו אותן לדירות. על כן יש לנהל פיקוח חמור על דירות מחולקות ולבקש מן השוכרים לדווח על דירות לא ראויות שהם נדרשים לשלם עבורם סכומים מופרזים/מופרכים. רק אלו יופנו לועדות שיגנו על השוכרים. אין להחיל החוק על כלל המשכירים, שרובם ישרים והגונים שרכשו דירות במיטב כספם ושילמו את כל המיסים הכבדים החלים על רוכשי דירות ובעלי בתים בישראל, כולל הוריהם של יורשי דירות ששילמו כל חייהם את כל המסים הנדרשים, מס שבח מס השבחה ועוד כל מיני המצאות של המדינה. לא ראיתי בחוק , דרישות לשמירת הדירה מצד השוכר, להתחיבות שלו לא להרוס/לשבור/ לגרום נזק לדירה (שיש, חרסינות, אמבטיות, ארונות ) החוזה פרט לדרישות מהמשכיר על כן יש להכניס בחוק גם תנאים המחייבים את השוכר כלפי המשכיר.
טליה אלמוג | 16.08.15
16.
אדם מהישוב יהיה לפי הממשלה עסוק כל שנה בלמלא אינסוף טפסים
את כל הדיווח צריך לפשט גם כאשר רוצים פיקוח על שכירות. לא יעלה על הדעת במדינה נורמלית שאדם ימלא אינסוף טפסים למאות ואלפי פקידים שכל תפקידם לעקוב אחרי כל שקל מהכנסותיו. אפשר היה להקים צוות מיחשוב שידאג להצלבת דיווחים מול השטח בלי כל שני וחמישי להקים רשות נוספת לפיקוח שתמאס על הציבור עוד לפני הקמתה.
רו"ח צבי לבנון | 16.08.15
9.
זה השוק היחיד שאינו בשליטה מוחלטת של הטייקונים
לכן צריך לתקן את העניין. למנוע מהאזרח להשקיע בדירה כדי להבטיח את הפנסיה שלו מפני עושק הטייקונים. רגולציה כבדה ומקשה, חוקים דרקוניים ושאר המצאות, יגרמו ליציאת האזרח הקטן משוק המשכירים. אז השוק יתמוטט, והממשלה תכניס את הטייקונים כדי להציל אותו, ובדרך לעשוק את השוכרים, ולבנות קרטל שיעלה את המחיר והרווח בעשרות אחוזים.
אוליבר טוויסט | 14.08.15
3.
אפשר היה להכניס את הפיקוח לרשות המס ולהרתיע הרבה יותר את הנישום
פיקוח ברשות המיסים בעוד שורה על הכנסות משכ"ד יהיה אפקטיבי פי כמה מהקמת רשות שתתעסק רק בשכירויות ותעסיק אנשים מיותרים. רשות המיסים יכולה לפלח את הבדיקה באמצעות מיחשוב מתקדם וללא כוח אדם מיותר.
רו"ח צבי לרר | 14.08.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת