אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך הגויים אומרים "גוי"?

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
עם נבחר - לשרת את אלוהים. מי שמאמין שיעבוד קשה
לכל האחרים שאינם מאמינים - אפשר לפרש את הבחירה כאחריות אישית או לאומית לקיום ערכים אנושיים וצודקים. כנראה שאצל חלק מהישראלים זה נשכח והם מתאמצים להיות ככל הגויים (למשל כמו שכנינו האלימים - חיזבאללה, חמאס, דעאש, איראן וכל הנלווים).
ישראלי | 22.08.15
17.
האנגלים קוראים לכל מי שאינו אנגלי Alien
שפירושו זר. וזו גם המילה האנגלית למה שאנו מכנים חייזר. (שבא בכלל מחוץ לכדור הארץ) בשנים האחרונות כבר פחות, כי הם כבר מוצפים בכאלה שכבר מרגישים בבית באנגליה ויש להם גם שאיפה לשנות אותה לדמותם... והאמריקנים הלבנים, במשך מאות שנים קראו לשחורים שאותם הביאו מאפריקה לעבדות, בשם "ניגרו" וגם "ניגר" (בא מניגריה) בכוונת מכוון להשפיל ולדכא.
יוסף | 22.08.15
15.
פירוש המילה גוי זה "עם"
גם היהודים מכונים "גוי" . זה לא כינוי למי שאינו יהודי. בכל שפה המילה "עם" קימת. מקור הביטוי "העם הנבחר" (עם ולא גזע) היא הברכה שברך אלוהים את אברהם יצחק ויעקב (כל אחד בנפרד) . מי שרוצה מוזמן לפתוח ספר בראשית ולקרוא. הברכות די דומות. כל השאר זה סילופים של אינטרסנטים. אגב נבחר זה לא מובחר. זה שהיהודים מאמינים שהם העם הנבחר זה לא אומר שהם מאמינים שהם עליונים במשהו על עמים אחרים. בסך הכל מאמינים שאותו אלוהים בחר בעם היהודי להיות זה שמאמין בו. ברית בין דת לאלוהי הדת. לכן מי שלא יהודי ולא מאמין בדת היהודית לא יכול להיות חלק מהעם הנבחר. זה הגדרה לוגית פשוטה. הנוצרים אגב מאמינים שישו סגר על "ברית חדשה" עם אותו אלוהים ומאז הם העם הנבחר.
תיאולוגיה | 22.08.15
14.
למה העם היהודי הוא עם נבחר?
העם היהודי בארץ הוא קיבוץ גלויות שהדבר שמחבר אותו הוא ערך שהיה פעם לפני חורבן בית שני והוא החיבור, האיחוד "ואהבת לרעך כמוך". וזו הדרך שאותה אנחנו צריכים להביא ולהנחיל לעולם. וזה אומר שאנחנו בכיוון של משרתי העולם ולא איזה אליטה שמביאה פרסי נובל שזה נחמד אבל לא הכיוון הנכון. תפתחו ערוץ 66, תראו ותלמדו....
חילוני מאמין | 22.08.15
10.
לפי המוסלמים כל מי
לפי המוסלמים כל מי שלא מוסלמי הוא "פרנג'ה' - זה היה בעבר הרחוק, עכשיו לא משתמשים במילה זו. והמשמעות למילה זו אף פעם לא הייתה גזענית או העידה על נחיתות. המשמעות של מילה זו בפשטותה "זרים" למשל אנשים שנמצאים כאן בארץ אבל לא תושבי הארץ ולא משנה אם הם תיירים או עובדים הם " הזרים" או שוהים זרים- זו בדיוק המשמעות ולא משהוא אחר. וכן המסביר הוא ערבי מוסלמי, המשך יום נעים לכווווווולם
 | 22.08.15
2.
יהדות וגזענות
היהדות, למיטב הבנתי, איננה גזע, ולכן לא יכולה לטעון שהיא גזע נבחר. לגבי היותנו עם נבחר, קיימים לכך פירושים רבים שרבים מהם אינם "גזעניים" כלל ורואים בבחירה מקור לאחריות אישית ולאומית, לא להתנשאות. בל נשכח כי רבים מגדולי העם (מדוד המלך ועד רבי עקיבא) הינם צאצאי גויים שהתגיירו. לא נשמע גזעני במיוחד.
דן | 20.08.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת