אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוצר ממשיך לבצע עסקאות גידור ועוזר לבנק ישראל להחליש את השקל

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה ניתן לצפות משר אוצר מתרבות השוקולד? הגדלת חוב המדינה לתפארת אנטרסים פוליטיים
עבאדי־בויאנג`ו -החשבת הכללית תפקידה במשרד האוצר אינו לבנות את התקציב , אלא לנהל את התקציב השוטף בכל שנה. מתחילת השנה מנהלת עבאדי־בויאנג`ו תקציב על בסיס חודשי משום שאין תקציב שאושר בכנסת לשנת 2015 - עם זאת, לעבאדי־בויאנג`ו אין סמכויות מוגדרות לגבי בניית התקציב הבא והקיים והוא נתון בהחלטות ובהקצאות שבידי כחלון בלבד - מי שמוביל להגדלת חוב המדינה זהו כחלון !! מי שחילק ומנהל את תקציב המדינה כאן בשרלטנות זהו כחלון לתפארת הפופוליסטיות הפוליטית שלו נטו .
בני  | 22.08.15
3.
ל-2 - הנגידה מוטרדת משרלטנות התנהלות כחלון והממשלה בתקציב המדינה והגדלת הגירעון
להחליף את הנגידה ??? חחחחחחחח שכחלון יהיה הנגיד ??? חחחחחחחח הנגידה הטובה ביותר בעולם קיימת בישראל . כבוד לנו אזרחי ישראל על שיש לנו נגידה השומרת בקנאות על כלכלת ישראל איתנה ויציבה כאשר רוב המדינות בעולם מתרסקות בכלכלתן ובנקים נמחקים .
זוארץ  | 21.08.15
1.
היגעה הזמן "לגדר" את הפופוליזים שגובר על ההגיון אצל כחלון שר האוצר יחד עם נערי האוצר
הנתונים של הלמ"ס מבשרים על תחילתה של האטה או אפילו מיתון באופק, האוצר היה אמור לעדכן את תחזית הצמיחה שלו בהתאם, ואז לעדכן את תחזית ההכנסות ממסים כלפי מטה !!!! הוא היה חייב לבוא שוב לממשלה ולבקש ממנה להחליט – להעלות מסים, לקצץ בתקציב, להגדיל גירעון או שילוב כלשהו של שלושתם. בגלל שמדובר בצעד עם פוטנציאל פוליטי שלילי מאוד, באוצר מעוניינים לדחות שינוי כזה ככל האפשר. תקציב המדינה יונח על שולחן הכנסת ב־31 באוגוסט ועד אז לא יהיו בו כל שינויים בתחום המקרו־כלכלי. לאחר מכן הכנסת תצטרך לאשר אותו עד 19 בנובמבר. במסגרת הזמן הזו הלמ”ס צפויה לעדכן את הנתונים שלה (לגבי המחצית הראשונה של 2015) עוד שלוש פעמים, כשהעדכון האחרון יהיה שלושה ימים בלבד לפני אישור תקציב המדינה בכנסת. לכן, סביר מאוד להניח שגם בתקופה הזו משרד האוצר לא יעשה שינויים בהנחות המקרו־כלכליות של התקציב. השקעה בתשתיות תחבורה והגדלת תקציבי מחקר ופיתוח ומדען ראשי הם לא המקור שיובילו כאן לצמיחה ... ירידה חדה מאוד בקצב הצריכה הפרטית של הישראלים. הצריכה הפרטית מהווה חלק חשוב מאוד מהצמיחה של המשק בישראל. ואם ברבעון השני של השנה הציבור הישראלי הגדיל את קצב הצריכה הפרטית שלו ב־0.9% בלבד (לעומת עלייה של 5.5% ברבעון הראשון) ואם הנתונים האלו יימשכו, לממשלה עלולה להיות בעיה בשנה הבאה - אבל למי אכפת ??? ומה על הגדלת חוב המדינה/הגירעון לכיוון 3.2% במקום 2.5% בשנת 2016 ??? חוב המדינה גדל בזכות תיצוב הסכמי הגועליזציה על גב כלל כספי הציבור שרק הוא ישלם כאן במיסים ישירים ועקיפים את הבור של חובות המדינה לתפארת הפופוליזים של שר האוצר כחלון - "הגידור" שאותו מבצע משרד האוצר זה אקמול לסרטן החריג בתקציבים שמתחולל כאן בתקציב המדינה -פשוט שערוריה . הפופוליזים גובר על ההגיון אצל כחלון וסיעת כולנו ושה שקוף כמים לציבור.
חיים  | 21.08.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת