אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אני שואל את עצמי שוב ושוב מה באפט היה עושה במקומי"

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
ספר מדהים על אדם גדול
בדיוק סיימתי לקרוא את הספר (בעקבות הכתבה- תודה טלי שמיר) ספר מדהים על אדם גדול, עם המון כלים יישומיים לעולם העסקים, ההשקעות ובכלל לחיים. אני בדיוק עומד לכתוב לגיא מכתב תודה על ששיתף אותי במסע שלו... ולכל המתוסכלים שמכפישים אותו בטוקבקים מטופשים, חפשו מה ללמוד ממנו במקום ללכלך תמיר
תמיר | 24.09.15
33.
5, אני מזהה קינאה שמדברת מתוך גרונך...
נראה שאתה מאותגר מדי מכדי להבין שאדם עם רקע כמו שלו היה מצליח לגייס משקיעים אחרים, לו אביו לא היה נותן לו את ההזדמנות הזו בצורה של "הנה מליון דולר, בני היקר, עכשיו תראה לי מה אתה יודע לעשות עם הכסף". והאב, למרות הקירבה המשפחתית ביניהם, לא היה נותן לבנו מיליון דולר לולא ידע שבנו מבין דבר או שניים בהשקעות בבורסה. וכמה "ילדים" כבר קיבלו מיליון דולר לידיהם ו"השאירו" את הכסף בבורסה (או בתחומי השקעות אחרים)? לא, חבוב, בנושא השקעות בבורסה הבחור מוכשר... הפנם זאת!
 | 05.09.15
32.
24, נא הזכר לנו מה באפט ("תאב הבצע") מתכוון לעשות ברוב המוחלט של כספו...
ואני מאד מקווה ומעריך שהסוציאליסט היהודי שאת שמו הזכרת (כמו גם "הניגוד" הקאפיטליסטי שמוביל מולו) יסיים את דרכו במירוץ כ"עוד אחד" מהחבורה... בימים אלו, כשהכלכלה עדיין על הפנים, סוציאליסט יהיה אסון שני ברציפות , אם ייבחר לנשיאות. אני מאד רגוע... זה לא יקרה...
 | 05.09.15
30.
אני פשוט נדהם מכל המתלהמים פה.
לא קראו את הספר ומוצאים פגמים בכל דבר. תקראו את הספר במטרה לקרוא ולהתייחס לכתוב אחר כך. אבל כמובן יכול להיות שהמתלהמים לא קוראים ספרים לא טורחים לבדוק מי זה בכלל גיא שפיר. המתלהמים מה שחשוב להם זה להתקיף כמו החברה אם הדיל באלעל זוכרים? התקפות על השר ארדן אם הבחירה שלו למפכל לפני שנתנו לטירקל להביע את דעתו. גיא ציוני נלהב אוהב ישראל תורם למוסדות חשובים בישראל כמו ויצמן ומוסדות צדקה רבים גם הצליח בהשקעות. חברה תלמדו קודם ורק אחרכך תבואו עם הערות לענין. שבת שלום לכולם.
איתן | 05.09.15
24.
על הצד האחר של וורן באפט, זה שלא מופיע בכתבת ה PR
הבחור עם העיניים המצועפות מתאר את וורן באפט כהומניסט, אבל זה בהחלט לא מה שהוא. על 'הצד האחר', תאב הבצע, האכזרי, הנכלולי, של באפט, ראה כאן http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3663945,00.html אבל אל דאגה, בארני סנדרס הולך ללמד את באפט ומרעיו הביליונרים מהי היהדות האמיתית (מקור ההומניזם) - וזה הולך לקרות בקרוב (2016)
יאיר | 05.09.15
11.
האם המליון שהאב השקיע נהפכו ל 200 מליון?
אב עוזר לבנו בקנית דירה לארגן חתונה. אני מתאר לעצמי שהוא לא נתן לו אבל השקיע אצלו בקרן. עובדה שגיא הגיע ל 200 מליון זה מהשקעות נוספות ובעיקר העלאת ערך למשקיעים כולל האב. אני מבין שהוא הפך כל מליון דולר ל 5 מיליון ב18 שנה. הלואי ואני היתי משקיע אצלו. החזר של 10.5% כל שנה.
איתן | 04.09.15
10.
איך כל החזירים מוול סטריט אוהבים לצטט את סמית....
הם חושבים שלצטט (ועוד באופן שגוי..) פילוסוף מהמאה ה17 יגרום להם להיות קצת "נקיים" יותר, אבל מנגנון הדפסת הכסף האמריקאי רקוב ומשחיט את הנפש כל כך שזה לא יעזור. במקרה וקראתי את "עושר העמים" על כל 400 העמודים שלו,סמית ממש לא התכוון באף חלק בתאוריה שלו ל "להיות חזירים והכל יהיה בסדר" וגם לא לשום דבר שקרוב לזה, נהפוך הוא, הוא הקדיש המון להסבר על ההתמודדות והעזרה למעמד "הפועלים" וכיצד לייצר המשכיות של "הצלחה ופריון" תוך יחס הוגן "לפועל" . לפחות מיודענו "התפכח" בשלב מסויים במירוץ ההזוי שלו והבין שצריך קצת לתרום לסביבה שבא הוא נמצא.... תודה לך.
סמית | 04.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת