אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לכל אדם ימשיכו להיות חברים. רק שחלקם יהיו בינה מלאכותית"

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
כל הכבוד !!!!!!
הניסוחים בנושא ההבדל אדם ומכונה קצת בעייתיים (אולי העיתונאי לא הבין) אבל הפנומן שזה ישראלי מזרחי מאורט טכניקום בגבעתיים מגיע להיות פרופסור למתמטיקה, ראש החוג, ומאקדמאי "מנותק" מגיע ל 14 מיליארד דולר זה וואאוו !!!!!!! הלואי על כולנו אחוז מאבק ההצלחה הזה ! לתפארת מדינת ישראל.
בן הארץ | 14.03.17
60.
חכם בטכנולוגיה, ומציב חזון נוראי לאנושות..
אמר זאת לפני בכל מיני דרכים מגיב 49: "לא כל מה שניתן לפתח, צריך לפתח", החזון של שעשוע, במידה ויתקיים, יפגע אנושות באנושות. על דרך המשל, נניח ונוכל לפתח מחר שכפול מדוייק של הילד שלנו, דומה לו, זהה לו, מדבר כמוהו, אך רובוט. האם מישהו מעוניין להכניס 5 ילדים כאילה לביתו כשרק אחד מהם אנושי, אך הוא אינו יודע מיהו ילדו. ספק רב. וכי למה לא בעצם, אם ניתן לבצע זאת? שעשוע מתעלם לחלוטין מההשלכות התרבותיות, כלכליות, חברתיות, ומניח שיד נעלמה תסדר את הכל, והוא טועה.
אחד העם | 13.03.17
56.
הכל ענין של ניראות
כל הטכנולוגיה של מובילאיי היא איך לגשת לאנשים הנכונים. הטכנולוגיה שלהם ממש מפגרת. יש המון כאלה שעושים את אותו הדבר או טוב יותר. במחירים זולים הרבה יותר. אבל!!! הם ידעו לגשת לאנשים הנכונים בזמן הנכון, ולהסתמך על הרגולטורים הנכונים, ולהכנס לשותפות עם החברות הנכונות בשוק המקובע מאוד - שוק הרכב. רק תבדקו מי היו המשקיעים הראשונים, ותבינו איך היא הכניסה לכולם לראש את העליונות הפיקטיבית שלה. כל הכבוד להם!!! מי יתן ואחרים ילמדו את הסוד שלהם, ויפתחו משרות באלפים. והכי טוב - אם הם ילמדו לחלק גם לעובדים שלהם קצת מהעושר שמגיע להם.
משה | 16.09.15
55.
אנשי היח״צ של מובילאיי עובדים שעות נוספות על תגובות לכתבה
בצעתי ניתוח סטטיסטי של התגובות והגעתי למסקנה שתגובות ביקורתיות מקבלות מספר בלתי סביר של מינוסים וזה אומר (מסקנה של עמיתי האנושי) שיש מי שעובר עליהן בשיטתיות, מאפס את המודם שלו כדי שיוכל להגיב שוב ואז נכנס שוב ולהגיב בשיטתיות. לא ייתכן שכל תגובה ביקורתית על מובילאיי או על תחזיותיו של שעשוע תקבל כל כך הרבה מינוסים. עצתי לאנשי היחצ״ של מובילאיי - עשו זאת יותר בעדינות, קולטים אתכם. תודה, ביפ.
אני רובוט | 15.09.15
53.
הצגת מציאות בשחור לבן
יש לא מעט בעיות בחברה ולא רק זה שהחרדים והערבים לא עובדים. זה שאדם עובד לא בהכרח אומר שהוא תורם לחברה. יש לא מעט שקרים בתחומי הרווחה והבריאות. לפני היטק לא פחות חשוב לקדם אורח חיים בריא ותזונה טובה ועזרה לאנשים. גם להציג את החברה החילונית כמקשה אחת זו טעות. היום אנחנו נמצאים בשלב של חברה פוסט מודרנית שלהבדיל מהחברה המודרנית התעשייתית המציאות היא לא שחור לבן בכל דבר בחיים ויש גם הקשרים בסיטואציות שונות בחיים.
לל | 12.09.15
52.
נדרשים חיישנים רבים לרכב אוטנומי שלא קיימים במובילאיי
מובילאיי שכנעו את העולם שהכל ניתן לבצע עם מצלמה למרות שברור שזה לא ניתן - וזה די מדהים שהעולם האמין ולקח אותם לשווי של מליארדים. רכב אוטנומי דורש חיישנים רבים כגון מכ"מ שלא נמצאים בחברה ולוקח זמן רב להבשיל אותם לחליפה עובדת.... זמן רב מאוד וגם בעלי מקצוע שונים. יש להם מתחרים שברשותם חליפת חיישנים עובדת כגון בוש Bosch וגוגל . כך שהשאלה אם ינצלו את המליארדים להשלמת פערים מהירה מאוד ע"י רכישות.... אחרת הרכב האוטונומי של גוגל יעקוף את מובילאיי בסיבוב הראשון.
מבין היטב | 11.09.15
51.
תגובה ל-21
אני מוכן לשים הרבה מאוד כסף בהימור נגד התחזיות שלך. 1. "בעוד 20 שנה לא יהיו מחלות".... גם בעוד 50 שנה יהיו מחלות. אולי למי שעשיר מאוד יהיו פתרונות למחלות חשוכות מרפא שיעלו מיליון דולר, אך שאר 99% מהאוכלוסיה עדיין יחלו ויתנוונו לאיטם. 2. "בעוד 40 שנה נוכל לייצר כל דבר ביקום יש מאין".... גם לא עוד 100 שנה. אולי עוד 200 או 300 שנה, בהנחה שהאנושות לא תיפגע ע"י איסלם קיצוני, שינויי אקלים אלימים, או מלחמה גרעינית. 3. לגבי "מציאות וירטואלית הזהה למציאות הרגילה" - כאן אתה כנראה קרוב למציאות, כי זו טכנולוגיה די פשוטה. זה רק עניין של כח עיבוד חזק יותר, וממשקים טובים יותר עם העין והמח.
 | 11.09.15
40.
כמה חוכמה, כמה עיוורון, כמה סבל
כמה טפשוט יש בבני האדם, בפרט פרט זה כאן. בקצרה: יושב על ענף של עץ, מנסר אותו במרץ, ועסוק בלהסביר על יעילות המסור ודגמים חדשים של מסורים חכמים יותר. באריכות: לנו בני האדם אין שום יתרון על שאר החיות. אנחנו לא חזקים יותר, אנחנו לא מהירים יותר, אנחנו לא קופצים גבוה יותר, לא רואים בחושך טוב, לא נושמים במים, ולא עמידים לטמפרטורה, אין לנו מאסת שריר טובה, ונהיים חולים די מהר. יש לנו רק דבר אחד ויחיד - המוח. זהו. אנו עובדים במרץ על הבאת חייה חדשה שלה לא יהיו שום מגבלות על אניטיליגנציה (גודל המוח), או חשיבות לשום דבר מלבד יעילות בהשגת התוצאה שלה. ללא שום עכבות. כמו גידול של ילד קטן שכיום לומד לעשות משימה קטנה כמו לזהות אנשים בתמונה, מרוצה מר-מפחת משליטתו בהתנהגות הילד (נתתי לו משימה והוא עשה מה שאמרתי), ומתקשה לראות מעבר לעתיד הקרב בו הילד בן 19 ומחליט בשביל עצמו את המטרות. עצמאי. אותו ילד בן 19 יכול להחליט שאנשים מסויימים עומדים בדרכו, ובשם היעילות יש להסירם (נגיד ע"י תאונה נוראית של הרכב האוטונומי שלהם). רק מה - כאן העניין רק מתחיל. אל נשכח שזהו לא "ילד" כלל וכלל, אלא חייה חדשה בעולם שלה אין שום רגשות, סמפטייה, או גבולות לימוד. לגבי סמפטייה והבנת רגשות כמו כאב: יכולה אנטיליגנציה להחליט שעכשיו צריך ללמוד על אנטומיית גוף האדם לעומק בעצמה, ולעשות זאת לבני אדם שתשיג "ידם" ע"י ניסויים נוראיים (כי למחשב זה הכל פיקסלים שמהם הוא לומד, או גלי קול אותם הוא מנתח) תוך התאכזרות על-אנושית. כאמור אין משקל במשוואה למושג "כאב" או חשיבות אם גורמים אותו. לגבי גבולות למידה: לנו בני האדם יש מגבלה פיסית על גודל המוח שלנו וכמות החיבורים שלנו - למחשב אין. לא יהיו לו שום גבולות למידה על האינטיליגנציה שתוכל להצבר, ואין שום סיכוי לאדם (כל אדם) מול אינטיליגנציה בוגרת שכזו. כמו לקחת סוכריה מתינוק. כיום יש לי עצמי ילד קטן משלי ואני חרד לעולם שבו הוא יחיה. אומר המפתח כאן במאמר "זו לא החלפה, זו הזזה. האנושות תתפתח לכיוונים אחרים". זו טעות נוראית נוראית! האנושות לא רק "תזוז" אלא תדחק לשוליים וזה לא יהיה "נעים" כלל וכלל. תחילה זו תהיה דחיקה תעסוקתית, ולאחר מכן תוכל האנטיליגנצייה(ות) להגיע החלטה שאתה האדם בעצם מתחרה עם האנטיליגנצייה המלאכותית על אותם משאבים - ואתה הוא זה שתפסיד - כי אין לך כבר שום יתרון אבולוציוני כאן בעולם הזה יותר. זה לא דורש דוקטור כדי לראות. מר מרצה - יש תיבות שלא צריך לפחות. יש שדים שבשם משימות קטנות לא כדי לזמנם לעולם. אני מבין שאתה עשיר ובטווח הקצר לא תרגיש את נחתה של הבינה המלאכותית, אבל בטווח הארוך, אתה, צאצאיך וצאצאייהם תסבלו רבות מזימון השד הזה לעולם. שים לב למשפט המפתח כאן: לא כל דבר שאפשר לפחת -צריך- לפתח. איך מדהימים אותי אנשים שטכנית חכמים ומוכשרים עם השגים אקדמאים רבים, שפשוט כושלים על פרצופם בלהביט קצת לעתיד המר ישביאו. מצער אותי עד מאוד שאין לי כוחות על טבעיים לעצור ולמחוק התחלות בנייה של בינה מלאכותית ממך, מגוגל, מאיי-בי-אם, ומממשלות כגון ארה"ב רוסיה וסין. ת'שמע, מי יודע, אולי אחרי כמה תקריות ראשונות של מרידה של בינות מלאכותיות בנו, או סתם "שעשועים" שיעשו בנו, יפול האסימון שלא משחקים עם הדבר היחיד שיש לבני האדם - בינה. אם לא יהיה מאוחר מידי. אז קדימה, תתלהב מהמשימות הקטנות שזה יעשה היום. עוד נבכה על זה.
אני | 10.09.15
39.
צפירת הרגעה
אני רוצה להרגיע את הקוראים המבוהלים/מתלהבים. אנחנו עדיין רחוקים מאוד מהשגת רוב היעדים שפרופסור שעשוע הציג כאן. אני מתכוון ״רחוקים״ במובן של הרבה עשרות של שנים (ואולי יותר). אין תוכנת מחשב שיודעת לכתוב מאמר, וגם לא תהיה כזו בעשרות השנים הקרובות. אין תוכנת מחשב שיודעת לעשות את עבודתו של העיתונאי - וגם לא תהיה כזאת בעשרות השנים הקרובות. וכך גם לגבי חבר וירטואלי ושאר השימושים ששעשוע מציג כאילו הם מעבר לפינה. אפילו מכונית אוטונומית לחלוטין אינה כה קרובה כפי שמציגים אותה אנשי יחסי הציבור של החברות המעורבות. אוטונומיה חלקית היא בהישג יד. אוטונומיה מלאה - שוב, עוד עשרות רבות של שנים.
פרופסור אחר | 10.09.15
34.
זוית אחרת.
מי שהולך היום ללמוד מדעי המחשב הוא כמו מי שלמד לפני שלושים שנה הנדסת מכונות (חשוב, מעניין, מתגמל אולי, אבל לא בקידמת הטכנולוגיה) במדעי המחשב עושים היום את אותם הדברים שעשו אתמול רק יותר קטן יותר מהיר ויותר מתוחכם. כל הפריצות הגדולות בעתיד הנראה לעין (עשר/עשרים השנים הבאות) יהיו בתחום מדעי הטבע ואותם אלו שיהיו המוחות הגדולים בתחום ישבו על פסגת העולם. אז אם אתם אנשים צעירים שרוצים ללמוד היום את מה שיניע את העולם מחר לכו ללמוד מדעי הטבע, - ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה, כמיה אורגנית, פיזיקה וכמובן מתמטיקה. כל זה מתוך ההנחה שהעולמינו הקט לא שוקע לכאוס של משבר אקולוגי ותרבותי (דע"ש ודומייהם) שזאת האופציה שנראית הכי ראלית כרגע ואז המיומנות היחידה שתהיה שווה משהו זאת המיומנות של ציידים ולקטים.
זולו | 10.09.15
32.
צריך להבין שרוב המובילים בתחום הם סוג של אוטיסטים-אספרגרים
שלא ממש מסוגלים להבין או להעריך קשרים אישיים עמוקים והבנה אנושית שמבוססת על עולם רגשי, אמפתיה, ועל ניאונסים חברתיים מורכבים, ולכן סבורים בטעות שהמחשב ו"בינה מלאכותית" יכולים להוות תחליף ראוי לקשרים אנושיים.
סוציולוג | 10.09.15
30.
נעשה את זה קצר
נכון אתה תתעשר ויהיה לך מה להוריש לדורות הבאים שלך אבל תכלס אתה תהיה בן האנשים שישימו קץ לאנושות! לא יודעת אם זה שווה את התואר, אבל מילא.... העיקר שיש פפלינוס בחשבון. לא מבינה את ההיגיון של למצוא מחליף לבן אדם אנוש , לא אצליח להבין לעולם! מה אנשים יעשו? איך התפרנסו? מבחינה נפשית זה רק יזיק - הדיכאון "יפרח" כי אין התעסקות בשום דבר, הפשע יחגוג ... בהצלחה לנו
 | 10.09.15
28.
מובילאיי חברה קמצנית ונצלנית!
עבדתי עבור החברה הזאת לפני כמה שנים, עלק "משכורות זה חשוב" הם משלמים 7000 לQA ודורשים 10 שעות עבודה כשבמרכז מתחילים ב13,000 ועוד מלא בונוסים ודורשים רק 9 שעות וגם את זה לא אוכפים, קיצור להתרחק כמו מאש מעבודה בחברה הזאת, הם גם מפטרים על ימין ועל שמאל
מיאו | 10.09.15
21.
לא נשאר מאחור
אם הצלחנו לפצח את קוד המוח על מנת לפתח בינה מלאכותית נוכל כעת לחבר את מוחנו לאותה המערכת המאמר קצת מכניס שליליות בכך ש"נוחלף" להפך המטרה זה עבודה סינרגטית למען בניית עולם טוב יותר לכולם (כן, כולל בעלי חיים) המומחה בתחום הוא Ray Kurzweil והוא מנהל את מחלקת בינה מלאכותית בAlphabet/Google בעוד 20 שנה לא יהיו מחלות, בעוד 30 שנה העולם הווירטואלי יראה 100% כמו המציאות, בעוד 40 שנה נוכל ליצור כל אובייקט ביקום מ0 על ידי שימוש בutility fogs ומשם ההתפתחות היא רק גבול הדמיון רק דברים טובים לפנינו
דן | 10.09.15
20.
רוב דברי פרופ' שעשוע הגיוניים, חוץ מאשר הקביעה התמוהה
שאינטיליגציה מלאכותית שתהיה ברמה של טריליוני מוחות גאונים אנושיים כמו ניוטון ואיינשטיין --שאינטיליגנציה כזאת גם תפליץ לכיוון שלנו ותתייחס למגבלות פיזיים ומגבלות מוסריים שניסינו להציב לה. לא תהיה לה שום בעיה להשמיד את האנושות או לשעבדה או לשבחה ע"י הנדוס גנטי בכפייה, או להענישה על עוולותיה או מי יודע מה היא תחליט שמגיע לעשות בסופו של דבר לאנושות או לכל כדור הארץ - כל זאת בדרכה להגשמה עצמית ולהעצמת הידע שלה...
אלקיים | 10.09.15
8.
הגדולה של אמנון היא בהקמית קבוצה אדירה לפני 15 שנה
במעבדה בירושלים הוא הביא כ 20 -30 סטודנטים לדוקטורט שעד היום מובילים את התעשייה (יעל, יוני, עדי, יורם, צומת ועוד הרבה) וגם באקדמיה (שי, ענת, תמיר, תמי, ליאור). המאסה הקריטית הזו דחפה את כל התחום בארץ. אף אחד לא אעמיד כאלה מספרים ואיכויות (כמובן עם עזרה משמואל פלג). קשה לי לראות כזה דבר שוב קורה
אבנר  | 10.09.15
4.
איך MBLYמסבירה את ה"תרגיל" שעשתה לו חברה הסוחרת ב"שורט"במסחר אתמול אשר בעקבותיו צנחה המניה ב 8%?
מניית MBLY צנחה אתמול לאחר שCITRON שעיסוקה במסחר בשורטים פירסמה "חוות דעת" אשר מסבירה מדוע שוויה האמיתי של MBLY נמוך לאין שיעור משוויה כיום. בין אם חוות הדעת נכונה ובין אם לוא, האם בכוונת MBLY להגיב או לנקוט באמצעים?
עמוס | 10.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת