אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תמ"א 38 מודל 2014: שיא בהגשת בקשות להיתר בנייה

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אמן יבטלו את התוכנית המפגרת הזו
הורסת את החיים לאזרחים עם עומס על תשתיות. כל מי שתומך בתוכנית המטומטמת הזו - אתם מוכנים ש*כל* הבניינים אצלכם ברחוב יעשו תמ"א? שלכולם לא תהיה חנייה מספקת, בלי גני ילדים, סופר, תחבורה, ביוב, גני משחקים??? אמן תעמדו בפקק כל יום ותרגישו איזה בור חפרת לעצמכם. ואללה מצאו פתרון קסם - לקחת בניין ישן להעמיס בעוד דיירים להפוך הכל לגוש בטון מכוער וכל זה בשביל עלאק חיזוק בפני רעידות אדמה. כל מי שתומך בתוכנית מסתכל על הרווח הכלכלי נטו ושלא יבלבלו במח כאילו עמידות ברעידת אדמה מעניינת אותו. אגב רעידות אדמה - חיזוק מבנה זו אמנות - מקצוע לשמו. מישהו בדק שהחאפר שהבטיח לכם ממ"ד בחינם שכר מהנדס מומחה בתחום? שיש מפקח מומחה? לאור החאפריות הישראלית הידועה, אני לא הייתי סומך על שום בניין שחוזק בתמ"א בלי לראות מי תיכנן ופיקח על הבנייה. לבטל את התוכנית המאעפנה הזו ולעודד בניית ממ"דים עם זיכוי במס. רק ככה דיירים יחזקו באמת את הבניין ויתמגנו. כל זה בלי לאנוס את הבניין, השכנים והתשתיות לתוכנית הזויה פרי המצאתם של אנשים הזויים. ירון שחי בגיהנום תמ"א ברמת גן!
ירון | 08.09.15
2.
ואף מילה על הבעיה העיקרית?
הבעיה העיקרית במקומות שעושים תמ"א היא שלא מכריחים את היזם לדאוג לחנייה (מינינמום 1!) לכל דייר. וותיק ולא רק חדש! מה יעשו דיירים וותיקים שעתה לוקחים מהם את החצר שבה חנו לטובת המגדלים שבנו להם מעל הראש? ח"כ יקרים וראשי עיריות בבקשה תתקנו תקנה שיש לדאוג לחניות לכולם (תת-קרקעיות) כך גם תוודאו שהקבלן באמת מגיע ליסודות- 2 ציפורים במכה אחת! חניון תת קרקעי יכול גם לשמש עוברי אורח בשעת חירום!
ירחמיאל | 08.09.15
1.
על המדינה ליבנות בניין בן 3 קומות לפי תוכניות מלפני 50 שנה על מתקן הרעדה
על המדינה לבנות בניין בן 3 קומות לפי תוכניות מלפני 50 שנה על מתקן הרעדה , עליו יש לבנות 3 קומות נוספים לפי תוכנית חיזוק תמ"א 38 , יש להרעיד את הבניין ולבדוק אם יש תועלת בכל התוכנית של הלבשת 3 קומות על בניין אנטיקה של 3 קומות. בסוף יסתבר שאומנם עוטפים את הבניין בקורות חזקים , אבל השלד של הבניין הוא רעוע העומס שפועל על רצפת הקומה הראשונה גדל משמעותית , הגמישות של הבניין קטנה רעש אדמה בכוון אנכי גורם להתנגשות בין גג הבניין הרעוע לריצפת הדירה החדשה מלמעלה, אין שום בדיקה של העניין , הכל בתיאוריה , שילמדו מהיפנים איך בודקים עמידות של בניין ברעידות אדמה . בסוף יסתבר שהבניינים שמלבישים עלהם 3 קומות הם בניינים חלשים יותר . אני קורא למדינה להגדיל את זכויות תמ"א 2 הריסה ובינוי , על מנת שתהיה עדיפות של תמ"א 2 על תמ"א 1 או 3
אבי -  | 08.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת