אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אריסון רוצה מתנה לחג: מבקשת למשוך דיבידנד של 75 מיליון ש' מחברת המלח

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חשבון פשוט - תוך שנה וקצת החברה פושטת רגל
אחרי הדיבידנד יישאר לחברה 3 מיליון שקל. בקצב הפסדים הנוכח של 2.1 מיליון שקל, תוך שנה וקצת החברה מגיעה לאפס ומתחילה לצבור מינוס. אני מניח שיש לנושה המובטח מספיק ערובות כדי שגם אם זה קורה יש מספיק נכסים בשביל שהוא לא יפסיד, אבל הנושים הלא מובטחים(ספקים ועובדים) ידפקו מזה.
שלומי | 09.09.15
8.
לא ברור לי העניין הזה
המחוקק או גוף מטעמו קבע כללים ברורים. המקרים של בקשות לחלוקות חריגות חוזרות שוב ושוב וכל פעם מטרידים מחדש את בית המשפט. אם יש מקום לאישורים חריגים כאלו, מן הראוי שהמחוקק יקבע כך בחקיקה ויפסיקו כל פעם להטריד את בתי המשפט. ההתנהלות כיום עקומה ומעלה תמיד חשש אצל המשקיעים.
רו"ח | 09.09.15
5.
הגיע הזמן להפסיק את כל החגיגות האלה של העשירים.
אין שום סיבה שרווח אישי מדיבידנד, מניות וכדומה לא ייחשב כחלק מההכנסה של אותו אדם. יש להתיחס לכל הכנסה לאדם פרטי חלק מה"שכר" שלו ולמסות את סך כל ההכנסות ע"פ מדרגות המס הרגילות. האבחנה השערוריתית בים הכנסה "פירותיות" להכנסה "הונית" משרת אך ורק את העשירים. לפי השיטה הקיימת שכיר שמרוויח עד כ 20,000 שקלים משלם 31% מס (רק על השכר שבמדרגה האחרונה) וגברת אריסון, בתור בעלת מניות עיקרית, תשלם על המיליונים שתקבל רק 30% (זה, כמובן, לפני כל התרגילים החשבונאיים וניצול החורים בפקודות המס שרואי החשבון המהוללים שלה יעשו בכדי להפחית את התשלום). דיבידנט זו הכנסה פרטית ולכן חלק מה"משכורת" ולכן כל הכנסה מעל 67,560 ש"ח בחודש (בחישוב שנתי) חייבת במס של 50%. מעבר לשיטה הזו יאפשר חלוקת הון שיוויונית יותר ובעקבות זאת ניתן יהיה גם לרווח את מדרגות המס ולהוריד את המס המקסימלי.
אמיר | 09.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת