אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בשבדיה הייאוש נעשה יותר נוח: הניסוי המדהים שקיצר את יום העבודה ל-6 שעות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
האם המסקנות נכונות, באמת?
אז מה יש לנו? יש עובדים מרוצים. זה באמת לא חוכמה. הם היו עוד יותר מרוצים עם אפס שעות עבודה. לכן אין לשאול את העובדים כשהתשובה ידועה מראש. יש לשכור 33% יותר עובדים כדי לאייש 24 שעות. כלומר 33% יותר הוצאות. אפילו אם כמות העבודה של העובדים היא כל כך טובה - יש לבדוק זאת במשך שנים, בשטחי התמחות שונים כדי לספק תשובה אמינה. אולי העובדים יתרגלו ל-6 שעות, והעצלנות תחזור למשכן? 6 שעות עבודה - זה מלהיב. אך הוצאות המדינה יתעצמו. גם הוצאות המעסיקים. כך גם מס הכנסה. האינפלציה תגדל. המשכורת תישחק עד לשיווי משקל. נגיע למצב שהעובדים משתכרים שכר 6 שעות. אולי זה עדיין טוב. רק לא לשכוח: טבעו של אדם לשפר את תנאיו. אפילו אם יעבוד שעתיים ביממה, ירצה להקטינם לשעה אחת. אינני אומר שהשאיפה רעה. אני רק אומר שלעולם לא נשביע את רצונו של אדם בכלל ושל עובד בפרט.
חיים | 21.09.15
18.
ל10 - קצת חוצפה להתלונן...
הייתי בשני צידי המתרס- הייתי מורה, עבדתי 19 (!) שעות בשבוע (משרה מלאה זה 24 שעות, כמעט מחצית מאשר בכל מקצוע אחר) ועוד הייתי מוגדרת "משרת אם" (ובישראל שבה לכל אחד יש לפחות שלושה ילדים בגילאים שונים, תמיד יהיה ילד שיעזור להורה להיות "משרת אם). מעבר לזה היו לי חודשיים של חופש גדול וכל החגים, סה"כ כ70 ימי חופש בשנה , כולל "יום חופשי " בשבוע- כלומר שבוע עבודה של ארבעה ימים, וכמובן שנת שבתון. לאחר שבן משפחה היה צריך אותי בעסק כלשהו, עזבתי את ההוראה- והיום אני עובדת משרה רגילה (שמונה עד חמש!) כלומר 45 שעות עבודה בשבוע, יש לי זכות לכ15 ימי חופש בשנה (וגם זה בגלל וותק), המשכורת שלי בדיוק כמו שהיתה כשהייתי מורה ובשורה התחתונה "לבדוק מבחנים בבית" לא לוקח שישים ימים מלאים!. הבעיה במערכת החינוך היא לא לשלם למורים אלא בעיית משמעת קשה, כשהמורה מבזבז חצי מזמן השיעור על משמעת, היות ואין לו שום כלים להטיל סמכות, כי הוא רועד מהמנהל שרועד מהמפקח אליו רצים ההורים על כל תלונה של ה"נסיך" המפונק שלהם. זו הסיבה לחוסר ההשגים במערכת החינוך.
חואניטה | 20.09.15
14.
תקראו בבקשה את הכתבה עד הסוף.
לקראת סוף הכתבה מגלים שהמוסד נאלץ לגייס 14 אנשי צוות נוספים על מנת להתמודד עם קיצור יום העבודה. פירושו של דבר שב-6 שעות לא מספיקים מה שפעם היו עושים ב-8 שעות. בהחלט יתכן שהעובדים נהנים מיום העבודה המקוצר, אשר אינו בא על חשבון המשכורת, אולם עלויות התפעול של המוסד טיפסו, והדבר מתבטא במחיר השירות (או אם מדובר במוסד ממשלתי - בכמות המסים שהאזרחים צריכים לשלם כדי לממן אותו). תפנימו - אין ארוחות חינם!!!
אורן | 19.09.15
9.
ןכאן נמצא בעבודה 10 שעות ביום
כלוא במשרד עייף אחרי ארוחת הצהריים, כמו כולם לא יעיל מחכה ל 6 בערב כדי ללכת וגולש בכל האתרים שבעולם. העיקר שהבוס יוצא הצבא מבסוט ומרגיש גבר גבר. אבל מה על החשמל, המזגן, התשישות, הקפה, התסכול...אם היינו נמצאים 6 שעות הוא היה יכול מזמן לעשות אקזיט כי היינו באים לעבוד ולא באים לעבודה!
משה | 18.09.15
8.
יותר זמן פנוי לבזבז כסף וליהנות...
חברות ונותני שירותים צריכים לעבור למדניות זו...מה שיגרום לעובדים להספיק יותר משימות בזמן קצר...והם העובדים יגיעו הביתה למשפחותיהם ויצאו איתם לחוגים לקניות ולמרכזי הבילוי...מה שמוביל לביזבוזים וצמיחה של הכלכלה...מה עם יום ראשון לא עובדים?
יותר זמן פנוי יותר כסף לבזבז... | 18.09.15
3.
למגיב 1 - אתה מלמד אנשים איך להתייחס אלייך ואם אתם בהייטק מלמדים את המעסיקים
שאתם מוכנים להיות עבדים בלי יום ולילה ולהזניח את המשפחות שלהם בשביל עוד כמה לירות - זה בדיוק מה שהם עושים . תלמדו להגיד "לא" , תלמדו לצאת בשעה קבועה ( אלא אם קרה משהו באמת חריג ) , תלמדו לאזן בין החיים והמשפחה. סה"כ אם החברה תצליח הבעלים יגרוף את כל ההון ויזרוק לכם כמה אלפים שתרגישו טוב , לא שזה ידגדג לו יותר מידי , אז למה שאתם "תתאבדו " עבורו ? תעבדו עבור השכר החודשי ולכו הביתה בשעות סבירות . העבודה היא לא חיינו .
איילת שקד | 18.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת