אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק ישראל רכש 4 מיליארד דולר בתוך ארבעה חודשים בלבד

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כתבה שמראה רק צד אחד מתוך משוואה שלמה... מגמתי ולא רציני
כתבה שכזו צריכה לכלול גם את הנושאים הבאים: - כמה מקומות עבודה נוצרו (או לא נגרעו) כתוצאה מהחזקת השקל למטה? - כמה דולרים הרוויחה המדינה מהיצוא שלא נפגע? - כמה הרוויח המשק וכמה הרוויחה המדינה ממסים מהצמיחה שנתמכה מהמהלך הזה? - מה יהיה הרווח הצפוי לאחר העלאת הריבית הצפוייה בארהב והזינוק בדולר שיירשם בעקבות זאת? - כמה הרוויחה מדינת ישראל שבזכות יתרות המטח האלו עלה הדירוג הפיננסי שלה והיא שילמה פחות על הלוואות ויותר השקעות נכנסו למדינה בנוסף, היה ראוי לחלק את התקופה לשניים, תקופת פישר שבה לא ביצעו הגנות על הדולרים וההפסד היה כ45 מיליארד ותקופת פלוג שההשקעות שבוצעו עזרו ל״השגת״ הפסד נמוך בהרבה בפרק זמן דומה.
הילדון | 24.09.15
7.
ל-2 - בכל מדינה אחרת שר אוצר שמתנהל בשרלטנות פופוליסטית - היה מסולק - תרתי משמע
בכל מדינה מתוקנת , התרגיל היצירתי של כחלון להצגת תקציב המדינה ו"העלמת" גובה חוב המדינה היה גורם לסילוקו של אוצר !! התרגיל של כחלון שבו יוגדל חד-פעמית ב-2015 היקף הכסף שיוזרם מהכנסות המדינה ממסים ל`קרן מס רכוש`, ובמקביל יקטינו את הסכום שיוזרם לקרן בשנה הבאה 2016 , כך, באופן מלאכותי, הכנסות המדינה ממסים בשנה הבאה 2016 כדי שיוכלו להיות מעט גדולות מכפי שהן אמורות להיות ב-2016 , וכך כחלון יציג שתקרת הגירעון בשנת 2016 נישמר ברמה של 2.9% כאשר בפועל הגירעון הינו 3.3% בשנת 2016 - זוהי תחמנות !! כל % בגירעון המדינה מהווה מיליארדים שרק הציבור ישלם ממיסים עקיפים וישירים שהממשלה תטיל עלינו !! אחרת מאיפה יביאו את הכסף ? על פי החוק על בנק ישראל להעביר את הרווחים שצבר מדי שנה לקופת המדינה כדי לסייע לממשלה לממן את הוצאותיה ??? מוטב שהממשלה תקטין הוצאותיה על גב חליבת כספי המדינה/הציבור ופיטום עלוקות חולבי תקציבים !! הציבור הוא זה שצובר הפסדים במימון הוצאות הממשלה -ממשלה שמציגה תקציב בולשביקי , תקציב נטול כל דאגה אמיתית לרווחת הציבור בתחום הבריאות,החינוך והרווחה !! והמצב שבו שר אוצר מתלהם כלפי הנגידה כאן - הנגידה הטובה ביותר בעולם שבזכות היות האחראי המבוגר נישמרת כלכלת ישראל איתנה כשבכל העולם בנקים מתחסלים וכלכלת מדינות מתרסקות !! כהונת כחלון כשר אוצר כאן הופך להיות מדאיג עוד יותר על רקע האזהרות שהשמיעה בשבוע שעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד בעניין הצורך הבוער להקטין את הגירעון בתקציב הממשלה- ממשלת ישראל !!! בחודשים האחרונים ניכר עודף בגביית המסים ביחס לתחזית הגבייה. קשה לקבוע בשלב זה האם מדובר בעלייה שצפויה להתמיד, או בגידול שנבע בחלקו מגורמים חד פעמיים, כגון גידול במספר העסקאות בדיור, או עלייה במס רווחי הון בבורסה. בחודשים האחרונים מסתמנת האטה בפעילות הכלכלית, בדגש על ירידה ביצוא ובהשקעות. כמו כן, גברה אי הוודאות ביחס להתפתחויות בכלכלה העולמית על רקע התנודתיות החריפה בשווקים הפיננסיים העולמיים בשבועות האחרונים על רקע אי הבהירות ביחס להתפתחויות הכלכליות בשנה הבאה, הפחתת המע"מ באחוז, שעלותה היא כ-4.8 מיליארד שקל, עלולה להביא לגידול נוסף בגירעון בשנה הבאה, ולסכן את העמידה ביעד הגירעון של 2.9% (שכשלעצמו יביא לעלייה במשקל החוב בתוצר). כמו כן, הפחתת המע"מ כעת תקשה על העמידה ביעדים הפיסקליים לשנים הבאות, ואינה מתיישבת עם מדיניות מסים עקבית וכזו המכוונת להשגת יעדים ארוכי טווח היה זה בלתי זהיר להתייחס לעודפי הגבייה שנרשמו בחודשים האחרונים כאל התפתחות מתמשכת, ולבסס עליה עדכון כלפי מעלה של תקבולי המסים הצפויים בשנה הבאה. לכן, רצוי היה שכחלון בשלב זה יניח שמדובר בעלייה חד פעמית בתקבולים, ונכון היה להשתמש בהם להפחתה של החוב הציבורי, שתשלומי הריבית עליו מהווים נטל כבד על ההוצאה הממשלתית !!!! זה שר אוצר זה כחלון ? כחלון השרלטן שאוחז את עיני הציבור חושב שהוא גאון אבל הציבור חכם יותר ומאמין לנגידה הגב.פלוג .
אסף | 24.09.15
6.
לא ראיתי התייחסות לנושא שער הדולר, שלכאורה הרווחים מעלייתו עצומים
נניח שנשקלל את הערך הממוצע שבו נרכשו 67 מיליארד השקלים ל3.5 ש"ח לדולר (אני חושב שחלק גדול מהם נרכש ב3.3 ו3.2 כך שזה נשמע לי הגיוני), הרי שכרגע על הנייר ניתן למכור אותם בסכום המגלם עלייה של כ13 אחוז (3.95 ש"ח לדולר נכון להיום). כמובן שזה יכול לעלות ולרדת עד יום המכירה בפועל, אבל האם זה לא נכון שלפחות על הנייר ונכון לשער הנוכחי יש כאן רווח שמקזז בערך חצי מההפסדים?
הדיוט כלכלי | 24.09.15
5.
הטענה הרווחת היא שאם הבנק לא היה מתערב, היצוא היה נפגע, וסך ההפסד היה גדול פי כמה
ואמשיך ואגיד - רק היום (24 בספטמבר 2015) פורסמה כתבה בכלכליסט שבה טענו שנפילת ערך הריאל בברזיל ל 4.17 ריאל לדולאר, זה אסון ופאניקה. ואילו כל מיני בנקאים בישראל חושבים שהערך של השקל מול הדולאר צריך להיות בסביבות ה 5 שקלים לדולר, למרות שבשנים האחונות, סך הכל ההכנסות ($$) מיצא, גדולות מסך כל ההוצאות ($$) על יבוא (וכאשר יש לך יותר הכנסות מהוצאות, המהלך הטבעי, בשוק חופשי, הוא התחזקות של המטבע).
 | 24.09.15
2.
בכל חברה פרטית, ניהול כושל היה גורר פיטורין...
...של ההנהלה ויישום תוכנית הבראה, או לחלופין פשיטת רגל. אולם ההנהלה של בנק ישראל חסינה בפני פיטורין, ופשיטת רגל שלו פירושו פשיטת רגל של המדינה כולה. לו לפחות מדובר היה בנבחרי ציבור ניתן היה להצדיק זאת, אך הנגיד הוא רק פקיד ממונה, שהציבור אינו יכול להחליפו.
אורן | 24.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת