אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בתל אביב עובדים יותר שעות מאשר בניו יורק, לונדון או פריז

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

79.
ל-67
מזכיר לי סיפור שקרה לי בעבודה. אני עובדת בחנות ששייכת לרשת פוקס, כסף בטח לא חסר להם, כל הזמן מצרפים עוד ועוד חברות לרשת הזאת. בחנות שבה אני עובדת אין מצלמות, יום אחד אני והעובדות תפסנו גנב, שאלמלא העירנות שלנו היה בורח עם סחורה בשווי אלף ש"ח. נראה לכם שקיבלנו על זה איזשהו צ'ופר? חס וחלילה. הרי אם הגנב היה מצליח לברוח היו נוזפים בנו להיות ערניות. מצפים שתיתן מעל 100% ונותנים את המינימום בתמורה.
אפרת | 04.10.15
74.
אל תדאגו, תוך 35 שנה הרובוטים יחליפו אותנו
נוכל לשבת לנוח בבית, לנוח, לטייל, להתעסק בתחביבים שלנו, ולקבל משכורת ממשלתית. את כל העבודות במשק יעשו הרובוטים, והם יעשו זאת הרבה יותר בזול והרבה יותר ביעילות מאיתנו, לא תהיה שום סיבה להעסיק אנשים. (הם גם ילחמו במקומנו ויגנו על המדינה)
וזה לא נאמר בצחוק | 28.09.15
73.
ל-49- ישראלים בכל מקום בעולם נרדפים ומוחרמים היום ! קח שוקולד ותירגע בריון מבחיל
בכל מקום בעולם אתה הישראלי הלא רצוי - המוחרם !! בכל מקום בעולם כולל בארה"ב אתה הישראלי הרמאי והתחמן והנוכל בסטייל... בכל מקום בעולם לא תקבל כל יתרון על פני אזרחי המקום ... בכל מקום בעולם ישראלי תהיהי ותישאר להיות "הזר" הנרדף שבא ועשק פרנסת מקומיים.. אז יאלללהההההה תפסיק למכרו לנו לוקשים !! יש להניח שאתה מתחמן את מקום העבודה שלך כישראלי מיומן בקומבינות ישראבלוף ... המעסיקים שלך יודעים היטב שם שאתה ישראלי -עם מוסר עבודה אפססס ולא ניתן לתת בך כל אמון גם . ...
 | 28.09.15
68.
55: אתה הזוי !!!!!!
"בכל העולם יש חופשה 1 לעובד מאורגן ומקום העבודה ניסגר - בישראל כל השנה חגיגת חופשות ו"גשרים" .." : למה אתה מדבר אם אין לך מושג מה קורה בחו"ל???? עוד חוכמולוג... אני עליתי מצרפת ועבדתי שם הרבה שנים: אתה יודע כמה חגים וגשרים יש להם???? בנובמבר גשר ארוך, בדצמבר בקריסמס וכמה ימים אחרי זה סילבסטר ..(רוב החברות סגורות בין 10 ימים לשבועיים...על חשבון המעסיק...) בפסחא חופשה וגשר במאי יש להם 3 גשרים !!! וכ"ו ובלי לדבר על 5 שבועות (לא 17 יום...) חופשה שנתית... ו-35 שעות עבודה בשבוע!! החגים והגשרים הם ברוב אירופה ככה ולא רק בצרפת. אז לשנה החדשה אני מאחל לך פחות "אכלו לי שתו לי" ובורות והרבה יותר שמחה בלב על מה שיש לך..
מרגיז | 28.09.15
67.
רוצה לספר לכם סיפור אמיתי
הסיפור אמיתי: עבדתי בחברת הביטוח "כלל " חברה פרטית , שלכאורה אמורה לעבוד לפי סטנדרטים מודרנים , מתקדמים , איכותיים ,בסגנון אמריקני , כיאה לחברה מודרנית העוסקת בפיננסים וביטוח. כמו כל עובד הרוכש עם הזמן ניסיון , הידע המצוי בידך שווה זהב שכן רק אתה יודע מהם הדברים שהחברה יכולה לשפר . בכל השנים שעבדתי שם איש לא שאל אותי את השאלה הפשוטה - " האם לדעתך יש אפשרות לשפר את העבודה , ואם כן כיצד?" . לעומת זאת אני זוכר שאבי שעבד שנים ארוכות במפעל מתכת הסתדרותי של "כור" היה מקבל פרסים כספיים ממקום עבודתו יחד עם תעודות הוקרה על הצעות ייעול שהיו חוסכות למפעל הון עתק , וזה במפעל הסתדרותי . שתפס את הרעיון כבר לפני 50 שנה , אבל לא "כלל" המודרנית . ואז זה קרה . יום אחד הופצה הודעת מייל בקרב כל העובדים בחברה ולראשונה קורה הלא יאמן . חברת "כלל" מבקשת מאיתנו העובדים הצעות ייעול . כמובן שהתלהבתי , שכן היו לי הצעות שהיו חוסכות לחברה מיליונים רבים , אלא שלא היו פרטים רבים בהודעה . התקשרתי בטלפון למפיצי המייל ושאלתי מה התגמול שניתן למי שנותן הצעת ייעול? השתררה דממה מעברו השני של הקו, "פרס? , תשלום? מענק? " גימגמה העובדת שענתה לי , " אנחנו לא עושים את זה" ולמה שמישהו יציע הצעה כזו אם אינו מתוגמל על כך ? לא הייתה לה תשובה . תבינו - הם רצו לחסוך כסף , לייעל את המערכת , ולהרוויח עוד , אבל לשלם עבור זה ? מה פתאום !!! הייתכן לשלם לעובד עבור הצעות ייעול? כן רבותי , בעולם שבו אנו חיים , בעולם שבו אימא לא נותנת בחינם לאבא , צריך לשלם . ומה שידע מפעל מתכת הסתדרותי לפני 50 שנה, נעלם מעיניהם של טייקונים ישראלים מודרניים. הם מעדיפים לשלם מיליונים לחברות ייעוץ חיצוניות מאשר לשלם ולו שקל לעובדים שלהם
מאור | 28.09.15
63.
לא מדוייק
בניו יורק ( עבדתי בישראל ועכשיו בארהב) עובדים פחות שעות אבל יעילים בעשרות מונים- חינוך מילדות, מספר ימי חופשה כאן נמוך משמעותית ( המספר 27 מייצג אולי עובדי בנקים שערכו המחקר...) הקשרים החברתיים בעבודה חזקים לאין ערוך בישראל ולכן מבוזבז זמן רב; בארהב יש הפרדה מלאה כי אין מה ליצור קשרים שתרופות העבודה קצרות יותר . עבודת צוות באה מצורך ולא ממניעים חברתיים
מ | 28.09.15
62.
כן אנו עבדים שלא מספיקים
באמת להינות מעמל כפנו. המעצבן שאפשר גם אחרת אבל משום מה המעסיקים בארץ מפחדים לנסות. הם מקובעים בדעה שאם עובדים הרבה שעות אז העובד יותר טוב. הם לא מבינים שאפשר לעבוד פחות שעות להתרכז רק בעבודה ולהגיע לאותם הישגים לאלה של עובדים העובדים 12 שעות... ככה גם אמהות היו יכולות למצוא עבודות ביתר קלות. וכך ביו יכולות להשקיע בגידול הילדים ובטיפוח קריירה
יוכבד | 28.09.15
56.
בישראל גדל דור מזויין שעסוק בחומריות ומרדף אחרי כסף בחולניות אובססיבית -דור חולה ...
דור מזויין שחושב שמגיע לו להגיע לדירה תוך 5 שנים מקסימום.... דור מזויין שלא מוותר על מכונית חדשה כל שנה...החלפת דירה כל עשור... דור מזויין שחי מאוברדראפט ללא תקנה ולא מחסיר עוזרת בבית...וניסיעות לחו"ל בכל שנה דור מזויין שעסוק לדרוח על כווווולם כל הדרך להשגת המטרה להגדלת חשבון הבנק ... דור מזויין שאין בו מוסר עבודה וכבוד לפרנסה ומקום העבודה... דור מזויין שחושב שיתעשר בכל העולם תוך שנה ...ומתלהם כלפי ארץ המולדת ... דור מזויין שאין בו כבוד לזקן ולנזקק ולשונה ... דור מזויין שעסוק בעצמו ורק בעצמו ...ולא רואה כלוום חוץ מעצמו . עם ישראל חי.
 | 28.09.15
55.
בכל העולם יש חופשה 1 לעובד מאורגן ומקום העבודה ניסגר - בישראל כל השנה חגיגת חופשות ו"גשרים" ..
בישראל ימי כל חגי ישראל הם חופשים בחינם...בתוספת ל-24 ימי חופשה כחוק . ראש השנה א' וב' יום כיפור סוכות שמחת תורה פסח חג ראשון ושני יום העצמאות שבועות (יומיים) כשיש גם הסדרים מיוחדים ל: ערבי חג שעובדים חצי יום במקרה הטוב. חול המועד בפסח ובסוכות. שמיני עצרת בפסח ובסוכות. ל"ג בעומר פורים חנוכה תשעה באב 4 צומות חגים מוסלמים דרוזים ונוצרים... WELCOME לישראל - ארץ דורשי השוקולד ...מדינה יהודית ....שאזרחיה דורשים תנאי עבודה תמורת אפססס תפוקה ? חחחחחחחח .
 | 28.09.15
54.
ל-49 - תישאר בחו"ל אינך תחסר לנו כאן . יש בישראל בריונים בשפע שמעוררים בנו בחילה..
ראיתי את הפסיביות של כולם והבנתי בידיוק מי אלה אזרחי ישראל. עצוב להגיד אבל לפעמים אפשר להבין את הקלות שבא עשו לנו שואה ואת הקלות שיוכלו לעשות לנו אותה שוב אם רק ירצו... אחרי המחאה החברתית ירדתי מהארץ וכואב לי לראות אותכם, עם העבדים.... רק יציאה לרחוב ושריפת המדינה תביא לשינוי. אבל אתם עושים רק מה שנוח לכם דרך המזגן... פחחחחח לשרוף...עבדים....שואה....תתבייש !!!! למה מי אתה פלצני ? נולדתה ,חונכתה וגדלתה בבהונולו ?? הנך בריון בוטה שמווה את אסון השואה למצב שוק העבודה בישראל !! כבר ראינו גיבורים רבים כמוך שעזבו את ישראל בכדי להתעשר...וחזרו לישראל עם זנב בין הרגליים..!! בשום מקום בעולם היום לא מתעשרים בחודש ובשנה ובעשור..!!! ימי המתעשרים ניגמר בעולם !!
שוגון | 28.09.15
53.
הפריון של העובד הישראלי דווקא עלה אבל השכר נתקע וממדי העוני גדלים בישראל
השאלה הגדולה היא למה? למה בדיוק רמות השכר בישראל כה נמוכות? כיצד קרה ש-25% מהשכירים במשק מרוויחים בחודש עד שכר המינימום? וכיצד קרה ש-42% נוספים מרוויחים שכר שהוא משכר המינימום ועד השכר הממוצע (כ-9,600 שקל)? כיצד קרה שלמרות גידול במשקי הבית עם שני מפרנסים גם שיעורי העוני בקרב משפחות כאלה עלה? יש לכך שלל סיבות, חלקן גלובליות וחלקן מקומיות. בהיבט הגלובלי, חלק גדול מהייצור התעשייתי עבר מהמערב למזרח, בעיקר לסין ולהודו, ויחד עם הטכנולוגיה והאוטומציה, התופעה הזאת חיסלה משרות איכותיות במערב ותרמה את שלה ללחצי השכר כלפי מטה. לתופעה הזאת יש גם היבטים חיוביים: במערב השכר נלחץ מטה, אבל במזרח הוא נלחץ כלפי מעלה והוציא ממעגל העוני מיליוני עובדים בסין ובהודו, בעקבות הביקוש ההולך וגובר לתשתיות ייצור זולות יחסית. במקביל, התמריצים הממשלתיים המפלים בין הון לעבודה הגדילו דרמטית את חלקו של המאיון העליון בהכנסות הלאומיות בכלכלות המערביות ורוב האוכלוסייה הנותרת סובלת משכר קפוא, מירידה בכושר המיקוח שלה הן מול המעסיקים והן מול הממשלה, וגם מחולשה של האיגודים המקצועיים שאמורים לייצג אותם. זה לא סוד גדול שהשכר הקפוא והנמוך של רוב השכירים בישראל הוא לב הבעיות במשק. אנחנו חוזרים ומדגישים זאת בשנים האחרונות, וגם שלל מחקרים של בנק ישראל, האוצר והביטוח הלאומי אישרו זאת: השכר הריאלי תקוע כבר עשור. אחד התירוצים-הפתרונות הפופולריים לשכר הנמוך היחסית בישראל הוא הפריון. הן בנק ישראל והן האוצר דבקים במנטרה שחייבים להגדיל את פריון העבודה הישראלי כדי להגדיל את השכר. התיאוריה בישראל היא שבמשק תחרותי השכר אמור לעלות יחד עם עליית התוצר לעובד (הפריון) ולכן המשק אינו מספיק תחרותי, הפריון לעובד לא עולה דיו והשכר ברצפה.אבל...הפריון הישראלי דווקא עלה והשכר נתקע. התיאוריה הזו, אגב, נתמכת גם במחקר של הביטוח הלאומי. בעיית השכר התקוע והנמוך יחסית (6,000 שקל ברוטו שכר חציוני של השכירים במשק) תתגלגל בעתיד לפצצת הפנסיה, מסיבה פשוטה: כשאתה מרוויח מעט, הפנסיה שלך תהיה נמוכה בהתאם. ואם כיום השכר מספיק בקושי, המצב בפנסיה יהיה חמור הרבה יותר, כי קצבת הפנסיה (הכוונה לפנסיה הצוברת) תהיה בסביבות 50% מהשכר האחרון.
 | 28.09.15
52.
לא כווולם עובדי הייטק ועובדי כורסאות במשרדים ממוזגים!! העשירון התחתון נילחם לשרוד !
העובדים בתחום הנקיון-האבטחה- נשארים יותר שעות בעבודה יש פחות זמן לישון, פחות שעות פנאי ופחות שעות לתמיכה בילדים ובהורים מבוגרים בכדי להגדיל את שכר המינימום בכמה שעות נוספות בשכרם !! עובדים בתחומים שוחקים פיזית שוחקים גם נפשית יותר !!! שעות עבודה מרובות גורמות לדלדול מתמשך של המשאבים שלנו שמוביל לתופעות נפשיות, פיסיות וקוגניטיביות שאינן רצויות בפרט כאשר העובד תלוי ומתפרנס משכר מינימום , בעל משפחה ונמצא בעשירון התחתון !!
מסעודה  | 28.09.15
49.
מגיע לכם, אתם עם של מטומטמים
עד שלא יצאו פה לרחובות לשרוף הכל ככה זה ישאר, ימשיכו לצחוק ולהשתין עליכם מלמעלה. במחאת האוהלים הייתי המארגן באחת הערים ולכן יש לי זכות להגיד זאת, אני לפחות יצאתי לרחובות וניסיתי, אבל ראיתי את הפסיביות של כולם והבנתי בידיוק מי אלה אזרחי ישראל. עצוב להגיד אבל לפעמים אפשר להבין את הקלות שבא עשו לנו שואה ואת הקלות שיוכלו לעשות לנו אותה שוב אם רק ירצו... אחרי המחאה החברתית ירדתי מהארץ וכואב לי לראות אותכם, עם העבדים.... רק יציאה לרחוב ושריפת המדינה תביא לשינוי. אבל אתם עושים רק מה שנוח לכם דרך המזגן...
שסק | 28.09.15
45.
ל-22- רק בישראל כוווולם נוסעים לעבודה רק עם הרכב הפרטי...הישראלי המפונק יודע רק לקטר
בכל הבירות הקוסמופוליטיות כמו תל אביב אין כניסה לרכסים פרטיים !! בישראל גם ואם אין תחבורה איכותית ברמה העולמית עדיין הישראלי מעדיף לנסוע לעבודה עם הרכב !! רק בישראל מספקים רכבים במסגרת "הטבת תנאי עבודה " באפסס חשיבה .. רק בישראל מפונקים וחושבים שצריך להגיע לעבודה תוך 10 דקות מקסימום ... גם ואם יבנו כאן רכבות הישראלים רגילים וצתמודים לרכבים הפרטיים- זה סוג של חינוך ותרבות ישראלית מושרשת.
מיקו | 28.09.15
43.
ל-13- בועות יש בסבונים ...מחיר דירה =75% מערך הקרקע -המדינה מספסרת בקרקעות !
מה בדיוק הקשר בין נדל"ן לבין ההדדיות ? המידנה עושקת אזרחיה במיסים - עושקת את הפראיירים שעובדים ומשלמים מיסים וגם משרתים בצה"ל בכדי לפטם עלוקות .. המדינה מספסרת בקרקעות ומשווקת אותן יקרררררר לבניה - בכדי למלא את קופת המדינה ממיסוי נדל"ן ועושק זוגות צעירים ממחירי דירות יקרים !! קופת מכניסה וממשיכה להכניס מיליארדי שח ממיסוי נדל"ן בכדי שכחלון יוזיל לנו את הבירה בשקל ..)) מחיר דירה=75% ממחיר הקרקע קרקע במחיר זול לבניה = דירה במחיר זול !! הנוסחה פשוטה . המדינה מחזיקה ב-93% מקרקעות המדינה - מינהל מקרקעי ישראל היום בידי כחלון -ומה קיבלנו ? בלוני הבטחות והצהרות ותוכניות וועדות ודירות שייבנו כאן בעוד 10 שנים...))
לאמת אין2פנים | 28.09.15
42.
ל-17- רגעעע...למה פח-לון החברתי מפחד "להתעסק" עם הפנסיה התקציבית .??
כי פח-לון חלק ממקבלי פנסיה תקציבית - פנסיה לבכירים על פי 90% מהשכר האחרון ! העליהום על משרתי צה"ל - צבא הגנה לישראל - לא משכנע את הציבור !! ראוי שממשלות 120 אוכלי החינם על שכרם והפנסיה שהם מקבלים בתום קדנציה של 4 שנים בלבד יקצצו מעצמם !! ראוי תחילה שכל משרד הממשלה המלאים בכאלו שבאים לעבוד ואפססס תפוקה יצומצם מספרם ויקוצץ שכרם ותנאי הפנסיה שלהם - מה בדיוק עובדי מדינה תורמים לחברה הישראלית ובטחונה כאן ?נאאדה ! שינאת החינם והזרעתה כאן כלפי משרתי צה"ל חוצה קווים אדומים בחסות פוךיטיקאים פופוךיסטים שכל דאגתם הכיסא בלבד . מדינה שמתקוממת כלפי משרתיה בצבא העם - זוהי מדינה שאבד בה ערך הנתינה ללא התניה !! רצוי שבקרוב יביאו גם סינים להיות חיילים קרביים.... רצוי שיביאו גם חיילים בתשלום למלחמות ישראל ... רצוי שיביאו גם עובדים שכירים על ידי חברות כוח אדם בבעלות טייקונים כאן במקום מצבת משרתי צה"ל. שקיות ההקאה אזלו לנו אל מול ההתבהמות וההתלהמות הבלתי פוסקת כלפי צה"ל ומשרתיה. מה שבטוח הוא...שלצה"ל יתגייסו פחות פראיירים ... וההתנדבות לשרת את צה"ל ממקום של בחירה תיגמר כאן בדורות הבאים !!
חלפון מהגבעה | 28.09.15
41.
29 - נדמה לי שאתה טועה
אם אתה מדבר על הג'יניוס היהודי (אלברט איינשטיין וזוכי פרס נובל יהודיים), הרי שאתה צודק, אבל מדובר כאן על השפיץ ש השפיץ ולחלוטין לא מייצג את הכלל. הם גאונים באמת והם לא ברי השוואה. לגבי היתר, אני כבר לא בטוח. יותר רעשנים, יותר דאווינים - זה כן. מוצלחים? כמו שאר מוצלחי העולם.
אחד העם | 28.09.15
35.
כל מילה בסלע
עצוב כמה מעט המעסיקים הישראליים מבינים על תרבות עבודה נכונה. בגרמניה עובדים 8 שעות ביום ומספיקים הרבה יותר, וחיים באווירה רגועה בהרבה. זה לא שאין משברים לפעמים, אבל מבינים שעובד טוב הוא עובד שטוב לו. כמות יפה של ימי חופש בשנה, אווירת עבודה של דחיפה למטרה אבל בו בזמן נינוחות וביטחון ביכולות, בשילוב עם מעסיק שבאמת מכיר ביכולות העובדים הטובים ולא גורם להם להרגיש שיפוטרו בעוד רגע רק כדי שלא יבקשו העלאה. אין סיכוי שאחזור להייטק בישראל, לא כשכיר. עצוב לי על האנשים שנשארו בתרבות העבודה הנצלנית הזו.
ישראל בגרמניה | 28.09.15
32.
בואו נודה...לרובנו
מספר ימי החופשה גבוה...מה לא? אז מדוע אצל רובנו הנושא לא בסדר חשיבות בהתנהלות במסגרת הסכם העבודה שלנו ? וכפי שנכתב הממוצע אצלנו הוא 17 יום ולא כולם מנצלים את ימי החופשה - מדוע ?? אולי מישהו יתפוס את מקומי? אולי לא בא לי טירטור בימי החופש? אולי אצא מדעתי לאחר שבוע חופש עם ילדי ? - חבר'ה - אתם חולים פשוטו כמשמעו. היה נדמה לי ששלב ההוכחה נגמר בשירותים אבל כנראה ילווה אותנו לקבר..
רני | 28.09.15
28.
בישראל המציאו את מודל "שעון העבודה" הדפסת כרטיס ..בכניסה למקום העבודה
מספר שעות עבודה אינו מדד אופטימאלי לבדיקת תפקוד !! כמה מבין כל אוכלי החינם במשרדי הממשלה מדפיסים כרטיס בבוקר ויוצאים "לטייל" בשווקים בקרבת מקום העבודה ולסידורים באמצע העבודה וחוזרים להדפיס כרטיס בסוף היום ??? ישראל אלופה בתחמנות ולתחמן את המעביד -והמעביד מתחמן וגוזל את העובד. טנגו ישראלי מזן נדיר...)))
 | 28.09.15
27.
הבעיה הגדולה של ישראל: ניהול. אין ניהול
בישראל העסקים עובדים בכאוס אחד גדול על מנת להרוויח כסף ותו לא. המטרה מקדשת את אמצעים ולשם כך אין שום תכנון, אין פרוצדורות, כל מה שמכניס כסף, הולך, גם אם זה בא על חשבון העובדים וגם אם זה בא על חשבון הצרכנים או הציבור בכלל. ככה הכלכלה לא תוכל להחזיק מעמד זמן רב. אין חברה אחת בישראל שיש בה ניהול נכון, הישראלים עובדים בשיטת "מצליח". כנסו לכל מקום בישראל ותשאלו לגבי תכנון מלאים, תכנון כח עבודה לשבוע שבועיים הקרובים, פרוצדורות עבודה, חוקים ותקנות!!!!!!!! לאף אחד אין מושג. פשוט אפס. שם ה ושם נגמרת הבעיה. ראיה צרה וקצרת מרחק. חיים מהיום להיום ותו לא
בנדיני | 28.09.15
21.
בלא מעט מחבות ההיטק אבטלה גלויה . מדובר בחברות אמרקאיות לא תעש"א
חלק מחברות הייטק מושכים פרויקטים . עסוקים בשוק ההון ו בFACEBOOK מדובר בחברות בת של חברת אמרקאיות של 100-2000 עובדים . מנסיוני בחברות הייטק בגרמניה . מדובר בצוותים קטנים ויעילים . יום העבודה מסתיים בערב .יש זמן למשפחה . אבל עבודה זה עבודה .
משה | 28.09.15
19.
פריז ובכלל צרפת זה גן עדן , שכר המינימום הגבוהה באירופה בצרפת
13.15 אירו לשעה, משרה מלאה 7 שעות ליום מ 9:00 עד 16:00 ,5 ימים בשבוע . מספר ימי החופשה בצרפת ממוצע 31 ,החשמל הזול באירופה כי הוא מופק מכורים גרעינים . הגרמנים עובדים הרבה ומתחלקים בכסף ,מס גבוה =שירותי רווחה וחינוך חינם לכולם כולל הפליטים .
האמת | 28.09.15
18.
ארץ מלאה שינאת חינם-גזענות-בריונות ואפסס פרגון סובלנות -כוולם עסוקים בקומבינות...
ערכים מקבלים בחינוך !!! הישראלי חצוף וחושב שהכל מגיע לו -מיד...ולרוב בחינם... אפסססס מוסר עבודה והמווון חוצפה ישראלית שמושרשת כאן מגיל אפססס אם המורים -מחנכי הדור- הפכו לשק חבטות של התלמידים והוריהם... והמעסיקים לעושקים בשכר עבדים באמצעות העסקת מיקור חוץ ופיטום חברות כוח אדם בבעלות טייקונים - ככה אנחנו ניראים-תרתי משמע
 | 28.09.15
16.
למה עובד ממשלתי נמצא בחופש בזמן שקניונים פתוחים כרגיל?
כל שוק העבודה בישראל מנוהל, כמו שרוב הדברים מנוהלים בישראל, בבלגאן כאותי. עובדי ממשלה יוצאים בחגים לחופש ואין עם מי לדבר בזמן שהקניונים פתוחים כרגיל. וקניון זו השחיקה המודרנית של שנות ה- 2000. אם פעם היה לך עסק במרכז פתוח והיית משלם שכר חנות הולם ומסיים לעבוד בשבע וחצי בערב והיה לך זמן לשעות פנאי, היום זו תרבות מחרידה של שאיבת כסף ועבודה עד מוות. אתה עובד ועובד ועובד ועובד וזה רק בשביל לשלם את שכר החנות. שעות פנאי אין. חגים אתה צריך לפתוח כי צריך כסף...והשוק מתנהל כאילו כלום. הכל בסדר יש צמיחה העיקר שהעבדים עובדים. אבל כבר מזמן השוק בישראל השתגע לעניות דעתי והגיע הזמן לחוקק חוק שיום עבודה נגמר בשמונה בערב ותו לא ומספיק כבר להרגיל את קהל הצרכנים שאפשר לקבל שירות בעשר בלילה כי זו טעות פטאלית לדעתי. מה פתאום מקום שהוא לא מסעדה או בר או בית קפה צריך להיות פתוח בשעות כאלה? זו תרבות קלוקלת שקיימת בעיקר בארץ כי זו מדינה שמקדשת את העבודה וזה רק החמיר עם השנים. מקדשת זה לא אומר שעובדים פה טוב. אפשר לקבל יופי של פיריון בשעות מופחתות אם רק נהפוך לנורמלים שוב. אבל כשמקימים פה מאות קניונים עם אותם החנויות ואותו שכר חנות מופקע אז נמשיך לעבוד עד עשר ומי יודע אולי יותר בעתיד כדי לשרוד את היום ואולי לממן את כל עובדי הממשלה שנמצאים בחופש מוחלט בחגים. כל השוק הזה מקולקל.
חוסר שוויון משווע בשוק העבדים | 28.09.15
15.
בישראל אין חלוקה בין עבודה לבין זמן חופשי
הכל מתערבב, מצפים ממך לענות על מיילים וטלפונים גם אחרי העבודה, לפעמים גם בחג בשבת וימי חופש (להתעלם רגע מהצד הדתי אלה נטו למשמעות של אותם ימים כימי מנוחה). אם זה היה משהו חד פעמי, מקרה חרום הייתי מבין- אבל על בסיס קבוע אלה אם אתה מנתח לב או מג"ד בצבא אין שום סיבה. כשבאים לעבוד מצפים ממך להישאר עד מאוחר. כשאתה מתחיל עבודה חדשה ואתה צעיר בהתחלה אתה יעיל גם אחרי 11 שעות, אבל אחרי שנה רצופה ככה אתה נשחק ולא רק שאתה לא יעיל אלה לרוב אתה גם גורם נזק גם בעבודה וגם בחיים האישיים שלך. ביום שמעסיק יבין שאם הוא יסגור את המשרד בשעה מסוימת (שוב, חוץ ממקרי חירום מיוחדים או משהו תקופתי כמו שחרור גרסא) הוא יגלה שהתפוקה שלו תעלה בצורה חדה
תומר | 28.09.15
7.
בישראל בנוסף לימי החופשה הרגילים יש חגים
בישראל נהוג מספר מועט של ימי חופש לבחירה אבל בנוסף יש לפחות עוד 10 ימי חג: ראש השנה א' וב' יום כיפור סוכות שמחת תורה פסח חג ראשון ושני יום העצמאות שבועות (יומיים) כשיש גם הסדרים מיוחדים ל: ערבי חג שעובדים חצי יום במקרה הטוב. חול המועד בפסח ובסוכות. שמיני עצרת בפסח ובסוכות. ל"ג בעומר פורים חנוכה תשעה באב 4 צומות חגים מוסלמים דרוזים ונוצרים... מעט מאוד אנשים עובדים מלא גם בערבי חג ובם בחול המועד וגם בשמיני עצרת.
עלי עבדו | 28.09.15
5.
נשארים כי פוחדים מהודו וסין?
אני 4 שנים בהייטק ולא הכרתי אף בן אדם שאי פעם רמז שהוא נשאר שעות נוספות בעבודה כי הוא פוחד שיוחלף ע״י הודי או סיני. אני גם לא חושב שזה נמצא בתת מודע של אף אחד. הדבר שהייטקיסטים הכי מפחדים ממנו הוא בכלל הגיל שלהם , לא האטרקטיביות שלהם מול הודים. דבר ראשון בהייטק השעות לא באמת נוראיות כמו שמספרים. זה כמובן משתנה ממקום למקום, ככל שתרבות העבודה יותר לקויה במקום מסויים (בד״כ סטארטאפים גרועים) הנורמות יהיו פחות טובות . אבל אפילו במקומות הגרועים להשאר מעבר ל10 שעות זה חריג. דבר שני הדיבור על סין והודו לא רלוונטי כרגע. כבר 15 או 20 שנה דיברו על כך שכל פיתוח התוכנה יעבור להודו ועובדה שזה לא קורה. אני מציע שתביאו לפה מייסד סטארטאפ שיסביר למה הוא לא מעביר את כל הפיתוח להודו או לחברת פרוייקטים סינית. כנראה שיש סיבות . באותה מידה תשאלו את גוגל למה הם לא סוגרים את מרכזי הפיתוח באירלנד וישראל ומעבירים להודו. הם כנראה היו עושים זאת בשנייה אם הם היו מרוויחים מכך.
הייטקיסט | 28.09.15
3.
לא הזכרתם חגים
כשבוחנים ימי חופש צריכים לקחת בחשבון גם את החגים. בישראל יש משמעותית יותר ימי חופשה של חגים, כך שבמשקל הכולל ישראל ממוצעת בימי החופשה. עוד חסר, ההתייחסות למחלה, בישראל לעומת ארהב מותר להיות חולים ולא על חשבון ימי חופשה... כפי שנאמר, ההבדל בכמות שעות העבודה, הוא בתרבות העבודה, בישראל זה גם אלמנט חברי, לקשקש ליד הקפה, ארוחות צהריים ארוכות ועוד... באירופה באים לעבוד נטו. הצד החברתי משני או שבא לידי ביטוי בבירה אחרי העבודה (ואם כוללים את זה אז שעות העבודה פתאום מתאימות לישראל).
אפרת | 28.09.15
1.
זה חלק מהגורם שעבורו קוראים לנו סטארט-אפ ניישן
זה לא ממש סטארט אפ ניישן, כמו slaves ניישן. יש בישראל אנשים מוכשרים מאוד, אבל לא יותר מוכשרים מעמיתיהם בגרמניה, ארצות הברית ועוד, רק ששם יש תרבות עבודה, תרבות פנאי, כבוד האדם. כל אלו לא קיימים כאן. את אמא לתינוק? זה לא מעניין. קחי מטפלת. אתה רוצה לצאת לשבועיים חופש? חסר לך שלא תהיה זמן בטלפון ובמייל. אנחנו שילוב הרסני של קפיטליזם וים תיכוניות.
אחד העם | 28.09.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת