אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האחוזות של עשירי המושב נתקעו על המדף

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
ל-55 -כחלון מעדיף להגדיל הכנסות קופת המדינה מתחום הנדל"ן במסווה של צדיק העם !!
למה אין בארץ נתונים סטטיסטיים על כמות הדירות אשר רשומות כיום והיו רשומות בעבר על-שם תושבי חוץ ?????????? היום ניתן ומומלץ לסקור את כמות הדירות המוחזקות בידי תושבי חוץ, ולמצוא דרכים לתמרץ אותם, לרבות באמצעות מיסוי, למכור את הדירות הללו, או לפחות להשכיר אותן לתקופות ארוכות. שר האוצר, משה כחלון, חרט על דגלו לטפל במשבר, תחת ההצהרה ל"הקלה ולהורדת המחירים של דירות בישראל" ???? המשבר נובע מסיבות כלכליות, בעיקר כאלה הנוגעות להקצאת קרקעות, ביורוקרטיה ועוד ועוד.. איפה יוזמות חקיקה נרחבות אשר נועדו למצוא פתרון למצוקת הדיור ולפתור את המשבר הנמשך נמצאות כעת בעיצומן ??? להלן הנקודות החשובות המוצעות לדיון שכחלון פוחד לדון בהם מאחר והאוצר וכחלון מעדיפים גביית מיסים במיליארדי שח מנדל"לן לקופת המדינה ולקומם עליהום רק על בעלי הדירות אזרחי ישראל ? ביזיון !! א. תושבי חוץ יורשו לרכוש יותר מדירה אחת, בתנאי שאחת מהן תשמש לצורכי מגורים (גם זמניים בביקורים בישראל). ב. להטיל מגבלת רכישה של מקסימום 3 דירות מגורים, כאשר אחת מהן מיועדת לשימוש עצמי. ג. לקבוע שתושבי חוץ לא יורשו לממן במשכנתא של בנק בישראל דירות להשקעה מעבר לדירה אחת. תושבי חוץ ומעלימי מס כדוגמת קוביח מימון המחזיק מאות אלפי דונמים של קרקעות לבניה ונכסים כאן תוך קבלת מימון /סוג של מיליוני שח משכנתא של בנק בישראל באמצעות אנשי קש למינהם...!! ד. לקבוע תוכנית לעידוד מכירת דירות שנרכשו להשקעה, במס מופחת, בתנאי שהמכירה תיעשה עד סוף שנת 2017; וייקבע מס גבוה יותר על דירה שתימכר מתחילת שנת 2018.
הגלדיאטור | 06.10.15
65.
ואיפה הרובין הוד הסופרטנקר כחלון לעזור לנו זוגות צעירים כאן ?? ניכנס לבונקר ???
ערך השומה במכרזי "מחיר למשתכן" בקרקעות המדינה יוצמד למחירים ב-15.6.15, יוקפא וישמש להערכת שווי הקרקע גם ב-2017. כך אמר עדיאל שמרון ממלא מקום מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל כפי שקראנו כאן. במחיר למשתכן המדינה מעניקה הנחה של כ-120 שקלים על מחיר חכירת הקרקע, והקבלנים מתחרים על הצעת המחיר הזולה ביותר למ"ר דירה. הקבלן הזוכה הוא זה שמתחייב למכור את הדירה הזולה ביותר. שומת השמאי הממשלתי משמשת בסיס למחיר הקרקע וממנה נגזרת ההנחה. מחיר למשתכן היה צריך להיות זוללללללללללל ב- 60% לפחות ממחיר הדירה בשוק החופשי !!! מדוע מחירי הקרקעות לא הוצמדו למחירי 2008-2010 ????????????? למה לא קיבעו מחירי קרקעות כשהתחילו עליות שלא קשורות למציאות ?????? מחיר דירה= 75% מערך הקרקע !!!!!!! דירה במחיר זול = קרקע לבניה במחיר זול תחילה !!!!! מדינת עושק - מדינת פוליטיקאים שרלטנים ומושחתים - מדינה שמתנהלת עם נבחרי ציבור סוג Z שמזמן הפסיקו לגלות אכפתיות וחמלה כלפי הציבור כאן. מדינה של 120 נבחרי ציבור שכל דאגתם זה הפופוליסטיות הפוליטית לשמור על הכיסא , על הפנסיה השמנה , לעשות קופון בקדנציה ולהסתלק - "אחרי המבול" זה כבר הנורמה בישראל.. מדינה שבה אנחנו הצעירים טובים ושווים לנבחרי הציבור רק במלחמות ואובדן חיים. כחלון ובמשרד הבינוי משוכנעים באי הצלחת התוכנית מודל "דירה במחיר למשתכן " , הם נערכים לכישלונה... אז מדוע מפרסמים הבטחות והצהרות שהכישלון שבהם כבר ידוע וצפוי ומפזרים ספינים על העדר עובדי בניה ?? עד מתי יאכילו אותנו כאן בבלוני הבטחות והצהרות ? כחלון שועל וותיק בפוליטיקה קיבל ארגז כלים ואת כל מבוקשו בטרם ניכנס לממשלה וגם אחר כך כך- כך שאין שאין לכחלון כל זכות לטעון שמישהו מכשיל אותו.... כחלון הצליח לעשות כאן נזק בלתי הפיך במחיר הדירות תוך תשעים יום . 100 ימים =100 הצהרות והבטחות =אפססססס עשייה ותוצאות !! סיעת כולנו וכחלון בראשה בבחירות הבאות תימחק . במדינה שבה מחזיקים קרקעות המדינה ומשווקים אותם ביוקר ובספסרות אבדה התקווה מזמן שמחירי הדירות יוזלו כאן ודירה למשתכן זה דירה לפראייר המז***I במחיר עושק סטייל כחלון . כחלון מתכונן לבחירות ומתכוון להעשיר מאכרים שיתרמו למסע הבחירות שלו ... מחירי הדירות עלו ב־2.7% בין הרבעון הראשון (ינואר־מרץ) לרבעון השני (אפריל־יוני) של שנת 2015. הנתונים מלמדים שהחל מתחילת 2015 מחירי הדיור נמצאים במגמת עלייה בזעות אפקט הדפקט כחלון. זו הממשלה שהושבעה בדיוק באותו רבעון וחרטה על דגלה לפתור את מצוקת הדיור ? זה שר האוצר שהצהיר הבטחות והצהרות גדוולות ולבסוף נתגלה כרמאי ושרלטן-תרתי משמע. כל מי שממתין ומאמין לסיפורי המעשיות והבטחות של כחלון ולא רוכש דירה משלם וישלם כ- 2% יקרר יותר על מחיר דירה.
הצעיר בעל 00 תקווה כאן | 06.10.15
60.
ל-11- כמה פלצנות יש עלייך ! ישראל בין 8 המדינות היקרות בעולם במחירי הנדל"ן!
וכמה אחוזות יש לך בארה"ב ??? למה אתה לא כאן ??? בגלל שכחלון עבד עלייך ותידלק את מחיר הדירות סופית אה ?? אהה...בארה"ב קונים דירה עם משכנתא של 100$ לחודש ...בישראל מתן המשכנתאות קשיחות יותר ובגלל זה אתה לארה"ב לקנות אחוזה בסוף העולם ימינה בארה"ב במחיר נעליים אה ? כמה עולה אחוזה במנהטן ??? ספר לנו !! זוהי ההשוואה בין נדל"ן לנדל"ן -המיקום של הנדל"ן - יש מבין ?? בקיצוררררר טימטום ופלצנות לצד קינאה היא מחלה נוראית ..חסרת מרפא אה ?? החלמה מהירה.
אבי  | 04.10.15
55.
רגעעעעע.....שכחתם לציין את האחוזות של קובי מימון בכפר שמריהו - החבר של כחלון ...
מימון לא שילם לרשויות המס כספים הקשורים לבעלותו על שני בתים בכפר שמריהו. הבית הראשון היה בעבר ביתו של המסעדן "ציון הקטן", והוא עוקל לטובת צוף ומימון בתחילת שנות ה–90, כאשר המסעדן לא החזיר להם חובות על הלוואות שוק אפור שלקח. לפי התצהיר, הבית רשום על שם נורגט אנרפרייז, חברת אוף־שור פנמית הרשומה גם בהולנד, על שמו של צוף. בתחילת שנות ה–90 עזבו בני הזוג מימון את ישראל והשכירו את הבית לשגריר הודו, עד שחזרו להתגורר בווילה זו ב–2000.על פי חקירת שלטונות המס ההכנסות מהשכרת הווילה מעולם לא הוצהרו למס הכנסה, כמו גם עצם הבעלות על הנכס. באפריל 2008 קנה מימון בית נוסף בכפר שמריהו, בעלות של 2.5 מיליון דולר, ורשם אותו על שם שלושת ילדיו. לצורך רכישת הבית לקח משכנתא בגובה של 100% מבנק לאומי, ואת הערבויות למשכנתא העניקה חברה זרה -מנגנון זו נפוץ במקרים של הלבנת הון. ב–2010 פרע מימון את ההלוואה הזו בטענה שקיבל בונוס מחברה בחו"ל...ומימון לא שילם מסים על הסכום שהועבר לפירעון המשכנתא. ההון השחור,שנצבר לא רק בהולנד אלא גם במדינות השכנות בעסקי מכירת תמונות של קובי מימון , שבהן שיגשגה רשת הפצת התמונות של ורנו , אשר מתגלה שלא שילמו על רווחיהם ממכירת התמונות לרשויות המס בהולנד, והצטבר בידם כסף רב במזומן. הפתרון שנמצא הוא הפקדת הכסף בבנק FIBI בשוויץ, בחשבונות של חברות אוף־שור שונות שמימון וצוף פתחו. הכסף הופקד על ידי בלדרים ישראלים המקורבים למימון, גם לכסף המזומן הזה היה צריך למצוא פתרון, וזאת הסיבה שמימון החל לקנות נדל"ן בישראל. החל בסוף שנות ה–80 או תחילת ה–90, ועם הצטברות הכספים השחורים בהולנד ובמדינות השכנות, החל קובי מימון לרכוש קרקעות חקלאיות בישראל, כאשר הוא התנה את רכישת האדמות בתשלום משמעותי במזומן..., הוא התמקד באזור פתח תקוה וחדרה, היות שלטענתו הוא היה מקורב לשלטונות ולרשויות התכנון בערים אלה... . הבעלות על קרקעות אלה נרשמה תחילה על ידי מימון, אולם לאחר מכן הועברה לחברות אוף־שור שמאחוריהן עמדו מימון . אז ככה קונים אחוזות בישראל....ואת כל זה כחלון לא ידעע ? הואל לא ידע ...חחחחחח
האזרח העשוק | 03.10.15
50.
לא ברור
1. אני מסתכלת על צילומי הבתים באחוזות האלה וגם באחוזות פאר חדשות בחו"ל, ומופתעת מצורת הבתים. מבחוץ זה נראה כגיבוב מבנים. שום אחידות וקשר בין המבנים. מה הרעיון האדריכלי פה? ובפנים? הכל בוהק מלבן עם חללים לא אישיי ם שלא מחממים את הלב? לצורך זה יש אולמות מוזיאונים ומלונות. בית צריך להיות משפחתי. אין פלא שנמאס מהבתים האלה, גם לבעלים וגם לקונים העתידיים. 2. במושב מפעילים משק. וע"י זה יש קשר למקום. לא צריך לעבוד ממש פיסית אפשר לשכור חברה מקצועית, ולהישאר מעורבים בניהול, וכך המגורים מתמלאים בתוכן . עדיין יישאר מספיק מקום לגינה , בריכה ועוד כמה פינוקים.
א | 03.10.15
43.
כלוב מזהב
הבעיה לא רק בבני ציון , אלא בכל אזור המרכז , יש מאות נכסים שאנשים בנו ואינם מצליחים למכור . הסיבה האמיתית זה שרוב האנשים העשירים הבינו שבנו לעצמם כלוב מזהב , הם בודדים וסגורים בכלוב שבנו לעצמם . לכן , רובם הגדול עובר למגדלים בתל אביב בו יש להם שכנים שאיתם הם יכולים לתקשר ולדבר . קשה להאמין שיבוא פרייר עם הון וישלם 30/40//50 מ שח על בית במושב שהוא יכול לרכוש נחלה ב 10 מ ולבנות בית חלומות בעוד 10 מ שח סה"כ 20 מ . אבל כל עוד יש מאות מתווכים שמוכנים להציע , ולפרסם על חשבונם אז למה לא לבקש ?
(-: | 02.10.15
42.
"מושבי יוקרה"
יש מושבים נוספים שבהם יש מחירי בועה לא סבירים. אחד מהם הוא רשפון שהמחירים של נחלות שבו גבוהים כמעט פי 2 מאלה בבני ציון. ההידרדרות במחירי נחלות בבני ציון נמשכת כבר 5 שנים ועדיין לא הגיעו לתחתית. המגמה גם מתחילה ברשפון. אבל אל דאגה האחוזות הגדולות יימכרו - והקונים יהיו או אוליגרכים רוסיים או מאפיונרים ישראלים - דבר שיביא להידרדרות נוספת של מחירי הנחלות ביישובים אלה.
אחד שיודע | 02.10.15
38.
לתל אביבית מתגובה 28, גם בת"א לידיעתך זה לא מה שהיה. משקיעים נוטשים אבל לא מצליחים למכור
דירות "יוקרה", גם הזוגות הצעירים והמשפחות שמיצו את הטרנד התל אביבי נוטשים לאזורים אחרים שם אפשר לגדל משפחה בנוחות וברווחה ובמחיר שפוי, והצעירים התמימים עדיין רוכשים דירת חדר וחתי בתקווה לעשות את המכה הגדולה עוד כמה שנים, רק שתל אביב בעשור הקרוב תהיה סיוט תעבורתי וסיוט מגורים, כך שהמחירים צפויים לצנוח עוד יותר. כבר היום המשקיעים בפלורנטין ובשאר הסלאמס תקועים עם הדירות.
מתי | 01.10.15
33.
בגלל מספר סיבות עיקריות
בגלל הסיבות כלהלן: 1. יקר מאד מעל לשווי ריאלי. 2.גדול מדי ומצריך תחזוקה מאד יקרה בכסף, וכ"א (העסקת ים של עובדים כולל עובדים חיצוניים) 3.לא מתאים למשפחות מתבגרות, כולל ברוב המקרים תכנון לא פרקטי 4.מיסוי גבוה מאד (וגם מושך "אש" ומנקר עיניים מה שקרוי במקומותינו ראוותני)
חיים | 01.10.15
29.
הבית של ההיא מבני ציון
אם :העולם התחתון" יקנו אותו ויביאו שיפוצנקים לעשות חדרים על מקלחת להשכרה..זה יכול להיות בלילה :"המכון עיסוי" הכי טוב בישראל..ואז ראש עירית תל אביב יעביר את כול מכוני העיסוי מתל אביב לשם..זה יהיה המקום הכי לוהט..יש חניה למאות כלי רכב..יש שביל צדדי...וזה לא יפריע לאף אחד מהמושב לצאת לעבוד..ותחשבו על זה..אפשר גם לעשות צבעים אדומים שהחדרים פנוים..ובטח יש להם שם במחסן שלטים שנידלקים עם השלט:"פנויה לתת שירות"
הרשלה מאוסטרופלי | 01.10.15
22.
שיחנקו עם הכסף, זה בכל מקרה הכסף של הציבור
נדיר שמישהו בישראל התעשר שלא באמצעות קרבה לשלטון ושימון מסדרונות החוק. החל מגזילת משאבים, דרך קרטלים ומונופולים וכלה במניעת תחרות בצורה דרסנית, וריפוד דירקטוריונים של בנקים וחברות ציבוריות ב"אנשי קש" משלנו. שיחנקו עם הכסף במדינת העולם השלישי הדתית והלאומנית שנהיית פה.
זיבי מתניהו | 01.10.15
19.
מחירים לא ריאלים- אני קניתי משק בשרון עם בית לפני שנה בקצת...
בקצת מעל 10 מיליון, הבית הוא של 350 מ"ר , בן שנתיים. בנוסף המשק אינו בבני ציון כי בני ציון ובצרה זה לא מקום שאתה רוצה לגדל ילדים, מדובר על המון בתים ריקים וחיי הקהילה ובטח לילדים מאוד דלים. היום בני ציון זה מושב זקנים ואין דבר יותר מדכא לזקן מלקום בבוקר לבית ענק וריק.....מצד שני הם מאוהבים בבתים שלהם ולכן מבקשים סכומים לא סבירים.
יוני | 01.10.15
17.
התשובה לשאלה שבכותרת כל כך טריוויאלית שכל ילד שלמד מבוא לכלכלה יודע
מיליונרים כבדים מחו''ל שרק רוצים להחזיק מגורים גם בארץ, יקנו פנטהאוס בת''א, או בירושליים. הטרנד של אחוזה בכבר עבר מן העולם של מולטימיליונרים. גם המחירים המבוקשים הם בשמיים, הלא, גם כאן, אצל הפלצנים העשירים האלה זה עניין של אגו - ''שלי יותר גדול'', או במקרה הזה יותר יוקרתי, יותר יקר. וכשהביקוש הוא קשיח ,ולא מי יודע מה, וההיצע גדול, והמחירים לא ריאלים, המוכר נתקע עם הסחורה. כי, צריך להבין - הקונים הפוטנציאלים גם כן שועלי שוק, לא פריירים - הם, לבטח, לא עשו את המיליונים שלהם הודות לנאיביות שלהם,
אבי | 01.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת