אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אינתיפאדת העגבניות": החקלאים זועמים על הייבוא מחו"ל; הכריזו על "יום זעם"

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
תעלומה:איך נשארו 30000 תאילנדים בעוד שנסגרו 50% מהמשקים?
החקלאים אומרים שנסגרו 50% מהמשקים אז למה נשארו עשרות אלפי תאילנדים ועוד הם דורשים להגדיל כמות העובדים? התשובה:החקלאים עוזרים כלכלית לממשלת תאילנד.,,החקלאים" כבר מזמן לא באמת עובדים בחקלאות.התאילנדים הם למעשה מחזיקים את המשקים קחו אותם ונגמרו החקלאים.שותלים קוטפים מרססים מעבדים ממינים אורזים
שלא יעבדו עלינו | 06.10.15
51.
ל24 - אם לא הבנת, כמעט שום דבר ממה שתיארת לא בא בחינם
הכל בא על חשבון משלם המיסים הישראלי. אם תהיה הנחה על מים זה אומר ששאר הישראלים ישלמו יותר על מים. אם לא יהיה מס על עובדים זרים אתם תעסיקו עובדים זרים בלי חשבון. למה לא להעסיק עובדים ישראלים? איפה הכאילו ציונות שלכם? ואם יסגרו משקים לא יקרה כלום, כל עוד יפתחו יבוא במקביל. לגבי פערי התיווך - אתם זורים חול בעיניים של הצרכן. חברות התיווך לא מרוויחות כל כך הרבה (הרווח אחרי הוצאות שלהן הוא בערך 7%), והרבה מזה נובע בגלל עלויות שנוח לכם להתעלם מקיומן. לדוגמא - תפוח גדל רק כ3-4 חודשים בשנה. הסיבה שיש תפוח בסופר כל השנה הוא מתקני קירור של המתווכים שאתם כל כך שונאים. אתה יכול לספר לי איך אפשר לקלוט תפוחים מעשרות חקלאים, למיין אותם, להוביל למתקן האכסון, לקרר במקררי ענק כמה חודשים (במתקן שיש בו עובדים קבועים כמובן, כי צריך לתחזק אותו, וזה בלי לדבר על עלויות ההקמה של מתקן כזה ועל כמות החשמל ההיסטרית שהוא לוקח), למיין שוב לאחר הקירור (כי חלק מהפירות ניזוקים בקירור), להוביל לאלפי נקודות מכירה, למכור לצרכן, ובסוף גם לזרוק לפח חלק כי הם הרקיבו בסופר, וכל זה רק ב20% פער בין כמה שאתה מכרת לכמה שנמכר לצרכן? נראה לך שזה אפשרי?
יוסי | 06.10.15
49.
ל47 - אתה מבלבל בשכל
לתמוך בש"ס זה הכי אנטי קפטיליסטי שיש (וביבי תומך בש"ס). ביבי וש"ס פשוט אומרים במקום לתת כסף למי שאתה אוהב (החקלאים) זה לתת למי שאתה לא אוהב (החרדים), אז אתה לא אוהב אותם. אם כן היו נותנים למי שאתה אוהב, אז היית אוהב אותם. אתה מבין איך אי אפשר לרצות את כולם? אז אני מעדיף שלא יתנו לא לזה, ולא לזה, ולא לאף קבוצת לחץ אחרת. קפטיליזם אמיתי אומר שכמה שיותר כסף ישאר בכיס שלנו, ומראש לא ילקח כמיסים כי בסוף זה יגיע למי שמצליח ללחוץ הכי חזק את השלטון. אני מעדיף לשלם ישירות יותר כסף על הירקות מאשר שיהיו וועדות ממשלתיות שיחליטו לאיזה חקלאי מגיע ולא מגיע סבסוד כזה או אחר, ערימה של פקידי ממשלה שכל התפקיד שלהם זה לבחון את התבחינים, לטפל בבקשות, לעשות ביקורות שהחקלאים באמת חקלאים ולא סתם מתחזים וכן הלאה, ובסוף חצי מהכסף הולך לשמן את המערכת ולא למטרה שלשמה הוא נועד.
קפיטליסט | 06.10.15
48.
משהו אחד לא מסתדר לי בכל הסיפור הזה
אם החקלאים הם התגלמות הציונות, למה לעזאזל אחת הדרישות העיקריות שלהם היא הוזלת העובדים הזרים, ולא תוכניות לעידוד ישראלים לעבוד בחקלאות? איפה הציונות שלכם? אתם לוקחים את הכסף שכולנו משלמים לכם ושולחים למשפחה של פינג, צ'אנג ומאנג בסין או בתאילנד, במקום שיגיע למשפחות של יוסי, משה וולדימיר בישראל!
יוסי | 06.10.15
43.
אין שום מחסור בשום ירק או פרי בישראל . הכל אנטיפאדת שקרים של
החקלאים שלא מפסיקים לעבוד עלינו בעיניים כי החזירות שלהם היא ללא רסן. אני שמסתובב הרבה בשטח ראיתי את השדות של העגבניות כולל החממות ושום דבר לא השתנה בגודל או בכמות המטעים משנה שעברה כך שהחוסר היה בזדון תוך שהחקלאים משקרים ומרמים כאלו יש חוסר עצום. המחירים היום צנחו בעשרות אחוזים ברגע שהחקלאים שמעון שיש ייבוא של עגבניות.
אחד שמבין | 06.10.15
37.
ל27 תגידו כן ליבוא
נראה לי שאתה סתם בן אדם קנאי בעל צרות עין גדולה תאילנדי בישראל מרויח ביום משכורת של חודש בתאילנד מקבל מהחקלאי מגורים חשמל ומים וארנונה הכל חינם אין כסף (אני לא חקלאי) ותה מבלבל את המוח בדברי הסתה ועוינות חסרי בסיס כנס לאחד המושבים חפש בנרות חקלאי אולי תמצא ואולי לו כי החקלאות נמצאת על סף סגירה וכשזה יקרה אדון יפה נפש אתה תשלם לארדואן ואיסמעיל הנייה 12 ש ח לקילו עגבניה ותרגיש טוב עם זה (ואם בכל זאת פגשת חקלאי כדאי שתחליף איתו מילה או שתיים ואולי תצליח להבין מה הם עוברים
ציון | 06.10.15
30.
סיפסוד
חקלאי העולם במדינות הגדולות זוכים לעזרה 1 מים זולים 2 מיסים על עובדים אין בכלל 3 יש פיכוח על פער התיווך וכל עזרה שיכולה להוזיל את היצור החקלאי. חקלאי ישראל נימצאים בגבולות שומרים בלילות ובימים על אדמתנו שלא תעבור לידיים לא רציות. עבודתם היא הקשה בעבודות !!!! לכן ילדנו לא פונים לחקלאות .ואיזה מדינה מרשה לעצמה שלא תהיה לה עצמאות באוכל אזרחיה .האם אנו לא יודעים שמחר המדינות שמשם ייבאו תוצרת .כמו טורקיה למשל .לא יצגו תנאים וישלטו במה שאוכלים אזרחי ישראל.מה קרה לנו? חייבים לעזור להם .בזמן צרה רק חקלאי ישראל ייצרו לנו אוכל!!!!
דן | 06.10.15
28.
ניהול החקלאות בארץ (שר חקלאות)
להביא שרים מחול לנהל את המשברים כמו חקלאות משטרה וביטחון, להביא חקלאים מחול, להביא צבא מחול, דירות מחול, פועלים ומנהלים, סינים ופיליפינים, קוטג ומילקי, אין צורך להביא עברינים ומטומטמים וכדומה כאלה ישכאן בשפע, מה קורה למדינה הזו? הכל כאן מלאכותי, למה לא נותנים לחיות כאן בשקט ?
איציק | 06.10.15
25.
לפתוח יבוא ולפתוח תחרות
לפתוח יבוא ולפתוח תחרות בשוק. בשביל כמה מגדלי עגבניות לא צריך לאמלל מיליוני אזרחים. שלא יאיימו עלינו עם הפוליטיקה, עגבניות מייבאים מכל העולם, בדיוק כפי שמייבאת אנגליה, שבדיה, פינלדנד וכל אירופה. פורטוגל, איטליה, ספרד, מרוקו ועוד מלא מדינות יישמחו לייבא לנו מוצרים. די לסוציאליזם, די למדיניות הקומוניסטית של הקיבוצים והמושבים ושאר המגדלים למיניהם. מגדל אחד באריץ מחזיק פועלים תאילנדים ואני צריכה להאכיל לתאילנדי את המשפחה בכפר? לאן הגענו???
שלי | 06.10.15
24.
מחירי הפירות והירקות יעלו עוד ועד כמו הדיור
בגלל מיסוי ייחודי על החקלאי .מס מועצת הצמחים לבטל .מס מעסיקים על התיילנדים שהחקלאי משלם.לבטל.מס על מחירי מים לא אנושיים .לבטל.ופער התיווך לחוקק חוק שלא יעלה על 20 אחוז מהמחיר שקיבל החקלאי.וכך יוזילו את עלויות הגידול של החקלאי ובקרת הבית תקנה בזול פרי וירק ועוף ישראלי.נגמרים החקלאים בישראל נוצר מחסור בעגבניות ראו לאן המחיר הגיע.
דוד גרינברג | 06.10.15
23.
תגידו כן ליבוא !
יותר נכון לקרוא להם ספסרי קרקעות שמעבידים תאילנדים ב17 ש"ח לשעה וללא שום סוציאליות, כול הקמפיין הזה בתקשורת שתפסו על העגבניות זה כדי להוריד להם את מס המעסיקים 10% ולספסד להם את המים כדי שיוכלו להרוויח יותר ולבנות עוד באחוזות הענק שלהם או לקנות גיפ יותר גדול וחדש רובם ככולם עוברים על החוק של שכר מינימום ושל פנסיה חובה, מספסרים במים שהם מקבלים ועוד הרבה קומבינות כי אין להם מעמ החקלאים הם עשירי הארץ!!!! שחושבים שמגיע להם הכול!!! רגילים שיש להם לובי חזק בכנסת שנותן להם כול מה שרק מבקשים, עכשיו הם בבעיה ולכן כול שני וחמישי רואים כתבות מתוזמנות בכול ערוצי התקשורת שמשתפים איתם פעולה בכול זאת רוב רובם של "החקלאים" הם אנשי שמאל כמו החברים שלהם בתקשורת אדוני הארץ יש עונתיות בחקלאות.וזה הכל! החקלאים בהחלט לא מיסכנים .רובם מחזיקים רכבים יקרים,נוסעים לחו"ל לעיתים קרובות מקבלים מים זולים ומסובסדים. התאילנדים זולים ועובדים גם אצלנו בבית בנקיון רחיצת מכוניות שמרטפות שיפוצים גינוןועוד!פשוט אנו רוצים לבטל את המיסים!ולקבל מים מסובסדים יותר ןלראיה:אם נסגרו 50% משקים מה אין עזיבה של תאילנדים באותו היחס[היו ונשארן כ30000 תאילנדים בארץ [אם נסגרו משקים היו צרכים להשאר רק כ 15000 תאילנדים] בנוסף צפו במחאת ה,,חקלאים" החודש בירושלים.ושימו לב לרכבים שבהם נגיע להפגנה
לא פריירים | 06.10.15
21.
חקלאים יקרים , תתחילו לחשוב על ציבור.
הציבור זקוק לעגבניות כל השנה סביב לשעון. אתם החקלאים צריכים לספק את הסחורה. ביום שאינכם יכולים, תמיד צריכה להיות בחורה חליפית . לא מתאים לכם ? תחליפו מקצוע . אגב, גם אני לא מספר לכם על הבעיות שלי ולכן אני לא קשוב לבעיות שלכם.
פישלזון | 06.10.15
11.
אנחנו לא צריכים לסבסד חקלאות ישראלית - הסיבסוד נועד לשינוע מחו"ל
כך שאם בתוך ארצנו שלנו גונבים אותנו במחיר אין צורך לסבסד את מחיר החקלאות בארץ אלא לייצר תחרות - אותה תחרות שמתאמי המחירים בארץ חונקים מלידה. אם החקלאים טוענים שהקמעונאים גונבים את כולנו? שימכרו לנו ישירות בשווקים חקלאיים, שימכרו לרשתות שמוכרות בזול , שיפרסמו את המחיר שבו הם מוכרים את התוצר בכל חודש לקמעונאים לעומת המחיר בחנויות. אנחנו כבר נעבור ליד המוצר ונחליט אם זה שווה את המחיר אם לוא.
ח. | 06.10.15
10.
למה אתם רק מדברים? למה אתם לא פועלים בצורה מאורגנת?
תקימו רשת שיווק משלכם ותמכרו בעצמכם לירקנים. ברגע שתדאגו לכך שהמחירים ירדו דרמטית אנשים ידירו את רגליהם מרשתות השיווק- ובינינו- רק תנו לנו סיבה לא להיכנס לחנויות של הטייקונים. דאגו שהירקנים ירכשו מכם. כשמספיק ירקנים ירכשו מכם את הירקות תהיה מהפיכה. רשתות השיווק לא ישתקו ויוזילו מחירים בנסיום להפיל אותכם- נצלו את זה ליחסי ציבור. דאגו להכין את הצרכנים למשימה, כך שנהיה שותפים לדרך וכך כאשר רשתות השיווק יורידו מחירים לגרושים איש לא ייכנס לחנות שלהם. או שתמשיכו לבכות מידי פעם ולא להבין למה עושים לכם את זה. מה שתבחרו.
ליאון | 06.10.15
9.
חקלאים לא חכמים ובכיינים. תתאחדו, תפעילו כח משותף, מצאו פתרון טוב לכם ולצרכנים
במקום ליילל (שזה מה שיהודים יודעים לעשות הכי טוב.....) חפשו פתרון, קומו והתאחדו, שלבו ידיים וצרו גוף בעל כוח שיפעל למסחר הוגן. תעקפו את כל המתווכים באמצע, ובכסף שתחסכו - תתחלקו עם הצרכנים - כך תרויחו יותר וכך הצרכן ישלם פחות. 10 משאיות שנוסעות כל יום, כל היום, מהמגדלים - למרכזים הלוגיסטיים של הרשתות ושל השווקים. אתם קובעים את המחיר. מי שלא רוצה - שלא יקנה, ושיאכל חסה...
מודרניסטי | 06.10.15
3.
תגדלו עגבניות במרפסת ובחצר, תראו איך המחירים יצנחו
החקלאים, המוגנים ע"י לובי חזק עוד מימי מפא"י העליזים וע"י המועצות השונות המונעות תחרות ושוק חופשי, חושבים שמישהו עדיין קונה את הסיפורים שלהם. מועצת הצמחים היא זאת שקובעת את מחירי הירקות והפירות והיא קובעת אותם גבוהים. אין שום תחרות שנובעת מהיצע וביקוש - כפי שאמורה להיות בשוק חופשי - יש רק מחירים גבוהים שקובעת מועצת הצמחים ואזרחים בני ערובה. תפסיקו לקנות עגבניות, תגדלו אותן בעצמכם במרפסות ובחצרות.
אזרחית | 06.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת