אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המיתון בדרך? המשק יתקשה להתמודד עם עוד אינתיפאדה

55 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

51.
צמיחה בישראל ?התנועה לאיכות השלטון פרסם סרטון בו נראה כחלון אחרי הבחירות מגמגם...!!
האם חברותו של שר האוצר עם קובי מימון היא חדשה? למה לפני הבחירות כחלון הבטיח לציבור בפה מלא שיעסוק בנושא הגז ויפרק את המונופול - והתייחס בביטול לאפשרות שלא יוכל לעסוק בזה בגלל קשריו?. בתנועה לאיכות השלטון פרסמו סרטון בו נראה כחלון נשאל על כך אחרי הבחירות..........ולדבריהם "פתאום נעלמה כל הנחישות, ובמקומה קיבלנו גמגומים..!!!!!!!!!!! לציבור מגיעות עכשיו תשובות מהנבחרים שלו. איך תטפל הממשלה בנושא הגז כששר האוצר לא עוסק בו? ומה עם כל ההבטחות שפוזרו פה לפני הבחירות? הדרך של יצחק תשובה ונובל אנרג'י להקים מונופול מפלצתי שכמוהו עוד לא ראינו פה - נראית סלולה מאי-פעם. אז על צמיחה מדברים ???
 | 11.10.15
48.
ז ה י ר ו ת !! חומוס עושים באהבה ------- דירה קונים בחוכמה .
מחקר מ־2010 מראה כי , אם האלימות בישראל תימשך, מחירי הדירות צפויים לרדת בכ־15% - בעיקר בשכונות שבהן יהיו מקרי טרור רבים. באזורים אלו שיסבלו מפגיעות חוזרות יחלפו כחמש שנים נוספות עד שמחירי הדיור בהם ישובו לרמתם הקודמת. עם זאת, ברוב יתר האזורים השפעתם של האירועים תפוג בתוך שמונה חודשים ונימחקו 80% מהירידות, ובתוך כשנה מרבית הבתים נמכרו במחירים שאפיינו את שוק הנדל"ן לפני פרוץ האינתיפאדה.
בוזגלו  | 11.10.15
45.
ל-10 -כחלון ניכנס כשהריבית הייתה כאן 20% ? בועות יש רק בסבונים!וכחלון רמאי יש רק1
אין כל קשר בין הריבית למחירי הדירות !! המחסור בהיצע בבניה והפשרת קרקעות - מחירי הקרקעות לבניה יקרים !! אף ממשלה לא יכולה למנוע ממשקיעים להשקיע בנדל"ן - גם ואם הריבית תעלה ל-80% עדיין משקיעים בנדל"ן ורוכשי הדירות ירכשו דירות.
WTF כחלון WTF | 11.10.15
44.
אז האינטרס של כחלון זה שגל הטרור יתרחב , כך יוזלו המחירים ויוכלו צעירים לרכוש בית...?
חמאס יוריד את מחירי הדיור , לא כחלון ולא ביבי ולא זיבי. אה ??? איפה כחלון הרובין הוד שהבטיח להוזיל מחירי דירות ?? ניכנס לבונקר כי הוא כעת גם בעיסוק בתחום הדיור בניגוד ענינים ?
המילואמניק העייף | 11.10.15
43.
מחירי הדירות בישראל רק יעלו ועולים ויעלו ... הציבור התפקח ולא מאמין לכחלון ולממשלה
כל מי שמאמין לניצנוצים של כחלון וההצהרות וההבטחות של כחלון וישב על הגדר וחיכה שילם 2% יקרר יותר על חודש המתנה במחיר הדירה !! במדינה שבה מספסרים בקרקעות ומשווקים אותן במחיר יקרררר בכדי למלא את קופת המדינה תחילה ולעשוק זוגות צעירים - אין כל תקווה. אריאל שרון בנה 160.000 דירות תוך שנה ... כחלון מזריק "אופיום להמונים" שהאמינו לו והתפקחו לאור חשיפת כל ניגודי הענינים של לכחלון לעסוק גם בתחום הדיור . נדל"ן זה לא מניה שקורסת ...!!! נדל"ן זוהי השקעה לדורות ותשואה מובטחת לעד ! זה הזמן של זוגות צעירים ומשקיעים לקנות דירות להשקעה באיזורים כמו אשקלון ולעשות קופון ..))
דניאלי | 11.10.15
40.
הערבים רק עושים נזק לעצמם. לא תהיה להם פרנסה בכלל
הערבים רק עושים נזק לעצמם מה יצא להם מהפיגועים האלה . הם הביאו צער ואסון על משפחתם כי רוב הסיכויים שלא יצאו בחיים מפיגוע הם מאבדים את הפרנסה שלהם הרי גם הערבים וגם היהודים וגם הנוצרים יישארו פה אז מה הטעם בכל הבלגאן ?
סבינה | 11.10.15
36.
בשוק ההיי טק הכל בסדר... בחצי שנה הקרובה
הדיבורים בשוק הם ששוק ההיי טק בעולם כולו נמצא כרגע בשיאה של בועה שהולכת להתפוצץ. מדברים על זה שלחברות הגדולות נגמר הכסף העודף להשקעה ולחברות הסטארט אפ נשאר כסף לסדר גודל של חצי שנה. אם הבועה הזו תתפוצץ בנוסף לאינתיפאדה, הולך להיות כאן ממש רע, כי כששוק ההיי טק שמהווה כמה? 30% מהיקף התעסוקה במשק? אולי יותר? (תלוי אם מכניסים לקטגוריה גם חברות כגון בזק, הוט וכד') מספיק ש 50% מחברות ההיי טק מפטרות עובדים, המשק יהיה בבעיה רצינית וזה עשוי להוביל משפחות רבות לחדלות פירעון משכנתא, נותרת השאלה האם רבות מספיק כדי לגרום לבנקים להיכנס ללחץ. במילים אחרות, זה יכול להוביל לפיצוץ בועת הנדל"ן, הכל ביחד יגרום למשק לקרוס, אנשים פה יחיו כמו בתקופת הצנע אח"כ.
שוקי | 11.10.15
32.
ממממםםם, תאוריה הינה טובה רק כשיש מידע אשר מאשש אותה...
מהכתבה ״אולם בשני המקרים קשה להצביע על קשר סיבתי ישיר בין האינתיפאדה לבין המיתון, אולם לדעת כלכלנים שונים...״ ובתירגום חופשי: המידע שבידנו לא מאשש ולעיתים אפילו סותר את התאוריה שנציג בכתבה זו, אבל למה להתעמק בזוטות. או כמו שאומר הפתגם המפורסם: החיים הם מה שקורה שאת/ה מתכנן/ת תוכניות אחרות.
הסטטיסטיקאי | 11.10.15
28.
לטפשים שחושבים שמיתון יוריד את מחירי הדירות, בואו אסביר לכם משהו קטן
שיש מיתון זה אומר 1 מתוך 5 מובטל ומי שעדיין עובד נמצא עם חרב מעל ראשו באופן קבוע וכל בוקר שהוא מתעורר לעבודה הוא לא יודע אם הוא יצליח לסיים את היום או שיפטרו אותו באמצע היום. נניח ויש לכם חסכונות של 100,000 שקל, אני בספק אם תרוצו לשים את זה על רכישת דירה בזמן שיש אפשרות שמחר אין לכם לחם לשים על השולחן לילדים שלכם, שלא ידבר על התחייבות של אלפי שקלים בחודש בזמן שחרב מתנופפת מעל מקום עבודתכם. נכון המחירים יצנחו, הם בימים שכאלה אתם רק תרצו שמחיר הלחם ירד... תיכנסו לפרופורציות אנשים, מיתון זה לא דבר בשום מובן ומשום כיוון שתנסו להסתכל על זה. וזה עוד לפני שדיברנו על הפנסיות שלכם...
מיצי מיאו | 11.10.15
26.
עד שהשמן מרזה הרזה מת.....החלשים יפגעו ראשונים בניהם ערביי ישראל.
מיתון יפגע בשכבות החלשות תחילה ובהמשך מצבן יהיה עוד קשה משהוא היום. הפתגם העממי נכון יותר מכול נוסחה כלכלית. האוכלוסייה החלשה נפגעת ראשונה. אם כך במדינת ישראל המגזר הדתי והמגזר הערבי הן הקבוצות החלשות בחברה. כול מיתון יפגע קודם בקבוצות אלה. על כן הנהגת שני המגזרים חייבת להיות אחראית ולמנוע התדרדרות במצב הביטחוני ויותר מכך שנאה וחשד הדדי בין יהודים לערביי ישראל.
מנהל מפעל | 11.10.15
25.
כתבתם דברים לא נכונים
ציטוט: "באינתיפאדה השנייה, לקראת סוף 2000, המשקיעים הבינו כי העימות יהיה ארוך וגררו את מדד ת"א־25 לארבע שנים שבהן הוא ירד ב־40%" 1. הירידה המדוברת נבעה עקב פיצוץ בועת ההייטק והמשבר העולמי ולא עקב האינתיפאדה. 2. זה לא נמשך 4 שנים. אפילו לא שלוש. השפל היה בפברואר 2003 ואז ההתאוששות. 3. בפעם הבאה תכינו שיעורי בית.
אמיר | 11.10.15
22.
התיירות בירושלים לא טובה לישראל
90% ממדריכי התיירים בירושלים הם ערבים שמרעילים את דעת התיירים מראים להם חומות ולא מספרים שזה למנוע מחבלים התיירים שומעים ולא יודעים שמחבלים שעברו לישראל פוצצו אוטובוסים בתי קפה ומסעדות מציע למשרד התיירות לשתול נציג בין התיירים ושמוע את המדריכים הנציג יחזור למשרד מצומרר אנא פתחו עיניים
דוד | 11.10.15
17.
בשביל טרנספר אני מוכנה לאכול חצץ וחול
אסור לנו לפספס את ההזדמנות ההסטורית הזו כדי ליצור גל הגירה של סונים מהגליל ומיו"ש הרוסים נלחמים בסונים,השיעים נגד הסונים,מדינות הסוניות מצריים,סעודיה וירדן יורדים על הברכיים כדי שנעמוד לצידם מול אירן,אירופה מוצפת פליטים והתקשורת העולמית מלאה במראות הזוועה שמבצעים הרוסים.ארה"ב בעד המורדים והרוסים נגד,תורכיה נגד הרוסים ומגייסת את נאטו זו בדיוק ההזדמנות ההסטורית,בתוך כל הבלגן הזה אנו חייבים לפעול לטובת הילדים והנכדים שלנו.
 | 11.10.15
15.
אבל אמרו לנו שרק נתניהו יביא שלום ביטחון ושגשוג
ושכחלון יוריד את מחירי הדיור , תשובת משרד ראש הממשלה : זה לא אנחנו זה כלמי שהיה פה ראש ממשלה ושרים בעבר , אתמול אמרה מירי רגב שליברמן אשם , ואיילת שקד אשמה שטייניץ האשים את המזרח התיכון האוזנר את אוסלו יסלחו לי אם התבלבתי מי האשים את מי , בדרך כלל נותנים 100 ימי חסד נתניהו הולך ומתקרב ל 100 שנות חסד הוא ראש ממשלה כבר 9 תשע שנים ועדיין סביבתו מאשימה את כולם חוץ ממנו
אריק | 11.10.15
1.
מצב בטחוני בטטה, מיתון בדרך, משכורת ממוצעת שהיא פחות מ-5 ספרות
מס רכישה גבוה שמוריד עוד יותר את כדאיות הרכישה, 150000 דירות חדשות בבניה ומחירי הדירות ממשיכים להעלות לרמות לא הגיוניות. האם מישהו יכול להסביר מה קורה כאן? מאיפה הכסף? איך עם היצע כל כך גבוה לא משתנה כאן כלום?
חדוה | 11.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת