אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תשכחו מלינקדאין: הדרכים המחתרתיות למציאת עבודה בהייטק

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
עבודה חלומית בנס טכנולוגיות
https://my.tomigo.com/p/bpB2a רוצים למצוא עבודה בהייטק עם אפשרויות קידום לעתיד ?! נס טכנולוגיות זה המקום בשבילכם !!! מגוון רחב של משרות חדשות, כולל ללא נסיון! כל שנדרש למצוא את המשרה המתאימה ולשלוח קורות חיים(ככה אצלי זה הצליח)…. אשמח לעזור גם לאחרים, הקישור למעלה
ארי | 26.05.17
10.
ל-6 - זה לא חייב להיות כך
ב 10 שנים האחרונות אני עובדת כמפתחת מובייל בסטארטאפים באיזור ירושלים במשרת אם. מגיעים מוקדם ויוצאים מוקדם. עובדים 85%-90% משרה. יש גם חברות נורמליות שמבינות שכמות השעות לא קובעת ושגירסה מתככנים מראש ולא בשניה האחרונה, צריך רק למצוא אותן. אז נכון שהשכר נמוך יותר, אבל זה שווה כי זה עדיין שכר הייטק.
 | 16.10.15
9.
בארה"ב יש דרך נוספת חשובה הרבה יותר
הכל לעיל נכון ויפה, אבל פה בארה"ב חלק ענק מהגיוסים נעשה באמצעות סוג של "תיק עבודות" באתר שנקרא github. אנשים חסרי ניסיון בפיתוח משתפים קוד פתוח של דברים שבנו, או תורמים קוד לפרוייקטי קוד פתוח קיימים. קיבלתי עשרות הצעות עבודה מחברות רציניות (כולל גוגל פייסבוק טוויטר ואפל) הם הגיעו אלי מבלי ששלחתי קו"ח רק על סמך מספר דברים: 1 - לינקד אין כמובן אין תחליף. חשוב לשמור על יחס טוב עם חברות קודמות ולקבל המלצות 2 - github - כתבתי המון קוד בשפות שונות (חשוב לשמור על קוד נקי ואיכותי כמובן) וגם תרמתי קוד לכמה פרוייקטים מוכרים - רוב הrecruiters ששאלתי אמרו לי שהיה לזה משקל גבוהה בהחלטה שלהם לפנות אלי 3 - stackoverflow - אתר שאלות ותשובות בנושא תכנות - יש לי שם ניקוד גבוהה ויש מגייסים רבים שבודקים את זה 4 - בלוג - כתבתי לא מעט פוסטים טכניים בבלוג שלי, חיפוש עלי בגוגל מראה המון תוצאות, ממליץ לכל אחד לעשות דבר דומה, יחפשו אתכם וזה מראה שאתם לא רק לומדים אלא גם מלמדים 5 - פרוייקטי צד - תעשו דברים, הקוד ששמתם בgithub צריך גם להיות חי באיזשהו אתר או אפליקציה. מעסיקים מתים על אנשים שהתחביב שלהם הוא העבודה שלהם, תיצרו משחקים, אתרים, גם יראו שאתם יודעים לעשות דברים, וגם יוכלו לראות את הקוד חשוב כמובן גם לחרוש על אלגוריתמים ומבני נתונים ולהתכונן ממש טוב לראיון, אבל הדברים לעיל יעזרו לכם למצוא עבודות מהר ועבודות בחברות מעולות דבר נוסף זה תחרויות תכנות אבל זה דורש המון המון זמן וצריך להיות ממש ממש תותח. בא נגיד ככה, המתכנת הכי טוב שאתם מכירים בקושי יגרד את השלב הראשון שם... זה סוג אחר של תכנות בו המהירות יותר חשובה מהאיכות. אם אתם עושים את זה וזוכים אז כן, הצעת עבודה מגוגל די מובטחת, אבל אפשר גם אפשר בלי. דבר נוסף - כל הזמן ללמוד עוד, coursera udacity ו edx נותנים תעודת סיום שאפשר להוסיף ללינקד אין בהצלחה!
ערן | 16.10.15
6.
מניסיון הייטק זו עבדות, חפשו את האושר
בתור מי שעבדה בהייטק בחברה שרבים היו רוצים לעבוד בה אני רוצה להגיד שזה פשוט לא שווה את זה. הגעתי דרך חברה שעובדת שם והכל נראה ורוד בהתחלה עד שמגיעים הימים שאתה לא יודע מתי תלך הביתה כי הגירסא תמיד יותר חשובה מהחיים שלך. אם ביום רגוע אתה מעז לפזול לכיוון השעון בשעה 1900 כשהגעת ב 0900! תמיד יהיו מבטים בוחנים ואמירות של 'חצי יום' כשאתה פוסע לכיוון שעון ההחתמה. פשוט מנטליות ותרבות אירגונית חולה וזה ככה כמעט בכל חברת הייטק. זו עבדות נקודה, הכסף לא שווה את זה.
חסוי | 16.10.15
3.
די! פשוט רואים שכותבי הכתבות לא כתבו שורת קוד בחייהם
נק' הבהרה: אני מתייחס לשוק פיתוח התוכנה בלבד... כל הקשקושים שרשומים יבטיחו לכם בעיקר בעיטה בתחת ממראיינים שיעלו עליכם ב 5 דק'. אתם רוצים עבודה בתחום - ת-נ-ש-מ-ו ת-ו-כ-נ-ה (קוד). אני לא מגייס באופן עקרוני חבר'ה שלא כותבים ומפתחים להנאתם (כן, יש כזה דבר, אני עושה את זה מגיל 14) גם בשעות הפנאי כי גם כך הם יהיו פחות טובים ופחות זמינים נפשית לתת את הפוש הנוסף שצריך כדי לתכן (design) פתרונות יצירתיים או טכניים במיוחד... אני כבר מצאתי עבדתי עוד בסמסטר הראשון בטכניון (וכן, עוד עבדתי לפני בתחום אבל לא ציינתי זאת בקו"ח) ובסופו של דבר, עברתי 90% מכל ראיונות העבודה שהייתי בהם פשוט מאוד, כי אני באמת עניתי לשאלות שרצו ופתרתי את הבעיות שהביאו לי - מי שמתכנן להתכונן לראיון כאילו הוא יוצא לקרב מבטיח אחד מהשניים: או שהוא ילחץ מאוד ויפול חזק בראיון או שהוא "ימכור" קצת בולשיט, יעבוד שבוע ויבעטו אותו מכל המדרגות (ואגב, הוא יסומן בחברות כ"א כאדם לא אמין, מניסיון...). אתם לא קודרים - חפשו תחום אחר...
הצופה | 16.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת