אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה בדואים לובשים שחור כשחם?

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
בדואי אמר לי אחרת
נאמר לי פעם מבדואי שהם לובשים גלביות כהות על מנת לאגור את חום היום ללילות המדבר הקרים אשר יותר מקשים עליהם מאשר חום היום, למרות שניתן לחלוק על עניין אגירת החום הממושכת של הבגד עדיין מפתיע אותי שכתב מפרסם כזאת כתבה בעלת הנחות חסרות ביסוס מבלי אפילו לשאול או לראיין בדואי מהמדבר על המנהג.
מדריך טיולים מדברי | 13.09.19
26.
הבדואים לא לובשים לבנים, ולכן הזיעה מתפוגגת מהר יותר וקל לאוורר את איזור החלציים!
מאידך הנשים סובלות, כי הן לובשות כמה שכבות מטעמי צניעות (=ומכיוון שלהוריד הרבה שכבות לוקח לא מעט זמן, אין מקום לחפוזים...אז מספרים באגדות שלפעמים הם מסתפקים בגמל או בכבש, מי שבא קודם לעין).
אחמד רבינוביץ | 17.10.15
24.
התנדפות של זיעה - ולפיכך קירור הגוף - יותר יעילה באויר הפתוח, כשיש זרימת אויר
וההתנדפות מהירה. מתחת לבגדים של הבדואים ההתנדפות פחות יעילה. כדי שתהיה יותר יעילה הבגד עצמו צריך להרטב ממנה, מה שדורש כמויות יותר גדולות של זיעה, כלומר שתיית מים. זה כמו שזקני צפת היו אומרים שבזמן חמסין צריך לשתות תה חם, כדי להזיע... כן, אם אתה לבוש בגדים קלילים וחי ברמת הנגב (וגם אז עדיף סתם מים קרים). לא, אם אתה לבוש כבד ו/או חי בשפלת החוף.... מה שכן, נוכחות סוכר במה ששותים "מרמה" את מרכז הצמא במוח, ומפעילה אותו ביותר אינטנסיביות, לכן יש יתרון לשתיית נוזלים מתוקים, כי אז פשוט שותים יותר.
 | 17.10.15
14.
הכל נכון פרט ל-"...אבל צבע העור הוא תוצאה של אבולוציה בת מיליוני שנים..."
הצבע השחור של חלק מהבדואים הוא בעיקר תוצאה של סחר עבדים אפריקאים. המוסלמים היו אלו שהתחילו את סחר העבדים והבדואים היו "חברת ההובלות" מכאן לשם וכו'. בלילות הקרים בדרך משם לכאן הם החליטו להתחמם אצל אפריקאית שחורה וחיננית (בתרבות שלהם לא קוראים לזה אונס) וככה נולדו דורות שלמים של בדואים כהיי עור. כל זה קרה בשלוש מאות השנים האחרונות ולא תוצאה של "אלפי שנים" שנים.
בדואי אשכנזי | 17.10.15
5.
יש סיבה נוספת לשחור לבדואים
כיוון שהבדואים חיים באזורי אקלים קיצוניים עם קור עז בלילה, השחור אמנם בולע חום במהלך היום, ובלילה, אותו חום נשאר באוהל ומקל מהקור החיצוני. כמובן שהאוהל צריך להיות סגור כדי לשמור על החום. קראתי שהאפקט זהה גם לגבי הלבוש וזו הסיבה שלובשים שחור אבל בזה יש לי קצת ספק......
סופרנוס | 16.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת