אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוצר מקדם מסלול עוקף ליועמ"ש שתקע את תמ"א 38

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
חוצפה של דייר סרבן
אצלנו בבניין גם יש 12 דיירים ורצינו להפוך את הדירה של אחד השכנים למחסן כי כולנו זוגות צעירים עם ילדים (חוץ מהדייר שאת דירתו רצינו להפוך למחסן) ולכולנו חסר שטח אחסון. השכן האמור גם ככה גר לבד ולא צריך את כל החדרים. ע"פ התוכנית הישארנו לו חדר אחד בגודל מכובד ומטבח ומקלחת כמובן. נתנו לו גם את הזכות לבחור ראשון את אזור המחסן שיוקצה לו. מתוך כבוד והתחשבות. העלו את ההצעה להצבעה של כל הדיירים והיא זכתה לרוב גדול. 11 מתוך 12 היו בעד ורק דייר אחד נשאר סרבן. פנינו לעורך דין וכעת אנחנו מתכננים לפנות לבית-המשפט. נמאס כבר מדיירים סרבנים שדואגים רק לאינטרס הצר שלהם במקום לראות את האינטרס הרחב של רוב הדיירים. אחרי שנגמור עם המחסן אני מתכנן לחכות שהילדים של השכנה מעליו ילכו כבר לצבא ואז אנחנו הופכים את הדירה שלה לחדר כושר לכל הבניין. עוד לא התחלתית לבדוק מי בעד מבין השכנים אבל נראה לי שהדייר הסרבן ממקרה המחסן דווקא יהיה בעד. ככה הוא לא ירגיש היחיד שדפקו אותו בבניין.
אא | 20.10.15
8.
הפתרון לבעיית מחירי דיור והעדר כמות הבניה נמצאת בידי הממשלה -תמ"א = ישראבלוף
הפער בין מחירי הדירות להתייקרות במחירי השכירות מצטמצם בארץ . ואביגדור יצחקי רוצה שנחכה לאותן דירות שיוצעו למכירה במסגרת ניצול זכויות בניה של פרוייקט תמ"א ??? למה אלו דירות שהקבלנים ישווקו במחיר מפוקח ומוזל ? ממש לאא ! אשכרה כחלון וצי העוזרים שלו ממשיכים בעבודה בעיניים לתחמן אותנו ! נוסחה פשוטה . התייקרות במחיר הדירה = התייקרות במחיר שכר הדירה . הפרד ומשול קלאסי של כחלון שניצח לו ב-10 מנדטים תוך אחיזת עיני הציבור ... ולאפשר בהצטרפותו לגועליזציה להרכיב ממשלה על ידי שוחד לחרדים, הוא כעת מבין שכדי לנצח באמת הוא חייב לייצר שינויי ולהעמיק את השסע, ולהחדיר את שינאת חינם בתוכנו ולהפוך את המשקיעים ברכישת דירה לאוייבים ??? זוהי אסטרטגיה זולה של פופוליסט תחמן כחלון שפשוט ניחשף לציבור ומעורר גועלל.. אין להם בושה בסיעת כולנו. בלה בלה בלה. איפה היית כחלון עד היום? למה לא עשית כלום? כחלון צריך לבקש סליחה מכל בוחריו - כחלון רימה את בוחריו. הצהרות נותנים במערכת בחירות על מנת ליישם אותן לאחר שנבחרים ולא לרמות את הבוחרים בך !! הצהרת לפני הבחירות שתוריד מחירי דיור. בינתיים לא ירד כלום - דירה 1 לא הוזלה מחיר ודירה 1 לא נבנתה במחיר מוזל על קרקעות המדינה !! עלאאק כחלון :בתחום הדיור אנו פועלים בכמה מישורים; הכבדה על משקיעים ומתן עדיפות לזוגות צעירים, הפסקת תופעת הספסור בקרקעות המדינה, רפורמת הקורנפלקס שתוזיל בעשרות אחוזים את מוצרי המזון ותוביל להורדת יוקר המחיה. אנחנו ניבחן ב-2016 על התוצאות. אז כחלון הממונה היום גם על מינהל מקרקעי ישראל הוא עוד לא הפסיק בשיטת הספסור בקרקעות !!!! מה הוא עשה כחלון כמעט חצי שנה? הפרחת בלוני הבטחות וכל יום עוד המהרה לעוד רפורמה קוראים לזה פקה פקה ... הסיבה למחירי הדיור הגבוהים הם המיסים השונים והמשונים שבסופו של דבר נופלים על רוכשי הדירות. במידה והמדינה הייתה מחליטה לוותר על הכנסותיה ממיסוי קרקעות לבניית הדירות, מחיר הדירות כאן היו זולים כ 40% מהמחיר היום. הכל בידי הממשלה. אנחנו מחכים...... עד הבחירות הבאות.... לראות את כחלון בחדרה סופית.
רועי ומירית  | 16.10.15
6.
אביגדור יצחקי ...זה שלכאורה בעבר הואשם בשחיתות מונה ל"הכל יכול" בחסות כחלון אה ?פחח
ומי ממונה על משרד השיכון ? עבריין קרקעות שממשיך לסרב להודות בעבריינוןתו ..פחחח כמה קבלנים יש לאביגדור יצחקי " במלאי ההכרות " החברית והאישית ??? מטה הדיור בראשות כחלון במונרכיה דיקטטורית חושבת לפתור בעיית העדר היצע דירות בבניה על גב "עושק" אזרחים שירכשו דירות מהקבלנים האלו ? תמ"א ברמת גן ובגבעתיים והעשרת הקבלנים !! הקבלנים מיללים על הפחת אחוזי הבניה = הפחת הרווחים בקופונים אה ?? כחלון משרתם של קבלנים/טייקונים לצד אביגדור יצחקי משרתו הנאמן ...של כחלון. כל הכבוד ליועץ המשפטי שסוף סוף חושף את "שרלטנות" המדינה בנושא תמא38 עד כה.
בוזגלו | 14.10.15
4.
הגילוי הנאות והשקיפות של האוצר והעומד בראשו כחלון וחברי כולנו לוקה בחסר ...
רגעעעעע...נזכרתי שרועי פולקמן, בסיעת כולנו של כחלון ... בעל חברה פרטית לייעוץ ומקורבו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, זכה בחלק מהפרויקטים היוקרתיים ביותר של העירייה בפטור ממכרז וללא ידיעתם של חברי מועצת עיר הבירה. אותה חברה, כך מסתמן זכתה בשני פרויקטים בשווי מאות אלפי שקלים מהעירייה, עם פטור ממכרז, ללא ידיעת חברי מועצת עיריית ירושלים ואף ללא גילוי נאות של חברי הועדה. אחד מאותם פרויקטים הוא פרויקט הדגל של העירייה, "פיתוח ירושלים", שהאישור להוצאתו לפועל נחתם אישית על ידי מנכ"ל העירייה, כמו גם מחליפו של פולקמן בתפקיד. לכאורה התגלה שבנוסף כי אחד הגורמים שאישרו עבורו את קבלת הפרויקטים היה לא אחר מאשר מחליפו בתפקיד ראש האגף לתכנון אסטרטגי בעירייה במקרה חברו הטוב של קובי כחלון ...
ביטון | 14.10.15
3.
יחס הבניה הינו 1:5.8, כלומר 5.8 דירות חדשות יבנו על כל דירה שנהרסה = פיטום קבלני בניה
יחס הבניה הינו 1:5.8, כלומר 5.8 דירות חדשות יבנו על כל דירה שנהרסה !! ומה מקבלים הדיירים ???? בעלי הדירות הקיימים יקבלו תוספת של 5-10% לשטח דירתם הקיימת, כולל מרפסת שמש. וקבלת חניה תת קרקעית איננה מובטחת . ואיפה מבצעים תוכניות תמ"א ??? באיזורים בהן יש סיכון לרעידת אדמה ?? ממש לאאאאאאא !! מדוע הקבלנים אינם ממוקדים לבצע פינוו ובינוי בפריפריה ???????????. מדוע האוצר לא נילחם למען האזרחים שעל גב הנכס שבבעלותם קבלנים יגזרו רווחי ענק על חשבון איכות החיים הסביבתיים ???
פולקמני | 14.10.15
2.
אופן חישוב הזכויות קריטית ונחוצה מאוד לקבלנים להמשיך לגזור קופונים ולמלא בור השומן
תמ"א 38 במתכונת הריסה ובנייה מחדש אפשרית לעשירים בלבד ומתקיימת בערים בהן הקרקעות יקרות !! תמ"א 38 במתכונת הריסה ובנייה מחדש מאפשרת לקבלנים על כל הריסת דירה לבנות כמהיחידות דירה "במחיר מתנה" בערים במרכז כמו רמת גן, גבעתיים, הרצליה ורעננה ולשווק דירות אלו ברווחים אדירים על גב "עושק" קנינם של האזרחים במסווה של חידוש בניה עירונית. מדובר בניצול ציני של פירצה שאיפשרה לבנות מחדש מנגנון מושחת תחת מסווה של "תמ"א 38" עם "זכויות" שנמצצו מן האצבע וגורמים מקצועיים שאינם מסוגלים או אינם רוצים לעמוד בפתח משקולי נוחות אישיים ומספקים "עלה תאנה מקצועי" למה שהוא לא פחות ממזימה לנצל את הצורך האמיתי שקיים לתכנן ולהגן מרעידות אדמה למימון מטרות פוליטיות. העברת מינהל התכנון למשרד האוצר, בין היתר, בהכפפת הוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה לראש מינהל התכנון במשרד האוצר פוגע בעצמאות הועדות ,כי הם כפופים לשר האוצר, מתוך שאיפה של כחלון לנטול את עצמאותם. ככה נראת מדינה שעסוקה "לפטם" קבלני בניה טייקונים באמצעות "מלחמות" שהאוצר מנהל מול מערכת המשםט בישראל. ביזיון.
 | 14.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת