אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מי שעושה פינוי-בינוי מציל נפשות, אבל כשפרויקטים נגררים זה הורג אותך"

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
בעלי המניות הצביעו באסיפה נגד הגדלת המשכורת שלו
ושל בני משפחתו. בתגובה, הדירקטוריון בשליטתו התעלם מבעלי המניות מהציבור של החברה והמיליונים שחסרים באג"ח נמצאים בכיס של מצלאווי ובני משפחתו. לכן, אני לעולם, אבל לעולם לא אקנה מניות או אג"ח (לא אתן לו הלוואה של שקל) גם אם התשואה טובה. החברה שווה 50 מיליון שקל בקושי ולא סחירה, כך שהמניות שלו לאשוות כלום. נשאר לו רק לשדוד את הציבור במשכורות מנופחות לו ולבני משפחתו.
יריב | 21.10.15
36.
חוצפה של דייר סרבן
אצלנו בבניין גם יש 12 דיירים ורצינו להפוך את הדירה של אחד השכנים למחסן כי כולנו זוגות צעירים עם ילדים (חוץ מהדייר שאת דירתו רצינו להפוך למחסן) ולכולנו חסר שטח אחסון. השכן האמור גם ככה גר לבד ולא צריך את כל החדרים. ע"פ התוכנית הישארנו לו חדר אחד בגודל מכובד ומטבח ומקלחת כמובן. נתנו לו גם את הזכות לבחור ראשון את אזור המחסן שיוקצה לו. מתוך כבוד והתחשבות. העלו את ההצעה להצבעה של כל הדיירים והיא זכתה לרוב גדול. 11 מתוך 12 היו בעד ורק דייר אחד נשאר סרבן. פנינו לעורך דין וכעת אנחנו מתכננים לפנות לבית-המשפט. נמאס כבר מדיירים סרבנים שדואגים רק לאינטרס הצר שלהם במקום לראות את האינטרס הרחב של רוב הדיירים. אחרי שנגמור עם המחסן אני מתכנן לחכות שהילדים של השכנה מעליו ילכו כבר לצבא ואז אנחנו הופכים את הדירה שלה לחדר כושר לכל הבניין. עוד לא התחלתית לבדוק מי בעד מבין השכנים אבל נראה לי שהדייר הסרבן ממקרה המחסן דווקא יהיה בעד. ככה הוא לא ירגיש היחיד שדפקו אותו בבניין.
טט | 21.10.15
24.
בשנת 1995 כשנכנס לפינוי־בינוי בקרית אונו
בשנת 1995 כשנכנס לפינוי־בינוי בקרית אונו בנה לפי יחס 2.5 (דירות שבונה לעומת דירות שמפנה). (רח שאול המלך 2 עד 8) היום היחס עלה ל3 - כלומר כל דירה שמוכר עולה לו כ 10% פחות. מצד שני המחירים עלו פי 2 (לעומת תשומות הבניה). מסקנה: יכול להרוויח היום כמו אז גם ביחס של 2 ל 1. זה יתן פתרון אמיתי בלי להרוס את העיר.
יגאל | 21.10.15
23.
סמיר מצלאווי (כן כן סמיר לא סמי)
קודם כל: כל כ'לב יג'י יומו.... זה בסיפתח, בשנית לך תספר לחברים שאתה בן 68 כמו צב מקומט אתה נראה ואם אתה באמת בן 68 אז זה עצוב.., שלישית זה רק מוכיח שכשהלך האשכנזי (שהוא לא פחות כלב אבל יותר חכם) ירדו המניות , אבל אל דאגה גם לדוידוביץ' מחכה הצומת ולא רחוק היום ששניכם תראו ימין ושמאל רק חול, כולירה וחולי!!!!! מדוע אינך מספר איך אתה שובר לאנשים מדרגות (כדי שיחתמו), שולח להם את הפועל שלך אלי שלום שיכה אותם (כדי שיחתמו) ועוד היד נטויה. "אידו אל אללה טווילי" ואם קראת אז הבנת.
לא נשכח | 21.10.15
21.
הנה הוכחה למה כחלון העומד גם בראש קבינט הדיור לא סתאאאם נחלץ לקדם פרויקיט תמ"א !!
לפני שש שנים רכש כחלון ביחד עם שלושה שותפים את הבית בשכונת כרמליה, מתוך מטרה לנצל את תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מפני רעידות אדמה (תמ"א 38) ולהגדיל את הזכויות בבניין מ-4 ל-7 דירות, אולם בשל התנגדות שכנים, שנגררה בערכאות משפטיות, נשארו ארבעת השותפים עם ארבע דירות בלבד - אחת לכל שותף. ערב הבחירות האחרונות מסר כחלון הצהרת הון, שבה העריך את הדירה החדשה ב-2.5 מיליון שקל....בלבד.... כחלון רכש את הדירה ברחוב הירקון בחיפה ביחד עם שלושה שותפים מתוך מטרה לנצל את תוכנית תמ"א 38 ולהגדיל את הזכויות בבניין מ-4 ל-7 דירות ■ אולם בשל התנגדות שכנים, נשארו השותפים עם דירה אחת לכל אחד. אחרי הבעיות שצצו בעת האחרונה במרכז הארץ עקב פרשנות חדשה לחישוב הזכויות הניתנות מתוקף תמ"א 38, כעת הגיעה בעיית הפרשנות בהם יזמי הנדל"ן , באזור שבו גם בימים כתיקונם הכדאיות הכלכלית של יוזמות תמ"א 38 מוטלת בספק, ולפיהן, כמו המקרה שנחשף ברמת גן - יזמים שמבקשים לבנות בעיר מגלים כי בשל מדיניות העירייה אין להם יכולת לקבל את מלוא הזכויות שהמדינה מעניקה לתמ"א 38 - החגיגה נגמרה לקופוני הקבלנים שהיו עם ניצול זכויות תוספת בניה של 400% על קרקע קיים !!
JOJO | 21.10.15
9.
הפסקתי לקרוא בקטע של החזרה בתשובה
יש ככבר כל כך הרבה גורמים כלכליים שלאט לאט חוברים יחד ליצירת מצב בו המחירים מפסיקים לעלות. הבעיה שכל עליית המחירים הזו תודלקה, בין היתר, בגלל פאניקה של משוגעים, שקנו (וקונים) בכל מחיר. ברגע שאותם אנשים ("כרישי נדלן" בעיני עצמם) ירגישו שהנכסים לא נותנים את התשואה שיכולים לקבל בחוץ (למעשה, כבר היום התשואה נחותה לעומת השקעות אחרות נזילות הרבה יותר), הרי שיתחילו למכור. אז ה-10,20,50 דירות הראשונות לא ישנו הרבה, אבל אחרי 1000 דירות שנזרקות לשוק - העדר יניע את מנועיו ויתחיל למכור לכל מי שייתן לו הרצלים. לעניין מצלאווי. אחרי שהעמידו את הפירמידה באור יהודה למכירה (לדעתי עדיין לא נמכרה, ואפילו לא מושכרת), כנראה שמצבם רק יתדרדר ויילך.
 | 21.10.15
4.
שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן
שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן שייקח פחות משכורות מהחברה הציבורית, ויתמקד בלהחזיר חובות! חוצפן
 | 21.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת