אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אביגדור יצחקי: משבר הדיור הוא כבר לא על מחירים עוד מעט לאנשים לא יהיה איפה לגור"

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

44.
כחלון תפסיק לשחק בדוקים והפרחת בלונים בהצהרות חסרות אחיזה ותתחיל לעבוד באמת !!!
הפער בין מחירי הדירות להתייקרות במחירי השכירות מצטמצם בארץ . ואביגדור יצחקי רוצה שנחכה לאותן דירות שיוצעו למכירה במסגרת ניצול זכויות בניה של פרוייקט תמ"א ??? למה אלו דירות שהקבלנים ישווקו במחיר מפוקח ומוזל ? ממש לאא ! אשכרה כחלון וצי העוזרים שלו ממשיכים בעבודה בעיניים לתחמן אותנו ! נוסחה פשוטה . התייקרות במחיר הדירה = התייקרות במחיר שכר הדירה . הפרד ומשול קלאסי של כחלון שניצח לו ב-10 מנדטים תוך אחיזת עיני הציבור ... ולאפשר בהצטרפותו לגועליזציה להרכיב ממשלה על ידי שוחד לחרדים, הוא כעת מבין שכדי לנצח באמת הוא חייב לייצר שינויי ולהעמיק את השסע, ולהחדיר את שינאת חינם בתוכנו ולהפוך את המשקיעים ברכישת דירה לאוייבים ??? זוהי אסטרטגיה זולה של פופוליסט תחמן כחלון שפשוט ניחשף לציבור ומעורר גועלל.. אין להם בושה בסיעת כולנו. בלה בלה בלה. איפה היית כחלון עד היום? למה לא עשית כלום? כחלון צריך לבקש סליחה מכל בוחריו - כחלון רימה את בוחריו. הצהרות נותנים במערכת בחירות על מנת ליישם אותן לאחר שנבחרים ולא לרמות את הבוחרים בך !!
משה שוחט | 27.10.15
35.
ל-31- דירה בתל אביב =דירה בניו יורק!!מטרופולין
גם ואם הריבית תעלה אז מה הבעיה???בינתיים ערך הדירה שלך עלה ב-40% תוך שלוש שנים!!! ערך הנכס שלך רק השתבח !!! ואין כאן כל מתן הלוואותל90% ממחיר הדירה-אתה מקשקש!!! אגב דירהבמיאמי לא עולה פחות מדירה בדרום תל אביב !!חוץ מזה למה שלא תקנה במיאמי באם אתה כזה גאון בתחשיבים כלכליים ועושה קופון רווחים בנדל״ן? ))בכל מקרה רוץץץ לקנות דירה והיה חכם במקום קלקן קשקשן..
חובב קלקלנים פלצנים | 24.10.15
34.
כל פעם עולה כוכב חדש שזורק לנו ססמאות ובינתיים מתפרנס יפה שאנחנו משלמים לו
אדון יצחקי בשביל מה אנחנו משלמים לך משכורות כל כך גבוהות? לא בשביל לדבר אלא בשביל לפתור את הבעיות ,אילו זה היה עסק פרטי ואלו היו התוצאות שמביאים להנהלה ,ההנהלה הייתה בועטת כל אחד ואחד מכם לרחוב. אני מוטרד כי זה קורה כבר למעלה מ-8 שנים וכלום לא קורה,הכלבים נובחים והשיירה העוברת וכל פעם מחליפים את אלו שמחממים את הכיסאות ואמרים לנו כמה חשוב לפתור את בעיית הדיור
איאא | 24.10.15
32.
הציבור דורש חקירת מבקר המדינה על "הקומבינות" הנעשות על קרקעות הציבור !
עד היום זכו בפרויקטים אפריקה ישראל, אשטרום וקבוצת אביב, אלה החברות המובילות בישראל חברות שהן גם יזמיות וגם קבלניות !!!! ** כלומר..........זה אומר שאלו חברות שמגייסות את ההון על ידי הנפקת אג"ח לציבור עם אפס סיכון בהון העצמי של החברות/המיזמים !!! יש כאן רווח שהוא לא רק יזמי אלא גם קבלני. הפרויקטים קיבלו מימון אגרסיבי שהגדילו את התשואה ליזם כך שהתשואה על ההון העצמי היא דו ספרתית והתשואה השוטפת על השכירות עומדת על 5%-6%. גם ההון העצמי שנדרש ליזם כדי לבצע פרויקט כזה הוא נמוך. **כלומר.............המדינה במסווה של בניית דיור ציבורי מעניקה קרקעות בחינם לחברות המיזמים הבונים את הדירות - משכירים אותן במחיר זול ב- 10% מקסימים ממחיר השכירות בשוק כפי שמתגלה עד כה בפרויקטים שבוצעו ובתום 20 שנה חברות הבניה/המיזמים הופכים להיות בעלי הדירות והם רשאים לשווק דירות אלו בשוק החופשי . מדוע אותן דירות מוענקות "במתנה" לבעלי המיזמים ולא מוענקות בחינם לאותן דיירי דיור ציבורי בתום 20 שנה ששילמו שכר דירה ?? מדוע המדינה באמצעות חברה ממשלתית הממומנת מקופת הציבור "דירה להשכיר" משווקת קרקעות שהינה הגוף הממונה על בניה ציבורית משרתת מלתחילה את "בור השומן" והאנטרסים של טייקונים/חברות בניה/מיזמים שמלתחילה לא נרתמו לפרויקט זה עם השקעה של הון עצמי . מבקר המדינה כבר הוציא דו"ח לעניין מחדלי הדיור הציבורי כאן - כחלון כנראה "זרק" את הדו"ח לאשפה ולמעשה מחסל את פרויקט הדיור הציבורי כפרויקט לאומי החל משינוי כמות ההקצאות של הדירות הנבנות בכל פרויקט ומתן הטבות ינוקא למזמי הבניה . הציבור דורש חקירת מבקר המדינה על "הקומבינות" הנעשות על קרקעות הציבור ! הון/שלטון מריח ממרחקים ...עוד ג'ובים ..עוד ועדות... מישהו יודע היכן הועסק מר עוזי לוי בעבר ? קודם לתפקידו הנוכחי שימש לוי כמנכ"ל אלעד גרופ קנדה מקבוצת תשובה, לפני כן, מילא לוי את תפקיד ראש מערך בניה ונדל"ן בבנק לאומי. תראו מה זה. היה באוצר בתחום הנדלן. עבר למגזר הפרטי והפיננסי וכעת חוזר לאוצר ואחר כך יחזור למגזר הפרטי...... זה הקשר הבלתי נגמר בין שלטון והון ושלטון וחוזר חלילה. על פי המתווה שאושר בקבינט הדיור באחת מישיבותיו הראשונות יעמוד תקציבה השנתי על 8 מיליון שקל והיא תהיה אמונה לטפל בתוכניתו של שר האוצר עליה הצהיר עוד טרם מונה לתפקידו הנוכחי וטרם נבחר לכנסת לבניית 150 אלף דירות להשכרה ברחבי הארץ בעשור הקרוב.תהליכי איתור, תכנון, פיתוח ושיווק מתחמי קרקע להשכרה.החברה הממשלתית, דירה להשכיר, שהקמתה אושרה בקבינט הדיור . פעילות החברה הממשלתית החדשה "דירה להשכיר " למעשה מיותרת ורק יוצרת כפילות בתחום שמינהל מקרקעי ישראל מלתחילה עוסק בו ועליו ממונה היום כחלון.
 | 24.10.15
31.
האם האיש אמיתי? טוב שנזכר!
מעמד הביניים כבר התרושש. כל מה שנשאר זה שיתחילו להעלות ריבית ואנו ניראה את ההון העודף שהושקע בנדלן נמחק... (דירה בתל אביב לא באמת שווה 2 דירות במיאמי). עכשיו מאפשרים לנו גם להתאבד עם 90% משכנתא על דירה של מעל למיליון (כמה אתה מרוויח כדי להיות חייב 700 אלף ולישון בשקט?) חסרות לך כמאה אלף דירות. זה נראה לך מקרי? באמת אחרי גם המחאה?
כלכלן | 24.10.15
30.
מדינה שמתנהלת עם עברינים בטלנים שמושכים משכורת ציבורית ופנסיה.
דיבורים כחול ואין מה לאכול . משקרים את העם במצח נחושה . אריק שרון הביא קארוונים לאיזורי הביקוש והתעסוקה וסידר דיור למליון עולי רוסיה בתוך ימים נתניהו וחבורתו (כולל כחלון גאלנט דרעי ) לא עשו מעולם ולא יעשו לעולם למען עם ישראל - יעשו רק לעצמם וחבורתם . רק מהפך יושיע . הדור הצעיר נאלץ להתמודד ולסכן את חייו במהלך השירות הצבאי ואחרים לא משרתים. בעורף ממשיכים נבחרי הציבור לשווק דמגוגיה ובלוני הבטחות. התובנות של הדור הצעיר הם אותם תובנות שלנו הדור של שנות הארבעים חמישים-מדהים! הדור הצעיר התעורר . כחלון-גלנט-אביגדור יצחקי -נערי כורסאות האוצר , ממשיכים "בהצגות שלהם " ..לתת פרשנויות ...להסביר מחדלים...כאילו הם כל העולם אשם ורק הפוליטיקאים נקיי כפיים לאורך כל השנים כאן. כחלון לא מבין שום דבר בתחום העיסוק תחום שוק הדיור והתכנון , ושל משרד האוצר , אז החליט לקשקש קישקושים פופוליסטיים וכל יום לצאת לתקשורת עם עןד הצהרה . ככה חושב כחלון וצי אנשיו שלצידו לגרום לכך שכחלון יתפס כמושיע העם בלי שיצטרך באמת לעשות משהו במסגרת תפקידו. מדינה הזויה. אנשים בוחרים א' ומקבלים ב. מי שחושב שמרוויחי שכר המינימום ואלו שהשכר שלהם לא מספיק לדירה הם אוכלוסיה בורה וחלשה - טועה. לא רק מנקי רחובות וקופאיות בסופר (אמא שלי) מקבלים שכר מינימום. גם אנשים עם תואר שני ( אמא שלי) וגם אנשים עם תואר שני מהארץ. וכשאותם האחיות והרופאים והמדענים ירדו מהארץ, מה ישאר כאן לטפל באנשים?
אזרח צעיר במרכז | 24.10.15
28.
הלוואי והמחירים יעלו עוד ועוד
אלו הם פני המדינה, בונים כאן רק לאנשים "עשירים". אני אהיה מוכן לישון באוטו ולסבול בשקט רק על מנת לראות איך הכל מתפוצץ לכיבינמט כאן. כל מי שמשרת את המדינה הזו בכל דרך שהיא הוא שותף לפשע, או קורבן לפשע הזה, כמו החיילים ששומרים עלינו ואחר כך לא תהיה להם אפשרות לרכוש דירה על המדינה שהגנו עליה בחירוף נפש. מגיע למדינה הזאת ליפול, הרוויחה זאת ביושר, והכל רק בגלל תאוות בצע סרוחה. אחרי כל סוף יש התחלה חדשה....
עד שיגורו ברחוב | 24.10.15
26.
ל-25- התפקחנו-אין קונים יותר להפחדות ותחזיות
2עשורים גאונים כמוך מפחידים דור שלם כאן לא לקנות דירה ולא לקחת משכנתא ולחכות שהמחירים ירדו.אותם פראיירים נותרו ללא דירה וללא יכולת לקנות דירה !ההפחדות..וכל התחזיות שאנשים לא יוכלו לשלם משכנתא זה קשקוש.שוק הדיור בארץ ובעולם רק מתייקר!שוק המשכנתאות בארץ מתנהל אחרת מארה״ב ואין כל סיכוי שיהיהכאן סאב פריים כמו בארה״ב.בקיצורררר רוץ ובדוק שכלכלת ישראל איתנה מספיק ואין כאן אבטלה ומיתון ואין כאן כל דאגה ובעיה להחזיר משכנתא.
איליה | 23.10.15
25.
יש ביקוש להשקעה ויש ביקוש למגורים כאן קבור הכלב.
וזה הבסיס לכל משבר הדיור התחיל במשבר הריבית העולמי ואז בהמשך זה הגיע עד מצב שאדם שלקח משכנתא בשנת 2005 ובקושי שילם ועד היום משלם מרגיש מליונר כי הבית שקנה בחצי מליון שווה היום מליון וחצי הוא משעבד 50 אחוז מאותו בית שהתנפח וירטואלית לוקח משכנתא וקונה דירה נוספת להשקעה מתוך אמונה שרק יעלה ויעלה לנצח. חברים הבום יגיע ולא קשור בכלום עם כל הכבוד בוא יבוא מה שהתחיל כהשקעה של אנשים עם כסף ממשי שלא הניב ריבית נגמר בהשקעה של אנשים בלי כסף שחושבים שהם עשירים כי הדירה שלהם שילשה את ערכה תוך עשור. הנדלן הפך לבורסה וכשמצחצח הנעליים בוול סטריט שואל את הברוקר במה להשקיע אז כדאי לברוח.
מישל | 23.10.15
24.
ל-23- ככל שיטילו יותר מיסים ויסרסו את המשקיעים - המשקיעים ישקיעו רק בנדל"ן !
דירה זה מוצר בשוק חופשי !! כאן לא דיקטטורה !! אף 1 לא יכול להחליט מי יקנה וכמה דירות !! שכחלון יטיל מיסים והציבור ימשיך לרכוש דירות !! אגב לך ובדוק מאיפה יש לכחלון להוזיל לך את הבירה ...ואת המע"מ ....ומאיפה כחלון מפטם את הסכמי הגועליזציה - רק אז תבין שגביית 64% מיסוי נדל"ן מהווה 42% מהכנסות קופת המדינה !! ואתה צר עין מתבהם ושמתלהם וחשוב שהדירות האלו נמסרו מהמדינה במתנה לאנשים תחפש לך דירה להשכרה בחצר של כחלון ו/או בחצר של אביגדורר יצחקי !! ביום שבו בעלי הדירות יסגרו את הדירות ישלמו ארנונה ולא ישכירו דירות נראה אותך איפה תגור !! בעלי הדירות בשום מס ובשום תקנה שכחלון יטיל לא ימכרו נדל"ן !! באם אתה וכחלון בונים על מכירת דירות של בעלי הדירות - אתה חי בסרט !!
שושינקו | 23.10.15
23.
כחלון אשם - דיבורים כחול ואן מה לאכול
רציתם לדעת מדוע ? מכיוון שאן מחסור בדירות, כ 40 אחוז מהביקושים באים ממשקיעים ואחר כך מספרים לנו שהביקוש עולה על ההיצע. ומה עושים גלנט וכחלון ? כמובן ממשיכים לעודד את המשקיעים ע"י מתן פטור על שכ"ד (עד גובה 5,500 ש"ח ) ומתן אפשרות למסלול מס נמוך של 10 אחוז. במקום להלחם במשקיעים הם ממשיכים לספר לנו סיפורים. לכן נדרש : 1. בטול מסלול פטור משכ"ד 2. בטול מסלול 10 אחוז על שכ"ד 3. לחייב כל בעל דירה להשקעה להגיש דוחות שנתיים למס + הצהרת הון 4. על כל בעל שתי דירות להשקעה ומעלה להטיל מס רכוש. מספיק ש 10 אחוז מבעלי הדירות ( יש מעל 650 אלפי דירות להשקעה) להשקעה ימכרו את הדירות נתחיל לראות ירידת מחירים מבלי לבנות. הבנתם . הא ושלא יספרו לנו שבזכות המשקיעים יש דירות להשכרה, סכום המשחק אפס כלאמר אותם שוכרים שירכשו דירה יצאו משוק השכירויות . כך שבמקביל כמות הביקוש להשכרה תרד עם ירידה בדירות להשכרה.
משה | 23.10.15
20.
לא מאמין לאף מילה שיוצאת לו מהפה
אין בישראל מחסור בדירות במובן של "אין איפה לגור". לא רק שיש בישראל לפחות 150 אלף דירות ריקות, אלא שגם קצב מכירת הדירות הולך ועולה. אין בישראל גם מחסור אמיתי של קרקעות לבניה. הסיבה שבונים בבאר שבע מגדלי "יוקרה" בני 30 קומות לא נובעת מזה שאזלו הקרקעות סביב העיר המדברית, אלא חמדנות שאינה יודעת שובע של כל הנוגעים בשוק הדיור המקומי. מטרת משרד האוצר והממשלה בכלל היא להמשיך להגדיל את קצב מכירת הדירות ובמקביל לשמור על המחירים גבוהים זאת על מנת למקסם את תקבולי המס וכן את הרווחים של ספסרי הנדל"ן. את זה הם עושים בהצלחה כבר שנים מספר וימשיכו לעשות כן, תוך הפצת שקרים בוטים, כל זמן שהריבית תשאר נמוכה ו/או המשק לא יכנס לקריסה מוחלטת.
אזרח | 23.10.15
16.
@@@ יו"ר מטה הדיור גורם בעצמו לניפוח המחירים בכל פעם שהוא ממציא נתונים על מחסור ענקי @@@
פעולה שגורמת להיסטריה בקרב רוכשי הדירות ותחושה שחייבים לקנות בכל מחיר כי לא יישאר.... בפועל אנו יודעים שאין מחסור כי ראינו את הסרטון "המחסור בדירות איך הצליחו לעבוד עליכם" קישור https://goo.gl/gpB0zY וגם כי שכר הדירה נמצא בירידה מאז סוף 2014 על פי המדידות הרשמיות של הלמ"ס (כן- גם בתל אביב) קישור ללשכה לסטטיסטיקה http://goo.gl/4WMlo2 ניתן להשוות בין המחירים ברבעון אחרון של 2014 לבין הנתון האחרון שהתפרסם ל 2015 ולראות את הירידה במחירים (איפה שכתוב סך הכל הכוונה לממוצע ארצי)
@@@ חשוב לדעת @@@ | 23.10.15
15.
הפיתרון הוא לבטל לחלוטין את וועדות התכנון והבניה המקומיות והמחוזיות
תהיה רק ועדה ארצית שתקבע כללים של מה מותר לאדם לבנות בקרקע הפרטית שלו. לא יהיה יותר צורך בהיתרי בניה ולא בהיתרי איכלוס. מי שיבנה בניגוד לכללים יהרסו לו. מי שיבנה בהתאם לכללים לא יצטרך שום היתר מאף אחד.
אלון | 22.10.15
14.
סיעת ״כולנו״מתחילה להתפרק אט אט אבל בטוח
מתגלה שבמונרכיה שכחלון בנה לעצמו החלו ניצני החצוצרות להשמיע מנגינת מרד של המורדים -משרתי השייח כחלון הנתונים במישטר של פקודות ואיסור חופש הבחירה .סיעת כולנו הינה הסיעה היחידה בפוליטיקה שבה כחלון הוא המחליט עבור כווולם -תרתי משמע. עלאאק משמעת בסיעה..
רועיקו | 22.10.15
10.
יצחקי - קרא זה חשוב
איך אתה מדבר על בניה להגדלת ההיצע - הרי אתה לא מסוגל לקדם תוכנית קיימת תוכנית רצ 50-52-1 לבנית 4000 יח דיור בנחלת יהודה ראשון לציון . התוכנית תוכננה במשך 20 שנה , לפני 5 שנים פורסמה ברשומות להתנגדיות - חזרה לרשות המקומית , ושם נתקעה 5 שנים ועדין אין כלום . אז איך בדיוק תקדם תוכניות בניה - אל תאשים את הרשות המקומית , זה בדיוק תפקידך לדפוק על השולחן ולקדם תוכניות . אבל אתם רק מדברים לא עושים כלום . בושה , בושה לך !!!!!!!!!!!
רפי | 22.10.15
9.
ל-3-קניתי עוד 2 דירות להשקעה אז המשך לקרקר
מי אתה שתחליט איפה על האזרחים להשקיע את כספם והיכן להשקיע חסכונותיהם לעת זקנה? מי הסמיך אותך לנהל לעולם את החיים?דירה מוצר בשוק חופשי !אף ממשלה לא יכולה למנוע השקעה בנדל״ן.שהממשלה תטיל מיסים ותמשיך לעשוק אותנו -ואנחנו נרכוש דירות להשקעה לעת זקנה .לנו אין פנסיה של 80.000כמו כחלון ושות.הפיכת בעלי הדירות לאויבי העם ואכלו לי ושתו לי את הדירות זה ממש הצגת יחיד של פופוליסט נוכל.
zaburov | 22.10.15
8.
כחלון תן פטור מהיטלי ואגרות בניה למשך שנתיים
ותראה קבלנים רצים כמו משוגעים לבנות כמה שיותר דירות. רק היטלי פיתוח ( מים, ביוב, כביש, מדרכה, תיעול ושצפ ) הם כ 600 שקל למ"ר. 15 אחוז ממחיר המ"ר הם היטלים ( לא קשור למסי נדלן אחרים ). הצעה שלי - תן פטור מתשלום היטלי בניה ( כלומר האוצר יממן את העלות וישלם לעיריות ולתאגידי המים )
יאיר | 22.10.15
7.
למגיבים 2 4 אשכרה אתם משעשעים וחיים בסרט
מחירי הדירות יירדו בעוד שנתיים ב-30% למה???פרט והסבר חומותייך באספמיה .ולעניין המשכנתאות ברגע שמחיר ערך הדירה מתייקר ב-30% בשנתיים אזי תוכל להחזיר את כל המשכנתא לבנק ולקבל ביד רבע ממחיר הדירה כרווח נומינלי נטו !!! חוץ מזה ברגע שערך הדירה התייקר אתה חוזר לבנק וממחזר משכנתא ..וחוסך 10 שנים פחות בתשלומי המשכנתא.באם תרצה להבין מהר את מה שאינך מצליח להבין בהסבר זה לאט רק תבקש אסביר לך שוב לאט לאט ..)))
מושיקו קוביקו | 22.10.15
1.
איפה היחצנ״ים מבית כחלון משווקי הסרטונים ???
אכן ,זועקים כאן דור שלם את מה שרק כעת מבינים בממשלה.מחירי הדיור הם התוצאה הם לא המשבר עצמו, המשבר הוא הפער בין אלה שצריכים דירה לבין הדירות הקיימות. אם לא נגדיל את ההיצע של הדירות לא נפתור שום משבר והמספרים האלה רק יגדלו. אי אפשר להדביק את הפער הזה. בסוף זה לא יהיה על מחירים כי אם קצב הגידול באוכלוסיה. עוד מעט לאנשים לא יהיה איפה לגור"איפה היחצנ״ים מבית כחלון משווקי הסרטונים בכל פוסט כאן בהם הם מצהירים שאין כל בעיה בכמות ההיצע של הדירות ושיש כאן בועת נדל״ן ??חחחחחחחח
צעירים ילידי1978 | 22.10.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת