אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לאבירים קוראים "אביר"?

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לאורן (4) - באותו זמן שטחים היו שייכים לבן אצולה
כך שהמוסלמים כבשו שטח מבני האצולה בעיקר, והצלבנים שבאו לכאן עשו את זה בעיקר בגלל שהאפיפיור הבטיח להם ישועה וכאלה דברים, ולא כי התעצבנו שכובשים להם משהו. בכל מקרה בוא נזכיר שהרומאים (שהם האימפריה הערבית שממנה כבשו את ירושלים) כבשו כמילניום לפני זה את ירושלים (ושטחים רבים נוספים) מאוכלוסיה אחרת (!)
 | 07.11.15
10.
למגיב מס' 9 אורן, בנוגע ליחסי יהודים - נוצרים
אני לגמרי מבין את הצורך שלך ליצור זהות בין המוסלמים הרעים לבין האבירים האמיצים, בייחוד בימים אלה של אי שקט בטחוני, וכשאנחנו חשופים למדיה שמגיעה מאירופה ואמריקה ששם מן הסתם מראים את הנרטיב הנוצרי. אל רק תשכח שהצלבנים התחילו את המסע בפרעות בקהילות הריין, וסיימו את המצור על י-ם בטבח של תושביה היהודים והמוסלמים
מרקו | 07.11.15
4.
בהקשר ההיסטורי אפשר להבין מדוע נערכו מסעי הצלב
לא רבים יודעים זאת, אולם מסעי הצלב היו בסך הכל תגובה למסע הכיבושים והקטל של האימפריה הערבית, אשר בשיאה השתרעה מחצי האי האיברי במערב ועד הודו במזרח. רבות מן הארצות אשר נכבשו, כגון מצרים וסוריה, היו נוצריות למהדרין עד לתקופה זו. פיראטים ערבים שטו בכל רחבי הים התיכון, פושטים על עיירות החוף של אירופה על מנת לשבות את תושביהן ולקחת אותם כעבדים. כוחם היה כה עצום עד כי הסחר הימי נעצר לחלוטין והנוצרים "לא יכלו להשיט קורה על המים" כמאמר היסטוריון בן התקופה. בסופו של דבר פקעה סבלנותם של הנוצרים והם ארגנו מתקפת נגד, שללא ספק היתה ברוטלית, אולם מובנת לאור הנסיבות.
אורן | 07.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת