אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השיקוע שעלול לקבור את החופים של חיפה

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
תגידו, למה צריך לפצות את עובדי הנמל על שינוי השטחים?
יכול להיות שהתוכנית תפגע בתפעול של הנמל, ואולי גם בהכנסות שלו. בשביל זה יש לנמל הנהלה, והיא הגורם המוסמך לדון עם גופים חיצוניים. לוועד העובדים אין שום סמכות בעולם להעלות דרישות לגורם חיצוני, ועצם העלאת הרעיון מריח כמו ניסיון סחיטה.
 | 15.11.15
33.
ככה זה כשמלכתחילה מתכננים עקום
כשבנו את מנהרות הכרמל, היו צריכים לבנות שם גם מסילת רכבת. כבר באותו פרוייקט. ואז הרכבת היתה עוברת מתחנת חוף הכרמל לתחנת לב המפרץ עם תחנה מתאימה באמצע הדרך. רכבות משא בלבד היו עוברות לאורך אזור התעשיה מלב המפרץ לנמל. זה אולי גורם לסיבוב קטן לרכבות המשא, אבל פותר הרבה בעיות תחבורה ותכנון.
אוליבר טוויסט | 14.11.15
32.
יונה יהב ראש עיר מצויין רק חבל ש..:
אין מקורות פרנסה הצעירים בורחים מחיפה נמשך זיהום הקישון ששכנות הדר גוססות שהעיר התחתית גוססת שפקקי התנועה בכרמל ללא מענה ראה מרכז חורב למשל שהליכלוך ברחובות צדדים עולה על גדותיו שהארנונה גבוהה מבריחה זוגות צעירים מהעיר שאין כמעט בנייה לצעירים במחיר הוגן ששכונות חדשות כמעט ולא נבנות רמות הנשיא , שכונת פרס ליד סמי עופר טיפה בים ויקרה מידי. נעלמו מנקי הרחוב. שאנחנו תושבי חיפה לא מוצאים חלופה לראש העיר שהופך אותנו במשמרת שלו ובקרוב לעיר הרביעית בארץ בגלל הגירה שלילית מחיפה.
חיפאי נעלם בדרך לת''א | 13.11.15
30.
הפתרון הוא ארוך טווח
צודקים המתנגדים וצודקים הפוסלים. נכון להיום זה יהיה פשע לקבל את החלופה של הפוסלים. אז נכון שזה לא הזמן (פרויקטים רבים דחופים יותר) ליישם את עמדת הפוסלים. אבל אפשר להחליט על רכבת ערים למטרופולין של חיפה, ושם לאחר שיסתיים אפשר לקבל את עמדת הפוסלים. אבל נכון להיום חייבים לבצע את מה שלא בצעו מזה 38 שנים.
אורי... . | 13.11.15
24.
יהב הורס את חיפה כפי שאף ראש עיר לפניו לא הצליח יהב עולה על כולם בהיקף הנזק
בטיפשותם החיפאים לא מבינים שיהב מנציח את הכישלון של חיפה כעיר מזוהמת שממיתה את תושביה. ד"וח פרופסור גרטו ממשרד הבריאות קובע מפורשות שהתמותה בחיפה גבוהה ב15% מהתמותה בשאר חלקי הארץ. ראשית הפתרון הוא הכרזה על חיפה כעיר מזוהמת. הנזק הראשוני יהיה אדיר אך הפתרון לבעייה נותן סיכוי לעתיד שונה. יהב מסתיר את העובדות האמיתיות המבהילות ובכך מחסל סופית את חיפה. ראשי העיר הקודמים ובראשם אבא חושי וממשיכי דרכו מצנע וכו התחילו בהרס העיר אך יהב יקבור את חיפה סופית
יעקב איתן | 12.11.15
20.
אבל העיקר שכסף לתחרויות יופי ואיצטדיונים יש למכביר
ע"ע האצטדיון ע"ש משלמי הארנונה בחיפה (שבטעות כולם קוראים לו "סמי עופר"). אבל אולי בתחבורה יהב מוצלח? אב, בעצם הוא הביא לנו את המטרטרונית - כל העיר בפקקים, אבל רוב תושבי חיפה לא נהנים ממנה כי היא לא טורחת לעלות לכרמל.
 | 12.11.15
16.
יהב יודע שהבה"ד לא יפונה: חתם על התר הבנייה של אולם ספורט ענק נבנה עתה
וככה בשקט בשקט הסתיים לו בימים אלו בניית אולם ספורט ענק בבה"ד חיל הים. פנמהלי הפרוייקט הראו לנו שמי שחתום על התר הבנייה הוא יהב ווטרמן. יהב דרש שייבנה האולם במקום שישרת את השכונה כשיתפנה המבנה. נראה למישהו שבה"ד חיל הים היה משקיע באולם ספורט בימים אלו לו ידע שהוא הולך להתפנות? האם יהב יודע משהו שהציבור אינו יודע? וחוץ מזה מה זה אומר שהעירייה הסכימה לבנות 1,300 יחידות דיור בבה"ד במקום 1,000? בכל הדיוים עם משלב בוועה מחוזית הוסכם כבר שמפחיתים את צפיפות הדירות ל-1,000 ויהיה סטנדרט בנייה מסויים עם אחוז למלונאות ואחוז לדירות ברות השגה ובתמורה לכך הוסכם שלא תהיינה התנגדויות לתכנית. אם תשונה הצפיפות הרי כל הדיונים ייפתחו שוב ותהיינה התנגדויות שיעצרו את התכנית. גורמים בכירים בחיל הים עד היום מתפקעים מצחוק בשל השלומיאליות של יהב בהתנהלות מולם על פינוי הבה"ד. הם עשו ממנו חוכה ואיטלולה ובסופו של דבר השיגו שהבה"ד לא בדיוק הולך להתפנות בשנים הקרובות ולכן חיל הים העז לבנות אולם ספורט שבניית שלדו מסתיימת בימים אלו. גורמי העירייה יודעים שהשיקוע אינו יכול לצאת אל הפועל הן מבחינה הנדסית והן מבחינה קניינית של קרקעות שבעליהן אינם מוכנים לוותר עליהם ותכניות ההפקעה ייארכו עשרות שנים. אז שיהב וגורמי העירייה לא יתפארו על השגת מימון לתכניות שלא בדיוק יכולות להתממש. איפה שיש יהב - יש מדבר. לו יהב באמת רצה לחבר את העיר לים היה מתחיל בקטנה ופועל לפינוי בה"ד חיל הים אך כל מה שראינו עד כה שיהב שנים לא שם את תכנית פינוי הבה"ד ובניית השכונה והחזית הימית בסדר עדיפות עליון ודאג שהתכנית תיתקע בשל כל מיני הסדרים נסתרים עם בכירי חיל הים. והתרוץ הוא שהבה"ד לא יכול להיות מפונה לאיזור הפולינום.... כי הפולינום הוא תכנית ארעית ויפנו בעתיד את הפולינום. אז כשהפולינום יפונה (כ-10 מיליארד ש"ח עלותו...) יפנו גם את הבה"ד.... אנחנו מחכים לפינוי הפולינום....
מרציפן | 12.11.15
12.
התווי החילופי לא מעשי
מאות אנשים מגיעים כל יום לטיפולים בבית חולים רמבם וגם כל החיילים המשרתים באזור בת גלים. לפי המפה שפרסמתם תחנת בת גלים תהיה מבוטלת , וזאת אומרת שנצתרך לחכות לאוטובוס שיקח אותנו לבת גלים . אלו הוצאות נוספות וזמן נוסף לנסיעה . התכנית שראש העיר רוצה להעביר היא יפה בעיניו והוא כבר חושב על הנצחה שמו אבל לא מתיחס לקהל הרחב .
דב | 12.11.15
7.
קודם שיחזירו את הנוף למצפה סטלה מאריס
פעם היה שם נוף מרהיב. יונה יהב בפשע כנגד התושבים התיר בניה של קומה נוספת למסעדה ובכך סגר את הנוף לכל המצפה. כיום רואים רק רצועת ים קטנה באופק כאשר פעם ראו את כל העיר התחתית ובת גלים מאותו המקום. תיירים שמגיעים לשם אינם מבינים איזה מן מצפה זה שלא רואים כלום. שחיתות כמו שרק בישראל יודעים לעשות. יונה יהב מומחה בזה.
גולן | 12.11.15
4.
רק לאלוהים פתרונים איך ראש עיר כזה בלוק נותר על כנו שנים.
כל הדירות שהוא מתכנן למכור הם רק פרי דמיונו הפורה.מי המטומתמים שיקנו במקום מזוהם ומוכה תעסוקה.הבולשוויקים של מפאי דנו את חיפה לכיליון.עיר רפאים במושגים של תל-אביב.אל תשקיעו מליונים בפרוייקטים שיהפכו לפילים לבנים כשברור שזו תהייה עיר ערבית/וחרדית.מי שלא רואה זאת טחו עיניו.בזכותם מונצח שלטון הבולשווקים עד היום בעיר שכבר לפחות מחציתה סולדים משלטון יהב ומה שהוא מיצג.
avi | 12.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת