אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נשים: מ-1 בספטמבר אתן עובדות בחינם

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
נשים בהכרח מרוויחות בדיוק כמו גברים.
להלן ההוכחה: נניח שאני מעסיק בחברה שבבעלותי 30 עובדים 15 נשים ו 15 גברים. כל הגברים וכל הנשים מבצעים את אותה עבודה באותם שעות. יום אחד מגיע מנהל כוח האדם אל משרדי ומודיעני חגיגית כי הנשים בחברה מרוויחות 30% פחות מהגברים. כל בר דעת מבין מיד שכמנכ"ל החברה אני מורה מיד למנהל כוח האדם לפטר לאלתר את כל הגברים ולגייס תחתם נשים. מה שבפועל יקרה שבחברות נוספות בארץ כל המנכלים יפעלו בדיוק כמותי. אי לכך הגברים מיד יורידו את דרישות השכר שלהם ואילו הנשים יעלו את דרישות השכר עד שהמצב יגיע לידי איזון בין שכר הגברים לשכר הנשים. אין ולא יכולה להתקיים בישראל אפליית שכר נשים!!! כוחות השוק יפעלו מידית על מנת לאזנם. אני תמהה כיצד ישנם עדיין כתבות מגמתיות שכאלה בעיתונות כלכלית בישראל, זוהי עיתונות גרועה!!!! כלכליסט פרסמו זאת!!!
ניר | 15.11.15
24.
תבדקו את הנתונים, טוב? כי די מעצבן לקהל כותרת כזאת
יש לי הרגשה שהממוצע הזה הוא פיקטיבי, ממש כפי שממוצע השער במשק הוא פיקטיבי ואינו משקף את המציאות נאמנה (עובדה, התחלנו להתייחס יותר לשכר החציוני). למשל, יש לי רושם שאם מסתכלים על ממוצע השכר יש במשק פחות נשים שמרוויחות שכר *אסטרטנומי*, כזה שמושך את כל הממוצע למעלה. למעשה, יש מצב שרק אם תורידו את ניר גלעד מהחישוב, השער הממוצע ישתווה. אז להפסיק להעליב את האוכלוסייה העובדת לפני שבודקים, בטח אם היא לא יכולה לעשות כלום בקשר לזה
. | 15.11.15
23.
כתבה דמגוגית - אין התייחסות למקצועות שונים, אין התייחסות למשכורת ברוטו מול נטו
ושכחתם את ה-14 שבועות (3.5 חודשים) שמעסיק מחוייב לתת לאישה שיולדת, וזה בלי להכנס להשלכות של זה שעובד שלך נעדר, שזו הוצאה בפני עצמה. כדי לעלות את שכרן של נשים צריך להעיף את כל הבירוקרטיה שהמדינה עושה בנושא לידה, ולעשות חוזה פרטני אל מול כל עובד, בצורה זו המעסיק יוכל להגן על האינטרסים שלו והאישה על שלה.
אתאיסט | 14.11.15
21.
מדהים איך האג'נדה הפמיניסטית מעוותת את המציאות
וממשיכים להאכיל אותנו "חוסר השיוויון". החוקים כבר מזמו מוטים לטובת נשים בכל תחומי החיים והפרופוגנדה הנשית ממשיכה במלוא המרץ. היום אין שום דבר שמונע מנשים מלהתעסק בכל מקצוע ואם מדברים על אותו המקצוע, כשזה מגיע למו"מ עם מעסיק/ה, שיבקשו יותר, זה הכל. זה לא אשמת הגברים שנשים מבקשות פחות. אבל למה שנשים יבואו בטענות לעצמן כשאפשר לבוא בטענות לכל העולם להקים ארגוני קיפוח ולקבל מימון? יש מאות נשים שמתפרנסות מ"המאבק" למען נשים, אין להן שום סיבה להפסיק.
 | 14.11.15
20.
בתור נשוי, גם אני בעד שהשכר של הנשים יעלה. אבל...
נשים מהוות מבחינתי חלק אינטגרלי מעולם ההייטק למשל, הן מסוגלות לעשות עבודה שהרבה מאוד גברים פשוט לא יכולים. והן עושות אותה מצוין הרבה פעמים יותר מהגברים. אבל - כשאני מסתכל על המעסיק שנאלץ להיות משועבד לאישה שכבר מחודש ה4 להריונה, הולכת הביתה ב4 בצהריים, מגובה מכל כיוון על ידי החוק, והוא מקבל אותה רק לאחר שנה (אולי, אם היא לא תתפטר ותלך לעבוד במשרה חלקית במשהו סתמי כדי שתוכל לטפל בילד) - אני תוהה, מה אתם רוצים , ארגוני הנשים, שהוא ישלם לה כמו שהוא משלם לגבר?! גבר זה נכס של מאה אחוז אמינות - הוא יעבוד כמו סוס, ויהיה משועבד לעבודה שלו, כי הוא יודע שהוא צריך להביא את האוכל הביתה. אישה זה נכס נזיל אני מצטער מאוד , וכל בעל עסק יודע זאת. צריך להיות חוק מאוד ברור לגבי עבודה - או שאתה שכיר ואתה מקדיש את מיטב זמנך אל החברה בה אתה עובד, ואז מקבל את מלוא התמורה, או שאתה בוחר בחיי משפחה ומקדיש את זמנך לילדים. זה יכול להיות דרך אגב ברמת הסכם לשנה. ואז יהיה שיווין - נשים יוכלו לבחור בין קריירה לתקופה מסוימת, ולאחר מכן ירידה בשכר לטובת הריון. וגברים יוכלו לעשות את אותו הדבר דרך אגב - במטרה שאם האישה נניח מרוויחה יותר מהבעל, אז הוא יישב בבית עם הילדים והיא תחזור לעבוד. WIN WIN לכולם , לא? א
הריאליסט | 14.11.15
19.
צריך לדעת לעשות סטטיסטיקה ולא רק דמגוגיה
להכליל תחום ולא תפקיד והסביר את הבדלי השכר לא נותן מבט נכון. בתחום הבינוי נשים מרוויחות יותר בגלל שהם יותר בתפקיד מנהלי וגברים יותר בתפקיד בנייה שמן הסתם השכר בו יותר נמוך. את זה לא מתארים בכתבה, ולמעשה נשים זוכות ליותר ברב תחומים ויותר מתלוננות לא בצדק. מה עם הריון, השכלה, מחויבות, יכולת ניהול, כל אלה לא מצוינים ומורדים את האפקטיביות של נשים בעבודה רצינית. צריך להתייחס לכל הגורמים.
 | 14.11.15
16.
בשמחה ניתן לכם הגברים ללדת ולגדל את הילדים ואנחנו נצא לעבוד יותר
אתם חושבים שזה כזה קל? ש"חופשת" לידה זאת באמת חופשה? שכמה חודשים קצרים זה מספיק? (תסתכלו על מדינות אחרות סביבכם כדי לקבל מושג). אני בשמחה מתחלפת עכשיו עם כולכם. כנסו אתם להריון שמחרב לכם את הגוף, תהיו אתם זומבים מחוסרי שינה במשך שנה, גדלו אתם את הצאצא על כל הקשיים והסרחונות, והפליטות, והצרחות, והנקיונות והכביסות וכל השאר. בבקשה. משאירה את זה לכם. אני אצא לעבוד ליותר שעות. דרך אגב, מי שמתלונן שיש פה "אג'נדה" פמיניסטית מנסה לעשות דה-לגיטימציה לנושא מאוד כאוב עבור נשים: אני רוצה להרוויח לפי איכות העבודה שלי, לא לפי המגדר שלי. זה קל לבטל את זה כשאתה גבר שמרוויח יותר ולא חווה את הקושי בעצמך. אני לא רוצה להיות תלויה במישהו אחר ולכן רוצה להרוויח באופן שווה.
אני | 14.11.15
15.
אני לא מכיר הרבה אנשים שמרוויחים כמו שמוצג בכתבה
58 לשעה לגבר ? 48 לשעה לאשה ? איך הגעתם למספר הזה ? ,הממוצע לא משקף הרבה ,כי בממוצע אלו שמרוויחים מיליונים בשנה ,מעלים משמעותית את הממוצע מה שמעניין זה השכר החציוני ,עד כמה שזכור לי באזור ה6000 שקל בחודש עד כמה שזכור לי ,חצי מהשכירים במדינה מרוויחים 6000 או פחות בעניין ה" חוסר שיוויון " ,זה כבר תלוי בסוג המקצועות ועיקף המשרה הרבה בחורות מעדיפות עבודות קלות יחסית ,ומשרה "גמישה " מה שאומר פחות כסף באותן עבודות ,וזה לא משנה עם זה גבר או אישה אני לא רואה איך פקיד זוטר ,ירוויח יותר מפקידה זוטרה לדוגמה
קרירין | 14.11.15
13.
טענה דמגוגית
מחקרים מעלים כי כשמנכים את העובדה שמשים עובדות פחות שעות מגברים, בוחרות מקצועות פחות מכניסים מנשים, נמצאות פחות בעמדות ניהול, ומפגינות כושר מיקוח קטן יותר בניהול מו"מ בשכר - הפערים בשכר בין גברים לנשים זניחים. ובכל זאת, הפמיניסטיות לא מהססות שנה אחרי שנה לנפנף בנתון חסר המשמעות הזה. בהצלחה לכן.
סגולה | 14.11.15
10.
אוי אוי אוי..."אכלו לי שתו לי" אתן גם מוכנות להילחם על שיוויון לגברים?
תילחמו איתנו שכולם יצאו לפנסיה בגיל דומה,או שזה לא חשוב עבורכן? נשים יוצאות חמש שנים לפני הגברים.האם זה ניראה למישהו הוגן?תעשו חישוב כמה כסף מקבלות נשים בפנסיה ותבינו שאולי הן מרוויחות פחות בשנות עבודתן אך הקיזוז מגיע בפנסיה. הייתי מוכן להילחם איתן על שיוויון זכויות אם הן היו מוכנים להילחם על שיווין כולל,אבל את כל היתרונות הן יעדיפו להצניע ויבקשו זכויות נוספות בקול רם ובצעקות ומחאות. וכשזה העניין אז ברור לכל שכל הזעקות מקורן בזיוף אחד גדול.
jhho | 14.11.15
9.
אין מצב שמורה זכר מקבל יותר ממורה נקבה, כנ"ל רופאים, פקידים וכד'
רק במוח הקודח של הפמניסטיות שרוצות לקבל עוד ועוד הטבות ומנגנות על שקר. אם יש גבר שמקבל יותר מאישה זה בשל שעות נוספות, עבודות במישמרות, בחומרים מסוכנים, בתעלות ביוב וכד' כל חודש כמו שעות תגיע עיתונאית פמניסטית רעה ותשקר עם נושא השכר.
מתן | 14.11.15
6.
כרגיל, כשיש אג'נדה על סטרואידים חסרת מעצורים
אפשר לעוות מציאות ולקחת ססטיסטיקה מונפצת ולהציגה כחדשות. ההשוואה הזו מתעלמת מ-כ-ל פרמטר אפשרי שמעלה את השכר של העובד הממוצע! העיקר לצאת בהצהרות! זה כמו שנעשה השוואה בין השכר הממוצע של הייטקיסט לזה של מאבטח ונמצא גורם מפלה שבו נתלה את הפער אך נתעלם מהעובדה שאחד מאבטח ואחד הייטקיסט עם תואר וכו'. אז שורש העניין: נשים עובדות פחות שעות (לרוב), הן פחות ממוקדות קריירה (לרוב), הן ניגשות למקצועות בשכר נמוך ועוד. בנוסף לזה, מי שם למטרה שבה לא רק שהגברים עובדים למוות אלא גם מצרפים את הנשים ועל הדרך אם בעבר תא משפחתי שרד ממשכורת אחת כיום איננו שורדים משתי משכורות! המטרה שלנו כחברה לא צריכה להיות לאחוז תעסוקה מוחלט! בעבודות שקר כלשהו! אלא בעוד דברים חוץ מזה.
שי | 14.11.15
5.
דמגוגיה שהפכה רווחת בזמן האחרון
מה ממוצע יכול להגיד לך על כמה גברים בחרו ללכת למשרות עם הכנסות גבוהות יותר, כמו הנדסת חשמל? לעומת כמה נשים בחרו ללכת למשרות עם הכנסה נמוכה, כמו עבודה סוציאלית? מה את מציעה, להכריח את הנשים לעסוק במה שהן לא רוצות לעסוק בו? או לקנוס את הגברים? אף אחד לא עובד בחינם דמגוגית, יש משרות עם הכנסות גבוהות יותר ופחות.
FAUST | 14.11.15
4.
איזה טיעון מטומטם - שאפו!
בבתי הכלא יש פחות נשים מגברים. לכן אני מציע להכניס מספיק נשים לכלא כדי שנוכל להשוות את המספרים! נוסף על כך תוחלת החיים של נשים גבוהה בכשנתיים מגברים. זוהי כמובן אשמת הממשלה ולכן כדי להשיג שוויון יש להתחיל להרוג נשים כדי להשוות את תוחלת החיים. או אם רוצים פתרון פחות קיצוני אפשר להשקיע הרבה יותר בבריאות של גברים כדי שתוחלת החיים תשתווה.
 | 14.11.15
2.
אז למה שלא תעסיקי רק נשים ?
אם נשים הן באמת כוח עבודה כל כך זול כמו שהכותבת מתארת , היא יכולה להעסיק רק נשים ולהרויח מיליונים מהפרשי השכר ( העלות ) . לפי ההגיון של הכותבת כל המעסיקים הם פראיירים שבוחרים לשלם יותר לגברים ואף אחד עוד לא עלה על המכרה זהב שיש כאן , כולל כל הקפיטליסטים "החזירים" כלשון הסוציאליסטים . יאללה תעשו מינוס , יחי הסוציאליזם .
אני רק שאלה | 14.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת