אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך השתלט דאעש על עשרות מיליונים בלוב - והפך אותה לבסיס הברחות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
קל להאשים את ארה"ב במדיניות חוץ שגוייה ששוכחים את המצב בשטח טרום
נכון שהיום עירק הרוסה וכמו כל מדינה הרוסה מהווה קרקע פורייה לכל הטרוריסטים. נכון שזה קרה רק אחרי חיסול סאדם חוסיין בידי האמריקאים. אבל שדנים על העבר צריך לזכור למה מאורעות החיים השתלשלו כפי שהן. סאדם היה משוגע פסיכופט, שכל שני וחמישי פצח במלחמה נגד גורם אחר. הוא היה פושע וטרוריסט כלפי בני עמו, עשה מלחמה של 8 שנים עם אירן, פלש לכווית ושרף להם את כל בארות הנפט אחרי שנאלץ לסגת משם (אחרת היה מחזיק בכווית), כל היום טבח בכורדים המסכנים והפציץ אותם בנשק כימי, קם בבוקר והחליט לזרוק טילים על ישראל...והרשימה ארוכה. היה צריך להעיף אותו כי הוא היה פסיכופט משוגע, ואצל כאלו אף פעם אי אפשר לדעת מה יילד יום. אז נכון שהיום המצב שם גרוע לא פחות, אבל אף אחד לא יכול להבטיח שלו היינו חוזרים בזמן והאמריקאים לא היו מתערבים, סאדם לא היה הופך לפסיכופט יותר גרוע ומשתמש בנשק אטומי או כימי כלפי ישראל או כל מדינה אחרת מערבית. כנ"ל עם קדאפי וכנ"ל עם כל מיני משוגעים חסרי רסן (ועל מוסר אין מה לדבר). צריך להוריד אותם ולהעיף אותם. זה שאחר כך משתלטים לעתים גרועים יותר, זה לא אומר שלא צריך להלחם במשוגעים. אותו דבר אפשר עכשיו להגיד שצריך להשאיר את מנהיגי דעא"ש כי אולי יגיעו משוגעים קיצוניים יותר.... לכל אורך ההיסטוריה האנושית קמו מנהיגים מטורפים שהלכו וכבשו את העולם. אם זה היה ג'ינג'יס חאן, או אלכסנדר מוקדון, האימפריות למיניהן : מצרית, יוונית, רומית, ביזנטית, בריטית..והמשוגעים המגלומנים היום. רק שאנחנו לא חיינו בתקופות האלו בעבר שלבשל אנשים בסיר או לזרוק אותם מהחומה או לשפד אותם בכידון, לצלוב אותם על צלב, לתלות אותם בככר העיר - היו דברים שבשיגרה היום יומית.
פלישת האמריקאים | 16.11.15
13.
במקרה של לוב התודה היא לאירופאים ואובמה שנגרר אחריהם, סילוק קדאפי טעות איומה
במקרה העירקי זה שילוב של בוש שנכנס וגמר את סדאם ואובמה שיצא והשאיר ווקום גם עירק וגם לוב אלו טעויות קשות של המערב שמגלה חובבנות פוליטית ומתחיל לשלם על זה מחיר קטסטרופאלי כיום, מה שקרה עכשיו זה רק ההתחלה של ההתחלה, קיצוניות יכולה ללבוש צורות שונות זה יכול להיות ימיני מתלהם או שמאלן יהיר ומעונב כאשר התוצאות של הגשמת פנטזיות בין הרצון למציאות יכולה להביא לתוצאות קשות ביותר, הרבה אוהבים כיום להשתמש במושג של פשע נגד האנושות, המקום הנכון להדביק אותו זה לאיחוד האירופאי הוא שפגע קשות בעתיד של עמי אירופה והעתיד שלהם יחזור להיות נהרות של דם כמו המאה ה 20 כי בין הפנטזיה למציאות יש הבדל שצריך להיזהר מלעבור אותו, המזל של ישראל שכל מנהיגי ישראל משמאל וימין בגדול ידעו את מגבלות האפשר למרות שגם כיום הבחירות שלנו הם בין גרוע לגרוע אנו מצליחים איך שהוא לשרוד וגם לשגשג במאמצים גדולים, באירופה המשגשגת קורה ההפוך המנהיגים שלהם בחרו את הבלתי אפשרי כמו גורל טרגדיה יונית שהסוף צפוי מראש, אבל זה לא מפריע להם לבוא ביהירות לישראל ולתבוע ממנה להתאבד כמו מדינות אירופה.
אזרח | 16.11.15
11.
מזרח תיכון חדש מבית היוצר של ארצות הברית
כל הבלאגן זה הבחישות האמריקאיות במזרח התיכון ועידוד ה"דמוקרטיות". קדאפי חזק, וסדאם חזק לא היו נותנים לארגונים כאלה להרים את הראש. מה שהאמריקאים הגאונים לא צפו זה שמדינות ערב ה"דמוקרטיות" יהוו כר דשא לאימונים לביצוע פעולות בארצות המערב. איזה דייסה בישלו האמריקאים. אבל הם כבר מומחים בבישולים כאלה במקומות אחרים בעולם: מלחמת קוריאה, ויאטנם, קובה,.... ועוד ועוד .
צפוני  | 16.11.15
8.
התודה מגיע לא לקדאפי - שהיה מעוז בלימה של כל המסתננים מאפריקה
אלא לאותם מנהיגים נחמדים מאירופה, שהפגיזו ורצחו את השלטון בלוב. עכשיו כשקאדפי מת - אפשר להאשמים אותו - עריות מתים לא נושכים, נכון? :) עכשיו שאירופה תאכל את השיט שבישלה לעצמה. בהצלחה עם סוריה, אירק, אפגניסטן, לוב, קוריאה, סין, ואיפה שעוד אל הפגיזו.
dsds | 16.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת