אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הקנאים הורסים את ירושלים. ואין תכנון שיציל אותה"

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אני לא מבין דבר בארכיטקטורה
לא מכיר את ספדיה, מעולם לא ביקרתי במבנה שעיצב, והאמת ארכיטקוטורה היא לא תחום שאני מוצא מאוד מלהיב. אני גם לא ממש מבין ולא שואף להבין בביורוקרטיה הישראלית לענייני נדל"ן. אבל מהכתבה משתקף אדם בעל תשוקה למקצועו, עם הכרה בינלאומית לפועלו, דעותיו מתונות ומנומקות, והיה לי מאוד נעים לקרוא את הכתבה ולהכיר ספדיה. תודה לספדיה ולקרן צוריאל.
ד"ר רשע | 28.11.15
19.
כמו בכל תחום אחר
ה"פרסים" של ספדיה נתנו בשל דעותיו הפוליטיות. כשכל האנשים שעובדים בתחום עיסוק מסוים מחזיקים באותן דעות בדיוק,כאילו שלקחו אדם אחד ושיבטו אותו באלפי עותקים,יש לזה רק הסבר אחד : שיטת הפנקס האדום הסוביטית שמיושמת במערב הגוסס בהרבה מאד תחומים. הבניינים שמוצגים כאן מצביעים על ארכיטקט פלצני ולא מעשי ששואף לבניינים גרנדיוזים שמזכים אותו בכותרת בעיתון ואת שמו באיזה מאמר מיותר. אלה לא בניינים שמשרתים את מי שיצטרך להכנס אליהם או לחיות סביבם.
אאא | 28.11.15
17.
ספדיה
עזובו ארכיטקטורה, בארץ צריך קודם כל לשנות את חוק התכנון והבניה, לבטל את הוועדות המחוזיות ואת מינהך מקרקעי ישראל. איפה נשמע שבמדינה בגודל של קאונטי קטן בארה"ב יש200 ועדות מקומיות לתכנון ובניה? שבוועדות המחוזיות המשכורות לצוות הבכיר עומדות על 5,500 ש"ח לחודש ושינוי יעוד של חצי דונם במרכז המושבה לוקח 5 שנים?
גולדי | 28.11.15
13.
תל אביב מיוחדת בבנינים הישנים, המתפוררים והדוחים שלה
כישראלי בעשור השביעי לחייו שמהיולדו גר וחי בעיר תל אביב אהיה מאושר , שבע רצון ושמח מאד כאשר ערים כמו נתניה, אשדוד ופתח תקוה תחלוקנה עם תל אביב את ענפי הבנקאות, המסחר, ההשכלה והתרבות , המלונאות והתחבורה כך שתל אביב לא תהווה "אטרקציה" ומוקד משיכה והתעניינות לדור הצעיר וגם לא מוקד עסקי-כלכלי ותשמש כעיר מגורים רגילה עם הרבה מאד מגדלים . לדעתי, הן לנתניה והן לאשדוד יש פוטנציאל ממש כמו לתל אביב לשמש כעיר מטרופולין ולהקטין במידה משמעותית את הלחץ על תל אביב. אשר לפתח תקוה היא בורכה בעתודה קרקעית נכבדה , אוכלוסיתה גדולה , יש בה מוקדי תעסוקה הן במשרדים, ברפואה וסיעוד , בתעשיה ובמלאכה ובהיי טייק ויש למזג אותה עם ישובים הגובליםבה, כמו, למשל : ראש העין , גבעת שמואל וקרית אונו עם גני תקוה.
עדו | 27.11.15
6.
האדריכל מאוד מוכשר
תכנון הערים בישראל הוא מתחת לכל ביקורת, כל כך הרבה אנשים לומדים אדריכלות, מתעסקים באדריכלות וכותבים על אדריכלות והתוצאות כה עגומות. איכות החיים של תושב בירושלים או תל אביב שואפת לאפס. טדי קולק הותיר אחריו עיר עם פוטנציאל מדהים ומאז במשך 20 שנה הורסים את העיר הזאת באופן שיטתי. הולילנד זאת עולה תיכנונית קטנה לעומת כל שאר הדברים שנעשו בעיר הזאת. בתל אביב גם רמת התכנון היא נמוכה מאוד. תוכנית ספדיה יכלה להציל את העיר , היא נדחתה על ידי כל הירוקים החוכמולגים ובמקום זאת התחילו לבנות בתוך ירושלים ולצופף אותה ללא כל תכנון והתחשבות במירקם העיר ובצרכיה. עכשיו כבר מאוחר מידי. חבל מאוד שלא מקשיבים לאדם החכם והמוכשר הזה/
יאיר | 27.11.15
3.
הוא אדריכל חיובי וחבל ששמו נקשר בתוכנית הרסנית למערב ירושלים
ספדיה הוא זה שחתום על התוכנית האיומה להרוס את הר חרת ואת הנוף במערב ירושלים. ההתנערות שלו מהתוכנית כעת אינה מספקת. הוא צריך לצאת כנגדה בכל תוקף. בסך הכל, כאדריכל הוא עשה כמה דברים יפים בישראל כמו קניון ממילא והפרוייקט ביד ושם. הלוואי והיו הורסים את כל מפלצות הבטון הכעורות שהשאיר אחריו רם כרמי ונותנים למישהו כמו ספדיה לתכנן את המבנים מחדש.
אורי | 26.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת