אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לא למנופול של עוה"ד בתחום המקרקעין

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כתבה מיותרת
במקום לעשות כתבה לשינוי חוק מיסוי מקרקעין שהוא מסובך ביותר ומכשיל גם עורכי דין וגם רואי חשבון, הכותבת מתנפלת על עורכי הדין. זה קל מדי. עורכי דין רבים אינם מוכנים להתחייב לשומות המס או לגובה תשלום המס מאחר והנושא מאוד נזיל ולא ברור וחבל מאוד. שלטונות המס גם לא מוכנים לעשות פרו-רולינג כפי שהדבר נעשה בכל המדינות המתוקנות.
משה | 30.11.15
7.
הכתבה משרתת יפה את הכותבת שלה
בין ייעוץ מיסויי חיצוני/נלווה (במקרים בהם הדבר מתבקש) ביחס לעסקת מקרקעין - מול רואה חשבון, לבין ייצוג שלם מתחילתו עד סופו של התהליך, יש פער גדול. הבה נזכור שככל שנוגע הדבר למערכת הכללים הנורמטיבית, לעו"ד יש מעלות לא מעטות על רו"ח ובראשן עומדת מעלה ה"חיסיון".
דובי | 29.11.15
6.
ל-4: לרואי חשבון אין מנופול בייצוג במס הכנסה
במס הכנסה יכולים לייצג רואה חשבון, יועץ מס ועורך דין. נישום יכול לייצג את עצמו מול הרשויות. רופא משפחה לא יכול לעשות טיפולי שיניים כי אין לו ידע ברפואת שיניים. לעורך דין בתחום הנדל"ן אין יתרון בידע וכישורים מקצועיים על פני רואה חשבון או יועץ מס. מניסיוני לעיתים קרובות עורכי דין מתייעצים עם רואי חשבון ויועצי מס בנוגע לחישוב מיסים וטיפול מול הרשויות.
 | 27.11.15
5.
3: בוודאי שיש מונופול של עורכי דין בתחום
הסמכה משפטית עולה הרבה כסף, לוקחת זמן רב ודורשת שנתיים סטאז'. לעורך דין בתחום המיסוי אין יתרון בידע וכישורים על פני רואי חשבון ויועצי מס. מניסיוני עורכי דין רבים בתחום הנדל"ן נעזרים ברואי חשבון ויועצי מס בחישוב המיסים ובטיפול מול הרשויות. לשכת עורכי דין הצליחה ליצור מונופול עבור עורכי דין. כמות רבה של טעויות דווקא בנדל"ן מראה שהמונופול, כרגיל, מתורגם לשכ"ט גבוה ואיכות שירות ירודה.
 | 27.11.15
3.
מונופול??
עורכי דין מתרשלים אז אנא אפשרו גם לרואי חשבון להתרשל? אין שום מונופול בתחום, כל אחד, כולל רואי חשבון יכולים להיות מוסמכים בעריכת דין ולייצג ושום ידע בראיית חשבון לא דרוש לייצוב בהיבטים המשפטיים של מיסוי מקרקעין כיון שכך, זו כתבת תדמית לרואי חשבון ובעיקר לכותבת וכך ראוי שהיא תוצג.
בעז | 27.11.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת