אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משרד מבקר המדינה: "במתווה הגז חסרים מנגנוני פיקוח על החברות"

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
בלי מתווה, תשובה יפשוט רגל - ובנקים ימחקו חובות-עתק
לכן הנגידה תומכת במתווה: תפקידה להגן על בנקים, ולעזאזל האזרחים. ההגיון של בנק ישראל פועל כך: האיש השמיד ערך במילארדים? בואו ניתן לו מתנה טריליון! אותו הוא לא יצליח להשמיד. והפואנטה היא: תשובה מסוגל גם לזה... רק יקח לו קצת יותר זמן.
 | 01.12.15
13.
מדינת ישראל מציגה - איך לא מקדמים פרוייקטי תשתית - מטרו בת"א ופיתוח הגז
אי אפשר לפתח פרויקטים בסדר גודל כזה-רכבת קלה בת"א או פיתוח מאגרי הגז בהסתכלות נקודתית וקצרת טווח (המחירים היום, הריבית היום, הטכנולוגיה האחרונה) כי הדבר היחיד שמתקבל מהסתכלות כזו הינו עדכון חוזר ונשנה של החלטות העבר וכך לא ניתן לקדם פרויקטים בסדר הגודל הזה שתקופת הפיתוח וההקמה שלהם מאד מורכבת ולוקחת שנים רבות.
סתם אחד | 01.12.15
12.
מתקבל הרושם שהמדינה היתה בעמדת נחיתות מול חברות הגז כבר מרגע שנתגלה הגז
האיומים של נובל על הפסקת פיתוח שדה הגז והליכה להליך משפטי הורידו את הממשלה על ברכיה.במצב זה החליטו להתכופף לטובת פשרה ע"ח הצרכן הישראלי שוב אנחנו משלמים על המחדלים של שרי הממשלה וראשה
חבל שאין לנו את פוטין | 01.12.15
7.
זו תמצית הנכונות של המצב של נושא הגז. ראוי לשנן ולזכור:
"מה שאמרתי אז ומה שאמרתי היום זה שכשאתה מנהל משא, ומתן אף צד לא משיג את כל מה שהוא רוצה. מה היא תוצאה אידיאלית זה תרגיל תיאורטי מעניין, אך לא רלוונטי. בעיני מה שחשוב זה שהמתווה הנוכחי, הפשרה שהגיעו אליה, מביא לתוצאות יותר טובות מאלטרנטביות רלוונטיות. הוא נותן מענה לביטחון אנרגטי, למחירים סבירים, ליתירות ולכן הוא נכון למשק בעת הזו".
מודרניסטי | 01.12.15
4.
הבה נגילה
חוק ההגבלים נועד בכדי ליצר תחרות אמיתית. נועד לא לתת כח לגוף אחד חזק במיוחד. בנוסף יש איסור על קרטלים. מתערבבים כאן כל כך הרבה גורמים לדעתי הממונה נרדם בשמירה ועכשיו הוא מנסה לצאת מזה. כרגע יש גז אחד המופק ועוד עתידיים. ברגע שיהיו עוד חברות קודחות עליו להתעסק בזה שלא יעשו קרטל. אם צרכנים בארץ ימצאו מקור גז יותר זו שיקנו משם. ועד אז לאסור שיווק הגז מחוץ לישראל.
יעקב | 01.12.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת