אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה הציבור באמת חושב על מתווה הגז?

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
איך סיכוי של 30% למצוא גז הופכים לסיכון רציני שמצדיק רווחים משוגעים?
השמאל צריך לשאול את עצמו למה התנגדות שלו למתווה הגז גורמת להרבה ימנים להיות אוטומטית בעד. האם התגובות האוטומטיות נגד ביבי בהרבה נושאים גורמים לימין להתעלם מהביקורת כ"זאב זאב"? רבים ממשפחתי שמאלנים (מצביעים מרץ וקוראים הארץ), ולכן אני מכיר שמאלנים ויודע שהם ציונים שתורמים למדינה ורוצים בשגשוגה. אבל לא כולם מכירים, ולא כל השמאל כזה (יש אנרכיסטים). שלחתי פעם מייל לבוז'י שנהנתי לשמוע אותו מדבר בחכמה ובהגינות (לפני המירוץ לראשות הממשלה שהכניס לו לפה המון שטויות), לא בכל דיון זה צף ועולה. שמאל יקר, תציגו בכל נושא דעות רציניות מבחינה אינלקטואלית, יעזור לכולם.
דוד, ימני מאוד, חלק מהשליש בימין שמתנגד. | 13.12.15
23.
אם הדבר היה תלוי בשמאל...
...הרי שהגז היה נותר קבור לנצח במעמקי הים, ואיש כלל לא היה יודע על קיומו. הרי השמאל מתנגד אידיאולוגית לתאגידים פרטיים, לרווח על כל צורותיו, ולא פחות חשוב - לדלקי מאובנים אשר לכאורה תורמים להתחממות הגלובלית. אז מה הפלא שכאשר מישהו משקיע מכספו, מסתכן, ומצליח למצוא משאב טבעי, הם עושים את הכל כדי לטרפד את פרוייקט, או לשדוד את כל רווחיו באמצעות מיסוי? הקנאה מעבירה אותם על דעתם...
אורן | 12.12.15
20.
מתווה הגז והשמאל
השמאל הוא באופן אוטומטי נגד הממשלה בכל דבר ומתווה הגז הוא סיבה פוליטית נוספת מצויינת בשביל השמאל להשמיץ ולהשחיר כל אחד בארץ שהוא לא שמאל וגם להציג אותו כבוגד ומשתף פעולה עם הטייקונים . האם מישהו חושב שפרופ' יוגין קנדל שהשקיע בנושא יותר מ 1000 שעות הוא פחות מבין את הנושא מאשר השמאלנים שצועקים שלהם יש את המונופול להבנת הנושא ? השיטה של השמאלנים היא להגיד על כל דבר שלא נראה להם שהוא דבר רע ומסוכן ופוגע ובוגד בעם ובאומה . האם יש עתיד עם כזה שמאל ?
רוזן | 11.12.15
19.
ביבי: נשלם לתאגיד מחיר גבוה ואז הם ישלמו יותר מיסים.
ממש גאוני: למה שלא ניישם את זה בכל המוצרים: חשמל, אוכל, תחבורה, טלפון, שירותים..."אתם לא מבינים. מחירים גבוהים זה טוב לכיס שלכם וגם לבטחון המדינה...ומי שמתנגד למתווה הוא סמולן לבנבן". במקום זה צריך להיות: אנחנו לא נהיה בני ערובה של תשובה ושותפיו בתאגיד הגז. נשלם לתאגיד את המחיר בשוק העולמי ואם הם ימשיכו לסרב ולעכב את הפקת הגז במחיר העולמי נפקיע מהם את השדה ונמצא מפיקים אחרים. הולנד עשתה את זה והמשקיעים לא ברחו, כמו שביבי מאיים עלינו. למה ביבי נלחם בפתרון הזה ? אין לזה סיבה הגיונית וישרה.
המתווה המגוחך | 11.12.15
18.
הציבור מבין שככה צריך להתנהל בנושא הדיור והגז:
מי שיחכה כמה שנים עם רכישת דירה, יגדיל את ההון העצמי שלו בנתיים (כסף מביא כסף) ויוציא סכום זניח יחסית על שכר דירה. מספיק שהמחירים ירדו ב 10% כדי להצדיק 5 שנים של המתנה בשכירות! אם המחירים ירדו מ 140 משכורות ל 100 משכורות, מי שיחכה 5 שנים עם הרכישה יחסוך 14 שנות תשלום שלמות!! (המשכנתא שהוא יזדקק לה תהיה קצרה ב 19 שנים מאשר אם הוא קונה היום!) רוצים להבין על מה אני מדבר? הנה קישור https://www.youtube.com/watch?v=UydmZU2p0r8
עמיאל | 11.12.15
16.
זה כל כך פשוט ... נתניהו רוצה את הכסף לתקציב המדינה. הציבור רוצה להורדת יוקר המחיה
תקציב המדינה ברובו הולך להוצאות ידועות מראש. עודף תקציבי הולך לשחיתות ולכספים קואלציוניים שזו מילה מכובסת לקניית שלטון בכסף ציבורי ! הרי מדוע נתניהו משלם לחרדים ואו להתנחלויות ? .. לא בגלל שבוא מאמין בזה, אלא משום שכך הוא קונה תמיכה קואליציונית ובעצם קונה שלטון. זו תמצית השחיתות של הדמוקרטיה שבנויה על שלטון קואליציוני !
הבמין | 11.12.15
13.
זו לא הדעה הרווחת
הוותיקים והמנוסים ברי הדעת חושבים שטמון פה הון עתק רובו נסתר מהגלוי ולכן כל פוליטיקאי בין אם לימין ואו לשמאל מחפש בכל דרך נתח עתידי בדרך מסוימת. ולכן גם כלהפרשיה הזו הפרכה לפרסה שלא לדבר על פקידי ממשלה במצב שלמראין בישין. כל מה שנותר להוסיף הוא שמאחורי הנגידה עומד הפרופ' פישר שכיום מנהל בגיל 72-3 את הפד שמנהל את כספי העולם כולו וכנרה יודע במה מדובר ותלמידתו המוכשרת עוקבת
Y.S. | 11.12.15
7.
הכל תלוי בכתב ובעיתון
שאול אמסטרדמסקי מתנגד כמו רוב מערכת כלכליסט למתווה ולכן כל תוצר של העיתון יהיה אנטי מתווה. מעניין מה היה קורה אם הייתם שואלים את הציבור בסקר לגבי האם הם מעדיפים את האלטרנטיבה לאי מתווה - קרי אי פיתוח לוויתן, בריחת משקיעים זרים , הרס תעשיית הגז הטבעי וחוסר בגז למפעלים. מעניין מה היו התשובות ...כאשר יורדים לפרטים ובוחנים את האלטרנטיבות, אין ספק שהתשובות יראו אחרת.
לא מאמין לכם | 11.12.15
2.
מתווה הכניעה הסודי
ביבי ושטייניץ עשו יד אחת עם טייקוני הגז כדי שהכניעה ע"י צוות קנדל (קנדל אמר שאין צוות כזה) לא תחשף לציבור. רק כשדרעי (שכבר ישב בכלא) חשש לחתום על סעיף 52 החרפה של הכניעה נתגלתה לציבור, ומאז יש אינסוף ספינים שמנסים להסביר למה מחיר כפול של הגז,(הפרויקט הכי רווחי של נובל) העברת הריבונות לקרטל הגז והעדר שום שנקציה על הפרה של הקרטל את המתווה זה דווקא מצוין לציבור. סבתא שלי היתה אומרת: אם זה הולך כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, גם אם יספרו לך שזה פיל, אל תאמין!
אפי | 10.12.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת