אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ויכוח בארה"ב סביב תרופה לסרטן הריאות שעולה "רק" 11,430 דולר בחודש

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כל תעשיית התרופות זו מערכת מושחתת, תאוות בצע ונצלנית האופן ציני
שימו לב לאילו אחוזי רווחיות מטורפים מגיעות החברות הללו. מדובר בחזירות הכי קיצונית של המערכת הקפיטלסטית. שלא לדבר על כך שרוב התרופות הללו הן עבודה בעיניים ורמאות אחת גדולה. ואנו עוד משחבים אותם - תראו את טבע - החברה עם אחוזי רווחיות שלא ייאמנו. וזה בה ישירות מהכיס שלנו לכמה חזירים מפוטמים שרק רוצים עוד ועוד כסף. זו מערכת משומנת שבה לוקחים חלק הרופאים שלנו, כמעט כולם. זו מערכת שמשחדת בגלוי את הרופאים על מנת שירמו את המטופלים שלהם לצרוך תרופות בשביל בצע כסף בלבד. המערכת הזו חייבת לעבור מהפכה מהיסוד. את החברות הללו יש למסות ב - 90% מס או להגביל רווחיות לאחוזים בודדים על פי חוק.
א | 12.12.15
6.
אם המחיר לא סביר, הוא יירד כי רק מעטים מאוד יקנו
בסופו של דבר, מדובר בתרופה שהיא בסה"כ מאריכה קצת את החיים, לא מרפאת את המחלה ולא מעלימה את הסבל ממנה. מי שחולה במחלה סופנית ויודע שממילא נותרו לו חודשים ספורים לחיות, מתחיל להסדיר את עסקיו כך שיעברו בצורה מיטבית ליורשים. מי ששווה לו לרכוש הארכה של 6-7 שבועות בממוצע במחיר של כמעט 12 אלף דולר לחודש (בד"כ אנשים שבבעלותם עסקים מגוונים ונדל"ן רב, לפעמים בכמה מדינות) - שיקנה. לדעתי, עבור האדם הממוצע (שכיר או עצמאי קטן) זה לא כדאי, ולכן הוא יעדיף לא לרכוש את התרופה הזאת ולהשאיר לילדיו ירושה גדולה יותר. מן הסתם, חברת תרופות לא יכולה להסתמך על פלח שוק כ"כ קטן, ולכן תיאלץ להוריד את המחיר עם הזמן - אלא אם אנשים רבים מדיי יקבלו החלטה בלתי רציונלית וכן ירכשו את התרופה למרות שזה לא כדאי להם.
יבגני | 12.12.15
4.
למה המחיר אמור לשקף את התועלת לצרכן?
המחיר אמור לשקף את עליות הפיתוח, מדענים לא עובדים בהתנדבות. לא שאני מאמין שמחיר התרופה משקף זאת, חברות התרופות חמדניות בטירוף! אבל הדרך היחידה לברר אם המחיר סביר הוא ע"י חישוב שעות העבודה והציוד שנדרש לפיתוח. כל דיון אחר יהיה ספקולטיבי ו/או פופוליסטי.
הטרול | 12.12.15
3.
מה שחסר בטיפולים עם מרבית התרופות הביולוגיות החדשות
אכן חלקן תרופות מאוד יקרות והשפעתן על הישרדות החולים מאוד ווריאבילית: חלק מהחולים לא יגיבו כלל לטיפול, חלק ירוויחו עוד כמה שבועות וחלק ירוויחו חודשים רבים. מה שחשוב לחפש הם אותם סמנים ביולוגיים בגידול או בחולה שיוכלו לחזות תגובה יעילה וממושכת לטיפול. כך יינתן הטיפול היקר רק לאלו שצפויים להגיב טוב לטיפול וקל יהיה להכניס תרופות אלו לסל התרופות..
חציוני | 12.12.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת