אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פסיקה היסטורית: אולמרט נשלח לכלא, העליהום נשלח להקפאה

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
האם טחו עיניך מראות?
אתה מותח בקורת קשה על כבוד השופט רוזן כאילו הוא-הוא מקור הבעיה ולא השחיתות שפשתה במוסדות הציבור ובנבחריו. ייתכן שהשופט רוזן החמיר בשיקוליו ואף הושפע מקול ההמון, האם זה הופך אותו לסיכון עבור שלטון החוק וטוהר המידות? להוציא את פסיקתו בעניין אורי לופליאנסקי, שלא חמד מתנות לטובתו האישית אלא להיפך, ראה טובת נזקקים לנגד עיניו, לא ראוי השופט רזון לגינוי כלל. ייתכן ואכן טעה בכמה משיקוליו, אך אין להוציע עליו את הקצף בשל כך. שלטון החוק והסדר הטוב חייבים את קיומם לפסיקות מחמירות, במידה רבה. בלא פסיקה מחמירה, רבים יתפתו להמיר מעט חופש ושם טוב תמורת חופן דולרים. כמה עשרות שנים צריך אדם מן היישוב לעמול כדי להרוויח ולחסוך שש מאות אלף שקלים? האם לא עדיף לבלות שנה או שנתיים בכלא? בל נשכח כי מטרת גזר דין אינה רק להעניש אלא גם להרתיע. ונסיים בהשפעות חיצוניות על שיקולי שופטים: לטעמך השופט רזון הושפע מדעת ההמון. האם לא ברור לך ששופטי העליון בתוך עמם הם יושבים? מיהם חבריהם ומקורביהם? האם שופטי העליון מנותקים מחיי חברה? הם מעולם לא למדו בבתי ספר, לא שירתו בצבא, לא עבדו בחברת עמיתים לעבודה (במקרה שלהם, עורכי דין, ומיהו אולמרט אם לא עורך דין?), לא הכירו אנשים מתוך קשרי משפחה, לא נכחו מעולם במפגשי חברה? האם כל שופטי העליון נדמים לך כטיפוסים מתבודדים, נזיריים, מנותקים מעמם ומסביבתם? ויותר מכך, האם לדעתך חבריהם הקרובים של שופטי העליון הם סוחרי ירקות משוק מחנהיודה? מיציע בית"ר? לא. חבריהם ומכריהם הם אותם אנשים בצמרת החברה אותם הם אמונים לשפוט. והא ראיה, השופט ג'ובראן, היחיד שאינו מקורב חברתית לאליטה היהודית במדינה, הותיר את הרשעת אולמרט על כנה. לג'ובראן אין שיקולים זרים במקרה זה לפחות. תהיה בריא, ואל תכתוב יותר מידי שטויות.
מתפלא עליך, משה | 07.01.16
11.
אולמרט ארכי פושע נבל ומושחת
מדוע שאולמרט לא ייכנס לכלא? הוא הרי פושע מושחת ונבל. מאות ואלפים שגנבו מרצים את עונשם בכלא. מדוע לא אולמרט?? רק בגלל שטעינו ובחרנו אדם מושחת לראש ממשלה, מגיע לו לגנוב ולפשוע ולצאת בלי עונש?? אסור גם לחנון אותו, כי חנינה תהייה יריקה בפרצוף האזרחים. מקווה מאוד מאוד, שהנשיא ריבלין מספיק חכם לא לתת לו חנינה.
בן מאני | 02.01.16
6.
בית המשפט העליון רקוב וההחלטה מביישת
ולאולמרט מגיע יותר זמן! בושה איך מדברים על רוזן שהוא שופט מצויין ודבריו הוצאו מהקשרם. הוא אמר: "בוגד בתפקידו כנציג ציבור" ולא בוגד כמו שמנסים להציג זו ממש בושה שמערכות התקשורת משתפות פעולה עם עבריינים כמו אולמרט פעם אחר פעם בתואנת שווא
 | 30.12.15
3.
מערכת הקשרים של אולמרט "וחבורתו" היא שמיסמסה,את פסק הדין הראוי,המתאים,לחומרת
העברות שביצע ראש ממשלה..שר התמ"ת..ראש העיר ירושלים..הכל לשעבר..זה מה שאנחנו יודעים..ומה אנחנו לא יודעים...אנחנו יודעים על החצי מליון שניתנו ליוסי אחיו של אולמרט כשוחד..כולם יודעים,,אפילו אולמרט דיבר על כך,,בהקלטות שולה... ועדותו של יוסי האח..אין ספק..לדעתי פסק הדין הזה .הוא לא מתאים לחומרת העברות..מעמד עושה העברות..מקבל השוחד...לכן אני מוחה על כך ! פסק הדין של השופט דוד רוזן, משקף נכונה את חומרת העברות, ואת מבצעם !!
גוטליב | 30.12.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת