אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הצעת חוק שכירות הוגנת נדחתה, עד לניסיון הבא

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חוק שאין בו שמץ של הגינות. איילת - אל תעבדי בשביל שפיר. תנסחי הצעה משלך.
די להצעות הפופוליסטיות של בולשוויקים. רוצים להחריב את כל מערכת היחסים בין שוכרים ומשכירים, תוך פגיעה מכוונת בחוק במשכירים ויצירת תגובת נגד שלהם. אנשים עם שכל ישר היו מתחילים בסדרה של שינויים מתונים בחוק ורק מה שבאמת צריך ומוצדק. למשל מה פתאום מתערבים לבעל הבית אילו ערבויות לקחת? גם היום הערבויות לא מכסות את הנזקים של שוכרים שלא מפנים דירות. אם יתקבל החוק, יפסיקו להשכיר דירות טובות לסטודנטים, לעצמאים, לעולים חדשים, לכל מי שאין לו תלוש משכורת ועבר מוכח כשוכר.
ג | 13.01.16
4.
ידע כל שוכר-דירה בישראל, מי האחראית הבלעדית להמשך סבלו: איילת שקד
גילוי נאות: אני לקחתי חלק פעיל, באוגוסט 2013, בעיצוב אמנת-השוכרים, אשר היוותה הבסיס לחוק. "נימוקיהם" ההזויים, של ה"שרה" דנן ושלל-תומכיה, ממלאים אותי קבס. בתור מי, שנאלץ להתגורר בעברו בדירות בלתי-ראויות למגורי-אדם (כוכי-מרתף מחניקים, חסרי אור ואוויר, דירות-חדר משוללות-מטבח ועוד זוועות), לדעתי חובת המדינה להבטיח, שאיש לא יחווה, זוועות נוראות שכאלו, לעולם. לשם-כך קיימות מדינות: על-מנת להבטיח, את שמירת האינטרס החשובים ביותר, של כלל תושביהן = ובראש ובראשונה, איכות-חיים מינימאלית עבורם!! שקד וכנופיית-תומכיה, מן-הסתם, לא נאלצו להתגורר, מימיהם, בכוכים נוראים כגון-דא. קל מאד לפסול, את רעיון ההתערבות הממשלתית, אם מימיך לא היית קרבן, לתוצאות-היעדרהּ... שקד וכנופיית-תומכיה, הלא הם בעלי-הבתים ושאר מיליונרים, מעוניינים, אך ורק, בדבר אחד: המשך מיקסום-רווחיהם, של כלל משכירי הכוכים למיניהם, על גב השוכרים = שייאלצו לשכור, כוכים נוראים אלו, כי מחירי כל הדירות, הראויות למגורי-אדם, יוסיפו לטוס מעלה-מעלה (תולדת היעדר-רגולציה). הייתי מציע להּ לשקד, שתעסוק יותר בפיקוח, על מצב שוק הדירות להשכרה ופחות ברדיפתםן, של פעילותי-אופוזיציה - אך ברור לי לחלוטין, שאין שום טעם שהוא לנסות, בכלל. שקד היא רוע - ומשרתת-הרוע. ידע כל שוכר-דירה בישראל, מי האחראית הבלעדית להמשך סבלו: איילת שקד
דניאל קלטי | 12.01.16
3.
הצעות החוק יפגעו בשוכרים יותר מאשר יסייעו להם
מה שהציבור חייב להבין הוא, שכל ניסיון לבצע רגולציה מוביל לעליות מחירים ופגיעה בצרכנים. כך למשל אם מטילים על המשכיר סנקציה שהוא אינו יכול לעדכן את שכר הדירה משנה לשנה, אז הוא מלכתחילה יעלה את המחיר באופן משמעותי, על מנת לפצות את עצמו על כך. כנ"ל אם הוא נדרש לשפץ את הדירה לסטנדרט מסויים שנקבע בחוק - עלות השיפוץ מייד תגולגל על השוכרים והמחיר יטפס. כך שאם למישהו באמת אכפת מכיסם של השוכרים, הוא צריך להותיר את השוק חופשי וללא פיקוח.
אורן | 11.01.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת