אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך הרווחים של פז ובזן גדלים גם כשהנפט מתרסק

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
כל מי שיש לו מקלדת נהיה מומחה
ל-1: אף אחד לא אמר שבתי הזיקוק שודדים. זה לא מצוין בכתבה באף שלב. כן מצוין (תוך ציטוט מהדו"חות שלהם) שככל שמחיר חבית הנפט יתרסק כך רווחי החברות יעלו ל-5: בקיץ 2012 אורית פרקש אישרה במו ידיה את חוזה הגז האידיוטי של חברת החשמל וזה הרבה לפני שמישהו חשב שיהיה "מתווה גז". אם יש לך טענות על מחיר החשמל שלך זה קודם כל אליה.
מורה נבוכים | 15.01.16
10.
מדהים כמה הממשל וזה שעומד בראשו מושחת
שיטת השקשוקה עובדת ניפלא,ביבי ממשיך לגרום לזה שהעשירים נהיים עשירים יותר והחלשים עניים יותר.משפחת עופר עושקת את העם בישראל ואת הממשלה מחזיקה אתם יודעים איפה.מחיר הנפט צונח בעולם ופה הוא נישאר מם את המכס ומוסיפים לכל מיני "מסכנים" כמו בזן וחברות הדלק.בקיצור..מדינת עולם שלישי...
יוחאי לם | 14.01.16
7.
ל-4, להלן העובדות
מס בלו על הדלק הוא 3 ש"ח, וזה לפני מס חברות. המשמעות היא שגם אם מחיר הנפט יהיה 0, עדיין מחיר הרצפה של הדלק הוא 3 ש"ח, וזה לפני כל העלויות שבדרך, כלומר גם במחיר נפט 0 - מחיר הדלק עדיין יהיה 4-5 ש"ח לפחות. לגבי חברות הזיקוק - מרווח הזיקוק כיום הוא כ-4 דולר לחבית. חבית במונחי ליטר זה בערך 160 ליטר. חשבון פשוט, חברת הזיקוק מרוויחה בערך 10 אגוורות לליטר דלק. ה"אשמים" יושבים באוצר, לא בחברות הזיקוק ולא בתחנות הדלק.
פופוליזם בשקל | 14.01.16
4.
ל-1 , אז תסביר למה בעולם מחיר דלק יורדים ובארץ נשארים כמו שהם?
אני אגיד לך למה, יש מי שקובע את מחירי דלק בארץ הוא גוף מושחט. והולך יד ביד עם חברות דלק. גם המדינה נהנהת מהמס הגבוה. ואז מסבירים לציבור שיש איזה נוסחה שלפיה מחושב המחיר - כמובן שהנוסחה תמיד לרעת הציבור שהמחיר הנפט בנוסה הוא זעום.
 | 14.01.16
1.
מדהים כמה קל לעוות עובדות בכדי לייצר כותרות
1. חברות הזיקוק בארץ לא מושפעות מירידה ועליה של הנפט, הן עובדות על מרווח זיקוק נפט מסוג אורל - נתון שהוא בינלאומי. המרווח משתנה בהתאם לביקוש והיצע למוצרים שלהן, מן הסתם כשהנפט זול אז הביקוש עולה ואז גם המרווח עולה, אבל בניגוד לרוח הכתבה - זה לא נובע מרצון לשדוד את הציבור. הסיבה העיקרית שהדלק לא יורד כמו הנפט היא מיסוי גבוה וקשיח. כן , צריך לבוא בטענות לממשלה. 2. בנוגע לעניין הגז, צריך לבוא בטענות כלפי כל מי שתקע את הפיתוח של ליווייתן מסיבות כאלה ואחרות, על שהגיענו עד הלום, למצב שייתכן שהמאגר לא יפותח כלל בשנים הקרובות עקב חוסר כדאיות. 3. מה שבטוח הוא שאם אכן החוזה של חברת חשמל היה מוצמד לחבית נפט והנפט היה עולה, העיתונאי המכובד היה טוען טענה הפוכה שהיה צריך לדרוש מחיר קבוע. גילוי נאות: אני מכיר את העובדות כי אני אנליסט וזו העבודה שלי, אני לא קשור לאף אחת מהחברות, לא מחזיק ניירות ערך שלהן ולא מעניין אותי אם הן מרוויחות או מפסידות.. פשוט נמאס לי לקרוא את השטויות האלה
פופוליזם בשקל | 14.01.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת