אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קריסת מגה מציגה: סוציאליזם חזירי

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
קפיטליזם חזירי. אורווה ריקה מסוסים. והתלהבות לתקוף את הסוציאליזם
אשית דבר, לא מדובר פה בסוציאליזם. לא אותו אנו מנתחים, במקרה המבחן הזה. דווקא את הקפיטליזם אנו מציגים, כי כל העסק הזה מתנהל בשוק קפיטליסטי ועל פי חוקיו ודרכו. שנית, השחקנים הראשיים שהביאו את הרשת למקום הקשה הזה, אלה הוחלפו. דודי וייסמן בראש הביזיון והגזל ולצדו, נציגם הקודם של הקיבוצים, שלא מילא תפקידו כנדרש וכראוי. בעל המניות והשליטה, שרגא בירן, אינו מייצג את הסוציאליזם. כשלא נפגש עם העובדים ונציגיהם, נהג כך כפי שנוהגים בימינו בעלי הבית, בשוק הקפיטליסטי. הוא אחד מהם. דבר נוסף, נציג העובדים. זליכה מונה רק לאחרונה, אחרי שהסוסים כבר אינם באורווה. אחרי ששכר הדירה המנופח והדיבידנדים שנמשכו, רוקנו את קופת הרשת, אל כיס בעל הבית, דודי הוייסמני. לא סוציאליסט. קפיטליזם חזירי. להבנתי, באת לתקוף את הסוציאליזם ולברך את הקפיטליזם. הימין הכלכלי. בפועל יצא הפוך. כי אין דבר סוציאליסטי בגזל של "מגה", אלא קפיטליסטי חזירי מזוכך וזחוח. צעדו של זליכה שהפך את העובדים לחלק משמעותי מהבעלות על הרשת, הנו צודק וחכם. כל רוכש שיגיע עתה, ינהל מו"מ גם מולם. זה חשוב. זה הופך אותם מ"שקופים" לשחקנים. למען הסר ספק, לא חשוב מי בעל המניות, מי המנהל ומהיכן הגיעו, הדברים החשובים הם המעשים. דרכי הפעולה. עושק לקוחות במחירים מופקעים, שוד הקופה בנטילת שכר דירה כפול ומכופל, שכר עבודה נמוך, חוזים נדיבים לחברות ולחברים, ספקי שירותים (הגב' שיטרית, כמנוף אל השלטון ושר בכיר במפלגת השלטון), בונוסים ושכר גבוה למנהלים הבכירים ודיבידנדים מרוקני קופה, כל אלה ועוד אינם ראויים, אלא בזויים בעיני והם, נעמה סיקולר, מעולם הקפיטליזם, לפיו "בעל המאה הוא בעל הדעה" שלא רואה אף אחד ממטר... והקובע הוא החוק. כל מה שחוקי, הוא בסדר. ואם החוק לא משרת את בעל ההון, אז השלטון כבר ישנה אותו. בשביל מה מחזיק השליט, בעל ההון, את השלטון? לא בשביל לשלוט? והשלטון ימלא תפקידו החברתי ויחזיק בהמון. ואם אין לחם, אז, בתיאבון...
תרגיעי.  | 21.01.16
71.
להגיד על החזירים האלה שהם כשלו
זה לעשות אתם חסד גדול. בעיני עצמם הם כלל וכלל לא כשלו, הם פשוט חלבו את הפרה עד הטיפה האחרונה, ועכשיו הם רוצים גם להרוויח ממכירת הפרה. חזירות וחסר התחשבות נפשעת, הם לא רק גורמים לעובדים המסכנים לאבד את פרנסתם, הם גם גורמים לנזק אדירה להתפתחות הכלכלית של התקינה וההוגנת של החברה בישראל. הם דואגים אך ורק לכיסם הפרטי אין להם טיפה התחשבות ברמת חייהם של עובדיהם. אני מתייחס לעשירים החזיריים בלבד ולצערנו מדינתנו הקטנטונת מלאה בהם.
אביעד | 21.01.16
70.
אין שום קשר בין מגה לבין סוציאליזם. היא מזמן בתחום הקפיטליזם החזירי
העסק הפסיק להיות קואופרטיב כבר בסוף שנות ה-80 והוא חברת מניות לכל דבר. כידוע גם הקיבוצים כבר ברובם לא קיבוצים וגם כשהיו - הסוציאליזם תפס רק בגבולות הקיבוץ. סוציאליזם, להבדיל מאקספרימנט סוציאליסטי מתיחס לרמת מדינה ולא לרמת ישוב.
קובי | 21.01.16
68.
עסקים בבעלותם או בניהולם של שמאלנים קורסים, עובדה
חברת הביטוח הסנה, הקיבוצים, קרנות הפנסיה ההסתדרותיות, המסעדה של מיכל אנסקי, מגה, כור, ערוץ 10 כבר היה מספר פעמים על סף סגירה, ואלה רק כמה דוגמאות מקריות. אבל הם חזקים בלבקר ובלעשות הרבה רעש בנושא כלכלה. רק בזה.
אזרחית | 20.01.16
64.
הסיפור האמיתי והמלא
שלום הכל התחיל בסכסוך בין דודי לשרגא על מגה. דודי רצה להמשיך ולתמוך במגה ועשה זאת בעזרת הנפקות בארהב בחברה אלון US , והזרים למגה המון כסף לשמור אותה חיה וגדולה. התוכנית שלו הייתה למכור\להנפיק את אלון ריבוע ובכסף שיקבל להחזיק את מגה נושמת (כולל תהליך הבראה שהחל אצל מוטי קרן) , עד לאפשרות מכירה (כולל ניסיון להכניס שותף לפני ששרגא פיצץ את הנושא) שרגא בשיקול עיסקי שונה, רצה להיפטר ממגה. הוא רצה להרוג את מגה, ולקחת משם כמה כסף שיוכל (מה שדודי מנע - ולכן פוטר). כמובן שכל מי שהכניסו לחברה ישר הפיל את האשמה על דודי, שלקח החלטה עיסקית להחיות את מגה. עכשיו, מנסים גדודי היחצנים להסתיר את ההחלטות המטומטמות שקיבל אבגידור מהנאום בחיפה לחלוקת מניות ולפיצוצים ללא סיבה (כמו אי תשלום לספקים , כשיש כסף בקומה) הכל בכדי לאפשר ניתוק של מגה מחברת אלון (זאת הייתה מטרתו היחידה) אירוגני הקיבוצים, שתמכו במהלכי ההדחה של שרגא (על מנת להמשיך להרוויח מהחברות) תרמו בשתיקה להדחה של דודי, ולצעדים של אביגדור. ההדלפות מצידם ממשיכות בתקשורת על מנת להכפיש את כולם ולהסית את האש מכיוון אביגדור שלקח בונוס (שווה לראות מי התנגד לבונוס בישיבת דריקטריון) ומהמנכל שלוקח שכר מטורף חבל שלא נותנים לציבור לשמוע ולראות את האמת
מקורב  | 20.01.16
62.
מה שחשוב לא עלה בכתבה וזה הרבוע הכחול נדל"ן
עו"ד שרגא בירן פיצל את הרבוע הכחול ל 2 נדל"ן ו מסחר . הנדל"ן נבע מהמסחר אבל זה היה השמנת שהחתול שרגא בירן חמד באם הנדל"ן לא היה מפוצל ומוברח החוצה מצבה של מגה היה שונה , רק בשבוע אחרון הוצע 1.7 מיליארד ש"ח בגין חברת הנדל"ן שלעניות דעתי שווה הרבה יותר .......... אבל זה הקאפיטליזים החזירי שמראש יודע את התרחיש (מה ששרגא מבין זה מקרקעין וזה מה שמעניין אותו ושום דבר אחר משם עשה את הונו.
דליה | 20.01.16
50.
קצת צניעות היתה פותרת הרבה בעיות ואין לו את זה.
הוא אולי רוה"ח סביר חשב כללי טוב אבל פה זה ענין של הבנת השוק .מה סיכוי החברה להנצל ואיך מגיעים לזה שהוא מומחיות של מה שנקרא פעם רופאי או מרפאי חברות.זליכה פשוט לא מבין שהוא לא צריך להכנס לשטחים הללו כי הם דורשים חשיבה הבנה ידע וכשורים שונים לגמרי הבנה בעסקים ,שווקים כוח אדם תחרות שווק והרבה נסיון בשטח לא באקדמיה. .לצערי האגו הכבוד והכסף מבלבל את רובנו.
זליכה לא מתאים | 20.01.16
48.
עלמה תלינו?
ואין חדש תחת השמש ! מדינת היהודים מתנהלת כשבידה האחת לוחות הברית ובידה השנייה עגל הזהב. בתהילים ל"ז (לא שמים זיין) פסוקים א'-ז' , כפי שמציג מגיב 29 ישנה חוות דעת חברתית (סוציאליסטית) עם המלצה כיצד לנהוג בחיים. היום היא יכולה להיות רק סתירה מיושנת, שלא מתאימה ל"זמנים מודרנים" ולמדינת הסטרט-אפ ניישן. מה עשו הכתבים הכלכליים הנכבדים, למעט הבכי על עגל הזהב המזויף, שממנו גם הם מתפרנסים ונהנים. האם יש באמתחתם עצה שאינה עצת אחיתופל?
יהודי | 20.01.16
43.
כסף יעוור לבב אנוש (oh my precious)
וצדיקים יפלו אחד אחד לשלטונה של הטבעת. סתם .... הכסף המזומן.... ישראל התעלתה על אמריקה בקפיטליזם החזירי. בואו נמכור את כל המדינה לסעודים - כל אחד יעשה אקסיט של מליון דולר... ניסע לאמריקה. זה הכל מלמעלה - בית האצולה "ביבי-את-שרה". הם נותנים את ההנחיות ואת הטון.
אמיר | 20.01.16
42.
ל"גאון הדור", מתגובה 28
אין דבר חזירי יותר מסוציאליזם. לך יש הרבה. לדעתי, הרבה יותר מדי. לי יש מעט, בהחלט לא מספיק לי. אני דורש שגוף גדול עם רובים יותר גדולים יקח חלק ממה שיש לך, ויתן אותי לי. מגיע לי! האמממ... ושזה יהיה על בסיס קבוע. אני חוזר בחודש הבא בשביל החלק "הסוציאלי" שלי. תודה! (התודה מיותרת כמובן, אף אחד לא באמת אומר אותה).
רבי דוד | 20.01.16
34.
כתבה מבולבלת ולא ברורה
מגה היא לא החברה הראשונה ולא האחרונה שקורסת, עם או בלי קשר לסוציאליזם. אז יש כאן רטינות והשמצות של בירן וזליכה, ok מה הקשר לסוציאליזם? שיש בעלי מניות קיבוצניקים? - הקיבוצים הם סוציאליסטים *אולי* פנימה בטח שלא החוצה ואף, פעם לא היו. בקשרי החוץ הם ״חזירים קפיטליסטים״ כמו כולם - מה החשדות כאן?
אישאחד | 20.01.16
29.
אַל תִּתְחַר בַּמְּרֵעִים
א לְדָוִד, אַל תִּתְחַר בַּמְּרֵעִים, אַל תְּקַנֵּא בְּעֹשֵׂי עַוְלָה. ב כִּי כֶחָצִיר מְהֵרָה יִמָּלוּ, וּכְיֶרֶק דֶּשֶׁא יִבּוֹלוּן. ג בְּטַח בַּה' וַעֲשֵׂה טוֹב, שְׁכָן אֶרֶץ וּרְעֵה אֱמוּנָה. ד וְהִתְעַנַּג עַל ְה', וְיִתֶּן לְךָ מִשְׁאֲלֹת לִבֶּךָ. ה גּוֹל עַל ה' דַּרְכֶּךָ, וּבְטַח עָלָיו וְהוּא יַעֲשֶׂה. ו וְהוֹצִיא כָאוֹר צִדְקֶךָ וּמִשְׁפָּטֶךָ כַּצָּהֳרָיִם. ז דּוֹם לַה' וְהִתְחוֹלֵל לו, אַל תִּתְחַר בְּמַצְלִיחַ דַּרְכּו, בְּאִישׁ עֹשֶׂה מְזִמּוֹת. תהלים לז, א-ז
אור כתום | 20.01.16
27.
סוציאליסט שרואה כסף-מתעוור!
עיקר הרעיון בקפיטליזם זה להשקיע את הרווחים. לפתח ולחקור דרכים יעילות להגדיל את ההכנסות ושוב להשקיע בפיתוח וגידול שווקים נוספים. ועובדה שב200-300 שנה האחרונים זה הקפיטליזם שהקפיץ את האנושות באלף רמות. עד הירח ״הגענו״. קיבוצניקים וסוציאליסטים למינהם מאמינים באמונות טפלות שלא מביאות לשום מקום וברגע הראשון שניפתח להם פתח לראות כסף..מתחנזרים יותר מכולם!
א | 20.01.16
26.
כל ה"סוציאליסטים" האלה מאשימים את הימין וביבי
בלי סוף. הם הגנבים שבראשם בוער הכובע, מנסים להסיט את האש הציבורית למישהו אחר. כל הגופים האלה תומכים במערך, מרץ, חדש, הסתדרות, וועדי העובדים החזקים. הם האשמים האמיתיים ביוקר המחיה, הקיבוצים לא משחררים קרקעות לבניה, יוקר הדיור. הקיבוצים היו בעלי תנובה, אבל רצו לגזור קופון חזירי ומכרו אותה ואת המשאבים שהמדינה העניקה להם. אבל, תמיד ביבי אשם
קובי | 20.01.16
15.
ל-6, על כשלונות בהחלט משלמים את המחיר
מנהלי מגה, ובעלי השליטה בה (ובגורמים נוספים בשרשרת, כפי שמביאה הכתבה) כשלו כישלון חרוץ. העובדים, הספקים, התחרות במשק - ומכאן גם הלקוחות, הם אלו שמשלמים את המחיר. מחיר לכשלון יש ויש, אבל כמעט אף פעם לא יהיה היועץ או בעל השליטה בחברת אחזקות, זה שישלם את המחיר. (יוצא דופן - דנקנר במקרה IDB)
צ | 20.01.16
12.
תאוות בצע חזירית
זו התוצאה של תאוות הבצע החזירית שפשטה כמעט בכל שכבות האוכלוסיה. היום זו לא בושה להשתין על כולם מהמקפצה, זה אפילו מכובד. לא חסרות דוגמאות מההנהגה, שם תאוות הבצע והקמצנות הפכו לסמל לאומי. אז למה שנתפלא על התנהגות הנהלת "מגה" שיש לה דוגמא טובה שהיא שכללה.
מיקי | 20.01.16
9.
החזירות של הקיבוצים כפולה ומכופלת. במשך עשרות שנים נהנו הקיבוצים הכושלים מעזרת
המדינה. הסדר הקיבוצים שפשטו את הרגל (כבודדים וכתנועה)עלה למשלמי המיסים מאות מיליוני דולר. זאת אחרי שהקיבוצים עשו סיבובים כושלים בבורסה (ריגר-פישמן) ובשוק האפור (דוד בלאס) ובמקומות אחרים וכל זאת כאשר הם יושבים על משאבי הקרקע הלאומיים של ישראל ששוויים עשרות מיליארדי שקלים!!! מנק' המוצא הזו על חשבוננו הם חזרו שוב לפרוח ולשגשג בשנות ה-2000 ואילך וכאשר הם נכשלים הם לא יכניסו יד לכיס חו"ח כדי לסייע לאירגון בו כשלו, כפי שעשתה המדינה להם......!!!! צריך להפקיע מהקיבוצים את כל המשאבים הלאומיים או לפחות לקחת מהם דמי שימוש כמו שלוקחים מהחברה לישראל ומחברות הגז ובכסף הזה להקים קרן לסיוע לחברות בקשיים, בטח כאלה שבבעלות הקיבוצניקים החזירים.
אק | 20.01.16
8.
שרגא בירן ועמית בן יצחק מנהלים כושלים
צירוף נדיר של שני מנהלים כושלים שרגא בירן , איש שכל רצונו למשוך דיבידנדים לחשבונו בכל עת ובין עמית בן יצחק עובד תנובה לשעבר בתקופה שהיא נמכרה בנזיד עדשים , האיש שגרם יחד עם אריק רייכמן נזק של מיליארדי שקלים לבעלי המניות בתנובה. שני אנשים אלה מתנהלים שנים בניגוד עניינים מובנה , עמית דירקטור בתנובה , ספק המזון הגדול ביותר של מגה ובמקביל דירקטור במגה ויו״ר רבוע כחול. שרגא בעל שליטה ברבוע כחול ומגה והאיש המעניק לה שירותים משפטיים.
עדי | 20.01.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת