אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גרף הייאוש במדינת נתניהו

230 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

230.
יש לפעול לשינוי - הסתה לא
חלק מהתגובות כאן הן הסתה לכל דבר. אנשים צריכים להיזהר יותר בדברים אותם כותבים בטוקבקים וגם האתר צריך לצנזר חלק. ביבי כאן הוא טרוריסט, דיקטטור, עוכר ישראל ומה לא. מעניין כמה זמן של מנטרות כאלה ועד לשלב בו זה יהפוך למעשה של קיצוני שטוף מוח. די כבר עם ההתלהמות המגעילה הזאת. יש לפעול בצורה חיובית, יש לפעול לשינוי אבל כל השיטה הזו של הייאוש והכל ביבי אשם, בשביל זה לא צריך מדינה או ביבי בשביל זה אפשר ללכת לחיות בחו"ל ולהיות מיעוט בארצות של אחרים.
אלי | 08.02.16
229.
אירופה וארה"ב מדפיסות כסף בסיטונות
ומפתחות גרעונות עתק.הקריסה שלהן בלתי נמנעת.ישראל לא יכולה לעשות את שני הדברים האלה אז בועת הנדלן היא האופציה היחידה. יש בארה"ב ואירופה עשרות בועות אחרות. ההצגה שלך כאילו המצב באירופה וארה"ב יותר טוב,היא שקר ציני חסר כל אחיזה במציאות. וגם אם זה היה המצב,ישראל לעולם לא תוכל להציע לתושביה רמת חיים או איכות חיים כמו האיחוד האירופי או ארה"ב. וזה לא קשור לשאלה מי ראש הממשלה. אתה קובע כי בועת הנדלן היא לא גזירה משמיים.על סמך מה ? יש לך אלטרנטיבה לבעיות שהבועה הזו פתרה ? עוד כתבה מהסוג שהביאה את הליכוד ל 30 מנדטים. מעניין שרוב האוכלוסיה במה שהיה פעם מערב חושבת שהתקשורת ,האקדמיה ומערכת המשפט במדינות הללו הרבה יותר מגמתיות משהיו בברה"מ.
אאא | 05.02.16
226.
מעורר רחמים ממש
אנשים גרים ברחובות בהמוניהם וברור שישארו שם. ולא. אין לי דירות להוריש לילדי אבל כנראה שגם הם לא יגורו ברחוב. אין כמו לקחת אייטם ולהסתכל דרכו על כל העולם ומשפחתו. מי מתאים לו להיות מיואש, ימצא את הדרך עם נתניהו ובלעדיו. רק אתמו נהרגה כאן שוטרת מג"ב (הי"ד) ואפשרי להוסיף לייאוש של הדירות גם את היאוש של צעירים שנהרגים במלחמה ובכלל יייייאוששששששש!! אין לאן לברוח... אין כמו להיותמיואש וקודר. נסו ותהנו. סליחה, התכוונתי נסו ותתיאשו.
יורם ברט | 04.02.16
224.
מקבלים באקסטזה את המחירים משום ש 70% הפכו למליונרים על הנייר
זה שלא יכולים לשדרג את הדירה. לא נורא זה שרמת החיים לא השתפרה משום שאלה אותם 4 קירות . לא נורא זה שהילדים הומלסים או שירוקנו את חסכונות ההורים לצורך דירה. לא נורא זה שאין נכדים משום שהילדים שלא יכולים לקנות או לשדרג לא מולידים. לא נורא זה שזה יפיל את משחק הפירמידה של הפנסיה בהעדר די מפקידים צעירים בעתיד יגדיל את מקדם הקצבה וימחוק אותה בעיקר לדור הבא הממושכן עד צואר לא נורא! זה שהנכדים יהיו במצב קשה יותר כי ההורים לא יוכלו לממן אותם משום שישלמו את המשכנתא של עצמם עד לפנסיה: לא נורא! זה שלא יהיה מי שיתרום לצמיחה משום שכל המשאבים הכספיים הולכים על דירה מה שיגרור מיתון אבטלה וירידה ברמת השירותים. לא נורא! זה שהדור הבא כשיתבגר יטיל על בעלי הדירות מס רכוש ובמקביל סובסידיות לחסרי דיור כדי שיוכלו לרכוש דירה וזהבמקביל לילדים שכבר לקחו את החסכונות. לא נורא! תמיד אפשר יהיה למכור את הבית.... מזומן הלא אין. לא נעים.
אקזיט של הייטקיסט לכל בעל דירה | 04.02.16
223.
מה שחשוב בארץ זה קבר רחל. לא הילדים של הבוחרים.
הכי פשוט שיש. בכל פעם שנותנים לבבון הישראלי המצוי זכות בחירה הוא בוחר לפי מה יהיה עם קבר רחל ולא לפי מה יעשה טוב לילדים שלו. אז קבר רחל בידינו. אין ספק. מצידי אפשר היה להחזיר את פתח תקוה רק שהילדים שלי יהיו מסוגלים לחיות במדינה נורמאלית..
שנוקי | 04.02.16
222.
הבעייה יותר גדולה מבעיית הצעירים
הבעייה היא קטסטרופאלית . פאטלית . את הנזקים שלה ירגישו רובם במשך הרבה מאוד שנים . כל הבועה הזאת נופחה לטובת מס' מאוד קטן של אינטרסנטים . על העגלה קפצו עוד מספר טרמפסיטים אבל הרוב בעם הולך לאכול אותה ובענק . תשלומי האשראי יעיקו על כסף שנצטרך לתרופות . הילדים שלנו יהיו עניים . עניים באוכל עניים בתרבות . תסמכו עליי . יגיע הרגע שאת החוב צריך להחזיר .... ואותו יחזירו כל הזמן במשך הרבה מאוד שנים , ויהיו אנשים שלא יעמדו בלחצים האלה ויתאבדו ויקחו איתם גם משפחות שלימות ( וזה קורה במצבי קיצון כאלה ) . אני איש ימין ואומר בפירוש שביבי ימיט עלינו אסון בקנה מידה היסטורי . כבר ב 2011 הזהירו כולם מפני בועה מסוכנת מאוד . מפני רמות מאוד גבוהות של חובות משקי הבית ומאז לא רק שהאנשים הכל כך מסוכנים במערכת קבלת ההחלטות לא עשו דבר אלא הם סיבכו אותנו יותר ויותר לרמה כל כך מסוכנת של קריסת כל המערכות הכלכליות והחברתיות והביטחוניות בישראל . ביבי הוא איש מסוכן . הוא יודע את זה כי הוא יודע היטב מה הוא עושה . אותו מעניין לבנות ארמון במיליארד שקל כאשר הכל קורס מסביב . האיש הוא בדיחה קולוסאלית בדיחה כזאת מסוכנת לקיומו של העם בישראל . ביבי הוא ליצן חקיין של מנהיגי העולם וכשהם בנון שלנטיות מניחים את המקטורן על הכתף הוא קולט שגם הוא צריך את זה לטובת הפאסון . יש בו את גן הבגידה . הוא בגד בכל אחת מנשותיו . אין לו בעייה לבגוד בעמו . האיש אינו מאמין בכלל ונוהג לאכול במסעדות שמגישות חזיר .. ביבי הוא מנהיג מפלגת הליכוד . מפלגה של מיליונרים מנותקים מצרות העם . מפלגה של שרים של משפטי "הנחתי והנחתי" מטונפים שרק מסכסכים ומשסים אותנו אחד בשני כדי להפריד ולמשול .. מי שרואה את התנהלות ביבי באישור מתווה הגז מבין שלאיש אין שום עניין בלשמור על האיטרנסים שלנו . מי שקצת מכיר את ביבי ... יודע שהוא מינה את מירי רגב רק בשביל סיבה אחת : ליצור ויכוח שיסוי ושנאה ופילוג בחברה . פתאום מירי רגב אחרי שנבחרה לשרת התרבות מצטערת על אמירות לא תרבותיות שלה לפני שמונתה ... כנ"ל לגבי מפלגת הבית היהודי הנאצי ... גנבי תקציבי רווחה .. הומופובים שמציעים לחד מיניים טיפולי המרה . מסכנים ההומואים שלהם ( 10 אחוז בטוח שיש שם ) ומשם נעבור למפלגת ישראל ביתנו שנתגלו כגנבי תקציבי עמותות . בקיצור זה הימין . טינופת הימין הכלכלי שהתחרפן ( ואני ימני בדיעותיי ) שמאשים כל אדם עם דיעות חברתיות כשמאלן ובוגד .
יוסי | 03.02.16
221.
זו לא מדינת נתניהו, זו המדינה שלי ושלך והגיע הזמן שנדאג לעצמנו כי נתניהו בטח לא יעשה את זה
נתניהו דואג לאחוזון העליון במדינת ישראל על חשבון כל שאר האוכלוסייה. זה הזמן להתעורר ולאוג שהעושר יחלחל לכל שכבות האוכלוסיה ושקבוצה קטנה וחזירית תפסיק לנצל ולשעבד אותנו
רועי | 03.02.16
216.
חבל רק ש....
חלק גדול של חסרי הדיור הם הבוחרים של מי שגורם לצרותם ,כי עדיין חושבים ש"בית לא עוזבים" חבריה התחתנתם ,אז כן עוזבים בית,מפלגה זאת לא בית זה אוסף ש,במקרה הכי טוב אנשים שחושבים בצורה דומה איך לנהל מדינה, במקרה לא טוב הם רוצים שתי קדנציות כדי לקבל הטבות לכל החיים ו לא משנה את מי דופקים.
hector | 03.02.16
212.
"שכחתם את אולמרט"
אמנם, אני האחרון שאסיר מביביהו האהוב והנפלא את אחריותו למשבר, אבל להתעלם מכך שאולמרט (יקיר המערכת) הוא זה שחסם את מכירת הקרקעות במרכז בדיוק בתקופה שבה הריבית ירדה ושהמשקיעים הסתערו על הנדל"ן ואת חלקו של לפיד (אהוב המערכת) בנפילת הממשלה הקודמת וחסימת התכניות עד לנפילתה היא צביעות אופיינית של קבוצת ידיעות אחרונות וכלכליסט במרכזה
פראייר ישראלי מצוי | 03.02.16
210.
יאלה שרה הולכים הביתה
היכן שטיפש אחד טועה אלף(במקרה הזה הרבה יותר) לא יתקנו מי יגאל אותנו מי .עוד בחירות ועוד מי יודע כמה פעמים יבחרו בחדל אישים הזה בית בירושלים.קיסריה.ומי יודע מה עוד. אפילו המתכנן הכי שיכור בעולם לא היה מצליח להביא אותנו כמו הממשלות הדפוקות הללו.אין בית אין כסף.אין בריאות העיקר יש שרלה הכי גרוע בואי שרהלה נלך הביתה(וברוך שפטרנו)
שמיל | 03.02.16
207.
דיקטטור הזה רודה בנו
אין פה משהו שהוא לא רקוב הכל מהיסוד רקוב עדיף שהמדינה הזו תיכחד האם אפשר למחוק את הדת מתעודת הזהות ?בושה להיות יהודי ישראלי וכו כל הצרפוקקים שבאו עם מליונים והכפילו את מחירי השכירות . אני באותה דירה שלפני 9 שנים שילמתי 2700 שקל היום 4500 !!!וכל התיקונים עלי בעלי דירה( תימנייה )על הזין שלהם העיקר שאדפוק להם כל חודש את הכסף אבל זה העם :פולנים תיימנים מרוקאים רומנים על הז שלהם איך השוכרים יחיו ואיך הדירה נראית מצידם שנתפוצץ עם תריסים שבורים אמבטיות חלודות ברזים ישנים צינורות רקובים אבל זה העם היהודי חוץ מהכסף אין כל רגש וכבוד לאחר ואין מי שיגן עלינו המעמד העני שפעם היה הבינוני ואותה תיימניה ירשה עוד דירה ואין לה ילדים אבל אוי ואבוי אם אעז לבקש שתתקן משהו? ולא, לא היה לי הון התחלתי לרכוש דירה או למצוא בעלי דירה הוגנים ואיכפתיים כל המשכורת הולכת למחייה ודירה ואין לי רכב אגב דירת 2 חדרים ישנה לא משופצת בבניין ישן בתל אביב
ר.מ | 03.02.16
205.
שכחתם.....
שהוא היה שר האוצר המפעל לבנינים טרומים היה זקוק להלוואת גישור מהממשלה..כדי להמשיך את יצוא הבנינים הטרומים..שחצי מדינה..כן..כן.חצי מדינה בנוים על זה..בכול עיר יש שכונה טרומית..אבל הגאון האמריקאי החליט "שזה לא ריווחי לתת הלוואה למפעל(שהוקם בזמן מפ העבודה שדאגה שיש מקור פרנסה לעובד ומקום ללון בן....)....פשוט מאוד משנאה למה שמפ העבודה הקימה מ48-77 וכול המדינה היתה בסדרץץעד שהגיע האמריקאי הזה שלמד והתחנך באמריקע..ומנסה לעשות אמריקע בארץ ישראל..למה לא מדברים על זה שהוא סבא לנכדה אמריקאית ..שחזרה לישראל..
ערן | 03.02.16
204.
כולם מקטרים, עובדים עוד כמה שעות בכל יום, מפסיקים לקנות מילקי ופתאום יש כסף
ביבי מלך. הוא מציל את ישראל ממלחמה עם איראן, הוא חיסל את החמאס, חיזק את הקשר עם ארצות הברית. בגלל שכל כך טוב לחיות בארץ כל הגויים רוצים לקנות דירה בישראל ואז הביקוש עולה על ההיצע. אני אישית הפסקתי לקנות מילקי, לעשות ביטוחי חיים ( אני משלם מס בריאות במשכורת בלאו הכי), נוסע רק בתחבורה ציבורית, הפסקתי לעשן, הפסקתי לקחת את הילדים להצגות ופארקים, ואם אני עובד מספיק משמרות לילה בחודש אז אני לא צריך לבקש כסף מההורים שלי לשכר דירה. אה שכחתי - ההורים שלי משלמים גנים בהוראת קבע.
צביקה | 03.02.16
203.
והפתרון הוא?
כיף לתקוף. אנשים גם ממשיכים למות מסרטן ונתניהו לא פתר את זה. למה אתה חושב שכאן יש פתרון קסם ורק נתניהו לא רוצה לממש אותו? מה הפתרון שלך? אפשרות א': הורדת מחירים פיקטיבית (ע"י מיסים, סבסוד וכו'): נניח שמחיר דירה עלה ממליון למליון וחצי. הרי זה בגלל שמישהו קנה במיליון וחצי. אז היו אולי 10 שמוכנים במיליון לקנות, מתוכם 5 שמוכנים במליון ורבע ובסוף ההצעה הכי גבוהה היתה על ידי היחיד שהסכים במליון וחצי. עכשיו ירדו המחירים למיליון. מי יקבל הדירה? יגרילו בין ה-10 שמוכנים לשלם? מה יעשו ה-9 הנותרים, הם בלי דירה עדיין. מה שבטוח דפקת את המוכר שהרי היה מישהו שהיה מוכן לשלם לו יותר (כמו שאני בטוח שלא תהיה מרוצה אם יהיה חוק שמכריח את המעסיק שלך לשלם לך פחות גם אם הוא מוכן לתת לך יותר) אפשרות ב': הגדלת היצע הקרקעות. איך? אפשר למכור אדמות מדינה בזול. זה אותה הצעה כמו א' אלא שעכשיו זה הקבלן הרנדומי שיזכה בקרקע. ראשית, לא בטוח שיגלגל את הרווח שלו אל הצרכנים, הרי הוא ינסה למכור במחיר הגבוה ביותר. שנית, את הכסף שמקבלים ממכירת קרקעות מנצלת המדינה לתקציב שלה: בריאות, חינוך, רווחה. במה אתה רוצה לפגוע? יש כמובן אופציה למכור בזול ולהכריח את הקבלן גם למכור בזול. זה אומר מנגנון רגולציה, ולהתמודד עם קבלנים שימצאו פרצות, והדרדרות במצב הדירות (שהרי הקבלן יבקש לחסוך בעלויות אם השקעה אינה עוזרת לו למכור הדירה ביותר כסף). וגם אם תוריד רווח לקבלנים, מי ערב שהם ירצו בכלל להכנס לזה? אפשרות ג': הגדלת ההיצע של הקרקעות, שימכר במחיר ראלי (כדי לא לפגוע בתקציב המדינה וכך בילדים, חולים, קשישים וכו'), ולקוות שתחרות השוק תגרום לירידה. אבל, זה המצב שיש כל הזמן,לא? ואין ירידה. אולי כי יש חסם על ההיצע? יש כאלו שיעצו לשחרר חסמים בוועדות. לא הייתי רוצה לחיות בעיר שבה קבלן יכול להגיש תוכניות ומאשרים אותן בנפנוף. אז צריך כן לבחון התוכניות לעומק (ולתכנן תוכניות עיר כמו שצריך), רק יותר מהר. איך עושים את זה?
איתי | 03.02.16
201.
אג'נדה פוליטית
אינני כלכלן ואני לא מתימר להיות , אך מקריאת המאמר עולה ריח חריף של ביקורת שאינה אובייקטיבית אלא נובעת מהצד הפוליטי של כותב המאמר ומשנאה אישית לנתניהו האיש . להגדיר אותו כראש הממשלה הגרוע ביותר , זו אמירה לא רצינית שאינה קשורה למחירי הדיור בארץ . האם נגדיר את רבין ז"ל כראש הממשלה הגרוע ביותר בגלל מספר הפיגועים שהיו בתקופתו ? או בן גוריון גרוע בגלל הצנע ?
אלעד | 03.02.16
196.
צעירים תברחו מכאן כל עוד אתם יכולים אין כאן עתיד
חבל על הזמן יש חברי בני 40 45 שעד היום חיים על חשבון ההורים שבגיל כזה הם צריכים לעזור לילדים שלכם המדיניות זה שתהיו עבדים במדינה הזו תברחו מכאן ותצילו את העתיד שלכם כי השנים חולפות מהר ותמציאו את עצמכם זקנים ללא בית ופנסיה
דני | 03.02.16
188.
במדינה בה השטח מזערי אין מקום לדירות להשקעה וגם לא לדירות של
אזרחים זרים או כאלה שאינם תושבי ישראל. פשוט מאוד. תבדקו כמה נכסים הם של תושבים או אזרחים זרים וכמה הם לצורך השקעה. המודל הזה טוב למקומות בהם רוצים לפתח כשיש אדמה מרובה כמו בארצות הברית וקנדה למשל אבל הוא לא יכול לעבוד במדינה פצפונת כמו ישראל. כשחיים במקום כל כך קטן עם ילודה רבה יחסית למערב ועם צרכים צבאיים גדולים ביותר ביחס למערב אי אפשר לצפות שהתרבות הכלכלית כאן תהיה כמו במדינות המערב. אם חומרי הגלם והתנאים הגאוגרפיים שונים זו פשוט טפשות לשמה לבחור מודל כלכלי מערבי שמתאים לחומרי גלם אחרים בכלל ותנאים גיאורגפים שונים מאוד. מי אמר שהישראלים חכמים?? טפשות טפשות ורדיפת בצע. עם של נוכלים, גנבים, מטרידנים, חצופים ואנסים. כן כן. בבקשה לפרסם זה חשוב.
חדווה שם בדוי | 03.02.16
187.
תמשיכו להצביע לליכוד לבנט,חרדים. צבא,שטחים,חרדים. פחד אלוהים.
צריך להיות כמו בארתות הברית. שתי קדנציות והביתה. ולכל מצביע ביבי אתם פחדנים. שמעתי שאתם אומרים שאין תחליף. תמרור עצור וביבי זה היינו הך. ובקצב שהוא מחסל את המתמודדים מהליכוד מעורר פחד . ביבי ופתק ריק??? ברוכים הבאים לצפון קוריאה.
מרקו פולו | 03.02.16
182.
המחירים של הדירות בארץ הם פשוט אבסורד....
כל שנה אני אומר לעצמי שהנה הגענו לשיא ומכאן ואילך המחירים יתייצבו ואולי אפילו יתחילו לרדת. הרי זה לא הגיוני שהמחירים יעלו ויעלו עד אינסוף. כוח הקנייה של הציבור בישראל לא יכול לעמוד במחירי דירות של מיליונים.... אבל השנה כבר הבנתי שהמחירים לא ייעצרו כי לאף אחד אין שום אינטרס שזה ייקרה. הממשלה, הבנקים, היזמים, הקבלנים, מנהל מקרקעי ישראל, ועוד כמה ששכחתי את שמם, כולם מרוויחים מעליית מחירי הדיור, אז למה שזה ייפסק פתאום? כי הציבור בוכה? שיבכה!!!
אלון | 03.02.16
180.
תבדקו
ב-2008 העולם כולו ספג את המכה שהיום ידועה בשם GFC. גם בזה ביבי אשם? בהמון מדינות באירופה וארה"ב נוצרו משברים פיננסים, כאלה שהובילו לנפילת בנקים וכסף שפשוט נעלם לאוויר. בארה"ב זה היה מאוד מורגש, מחירי הדירות ירדו מסיבות טבעיות (המון עיקולים ומכירות של בתים על ידי הבנק). באירופה מדינות כמו איטליה, ספרד, ומי לא שמע על יוון? חלק גדול ספגו משברים כלכליים מה שהוביל לירידה של מחירי הדירות. גם בזה ביבי אשם? מדינות באירופה אולצו להציג תוכניות רפורמה כלכליות, כאלה שמשפיעות על כלל התושבים ועל ההון של המדינה. שום דבר מזה לא היה בישראל, את זה אף אחד לא רואה. המשבר העולמי שהיה ב-2008 פגע כמעט בכל מדינה אבל ישראל יצאה נקיה ועם פגיעה מינימלית. את זה אף אחד לא רואה, על זה אף אחד לא מדבר. בנוסף גל האנטישמיות הגובר באירופה (חלקו בגלל מה שקרה ב-2008) וההצפה של מהגרים באירופה גרמו להרבה "תושבי חו"ל" לרכוש דירה בישראל, רק שיהיה לביטחון. זה תרם המון לעליית המחירים. אבל את זה אף אחד לא רואה, על זה אף אחד לא מדבר. הרבה פה מקטרנים על ביבי, אז אולי כדאי שתראו מה המצב באיטליה, ספרד, אירלנד, יוון. תבדקו אם שם טוב יותר באמת?
בלושי | 03.02.16
178.
הזוגות הצעירים החליטו שאיראן יותר חשובה
היו בחירות נתניהו הדגיש את חשיבות הבטחון לפני הכל והיו מפלגות שהדגישו את מצב הדיור ובטחון האישי וכולם יודעים את התוצאות אז נא לבוא בטענות אני מקווה שכל 30 המנדטים שהצביעו לנתניהו יגורו ברחוב אני גם בטוח שבבחירות הבאות הם שוב יצביעו לו כבר 40 שנה מצביעי הליכוד רוצים לדפוק את המערך ודופקים את עצמם
שלמה | 03.02.16
175.
מנגנון השמדה עצמית
בתגובות יש קריאה לדור הצעיר לשנות, להזיז. העניין הוא שיש כאן מנגנון השמדה עצמית מאוד מתוחכם. לאיזה כיוון שלא תפנה, מה שלא תנסה לעשות, כרגע זה אבוד. כל המערכות נגועות. נסיונות להביע דיעה מייד מושתקות. כל מי ששונה פסול. יש פיסול של דעת הקהל בצורה כלכך גסה. הפרופגנדה מטורפת. שמים לב אליה בצורה בוטה רק כשיוצאים מישראל (ואני לא ימני ולא שמאלי). יש כל כך הרבה דברים אבסורדיים בישראל שאולי כדאי להתחיל הכל מההתחלה.. לקחו מהאנשים את המדינה. קומץ של מושחתים. קרה בהיסטוריה בעבר, קורה עכשיו ויקרה בעתיד. חבל רק שאנחנו חלק מזה. מה היית עושה אם היית מבין שאתה חי בזמן עלייה של משטר פאשיסטי ? אפשרות אחת זה לנסות להילחם בו (ורוב האנשים שעושים את זה נמצאים בכלא או במקומות דומים) אפשרות שניה היא להציל את עצמך וילדך... בישראל עדיין אפשר להילחם אבל כאילו השתילו לאנשים שבב במוח. לא מוחים. לא יוצאים. אולי כמו כבשים.. ? נראה ככה ... אז אם אין עם מי להילחם... מה עושים ? תבחרו. ...ובטח גם ירשמו לי על התגובה הזו שחכה חכה, אירופה נופלת. ואמריקה קורסת ובכל מקום יש אנטישמיות.. זה בדיוק חלק מהמנגנון הזה, שיוביל רק להשמדה עצמית. זה מה שמספרים לכם בווי נט כדי שלא תחשבו לצאת מהגטו ותמשיכו לממן את החזיריים.. כל כך חבל... סבא שלי ברח מהנאצים לישראל וגם של אשתי, הם ברחו מאושוויץ. לאן ? לגטו הכי גדול בעולם שבו ממשיכים להתעלל ביהודים ובכל מי שחי שם ???
חי בחול | 03.02.16
174.
נורא קל לדבר , וביבי בהחלט אחראי על המצב
יש כאן קומבינציה של משק עולמי על כרעי תרנגולת, ריביות מאופסות וראש ממשלה שלא תמיד עושה את הדברים הנכונים. לזה יש להוסיף החלטת ממשלה בעשור הקודם לא לבנות במרכז כדי "לעודד" פיזור אוכלוסיה - לא לעודד באמצעות יצירת מקומות עבודה, תחבורה והטבות אלא על ידי שיטת האדמה החרוכה , לא להשאיר לבני מעמד הביניים אפשרויות, השיטה הנלוזה של המדינה והאוצר להזיז פה דברים בכל תחום. זהו ביבי. הוא יישפט במבחן ההיסטוריה או כמי שהציל את כלכלת ישראל על ידי הטלת נטל כבד על בני מעמד הביניים ושריפת העתיד הכלכלי שלהם או : א) אופציה א' : תיקן זאת על ידי רפורמות רבות הנדרשות בבירוקרטיה והורדת יוקר המחיה בישראל, ובאמת נקט בדרך עקלקלה באין ברירות רבות. ב) אופציה ב' : הרס את הערבות ההדדית במדינה ודרדר אותה להיות בת דמותה על אמריקה, שבה מי שעשיר חי טוב, ומי שעני מת בלי שום אמפטיה מאף אחד. במקרה א' הוא ייחשב לראש הממשלה הכי טוב שהיה פה אחרי בן גוריון, במקרה השני הוא ייזכר כגרוע מאולמרט וברק. אל תתרשמו מצעקות התקשורת, גם לבן גוריון עשו את המוות, לבגין קראו רוצח ולשרון הוציאו מוניטין של מטורף.... מה שקובע אלו התוצאות לטווח ארוך. אנחנו "באמצע" ואי אפשר לדעת לאן זה יילך, ימים יגידו.
ציוני טוב | 03.02.16
173.
חברים יקרים, עלות בנייה לא כולל עליות קרקע ומיסים כ 3000 ש"ח למ"ר. סטנדרט סביר
כן כן וכל מי שחושב שהוא יודע משהו אחר שיקום ויספר לי. דירת 100 מ"ר עלות הבניה כולל חומרים,ציוד ושכר עבודה כ 350 - 400 אלף שקל !!!!! זהו !!!! זה הכול !!!!!. כל השאר זה עלויות הקרקע ומיסים . 95% מהקרקעות שייכות למדינה, כך שרק החלטת ממשלה יכולה להוזיל את מחירי הדיור באופן משמעותי. אגב, ראו את צניחת מחירי הנפט, האם מישהו מרגיש הוזלה של מחירי הדלק באותו יחס ? בוודאי שלא, כי מי המטומטם שירצה להפסיד ולקבל פחות מיסים ? אז בפעם הבאה רק ממשלה חברתית בהגדרה, כי מלחמות צה"ל יודע לעשות, אני לא מפחד ( למרות שמישהו מאוד מנסה להפחיד אותי ) מאיראן או חיזבללה או דאעש. אני מאוד פוחד שלילדים ולנכדים שלי לא תהיה מדינה כמו שלי ולהוריי הייתה. מדינה שבה קנינו בית קטן + חצי דונם ברעננה ב 35 משכורות. דירה עלתה כ 26-28 משכורות. אנשים מבוגרים כמוני יודעים על מה אני מדבר. אני דואג מאוד לצעירים.
איציק | 03.02.16
172.
אריק שרון האגדי
בנה לקראת העלייה מרוסיה יותר צ-80 אלף יחידות בשנה. בולדוזר אמיתי, לא ראה אף אחד בעיניים רק את טובת עמו, וביבי ? - ישןןןן, קם מציג לנו הצגות כמו שחקן בקאמרי, מדי פעם הופעות חוץ בחו"ל וחוזר לישון...ועכשיו נזכר לפתוח עלינו שורט עם השינויים תיק ההשקעות שלו.
מוטי | 03.02.16
171.
אפשר לעשות עוד הרבה גרפים
אפשר לעשות עוד 10 - 20 גרפים על התנהלות ביבי . בכולם הגרף יראה כישלון מוחלט. הדבר הכי לא מובן לי : אני מדבר עם המון אנשים , גם ימניים ,וכולם נגד ביבי , ולמרות הכל ביבי ממשיך להוביל את המדינה באף . עד מתי עלינו לסבול ??? גם ילדיי שהם מלח הארץ התחילו לחשוב על חו"ל ואני נקרע מזה .
מ.פ | 03.02.16
164.
חברים יקרים זאת פרמידה שבה הצעירים נושאים על גבם את כלל המשק והוצאות הממשלה
לא צריך להיות דוקטורנט בכלכה (יש לי רק תואר ראשון) בכדי להבין מה קורה פה. בהעדר ריבית, צמיחה ויכולות מימון אחרות, נותר למדינה משאב אחד זמין שעל גבו היא יכולה לממן את פעילותה הרחבה ובכלל זה את ההכנות שלה לעימות עם איראן, פנסיות תקציביות של מי שדאג לעצמו ואחריו המבול... משכורות עתק של כל דורות א' באירגונים שונים וכיוצא בזה... וזה הקרקע!!!!! הקרקע היא מנוע הבנזין המקרטע של המדינה והצעירים הם אלו שיאלצו ונאלצים להתמודד עם מציאות שהיא בבחנינת 'בלתי אפשרית'! כפי שזה נראה אנחנו בדרך לשינוי תרבותי בו, הצעירים חיים עם ההורים או על גבם עד גילאים מאוחרים 30-35 או במקרה אחר מציאות שבה דור ההורים מוכר את נכסיו לטובת נכסים קטנים יותר ובהפרש מממן את העליה המטורפת הזאת במחירי הדיור. אגב, אני לא בדעה שהאשם העיקרי הוא ראש הממשלה, זאת מציאות שמאפיינת אותנו ואת התרבות שלנו. אנחנו כל הזמן בתחושה של זמניות ולכן לא מתכננים לדורות קדימה. הדרך היחידה היא פשוט לבנות והרבה הרבה בתהליכים מהירים ויעילים!
מוטי | 03.02.16
161.
ביבי פשוט הביא להחלפת אוכלוסיה כדי לשפר את מעמדו האלקטורלי
מלא רוסים בארץ. אני רואה את זה גם לפי מספר הפניות אליי ברשתות החברתיות וההכרויות. כל יום אני מקבל חמש עשרה הודעות מסבטלנה וייבגנה. הם בכל מקום בארץ. אין להם כל זיקה להיסטוריה ולקהילה המקומית. הם הביאו איתם כסף ורצון לעשות כסף קל, וגם קיבלו הרבה כסף מהמדינה. לעומת זאת, הדור השני של מעמד הפועלים האשכנזי, "חברת העובדים", מצאו את עצמם בעידן ביבי לפני שוקת שבורה, הידרדרו לעוני, רבים-רבים עזבו ועוזבים את הארץ. מזרחים ודתיים מרגישים בבית וחודרים לכל משבצת. מעמד הביניים של לפיד נפגע יחסית קל מביבי, והוא גם הוא לא מתלונן על מחירי הדירות. בקיצור ביבי הביא במכוון (תהליך שהחל בימי שמיר ושרון), לשינוי אקלים דמוגרפי משמעותי. המעמד העובד של שנות השבעים והשמונים, לא הקים דור המשך פוליטי - בעיקר בגלל שבירת העבודה המאורגנת השיטתית וקיצוץ אורכי, רוחבי ועומקי במדיניות הרווחה לסוגיה. מדינת ישראל כבר אינה יותר מדינה של רבים מתושביה המקוריים וכלכלתה אינה לוקחת אותם בחשבון. מחירי הדירות הם ריאלים בסך הכל, בהתאם לתורת המדינה שעיצב נתניהו. אבל זו כבר אינה מדינה שלי, ולפעמים מתחשק לי להצטרף לגרועים שבאויביה, כי המדינה איבדה אותי.
 | 03.02.16
157.
חבל שהבוחרים שלו עוד לא מבינים שהוא בשלטון למען עצמו וכיסו ולא למען הציבור המיסכן
שאין לו דיור,רווחה,כלכלה,חינוך,ובטחון. פורסם השבוע שהוא קיבל אישור חריג לסחור במניותיו אשר בבנקים בחו"ל, כנראה שהוא גם מושקע במניות גז ולכן יש לו אינטרס אישי בקידום המתווה. תמשיכו להאמין לשקריו ולהצביע לו אז לא תגיעו רחוק.
ששש | 03.02.16
153.
מה שמעניין את ביבי זה ביבי ואנחנו הוא לא סופר אותנו
לביבי יש דירה מושקעת ברחוב עזה בשכונת רחביה בירושלים ובית בקיסריה אז למה שיהיה מודאג ובכלל מה הוא עושה עם כל הכסף שהוא צובר אם בחיים הוא לא הכניס יד לכיס ושילם עבור משהו אבל הוא לא אשם בוחריו בני עדות המזרח שהוא מלכלך עליהם אצל חבריו שנותנים לו כוח הם ורק הם האשמים אז אני מציעה שתתפקחו גם אם יהיה מר כחזרת העיקר שיהיה קצת אחרת
ירושלמית | 03.02.16
149.
למה מיואשים? פשוט ברור לי שהעתיד שלי הוא במדינה אחרת וכל התקוות שם.
העתיד שלי, של ילדיי, לא בארץ. זה כבר לא עניין של פטריוטיות וציונות. הוריי עזרו להקים את המדינה בשביל שיהיה לנו מקום לחיות. אבל אנחנו לא חיים פה. אנחנו סובלים פה. עדיף כבר לסבול בארץ אחרת כדיי שלפחות הילדים יזכו לחיים יותר טובים.
אא | 03.02.16
144.
הכל ענין של מדיניות
זה הכל עניין של מדיניות ושל תפיסת עולם כלכלית - סוס ידוע הוא שכאשר הליכוד הדיח את העבודה מהשילטון כדי להרוס את חברת העובדים שהחזיקה חלק גדול מאד מכלכלת ישראל הליכוד העלה את האינפלציה למאות אחוזים בשנה ובקושי מדינת ישראל יצאה מהסחרור הזה. מה שקורה הוא שבתפיסת העולם הקפליטסטית שבמדינת ישראל הוכנסה לתוכה - הוכנס הנושא ה"חזירי" שגם ארה"ב שהיא בירת הקפטליזם מנסה להשתחרר ממנו (רפורמת הבריאות של אובמה, תרומות במליארדים של טיקונים, מדיניות מסים וכדומה). באשר ההתנהגות הזו גוברת - כל אחד רוצה לחטוף כמיטב יכולתו, מנהלים גורפים משכורות עתק - מינהל מקרקעי ישראל מוכר קרקע לכל המרבה במחיר, עיריות גובות מסי השבחה כמה שיותר ומעכבות תהליכי רישוי כדי שבנתיים מחיר הקרקע יעלה, בנקים נהנים מריביות וכך הלאה וכך הלאה. הכלכלה מקבלת שינוי אף היא - במקום חקלאות ותעשייה הכלכלה הופכת להיות כלכלה של ספסרות ורווח כספי למעטים. במקום להבין "שאם לא ניהיה תלויים זה בזה" אנחנו הופכים להיות "תלויים זה על יד זה" כפי שסוציאליזים קיצוני הוא גרוע לאזרחים - כל גם קפיטליזם "חזירי" הוא רע. גם בכלכלה כמו בכל דבר בחיים חייב להיות איזון ואין אפשרות שכל ההון יתרכז במקום אחד ו/או אצל קבוצת חברות/אנשים קטנה. חייב להיןת פלורליזים וחלוקה נכונה. הפתרון הוא שינוי תפיסת העולם, מקפטליזם "חזירי" של "תפוס כפי יכולתך" לקפטליזם חברתי שבו ההון מגיע גם לקבוצות החלשות ותחרות בריאה והוגנת מניעה את גלגלי המשק לצמיחה כלכלית נכונה של המדינה. כל מי שטוען שבמדינת ישראל אין כסף, לא יודע את העובדות. חבל - שבצד ההון הרב מתקיים גם תרבות השנור של חקחת כסף מהאמריקאים ומאחרים (כנראה נשאר בנו משהו , אולי הרבה? מתרבות הגולה).
צעיר | 03.02.16
143.
הסיבה להבדל ביננו לחול הוא מנהל מקרקעי ישראל
אני ממש לא מעריץ של ביבי וזה עוד מחמאה א-ב-ל האשם העיקרי במצב הוא מנהל מקרקעי ישראל וההשוואה לחול רק מדגישה את זה. עליית מחירות הדירות הראשונה קרתה בגלל משברים כלכלים שעברו על העולם באותה תקופה אך בעוד שאר העולם התאושש ישראל נשארה תקועה. המנהל אשר מחזיק כמונופול בכל הקרקרעות וחיפש להתאמץ כמה שפחות תוך עשיית רווחים מנע את התאוששות של התחום, התמעמע וניסה למקסם את רווחיו ובכך הוריד את לא אפשר עלייה חזרה של התחלות הבניה. הירידה בהיצע הרי היא הסיבה הכי משמעותית לעליית מחירים. ביבי, נחשוב מה שנחשוב עליו דווקא זיהה את הבעיה ודיבר עליה. בתחילת כהונתו ניסה להילחם במנהל עם רפורמות אשר כולן נחסמו עלי ידי בעלי אינטרסים אחרים במנהל ובממשלה אשר ניסו לשמור על השמנת ובכך לא אפשרו לו לתקן את הבעיה העיקרית. מאותו הרגע נשכח הנושא וכל הפוליטקאים חסרי ההבנה ניסו לצאת בכל מיני הצהרות תוכניות רפורמות שלא פוגעות במנהל ורק תרמו לחוסר הוודאות ועליית המחירים. מספיק להפריט 5% ממגרשי המנהל לחברה בבעלות ממשלתית אשר תהיה מחוייבת להעמיד תוכניות תוך 5 שנים בכל המגרשים - והבעיה נפתרה (וזה יעלה פחות מע"מ 0).
יובל | 03.02.16
140.
כשלכל ח"כ יש 12 דירות להשקעה אז אין שום אנטרס להוריד את המחירים
כבר נאמר הון ושלטון הולכים ביחד. ניתן לקבוע מס רכוש ולא לאפשר יותר משתיי דירות למשקעים ! זה יוריד את הביקושים יגדיל את ההיציע ויוריד את הביקושים לשכירות כי חלק מהשוכרים יוכלו לקנות דירה במקום לשכור
מור | 03.02.16
134.
כן קניתי דירה אבל...
השתעבדתי לכל החיים וגם בכדי להשיג את ההון העצמי נאלצתי לחיות אצל ההורים עד גיל מבוגר יחסית. אני ממליץ בחום לכל מי שגר באזור ירושלים, ת"א וכל שאר הערים הגדולות שאין עתודות קרקע לקנות עכשיו(אם הדבר אפשרי), אני המתנתי לכל המעמ 0 ושאר השטויות, זה לא רלוונטי לערים אלו והפסדתי המון כסף. אני מהצד הימני של המפה ואף הצבעתי לפני כמה שנים לביבי פעם אחת ואני אומר את זה בלב שלם הוא הכי גרוע אי פעם. חוץ מזה שהוא נואם מעולה אין דבר אחד חיובי שאני יכול להגיד עליו. זמנו תם.
ירושלמי | 03.02.16
131.
מי מקבל בהכנעה? מי בחר בנתניהו??
הליכוד קיבל 28% מהקולות בבחירות האחרונות, איך לעזאזל אתה או כל אדם אחר מסיק שהעם בחר בנתניהו? אם הוא לא היה מצליח להקים את קואלציית הטלאים שלו מ-61 ח"כים, הנשיא היה מעביר את הכדור לידי המחנה הציוני. ואם במחנה הציוני היו מצליחים להקים קואלציה אז היית אומר שבוז'י נבחר? באמת? לא ידעתי שאפשר לבחור גם וגם. ביב בשלטון כי שיטת הממשל בארץ פועלת לרעתנו, אין משילות, יש יותר מדי מפלגות, יש סחטנות מכל כיוון. אי אפשר לעשות ככה כלום וכל קשר בין רצון העם ותוצאות הבחירות הוא מקרי לחלוטין. מבטיח לך שיש בוחרים שהצביעו למפלגות בקואלציה והם לא רצו את ביבי כראש ממשלתם. הדבר היחיד שביב איכשהו הצליח לעשות (ולדעתי לגמרי במזל) זה למצוא כסא כשהמוזיקה הפסיקה.
אילן | 03.02.16
124.
מדינה עילגת. ביבי ראש ממשלה כושל אבל זה לא קשור לביבי! ריבוי טבעי זה הבעייה
חרדים עושים 7 ילדים. חילוניים שבקושי סוגרים את החודש עושים 3 ילדים. תעשו ילד אחד, תורידו את אוכלוסיית המדינה, תוך דור המחירים קורסים. מדינה של עילגים! "ליישב את הארץ", "איום דמוגרפי" - היום הדמוגרפי האמיתי זה החרדים! וליישב את הארץ,,, כן, ממש, כולם רצים למדבר המגעיל של הנגב או לזיהום של חיפה.
 | 03.02.16
122.
אם כבר לדבר אז בוא נדבר להוריד את החזר המשכנתאות ומייד !
מדוע העונש כפול ומכופל ? מדוע ההחזר על המשכנתאות מטורף בעליל מדוע החזר על 600000 ש"ח הוא בשמיים כמעט 66 אחוז לערך ממה שלווים ? האם בכספות של הבנקים במרתפים החשוכים יש כסף שיכול להכיל את כמות המשכנתאות שהבנקים מרשים לתת לציבור ? מי מרשה בכלל לבנקים לתת לכולם משכנתאות על בסיס מה ? מה ייקרה אם תרחיש כלכלי מטורף שיקרה פה האם הבנקים יוכלו להחזיר וכמה ולמי ? אין שום היגיון שעל דירה ממוצעת בישראל צריך לעבוד זוג כמובן כמעט 20 שנה ויותר. גם המחיר של הדירות גבוהה וגם המשכנתאות שמפרקות משפחות בישראל גבוהה למה אנשים בישראל נדפקים פעמיים.
שגיא | 03.02.16
119.
ביבי משרת את הבוחרים שלו - כל אנשי מערכת הביטחון וההסתדרות שהם משקיעי הדיור.
כל שוטר תנועה ופקידה מתוסכלת בעירייה הפכו ליזמי נדל"ן, ומי שאוכל אותה הם מעמד הביניים בשוק החופשי שאין להם כרטיס במועדון חבר, הם עובדים כל יום עד הערב כדי לשלם שכירות מטורפת או משכנתא והם במקרה, או שלא, מצביעי מרכז שמאל.
שעת הפריפריה | 03.02.16
117.
מיטב הצעירים עוזבים לברלין ושאר העולם
יש לי עבודה טובה ואני גר בשכירות. יש לי אפשרות לקנות דירה ללא משכנתא אבל נראה לי מטופש והזוי לשים 20 שנה של חסכונות בעבודה קשה על 3 חדרים בראש העין. ביום שלא תהיה לי עבודה טובה ולא אוכל למצוא כזו אעזוב את הארץ וב 100,000 יורו אקנה אחלה של דירה בברלין.
דודו | 03.02.16
116.
למספר 52
לא ברור אם אתה תמים או מטומטם. נפלא שהשקעת בבורסה ועשית כסף. זה כמו ללכת לקזינו ולעשות כסף. אותו הסיכון בדיוק. רוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכון, כי גם ככה העבודה שלהם לא בטוחה, אז הם עושים צעדים קטנים שלא יפילו את המשפחה שלהם, הבעיה היא שבערך בכל מקום אחר בעולם זה היה מספיק על מנת להיות בעלי דירה - חוץ מכאן. רק כאן אתה עובד עבודת פרך על מנת לשרוד. אבל עזוב, אתה כבר עשיר.
ירחמיאל | 03.02.16
115.
ההיסטוריה תזכור אותו כמי שסיים את הציונות.
זנח דור שלם. ילדי שנות ה80. הצעירים שעובדים, משרתים ומשלמים מיסים. אלו שהמדינה נשענת עליהם שיצעידו אותה קדימה. מי שיש לו אזרחות זרה או השכלה גבוהה עוזב. מי שנשאר לא מקים משפחה כי אין לו יכולת כלכלית לעשות זאת. מי כן ממשיך להתרבות כאן? קבוצות קיצוניות שהופכות להיות הרוב חרדים, וערבים דתיים.
דור ללא דירה | 03.02.16
107.
הדוח האישי שלי, רבע מיליון שקל בשנה במיסים
בן 35, נשוי. בשנת 2011 אני ואישתי היינו מלאי תקווה, יצאנו עם כל החברים לכיכרות ואז התבדינו, הבנו שלא יקרה שום דבר. אולי היה קורה אילו היינו מרביצים, שורפים, מאיימים באמת אבל אנחנו עם ישראל נחמדים מדי, לפחות כלפי ישראלים אחרים (פוליטיקאים), פסיביים מדי. ראש הממשלה הזה וכל החונטה שלו היו צריכים לשבת עכשיו בבית ולהתבייש לצאת לרחוב במדינה מתוקנת לא פסאודו דמוקרטיה. סיימנו אוניברסיטה שנה לפני כן והיינו קצת תמימים עד שהבנו שמה שיש לשוק להציע מבחינת משכורות לא ייאפשר לנו לעולם לחיות בצורה נורמלית בישראל. אז פתחנו עסק, כמעט בלי כסף ובלי שאף אחד היה מוכן לתת לנו הלוואה, כולל המדינה שרק לאחר מכן נזכרה שהיא רוצה להיות שותפה בכירה שלנו בעסק. עבדנו כמו משוגעים במשך כמה שנים (15-16 שעות ביום) כדי שהוא יצליח והוא אכן הצליח רק שמי שנהנה מפירות ההצלחה שלו הייתה המדינה, שילמנו רבע מיליון שקל של מיסים בשנה בזמן שאנחנו חיים לא רע במונחים של צעירים ישראלים אבל לא הצלחנו לחסוך מספיק על מנת להדביק את הקצב של עליית מחירי הדיור. לשנינו יש הורים שלא מסוגלים לעזור לנו ברכישת דירה. אם אתם מבינים קצת בדרגות מיסוי אז אתם יכולים להבין שאם שילמנו רבע מיליון שח בשנה זה אומר שיחסית לישראל הרווחנו כסף לא רע ועדיין לא הצלחנו להדביק את הקצב. לאחר חמש שנים - מאסנו. ולא זה לא קל לעזוב את ההורים, אחים, חברים מכיתה א ומהצבא. לא קל זה בלשון המעטה. שנים אמרתי לכל נהג מונית שהיה מקלל את המדינה ואומר שרק פראיירים נשארים שזו הדרך ואין לנו מקום אחר, באמת האמנתי בזה כל חיי ועדיין מאמין א-ב-ל יש את האידיאל ויש את המציאות. אין אמונה או מספיק פטריוטיות וציונות בעולם שיגרמו לי או לכל אדם שפוי בהנחה שיש לו את האפשרות לוותר על אושר/עושר של משפחתו לטובת אהבת הארץ. לאחר שנה של התלבטויות קשות ביותר החלטנו לעזוב, לעזוב לבינתיים לפחות עד שנצבור הון שאיתו נוכל לחזור לישראל ולרכוש בית. לא רואים את ילדינו גדלים כאן, אנחנו לא יודעים מה יקרה כמובן, כרגע לא רואים שאנחנו נרצה בזה. העברנו את העסק בהצלחה לכאן (אינטרנט) ומה אני אגיד לכם. אני מודה באכזבה (לא שזה כל כך מפתיע) שמעבר לכסף הרווחנו הרבה יותר - הרווחנו שקט, נכון זה לא המדינה שלנו אבל שקט לנו פה, חברים באים לבקר מישראל, גם המשפחה וגם אנחנו באים לבקר בארץ אבל להתעורר כל בוקר לחלם שנקרא ישראל זה כבר לא קורה. כן, אנחנו לא מנותקים , כל יום קוראים חדשות ומתבאסים וכואבים את מה שקורה אבל מרחוק ואין מה לעשות רחוק מהעין רחוק (יותר) מהלב. כשיוצאים החוצה מישראל רואים עוד יותר בבירור כמה הכל משחק, כמה הכל חארטה, אנשים מתעסקים בשנאה, בתיוג, בפילוג. הכל מוכוון מלמעלה, בעיקר להשאיר כמה שיותר אנשים בבורותם ובשנאתם, לפלג כדי לשלוט - הפרד ומשול. הלוואי ואנשים יתעוררו באמת, הלוואי ונזכה להנהגה אמיתית שתוביל את העם הזה קדימה. מה שיושב היום בכנסת פשוט בדיחה עצובה. אין לי מילות סיכום חכמות או מוסר השכל, סתם רציתי לשתף ולחלוק את הייאוש שלי כלפי מה שקורה במדינה. אולי בשנה הבאה..
אי שם | 03.02.16
96.
הפתרון הוא מיתון עמוק של ישראל
זה הכיוון שהולכים אליוץ כול אח מאיתנו יכול להאיץ את זה- תצמצמו צריכה, רוצים לרכוש רק באינטרנט. גם זול וגם מקדם רעיונית את המיתון. תתמכו בBDS לא מתוך הזדהות אלה בגלל שהם למעשה כן מקדמים את האינטרנסים שלכם. מיתון בישראל יוריד את מחירי הדירות בהרבה. תתמכו בחרם על ישראל- זה מקדם את המטרה. מדינה שאיננה דואגת לאזרחים שלה- שלא תתפלא שכול אחד דואג לעצמו.
פבליק | 03.02.16
95.
למרות שהעיתונאי (יואל אסתרון) אינו כלכלן, עד כמה שידוע לי, הניתוח שלו מדויק להפליא.
ראש הממשלה הנוכחי הוא כישלון מוחלט. בכל תחום שהוא. לאיש הזה, נתניהו, אין שום חזון שידבר אל הצעירים בחברה הישראלית - זולת, כמובן, ההפחדות שלו (שניתן לכנותן 'חזון העצמות היבשות'). האיש הזה, נתניהו, שיכול לעשות דברים, לא עושה אותם. זה לא מפליא שהוא - נתניהו - עסוק כעת בהשפלתו של השר ישראל כץ, שר התחבורה, שמראה ששר יכול גם יכול, אם הוא רוצה, כמובן, לעשות הרבה בתחום משרדו. כל הכבוד לשר ישראל כץ - שלחלוטין אינו כוס התה שלי במחינה פוליטית - על שהוא יוזם ועושה הרבה לקידום ענייני התחבורה בישראל - גם אם פה ושם ישנם מחדלים, למשל הסדקים שהתגלו במנהרות הרכבת לירושלים, וסחבת , כמו למשל בענין תוכנית 'שמים פתוחים', מגיע לשר כץ ישר כח ענק. בניגוד גמור למה שמגיע לראש הממשלה - ציון כושל.
א.ש., רחובותי, רח הס | 03.02.16
91.
ביבי הביא לפגיעה קשה בחוסן הלאומי שלנו! ללא ספק, ראש הממשלה הגרוע בתולדותינו!
עשרות אלפי משפחות צעירות כבר עזבו את הארץ, ועשרות אלפים נוספים בתהליך. השאר בקושי שורדים וחיים בתחושת יאוש שהמדינה נטשה ובגדה בהם, ללא יכולת לקיים משפחה בכבוד בישראל. המשמעות היא פגיעה קשה בחוסן הלאומי שלנו, וסכנה מוחשית ואמתית שהלכידות בעם תתפורר עד לרמה שבה חלק גדול מהעם - בעיקר הצעירים לא יתייצבו ביום פקודה "להגן על הבית" מכיוון שאין להם בית ואין להם שום סיכוי שיהיה להם בית. הניכור הנוצר כאן בין אלה שיש לאלה שאין להם הולך ומעמיק אף הוא ועלול להגיע מהר מאוד להפקרות ולאיבוד שלטון החוק במדינה - אנו כבר רואים כאן ניצנים של הדבר. בקיצור, עוד ילמדו בהיסטוריה את עומק ההרס והחורבן שהשאיר אחריו ביבי, ללא ספק, ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדותינו, אסון!!!
ירושלמי | 03.02.16
87.
נתניהו אחרי לכישלון הכלכלי הגדול בתולדות המדינה. וזה הרבה יותר ממחירי הדיור...
התברכנו להיות המדינה המערבית היחידה עם הרבה צעירים. מה שפרופסור פסיג מכנה עם 3 סימני קריאה "הבונוס הדמוגרפי". אבל, נתניהו לא בנה דיור שיתאים לגל המבורך מאוד של אוכלוסיה צעירה. עד שנתניהו הגיע ביקושי דיור נקראו ה"קטר של המשק" כולל התנעת ושדרגו תשתיות שמניעים את המשק במקום החידלון הקבוע של ביבי. אצלו הפכו ל"בעיה של המשק". ואגב, כלכלית לא משנה האם הביקוש של משקיעים. מה רע בכך שרוצים להשקיע. בארה"ב ובכל מדינה נורמלית משקיעים מבורכים ומעבר להשקעה מסוימת מקבלים אזרחות. כל בעל חנות שמח שקונים אצלו יותר והוא מגדיל את המחזור. בניגוד לשרון שבנה למליון עולים מעבר לגידול הטבעי נתניהו כשל. הטיל מסים (איך זה שבארה"ב אין מס רכישה ? ) מיותרים ומבולבלים. ובלם את כספי המשקיעים והתפתחות הכלכלה שעברו לחו"ל. כן, ה"גאון הכלכלי" הביא לבריחת כסף. אחרת, לא התל"ג לנפש שלנו לא היה מדשדש למרות הבונוס הדמוגרפי בו בורכנו. "גאון כלכלי" שהביא לפשלה הגדול המקום המדינה. ויש עוד הרבה על ה"גאון הכלכלן". לטעימה נזכיר שמעולם לא טרח לטפל בטייקונים ובמנצלי משאבי המדינה. וזה גם גורם שלילי שפגע וגם זה פוגע בצמיחת המשק.
ישראל | 03.02.16
86.
עזבתי את הארץ
אומנם למדינה פחות מערבית ומטבע חלש יותר. (מעדיף לא לכתוב בגלל שאז חצי מהתגובות יהיו ביקורת ושליליות ישראלית טיפוסית) אבל אני לא טוחן יותר שעות עבודה. עובד עד 4, אני ממש מכיר את הילדים שלי ויכול לאסוף אותם כל יום מהגן בקלות. בגן ילדים יש 20 ילדים ל2 גננות בבית ספר הילדים מביאים פרחים למורים ביום הראשון ללימודים (הייתי קצת בהלם) בונים עכשיו בית פרטי עם שתי קומות ב35,000 דולר. הילדים שלי לא לומדים תנ"ך ואני מאושר בגלל זה. היהודים בישראל לימדו אותי לשנוא את הדת. הדבר הכי אגואיסטי שנוצר על ידי האנושות. בגלל המטבע החלש, אני "עשיר" יותר פה. שוכר מורים פרטיים אם אני צריך. אבל זה בגלל שיש לי עסק באינטרנט. אין ספק, שאני מאושר יותר. באמת באמת. מרגיש שאני חי. אומנם זה לא קל עם הילדים כמו בכל מקום, אבל לעומת חיים בישראל. החיים שלי גן עדן. אין לי לחץ. אין לי טילים מעל הראש. אין לי טרוריסטים וחדשות הכי מלחיצות בעולם. לוקח לי זמן עדין להתנתק מהחדשות בארץ...לאט לאט. זה לא קל לישראלי. כמובן שאפשר לעבור לאוסטרליה,ארה"ב, קנדה. אבל מבחינה כלכלית זה מלחיץ אלא אם אתם מסודרים עם עבודה טובה. אפשר לעבור למדינות חלשות יותר כמו הודו, תאילנד, פיליפינים, קוסטה ריקה. אבל רצוי לדעת לעבוד מהאינטרנט כדי שההכנסה שלכם תהיה גבוהה יחסית למקומיים. איכות החיים נמדדת בהכנסה שלכם יחסית להוצאות שלכם..פחות תלוי במדינה. אני אומר, יש חיים מחוץ לישראל, חיים טובים יותר. תמצאו מקום שמתאים לכם. לא אירופה או ישראל..איפה שהאיסלאם חוגג.
ארז | 03.02.16
85.
דירה ?
רגע... וזה מזיז לו ? יש לו בית? לילדים שלו יהיה בית ? אז איפה הבעיה? בציבור שבחר אותו לשמור על הביטחון ובגלל שהוא דובר אנגלית רהוט אולי היחידי בכנסת "המדהימה" שלנו ? מפחדת לומר שמגיע לנו כי אנו פראיירים לא יעזור כלום . מדינת שופוני .. לי יש לך אין ... זה מה שמחנכים אותנו.. ונשים רגע בצד את אזרחי ישראל הטובה החינוכית התורמת העוזרת .. שהופכת למיעוט .. אנחנו באמת אפס... לא מסוגלים להראות את הגב למי שנועץ בנו כל פעם מחדש איזה ...הוא אולי לא יושן בשקט אבל אנחנו ודור העתיד כבר לא ישנים. בין המלחמות של נבחרי הציבור מי יש לו יותר
ronit | 03.02.16
84.
הציבור הישראלי
כל מילה בכתבה זו נכונה. כיצד העם בישראל אינו רואה מאומה ? הוא הפך להיות סומא בכל הנוגע לראש הממשלה וכל הסובב והסובבים את ראש הממשלה . הראש הזה ממשיך במסע ההפחדה שלו ,ממשיך לא לעשות כלום רק לדבר , וידוע כנראה רק לאנשים חכמים כי מי שמדבר הרבה לא עושה כלום ומאום . אולם , רוב העם שלנו כנראה טיפש מדי מכדי להבחין בכך ועל כן הולך שבי אחרי המנהיג הזה. מרוב שמרבית הציבור בגילאים השונים עסוק כל היום בהישרדות ולא זו כפי שמוצגת לנו מעל האקרנים אין ביכולתו ואין בכוחו ואין לו זמן פנוי בכדי לעשות משהו למען עצמו ולמען הדורות הבאים. כואב לי מאוד לראות כיצד המדינה שלנו פשוט נשמטת לנו מתחת לידיים. מקום שאמור היה להיות גן עדן עלי אדמות הופך להיות רע ורע מאוד . הפתגם הידוע אומר כי " הדג מסריח מהראש" ואכן סירחון נוראי נודף מהראש של מנהיגנו על כל ההתנהלות שלו ואין אף אחד שפוצה פה מאחר וכפי שהוא עסוק במסע ההפחדות שלו כי אנו מוקפים באויבים רבים ואך ורק הוא המסוגל להצילנו מידם כך הוא עושה לסביבתו הקרובה והרחוקה יותר עסוק בלהפחיד את כולם , על כן הוא זקוק לשליטה המוחלטת בכל אמצעי התקשורת (כבר דובר בזה לא פעם) ראש הממשלה שלנו אדם פחדן וחולה ואתם הציבור (כמעט כולו) נותן לאדם זה המנותק מכם לחלוטין להמשיך לסמא את עיניכם לשלוט בכם כדיקטטור ולהמשיך לעשות בכם כרצונו ממש תאטרון בובות. קומו התעוררו פקחו את עיניכם. לא חבל כך להשליך את חייכם מנגד???.
רותי | 03.02.16
82.
נתניהו או לא נתניהו אני ואישתי רוצים לרכוש דירה אבל אי אפשר
שנינו עובדים משתכרים בכ10 אלפים לחודש נטו אבל גן ילדים,פעוטון,שכירות ,מיסים,בריאות,אוכל,ביגוד לא משאיר הרבה לחסכון והדירה הכי זולה דורשת משכנתא ואם לא נוכל להעמוד בהחזרים גם יקחו לנו הדירה וגם נשאר עם חוב-ביבי,כחלון מדברים הרבה אבל עשיה אין,גם לעבור לדרום או לצפון לא מבטיח בטחון תעסוקתי וכלכלי כי גם שם הכל עולה-הברירה היחידה לעבור לקנדה כפי שעשו חברים-זה לא בושה גם ביבי ירד מהארץ וחזר
אריק | 03.02.16
80.
אולי תרשמו "כך הפך נתניהו את מרבית תושבי המדינה למליונרים"
אחרי הכל לרוב האנשים במדינה יש בבעלותם דירה ורובם ככולם נהיו מליונרים בעקבות עליית המחירים. אבל על זה אסור אפילו להגיד מילה, כי זאת תהיה איזושהי מחמאה לליכוד וזה כידוע אסור עפ"י התקשורת שומרת הדמוקרטיה שלנו
עדי מרכז | 03.02.16
73.
רק נתניהו אחראי, שטייניץ היה בובה שלו כפי שעושה כרגע בתקשורת
לצורך מקסומום רווחי המגזר הציבורי אשר מתפקד כמונופול עם 8 מליון לקוחות שבויים, הרצון למקסם רווחים והיכולת לתמרן עם שלם שאינו מבין כלכלה ממילא, נתניהו נקט בכל המלכים האפשריים כולל מיסוי יתר על דלק, מיסוי ישיר ועקיף מטורפים ועוד. הציבור לא מבין מדוע כל מוצר או שירות עולה יותר ביחס לקוח הקניה שלו. הרווח האישי של נתיהו - העלאת הנכסים האישיים שלו ושל הח"כים ושליטה הדוקה יותר על השוק. בטווח הארוך נראה התמוטטות של חלק גדול באוכלוסיה (לפחות כל אלו שאינם עובדי הייטק) וקריסה של המשק אלא שאז ביבי-שטיניץ יטענו שבתקופתם הכל היה בסדר. ככה זה כשהציבור טיפש ובכלכלה אין מאין
קריסה חברתית בטווח הארוך | 03.02.16
72.
זה לא נכון רק להאשים את נתניהו
הגורם העיקרי לזינוק מחירי הדירות הם כתוצאה מריבית נמוכה כאשר סטנלי פישר הוריד את הריבית , אנשים שהיה להם כסף ראו שלא מרווחים כסף באפיקים כמו מניות , אג"ח , אפילו פק"מ בבנק לא מקבלים מרווחים לכן אנשים רצו לקנות דירות על מנת שהכסף יעבוד בשבילם. סטנלי הוריד ריבית בגלל היחלשות הדולר והתחזקות השקל וזאת בשביל שהיצואנים ירוויחו יותר שקלים , וכאן זאת הייתה הטעות שלו. אילו לא היה מוריד את הריבית והיה מרחיב הרחבה כמותית כלומר מרחיב את כמות מזומני השקל לציבור , היצואנים היו מקבלים את הכסף שלהם , ריבית לא היתה יורדת , היו מביאים משקיעים מהעולם , והדולר לא היה נחלש כל כך , נתניהו אמנם היה שותף לתהליך של סטנלי , אבל אני לא חושב שהאשמה היא רק על כתפיו האשמה היא כתוצאה של התנהגות עדר של שרי האוצר מכלל המדינות שהורידו ריבית וסטנלי נגרר אחריהם.
גלעד | 03.02.16
64.
הפכנו מצורעים
לאט לאט אבל בטוח הוא מוביל אותנו להיות המצורעים של העולם. איפה העם הנבחר, אין מקום שלא שונאים אותנו והכל בגלל האסון שלנו שנקרא: ביבי נתניהו. האיש שחושבים שאין לו תחליף, לכן הוא מחזיק בעוד שלשה תיקים שבהם הוא לא מתפקד שר חוץ בלי מדיניות חוץ לא יוזם ולא נותן לאחרים ליזום, שר כלכלה ולכן גם מה שקורה לנו במתווה הגז במחיר הדירות ואיפה לא. את רוב מרצו הוא משקיע לקצץ כנפיים של שרים שנדמה שהופכים פופולריים לא חסר דוגמאות, בזמן האחרון מנסה לחסל את שר התחבורה ,ישראל כץ היחיד שעושה בגדול בתחבורה בכבישים ובנמלים וברכבת וזה מתחיל להדאיג את ביבי .בייתר הזמן שנשאר לו עסוק בשטויות של אשתו . לא נשאר לו זמן להסתכל נכוחה על המצב המדאיג שאנחנו מאבדים ידידם בכל העולם. הוא חושב שגם העולם חושב שאין לא תחליף. מצטער אתה מביא לנו נזקים יותר ממה שאתה חושב.
שלמה דהן | 03.02.16
63.
האינטרס של כולם במשק הוא שמחירי הדיור ישארו גבוהים ויעלו במתינות
חוץ ממי שאין לו דירה. הממשלה/ המדינה : מרויחה משיווק קרקעות, מס רכישה, מעמ וכו' עורכי דין : מרויחים יותר כאחוז פיקס משווי הדירה. בנקים : מרויחים יותר מגובה המשכנתאות ומערך דירה לבטחון גבוה. תורם לרווחיות וליציבות. בנק ישראל : דואג ליציבות הבנקים. קבלנים: מרויחים יותר. ברור. בעלי דירות להשקעה : מבסוטים עד הגג, גם שווי דירה עלה וגם שכירות עלתה. בעלי דירות קיימים : חושבים שיש להם יותר כי קוראים ששוי הדירה שקנו במחיר מופרז עכשיו גבוה יותר. החזרי המשכנתא שלהם ירדו כי הריבית ירדה ומדד יוקר המחיה היה שלילי בשנתיים האחרונות. מה יש להם להתלונן? שכחתי מישהו? קיצר כולם חוץ ממי שאין לו דירה. מתי זה יתפוצץ לכולם בפנים?
פרזיז 3.0 | 03.02.16
59.
אתה כתב כלכלי או פוליטי ?
כל הנתונים נכונים אבל להכניס ביטויים כמו ״כהונת נתניהו לנצח נצחים״ , ״מדינת נתניהו״ חושפים שזאת ביקורת פוליטית ולא בהכרח עניינית. אני לא בעל דירה וגם אני סובל מהמצב אבל להאשים רק את נתניהו בזה זה טמטום במקרה הטוב ורשעות במקרה הרע. (אני מהמר על האפשרות השנייה)
רובי | 03.02.16
58.
קראתי את הכתבה כי -
אני באתר כלכליסט, והכותרת אומרת: "כיצד חיסל נתניהו את התקווה לדירה..." אז חוץ מלרדת על נתניהו לא נאמר כאן כלום בתכל'ס. ציפיתי לקרוא איזשהו ניתוח כלכלי לכל אותן מחדלים מתוארים ולא הצלחתי להבין מתחילת הכתבה עד סופה שום תיאור כלכלי לכל הטענות. שלא יבינו אותי לא נכון - אני לא מנסה לגונן או לסנגר על ראש הממשלה ועל "עשייתו" במהלך כהונותיו.
אבי | 03.02.16
53.
נו מה חדש יואל? קצת ילדותי לא?
עליית מחירי הדירות היא הרי תוצאה של שילוב של לפחות 4 גורמים שונים בצד הביקוש: 1. ריבית אפסית בישראל מאז סוף 2008 בעקבות המשבר הכלכלי דוחפת משקיעים לקחת משכנתאות זולות. 2. ריבית אפסית בארה"ב ובאירופה עם משבר כלכלי שם ושגשוג כאן- גורמת ליהודים עשירים לקחת הלוואות מט"ח ולקנות דירות. 3. בנק ישראל (עד כמה שאני יודע עצמאי) לא ריסן את הבנקים המקומיים למרות שברור שמתפתחת בועה כבר מ2011. 4. שוק ההון המשותק שלנו לא מציע אלטרנטיבה לאלפי פורשי מערכת הביטחון ושירות המדינה שיוצאים עם פנסיות ומענקי פרישה של מאות אלפי שקלים. על כל הגורמים האלו אין לנתניהו ממש שליטה ישירה. לגבי צד ההיצע: אפשר להתווכח אם ראש ממשלה באמת יכול להוביל מדיניות של משרד האוצר (מיסוי ותמריצים) משרד השיכון והבינוי, משרד הפנים (תכנון) ומשרד הביטחון (פינוי בסיסים), כשהוא לא מצליח לסיים קדנציה כמו שצריך וברקע מלחמות ובחירות. לעניות דעתי נתניהו הוא לכל היותר רשלן ולא ממוקד, אך בטח שלא אשם במצב. אם יש לך אג'נדה פוליטית אתה יכול להטיח האשמות דומות גם במהטמה גאנדי והם ידבקו אצל קוראים שכבר חרצו את דינו מזמן. גילוי נאות: אני לא ליכודניק ולא מצביע בבחירות מ1996 כי אין הנהגה (היא תגיע בעשור הבא ללא ספק). עכשיו בבקשה לייקים קהל נכבד
אסף | 03.02.16
50.
אתה טועה
נחש מה. אני לא קיבלתי טל' מאראלה, ולא ירושה. הגעתי לדירה במרכז בשווי 2M₪. איך? לא ישבתי על התחת ובכיתי כמוך שכולם חברו נגדי וכמה רע לי ואני מסכן. השקעתי בבורסה, ועשיתי את הוני. עכשיו אני נותן לך ולשכמוך ליילל בזמן שערך הדירה שלי עולה. העשירים לעולם אינם מתלוננים. איך מחפשים איך לעשות כסף. רק אוכלי חינם כמוך רוצים כל הזמן שייתנו לנו ויממנו אותם. השיטה הקפטילסטית אומרת שאתה צריך לדאוג לעצמך. האבטלה בשפל, לכולם יש עבודה. אתה רוצה דירה? תקנה דירה. מה אכפת לי מה אתה רוצה לעשות עם כספך. זה שאתה מתפלל שהמחירים יירדו לא יעזור לך. תפיקד הממשלה ליצור סביבה עסקית כדי שעסקים ייפרחו ולא כדי שאתה תקנה דירה. לא מרוצה? תחילף את הממשלה. אני מרוצה. בוא תשים את שלי יחימוביץ' בשלטון, וגם הדירות תהיינה יקרות וגם לא תהיה לך עבודה. תנסהו תראה. נ.ב. זה ממש כיף להיות בעל נכסים. מניות, דירות... תנסה ותראה. אל תנסה לגרום לכולם ליות עניים. תנסה להיות עשיר. עכשיו אני מחכה לכל היללניים בטוקבים להגיד שאני דביל, דפוק, אוכל חינם, זבל של בנאדם. וגם אם זה נכון, יש לי דירה שהגעתי אליה בכוחות עצמי.
אני | 03.02.16
42.
ביבי היה עסוק בחיסול חמאס, אירן והטרור ויצא מלך
עכשיו אחרי שהוא חיסל את אירן, את החמאס ואת הטרור וגם הצליח למצוא אישית את המחבל מתל אביב בבית שלו אחרי שבוע, ביבי יתפנה לטפל במחירי הדיור, כמו שביבי טיפל באירן ומנע מהם יכולת גרעינית וכמו שהוא חיסל את חמאס והטרור בחמאסטן וכמו שהוא דאג לשמור על ירושלים מאוחדת אך מפחיד מוות להסתובב בה ככה הןא ידאג לזוגות במיוחד אלה שבחרו ליכוד, היידה ביבי
דוד | 03.02.16
37.
מעמד בעלי הדירות ומעמד האנשים שחולמים על דירה
יש פה מעמד של בעלי בתים אנשים טחונים בכסף מכירה אישית כמה כאלה שיש להם 3 ו 4דירות מחלקים בין הילדים כל דירה לילד ויש אנשים שיכולים רק לחלום על דירה כשתהיה פה מחאה אלימה!!!!! ואנשים יפלשו לדירות אולי משהו יזוז פה כשאנשים לא ישלחו את הבנים שלהם לשדה הקרב כשהם לא יכולים לספק להם את הדבר הבסיסי שהוא קורת גג אז אולי משהו יזוז פה מאחת שמרויחה 5500 שח בחודש. מחאה אלימה זה אומר לפלוש לדירות זה אומר לא לשלם מיסים זה אומר לקחת מהחזירים ולתת לעניים
מציאותית | 03.02.16
36.
איןןןן...מה היינו עושים בלעדי ביבי המלך?
אין לנו חיים, העיקר שביבי יהיה המלך הבלתי מעורער של הפוליטיקה הישראלית. לא אכפת לנו שידפוק אותנו עם הדירות, מתווה הגז, יוקר המחייה, חינוך, בריאות, רווחה, כלכלה...החיים דבש כל עוד אנחנו סוגדים לביבי קינג. מי יכול לדפוק אותנו יותר טוב ממנו...מי?! ובנימה קצת יותר בכיינית, מתי תתפוצץ לנו הבועה המטורפת הזו בפנים? הבועה שכוללת את מחירי הנדל"ן ואיתה ביביהו, אולי העדר במדינה המטורפת הזו יתחיל לפקוח את העיניים ולהבין שמז... אותו כל היום כל החיים.
שפשף | 03.02.16
30.
נו, ו... את מי זה מעניין ?
באמת, אני שואל ברצינות, את מי זה מעניין ? משנת 2009 ועד שנת 2016 עם כל מה ש"נעשה" על ידי נתניהו המוביל את מדיניות הממשלה והמכתיב את מדיניות האוצר כנראה שהוא לא עושה את זה טוב. לא יכול להיות שומר שאתה פועל הורדת מחירי הדיור, ואיכשהו הם לא מפסיקים לעלות, כנראה שאתה לא עושה מספיק. ושלא ינסה לתרץ את זה שהוא לא היחיד בממשלה, ויש עוד סיעות בקואליציה, והוא צריך לפעול תחת שיקולים קואליציונים. אף מפלגה, ואני חוזר - אף מפלגה לא חורטת על דיגלה שהיא תעלה את מחירי הדיור. כך שהוא לא נאלץ להיכנע לשום שיקולים קואליציוניים. זאת רק מדיניות של הלאמת ההון הפרטי לכיס הציבורי, ומשם לבעלי ההון הפרטיים ש"מוכרים" את השירותים שהמדינה אמורה לספק. ההורים שלנו נאלצים לשלם בפנסיה שלהם את הדירות של הילדים. (תיאר את זה יפה נחמיה שטרסלר כשהסביר את המדיניות הכלכלית של יוסף בשלטון פרעה - לאט לאט המלך הלאים את כל הון הציבור, עד שהעם נשאר חסר כל והמלך עשיר עולם)
מחוסר דירה | 03.02.16
26.
יאוש זאת המילה המתאימה
המחירים לעולם יעלו יקניטו אותנו אלו שכבר קנו וכולם כבר יודעים את האמת. המחירים בארץ ברמה שלא משקפת שווי אמיתי. תחבורה ציבורית על הפנים ובגלל זה אנחנו אוכלים את הפקקים האלה כל יום בבוקר ובערב. השכר לא צמוד לכלום רק לרחמי המעסיק. הבריאות, החינוך הביטחון האישי איכות הסביבה השחיטות הכל פה בשיא שלילי איך נהיה שמחים? ממה? מההצלחה שלנו בספורט?? הכל פה מנוהל כמו במדינת עולם שלישי למרות שהאזרחים פה הם ברמה של המדינה הכי מפותחת בעולם. פשוט יאוש
 | 03.02.16
25.
עדיין ראש ממשלה משום שהצליח להבריג למוחות הישראלים
את ההכרה שצריך להודות לו שהם עדיין בחיים. קוקטייל של הפחדות, התראות עם כף גדולה של לאומנות לתיאבון. בסיוע חוב תופח עבור משכנתאות ומכוניות חדשות בכמה מאות שקלים לחודש. אבל לכל דבר מגיע סוף מר, והוא יעוף מכיסאו כמו טיל. לא יהיה אפילו צורך בבחירות
אופיר מורן | 03.02.16
18.
רק את הסיכוי לדירה? חיסול ממוקד לתעשייה המסורתית ולשכר העובדים
חיסול התקווה לשלום (לא שלום את התקווה). תקופת שלטונו של נתניהו מתאפיינת בהתרפסות מצד אחד בפני בעלי הממון שהובילה כוחם ושכרם ולהקפאת שכר במגזר הפרטי. חוסר הבנה של חשיבות המגזר התעשייתי המסורתי מוביל מחד למחסור במקומות עבודה ולאבדן ידע ומאידך ההשענות על ההכנסות מההיי טק בלבד משקפות סיכון גבוה בטווח הארוך, מאחר ומנועי צמיחה דינם להתחלף. אופיו המניפולטיבי והשימוש הציני בחרדות הציבור מובילות להחלטות מזיקות למשק אבל את ביבי מעניין רק נושא הישרדותו. רמת החינוך במדעים ובמקצועות הטכנולוגיים בנסיגה ומגדילים את רמת הסיכון את בהיבט הצבאי והן בהיבט הכלכלי וההשלכות כבר בפתח.
א | 03.02.16
13.
התמונה הנכונה
75% מכלל תושבי המדינה, יש ברשותם דירה ואף יותר מאחת. אם המחיר עלה ב- 60%, הם צריכים להיות מרוצים מכך. זה טבעי לא? כלומר, רוב תושבי המדינה מרוצים מהמצב במדינה, מאחר ורואים ברכה בעמלם. זה לא הוגן להשוות את מחירי הדיור ביחס למדינות אחרות, שנפגעו קשות ממשבר 2008. בזמנים הטובים, המחירים עלו ב-40% באנגליה, בתוך שנתיים. אם 75% אחוז מרוצים ו-25% לא מרוצים, זה אומר שרק מיעוט מהתושבים לא מרוצה ונכנס לייאוש. שזה אומר שמה שאומרים, ב-OECD שרוב תושבי המדינה שמחים בחלקם, הוא נכון.
יהודה | 03.02.16
6.
עדר הכבשים המטומטמות...
ממשיך לאכול קש וללכת אחרי הרועה העיוור לכיוון התהום. ביבי הוא האסון הגדול של העם היהודי בציון. ביבי הוא אנטי ציוני. מטרת הציונות היא התיישבות בארץ ישראל והגמד הפוליטי והמדיני מרחיק את העם היהודי ממטרה זו יותר מכל אחד. בהיסטוריה.
אבנר בן חורין | 03.02.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת