אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך היה עוקב ביל גייטס אחרי עובדי מיקרוסופט

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
הדרך היחידה להוציא פרודוקטיביות מעובד שעובד 9+ שעות היא עירוב תעסוקות
בעולם המורדני צעירים לא אוהבים לעשוק במשהו ספציפי 24.7 ליהפך מעדיפים לעבוד על נושאים שונים. על מנת שעובד יהיה פרודוקטיבי - צריך לזהות מה מעניין אותו - ולתת לו זמן במהלך היום בו הוא יעסוק בזה. אחרת העובד עובר לפייסבוק, ויינט, כלכליסט ועוד אתרים שאינם מועילים לא לעובד ולא למעביד. שלא נידבר על בילויים של 30-40 בתא ההשירותים עם טלפון ביד. לרתום אנשים למשימה ולהיות שותפים בה - זהו תפקיד המנהלים. הייתי בחברה אחת שבה המנקל שאל באסיפה: "מה לדעתכם אנו לא עושים טוב? מה ניתן לשפר?" עניתי בכנות על החלק שהיה חשוב להשקיע בו לטעמי. יום למחרת בא מנהל ביניים ועשה לי שיחת שתיפה שמה שעשיתי היה לא בסדר. מיותר לציין שבאותו רגע גם אבדתי אמון והערכה כלפיו, וגם לארגון. לויליות ירדה ותוך חודש כבר הייתי משקיע רוב יום העבודה בחיפוש אחרי משרה הבאה. עובדים (לפחות בייטק) - הם השותפים שלכם. אם תתייחסו אליהם כאל עבדים מטומטמים, תשלמו על זה ביוקר. היום אני מאוד קשוב לעובדים שתחתיי ומנסה לפנות לפחות 20% מהזמן שיעשו משהו שהוא בתפר בין עניין האישי שלהם לתועלת אפשרית לחברה. ככה מפתחים חדשנות
ג'ין | 11.02.16
14.
תרבות מפגרת
התרבות הארגונית כופה על העובדים שעות עבודה רבות . כלומר מנהלי ובעלי החברה הם אלו שמכתיבים את ה DNA של הארגון כי הרי רוב העובדים לא ממש רוצים לעבוד 12 שעות ביום. בכל מקרה רוב מי שעובד באופן כה מאומץ מסכן את בריאותו ואת חיי המשפחה שלו . והרי בימנו כמעט ואף אחד לא מתעשר מעבודה קשה.
אבי | 11.02.16
9.
יש רק בעיה אחת עם זה!
רוב העובדים במדינת ישראל "רק" מגיעים לעבודה, והמדד צריל להיות הפרודוקטיביות של העובד ולא כמות השעות שבהן הוא נמצא בעבודה. לאחר שעבדתי במספר מקומות עבודה וגם ניהלתי מהנדסים, היו כאלו שבברור לא המשיכו לעבוד אחריי שגיליתי שהם הרבה שעות בעבודה אך התפוקה שלהם נמוכה, לעומת מהנדסים בודדים שאותם עודדתי לצאת הביתה מכיוון שהם הספיקו הרבה יתר ב - 8 שעות עבודה מאשר חבריהם ביומיים.
אוחדו | 10.02.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת