אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחיר למסתכן

81 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
גורמים לכולם לחשוב שהם עשירים כאן במדינה
לכל אותם אנשים שפעם קנו דירה מסריחה ב 500K והיום היא כביכול שווה יותר מפי 3 - אתם לא עשירים. לכל אותם אנשים שלא חסכו גרוש ועומדים לקבל את הזכות לקנות דירה חדשה בלי הון עצמי - אתם לא עשירים. לכל אותם אנשים שקנו דירות במחיר מופקע למרות שהיה בידם הון עצמי יפה - אתם לא עשירים. מי שעשיר הוא אחד שיש לו כסף בעו"ש. כל השאר זה ספקולציה. כל מי שחושב שהוא עשיר בגלל שמחיר הדירה שלו טיפס מהאוויר הוא טיפש. השוק הזה כל כך לא צפוי בשנים הקרובות שבכלום זמן אתם עלולים לחזור להיות שוב "לא עשירים". דירה יכולה להשביח באזורים מסויימים. שמדובר על זה שהדירות עולות בלי הגבלה בכל הארץ תבינו שיש כאן בעיה נקודתית שמתישהו תתיישר. בקיצור - כל אותם האנשים שלוקחים הלוואות עתק - היזהרו!!! בנק ישראל הוא לא בית תמחוי..
הלוואנט | 15.02.16
79.
צעד מקביל להפחתת הסיכון
אם יאושר הצעד הנוכחי או של ח"כ אבקסיס למשכנתא של 90% - אני מציע להגביל את ההחזר החודשי על המשכנתא ועל ההלוואות האחרות בחשבון ללא יותר מ- 25% (במקום 40% כיום) מההכנסה נטו. כך הזוג שבדוגמא שמבקש משכנתא של 1.34 מיליון - מינימום החזר חודשי יעמוד על סביב 5,400 ש"ח (לא כולל הלוואות נוספות). ז"א הזוג זקוק להכנסה נטו סביב 22,000 ש"ח כדי שיאשרו לו את המשכנתא.
360finance | 15.02.16
78.
ל- 53 לך יש סבלנות וזה יפה אבל
לא לכולם יש פריבליגיה של סבלנות, החיים והשנים עוברות, את המזמור הותיק של "המחירים הולכים לרדת" אנשים כמוך שרים כבר הרבה זמן ובעצם מכשירים לגיטימציה לא לעשות כלום. אתה חושב שעוד שנתיים המחירים ירדו? אתה חושב שעוד חמש שנים המחירים ירדו? אתה חושב שעוד 10 שנים המחירים ירדו? אתה יכול לקוות, אתה יכול לחלום, אתה יכול להאמין ולהתפלל, אבל מבחן התוצאה אומר את שלו. אתה רוצה לומר לי שבגלל אנשים כמוני אנחנו מעודדים ומשאירים את המחירים גבוהים? אז תגיד, אבל כל אלה עבורי הן קלשיאות נבובות.
יוני | 15.02.16
77.
6 צודק , מה האפשרות שנשארה לנו ?, מעדיפה לשלם למשכנתא ולא לשכרויות
לפחות בגיל 70 שנסיים לשלם את המשכנתא נוכל להוריש משהו לילדים.. מה עדיף לזרוק את הכסף לפח בשכירות ?, לעבור כל שנה שנתיים דירה ? אני אומרת הכי הרבה לא עומדים בתשלומי המשכנתא , מוכרים את הדירה . הכסף לא הולך לאיבוד ...
אביב | 15.02.16
73.
הכל קשור בריבית
כל עוד הריבית כזאת נמוכה משקיעים ימשיכו לקנות דירות כי זה אפיק ההכנסה הכי טוב עבורם. בארה"ב לא רלוונטי בכלל כי יש היצע מטורף של דירות וקרקעות. אז צריך לעשות אחד מהשתיים: א) להעלות ריבית ב) להפוך רכישת דירה שלישית ומעלה לדבר קשה מאוד ושכירות מהשכרת 3 דירות ומעלה למיסוי פירותי. מזה אנשים כבר ירתעו.
יניב | 15.02.16
72.
עובדים עליכם בעיניים - משכנתאות לא יכולות לסכן את יציבות הבנקים.
כאשר הבנק נותן לזוג צעיר משכנתא של 1.35 מיליון שקל, מתוך זה 10% (= 135,000 שקלים) הם הון עצמי של הבנק, ו 90% הם מינוף - כסף שהבנק יצר יש מאין. נניח שהריבית מרקיעה שחקים, בני הזוג לא מצליחים להחזיר את המשכנתא, והבנק נאלץ לעקל את הדירה ולמכור אותה כדי לכסות את המשכנתא. 135,000 שקלים זה בסך הכל 7.5% מהשווי הראשוני של הדירה, שעמד על 1.8 מליון שקל. עכשיו תגידו לי - נראה לכם שמחירי הדירות ירדו ב 90%+? מובן שלא. הבנקים יכסו את עצמם וירוויחו יפה בכל מקרה. רק הזוג לוקח על עצמו סיכון אחו-שרמוטה.
יובל | 15.02.16
71.
ל-56: חישוב שלך שגוי מהיסוד
א. אתה מניח שבזמן המבוזבז בדרכים אפשר לעבוד ולהרוויח עוד 70 שקל לשעה. זה נכון רק בתנאי שמעסיקו יהיה מוכן לשלם שעות הנוספות על בסיס קבוע. ב. אתה מניח שבמרכז הוא לא יצטרך לנסוע לעבודה. מה תגיד אם אוכיח לך שנסיעה ברכבת מאשדוד לתל אביב לוקחת כמו נסיעה ברכב מחולון לתל אביב או מגני תקווה לתל אביב? טיעון שלך יכולה להיות רלוונטי רק אם הוא יקנה דירה בתל אביב ליד העבודה, אבל מחיר של דירה נורמלית בתל אביב מתחיל 2 מיליון שקל. מצד שני בדרום תל אביב יש מציאות באזור ה-1.2-1.4 מיליון ומדובר באזור שיעבור התחדשות עירונית משמעותית בעשור הקרוב.
לב | 15.02.16
70.
אספר לכם סיפור אמיתי
עלינו ארצה ב-1990. בעקבות העלייה הגדולה מברית המועצות מחירי דירות זינקו בכל רחבי הארץ. באותה תקופה עיתונים בשפה הרוסית היו מלאים בכתבות של כל מיני נביאי זעם שטענו שמדובר במחירים לא ריאליים והציגו "הוכחות" שאנשים יקרסו תחת נטל החובות. הרוב העלייה לא הקשיבה להם וקנתה דירות ב-90% ואפילו 95% מימון. היום יש בבעלותנו דירה. אני מכיר אנשים שהקשיבו לנביאי זעם ועד היום גרים בשכירות ובחיים יותר לא יצליחו לקנות דירה. לאותם אנשים גם אין פנסיה למעט קצבת זקנה מזערית מביטוח לאומי.
 | 15.02.16
68.
גם אין מקומות עבודה בטוחים
עסקה כזו זה מתכון בטוח שהדירה תמכר עי כונס נכסים בסוף המשכורות לא גבוהות אף אחד לא יעמוד בהחזרים כאלה הפתרון הוא אל תקנו אל תקנו כבר מעמ אפס עדיף הממשלה לא באמת רוצה שהמחירים ירדו תנו את הקרקעות בחינם לקבלנים רק כך תוזילו את הנדל"ן רק ככה הקרקע היא משאב ששייך לעם כמו הגז וכמו האשלג
יעל | 15.02.16
63.
תגובה למס 53.
בעודך מציג טיעון נכון (לפחות לפי שיטת מסחר מסויימת) אל תשכח שהבשורה הנ"ל (שאותה אני לא רואה כדבר חיובי) מופנת לציבור שמחפש דירה כנכס למגורים ולא להשקעה. לכן תוסיף את תמחור "ההנאה" לרכישת דירה למגורים ועוד מס פרמטרים פסיכולוגים תבין שמה שכתבת לא נכון. אנשים רוצים לחוות את הבעלות על דירה עם כל המשתמע מכך ומוכנים בשביל זה לבצע עסקה שלטווח הארוך לא בטוח שתשלם מבחינה פיננסית. לגבי ההצעה בכתבה לעיל הערה קטנה - הריבית לא תישאר אפסית לאורך 30 שנה וגם לא עוד 5 שנים לא צריך להיות כלכלן כדי להבין את זה . קחו בחשבון .. יום טוב.
סתם אחד . | 15.02.16
60.
באמת??
שהמדינה תהיה ערבה לרוכשי הדירות. לא יתכן שצברים ששרתו בצבא, לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה. המדינה שהרסה כל סיכוי לרכישת דירות ואינה משתלטת על יוקר המחייה, היא זו שצריכה לדאוג להם. ממילא, הצעירים משלמים שכר דירה, אז למה לא משכנתא. שהמדינה לא תישן בלילה ולא חסרי הדיור.
נורית | 15.02.16
59.
זה נעשה כי הצעירים לא יכולים להגר
אם היו יכולים - היתה רכבת אוירית למדינות כמו ארה"ב קנדה ואוסטרליה אירופה אינה אופציה טובה בגלל מה שקורה שם ואי החיבה ליהודים מאוד קשה לקבל אישורי שהיה לארה"ב, קנדה ואוסטרליה תלוי במקצוע שלך ובעוד גורמים רוב העם תקוע במדינה, הוא לא יכול לברוח. זה כלא, שבו אתה חייב לפעול לפי הקלפים שקיבלת, ורבים לא קיבלו קלפים טובים והם ישעבדו את חייהם לבנקים, מה שבצעם נועל אותם לתוך חיים אפורים של הישרדות. יש מיעט בעם שחוגג על כולם, אלו בעלי הכסף שיכולים גם למנף, אלו "המשקיעים". כל השאר אומללים. נוצרו פה תוך 10 שנים מעמדות כמו בהודו, קאסטות. המדינה הזו הולכת וקורסת לתוך עצמה בתהליך איטי מאוד, אבל ברור. הסוף יהיה רע מאוד, מהומות קשות, מרי אזרחי של הדור הבא.
בני | 15.02.16
58.
כתבה מתחכמת ותשובות של חסרי הבנה...
שימו לב - מדובר על משכנתה של 93% ממחיר למשתכן. לא ממחיר השוק!!! בסופו של דבר מדובר על משכנתה של 74.4% ממחיר שוק של הדירה, כשהחסם כיום הוא 80%... אז לפני שקופצים, וכותבים דברים שלא קשורים למציאות, כדאי שיהיו כל העובדות. מדובר פה בהקלה משמעותיות! למשתכן. במקום לשלם 460 א' ש"ח מהכיס, ישלמו 100 א' ש"ח בלבד. מקבלים מתנה ממשית של 360 א' ש"ח, שהם 20%! ממחיר הנכס!!! אז כן, יש פה הטבה משמעותית. ולא. אין כאן שום הרעה למשתכן. נהפוך הוא!!! אז למה סתם לכתוב דברים, מבלי להבין...
זיו | 15.02.16
57.
יאללה מגדילים עוד את הביקוש במקום את ההיצע - איך בדיוק ירדו המחירים?
נכתב בכתבה: "הצעד אמור לאפשר ליותר אנשים להשתתף במכרזי מחיר למשתכן, ובכך אולי אף לייצר אפקט כולל של ירידת מחירים." שמישהו יסביר לי איך בדיוק יהיה אפקט של ירידת מחירים אם יותר אנשים ישתתפו במכרזים? הרי בצורה הזו מגדילים את הביקוש - וכך המחירים רק עולים. אני טועה? המתכון הזה הוא אסון שעומד להתרחש לזוגות צעירים - הם ממנפים את עצמם במיליון שקל ויותר !! מאיפה יחזירו את זה אם משכורתם עדיין נמוכה ואין יציבות במקום העבודה? אם אחד מהם יפוטר במהלך השנים - הם בקלות יכולים ליפול למצב של חוסר יכולת החזר. נכניס לפה גם את הילדים שיגיעו, וגירושין (גם זה קורה לרבים וטובים). והנה נפלתם חזק. עצתי הקטנה לכל הצעירים - אל תשתעבדו להתחייבויות שהן מעבר לאופק שלכם! רוצים לקנות דירה? תתחילו בקטן, בדירה קטנה, יד שנייה, ולאט לאט תבנו את עצמכם ותשתדרגו בהתאם ליכולתכם עם השנים. התסריט הזה שבו זוגות צעירים "חייבים" דירה חדשה מהניילונים - הוא חלום מסוכן.
מעצב טירות | 15.02.16
56.
ל-46 את המחיר אתה משלם כל יום....
אתה מסתכל רק על המחיר של הדירה..... כמה זמן לוקח לך הלוך חזור לעבודה ביום ? ומי משלם לך על הזמן האבוד ? בוא נגיד שהייתי "עדין" ואומר שלוקח שעתיים כל יום. ונגיד שאתה מרוויח 70 ש"ח ברוטו לשעה. 40 שעות בחודש על הכביש זה 2800 ש"ח.....כפול 12. 33600 בשנה.... על עשור שלם שאתה גר באשקלון "הפסדת" זמן בכביש ששקול לכמעט 350 אלף שקלים. וזה רק חישוב כספי. מה עם הזמן האבוד שהיית מנצל להיות עם המשפחה ? את זה אי אפשר לכמת בכסף...... א-קיצר יש סיבה למה דירות באשקלון זולות מבמרכז.....
ציקו | 15.02.16
54.
כתבה שעוזרת לעשירים שיש להם
הרבה דירות והם מקבלים שכירות מהמסכנים שאין להם הון עצמי כמו לרבים במדינה ישראל כל הכבוד כחלון בזכותך אני יוכל לרכוש דירה בלי לשלם לבעלי הון תשלום על דירות מכוערות 3000עד 6000 ש״ח בחודש עדיף שהכסף ילך לדירה שלי אם השנה אני קונה דירה אני מצביע לכחלון בבחירות הקרובות זה בשורה של ממש
Yehuda | 15.02.16
53.
קנה בזול, מכור ביוקר.
ההגיון הפשוט אומר: רוצה להתעשר? קנה בזול, מכור ביוקר. אולם משום מה אנשים מתעקשים לנהוג הפוך, וקונים נכסים דווקא כשמחיריהם נמצאים בנקודת שיא. הדבר נכון הן לגבי מניות, הן לגבי אג"ח, הן לגבי נדל"ן. הם מניחים שהמחיר לא יכול ליפול, ולכן כדאי לקנות כמה שיותר מהר, לפני שהעליות יתחדשו. אולם אין אף נכס בעולם שמחירו תמיד עולה, וזה כולל דירות בארץ הקודש. מתישהו המחירים יתקנו כלפי מטה, וכל מי שקנה דירה בשנים האחרונות יפסיד את התחתונים. גם אם לא יאבד את הדירה עקב חוסר יכולת לעמוד בתשלומים, יהיה משועבד שנים ארוכות לשלם את המחיר המופקע שבה קנה. אז, ורק אז, כאשר נדל"ן ישראלי יחשב להשקעה גרועה שצריך להתרחק ממנה, והמשקיע הממוצע יהיה מוכן לעשות הכל כדי להיפטר מן הדירות שרכש, זה יהיה הזמן לרכוש דירה. ולי יש המון סבלנות.
אורן | 15.02.16
50.
לכחלון יש מטרה אחת- "הישגים" מהירים
הוא רואה כבר את הבחירות באופק ומנסה להמציא לעצמו כל מיני הישגים שהוא מקווה שישכיחו מהציבור (הסנילי והמטומטם) את הביזיון חסר התקדים שלו בנושא הגז. חבל (בשבילו) שכל אותם "הישגים" במקרה הטוב תועלתם מוטלת בספק ובמקרה הרע הם בכלל לא יקרו בקדנציה הזאת אם בכלל (דירות על הנייר וכו'). ישאר הרבה פקה פקה וסה טו...
חן | 15.02.16
46.
מי שאין לא הון עצמי, לא קונה דירה ב 1.8 מיליון.
אני עברתי לאשקלון לפני 6 שנים ועובד במרכז. קניתי דירת 3 חדרים עם מרפסת וחנייה ב 700,000 עם הון עצמי של 125000. מי לוקח כאלה משכנתאות מטורפות.... יש הרבה איזורים מרוחקים מהמרכז במחירים שעדיין נורמליים, יש גם דירות יד 2. לא מצליח להבין את הכתבות האלו
נדב | 15.02.16
44.
ההחזר החודשה צמוד למדד וריבית, הוא כול הזמן יעלה והשכר לא.
לדוגמה -אים זוג משתכרים 15000ש ומשכנתא היא 4000ש היום,בעוד 10 שנים היא תהיה 6000ש והשכר לא ידביק את הריבית וההצמדה ובעוד 20 שנים המשכנא תהיה8000ש ולבסוף הדירה לא תהיה שלהם. ומה יקרה אים אחד מבנה הזוג יאבד את מקום העבודה ? ומה יקרה אים יהיה מיתון? לכן משכנתא 90% מסוכנת. ומדוע לא בונים דירות קטנות,כדי להתחיל את החיים ולהתקדם על פי היכולת ? ומדוע חייבים דירה גדול שעבורה משלמים ארנונה גבוהה.
אדגר | 15.02.16
43.
ההחזר החודשה צמוד למדד וריבית, הוא כול הזמן יעלה והשכר לא.
לדוגמה -אים זוג משתכרים 15000ש ומשכנתא היא 4000ש היום,בעוד 10 שנים היא תהיה 6000ש והשכר לא ידביק את הריבית וההצמדה ובעוד 20 שנים המשכנא תהיה8000ש ולבסוף הדירה לא תהיה שלהם. ומה יקרה אים אחד מבנה הזוג יאבד את מקום העבודה ? ומה יקרה אים יהיה מיתון? לכן משכנתא 90% מסוכנת. ומדוע לא בונים דירות קטנות,כדי להתחיל את החיים ולהתקדם על פי היכולת ? ומדוע חייבים דירה גדול שעבורה משלמים ארנונה גבוהה.
אדגר | 15.02.16
42.
הרוכש לא ימונף ב 93%
מומחה יקר, מה ההבדל בין רוכש שאינו זכאי "מחיר למשתכן" שרכש דירה ב 1.4 מיליון ש"ח, מתוכה 1 מיליון הן הלוואה (משכנתא) לרוכש זכאי שרכש דירה ששוויה 1.4 מיליון ולקח 1 מיליון שח הלוואה (משכנתא) ועוד 300 אלף "קיבל" בזכות הנחה במכרז ממשלתי?? מה זה משנה אם שאר ערך הדירה הגיע מזכאות להנחה במסגרת ממשלתית או מההון העצמי של הרוכש? איך זה מוסיף משהו לסיכון של הרוכש או של הבנק??
פשוט לא נכון | 15.02.16
40.
היה והריביות יעלו היה והמחירים יפלו
יש פה סיכון שנומר וקנו ב 1.3 מליון לקחו משכנתא של 90 אחוז אזי כיום החוב יעמוד על 1.17 מליון ויותר ,וכאשר הרביות יעלו אזי החזר החודשי יעלה וצמוד מדד אזי גם הוא יעלה עוד וכך הלווה נחנק מאחר והחזר גדל ויתכן מצב אף שערך הדירה תירד מ 1.3 ל 900 או יותר למשל כמו בארה"ב ואז אנשים לא רק שלא הפסידו בעיסקה הם צריכים לשלם משכנתא שיכולה להיות פי 2 או יותר מעלות הדירה לכן יש לבחון טוב טוב את התמהיל לפני קניה והשאלה התמידית היא האם ניתן לעמוד בכל שינוי קטן שישנה את ההחזר החודשי
מינימאש  | 15.02.16
39.
זה מצוין , כי זה ירגיע את לחץ הביקושים. מחירי דירות יד 2 יירדו, כי לא יהיו להם רוכשים
מי שיקנה בתוכנית של כחלון לא יפסיד. הוא קונה את הדירה ב 25% הנחה. אם יתקשה בהחזרים, הוא יוכל למכור את הדירה במחיר שוק ולהפטר מהמשכנתא. כל הזכאים ימתינו בסבלנות לדירות של מחיר למשתכן. כך יירד לחץ הביקושים לרכישת דירות. כל הכבוד לכחלון!
כל הכבוד לכחלון | 15.02.16
32.
כמו בכל מדינה, המחירים צונחים כשיכולת הציבור לקחת הלוואות יורדת. יש להגביל פריסת משכנתה:
המחירים ירדו כשיגבילו את המשכנתאות ל 15-20 שנה במקום 30, ומכיון שאנשים לא מוכנים לשלם תשלום חודשי הגבוה ממה שהם רגילים לשלם על שכירות. המכפלה של תשלום חודשי של X שקלים, כפול מספר התשלומים הכולל, זה גובה המשכנתא שלוקחים היום וזה קובע במידה רבה את מחיר הדירה המירבי שהיזמים ומוכרי הדירות הישנות יכולים לדרוש מהקונים לממן. אם יגבילו משכנתאות ל 180 תשלומים במקום 360, המשכנתא של הצעירים תרד לחצי גודל, ובהתאם מחירי הדירות יאלצו לרדת חזק אחרת פשוט לא יהיו קונים! כל זה אפשרי גם כשהריבית נשארת אפס כך ששאר המשק לא מושפע. אם רוצים להוזיל את שכר הדירה זה משהו אחר, כאן אין ברירה אלא לשנות את היחס בין גודל האוכלוסיה לכמות הדירות הכוללת בישראל. פה צריך לבנות הרבה ולחכות עד שהדירות יהיו מוכנות לאכלוס ובנויות
עמי | 15.02.16
31.
אין סוף לטמבלים
כמה קשה להבין שההגבלות על המשכנתאות זה מה ש*יוריד* את מחירי הדירות. אם לא יהיה כסף לשלם עבור דירה במחיר המבוקש המחיר *ירד*. במקום זה מאפשרים לקונים לשלם את הסכום המבוקש ע"י הלוואות וחובות. מה יהיה עם יעלו את מחירי הדירות ב100 אחוז? כמובן שיקנו דירות במחיר מופקע וזאת אך ורק בתנאי שמהצד השני יש מי שמוכן לתת (ללוות) את הכסף הזה. כל החוקים האלו מטיבים עם הקבלנים, המדינה, ובעלי עיניין שמחירי הדירות לא ירדו. שימו לב מי יזם אח ההצעה ומי הצביע בעד
צפוני | 15.02.16
29.
אתה טועה לגבי יציבות הבנקים
המשק הישראלי מבוסס על אפקט העדר. כאשר משהוא טיפה חורק כולם כמו עדר נכנסים לפניקה. הקריסה אמורה להתגלל לפי השלבים הבאים: 1. מיתון - אנשים בגלל יוקר המחיה צורכים פחות (יש לאחרונה הרבה כתבות על ציצום צריכה ב Ynet ) 2.כאשר בעל עסק רואה שהעסק שלו מפסיד כסף או הרווח מיצמצם אז הוא עושה תוכנית התיעלות (פיטורים) 3. מי ישאבד את העבודה שלו הם אותם אנשים שלקחו על עצמם מינוף מטורף כדי לקנות דירה וכפי שרשום המשק הישראלי עובד בצורת עדר ולכן גם עסקים שלא מפסדים כסף יתיעלו ולמעשה יפטרו עובדים ולא יתוספו משרות חדשות במשק. 4. אותם אנשים שהם מובטלים עם משכנתה מטורפת יתחילו לקבל מכתבי התראות מהבנקים ומהחברי של ההוצאה לפועל. ואז יש בפנהם שתי אפשריות רעות: אחת לנסות למכור את הבית או לתת לבנק לזרוק אותם מהבית. 5.הבעיה שלהם שהם לא לבד ואלפי דירות של אנשים בדיוק במצב שלהם יצואו למכירה עם על ידי כונס נכסים או אנשים עצמם. וישביקוש יעלם (מי ירצה לקנות דירה במצב שהמשק בקריסה) המחיר יצלול למטה והבנקים ישארו עם מילירדים של חובות אבודים. אנשים שפשוט לא יכולים להחזיר את החוב.
תותחן | 15.02.16
28.
תודה לאל הצלחתי לקנות דירה במחיר יחסית סביר לשוק
עליתי על אחת התחנות האחרונות של רכבת הנדלן לפני שיהיה בלתי אפשרי לקנות. חברים נשאר דירות בודדות באזור פת בפחות ממיליון מאה עוד שנה כבר לא יהיו כאלה מחירים ותצלמו את התגובה הזו. כל מי שיש לו הון עצמי של 300K ממליץ לו לקנות דירה עד מיליון מאה. (תודה לאל לקחתי רק 25% נינון בנקאי ככה שהסיכון שלי נמוך). כל מי שמחכה שהמחירים יירדו כן זה ייקרה מתישהו שהריבית תהייה 3 אחוז וביבי לא יהיה בשלטון. עד ששני הדברים האלו יקרו זה עוד 5 שנים לפחות. עד אז הם יעלו בעוד 10-30 אחוז. ראו הוזהרתם.
הגענו לתחנה אחרונה | 15.02.16
27.
לא מובן בכלל
מה הפחד של כל ה"כלכלנים" דירה של מליון ש"ח לדוגמא עם משכנתא 900 אלף החזר חודשי 4000 סיכון לעליית ריבית ועלית החזר עד ל5000 לחודש. מנגד זוג שקנו דירה ללא מחיר למשתכן בשווי 1.2 מליון לקחו משכנתא 900 אלף =75% אבל לקחו הלוואות מהבנקים ומשפחה ויש להם החזר חודשי נוסף של 2000 ש"ח הסיכוי של הזוג השני לעמוד בהתחייבות נמוך יותר. אבל עד היום יכלו לקבל משכנתא ללא שום בעיה רק היו צריכים להויח יכולת השתכרות כ13000 שח יחד. ההצעה מקטינה את הסיכון כי ההחזר החודשי נמוך יותר וקל יותר לעמוד בו למרות התקופה בנוסף בתרחיש עלית ריבית וקושי בהחזר יהיה ניתן לפרוס מחדש לתקופה ארוכה לסיכום אין בזה שום סיכון נוסף
אלעד | 15.02.16
25.
!!! יש פה תמריץ מטורף לגור בחינם בלי לשלם משכנתא וגם להתעשר!!!
יש בעיה גדולה וחמורה עם החוקים של מחיר למשתכן. שימו לב לתרחיש חוקי: מתחתנים פיקטיבית, אפשר אפילו בגיל 23 אין קריטריונים נגד צעירים, וקונים דירה של 1.3 מיליון במחיר 1 מיליון במסגרת ההוזלה של מחיר למשתכן. לוקחים הלוואה של 100,000 בריבית גבוהה לכל מטרה, שהבנקים אוהבים לתת ומרוויחים המון ממנה. הולכים לבנק אחר ומציגים את הכסף כהון עצמי. לוקחים ממנו 900,000 משכנתא שמבחינת הבנק זה רק 68% מימון. נכנסים לגור בדירה ולא משלמים משכנתא. גרים שנה בחינם עד שעורכי הדין של הבנק זורקים אותכם. מקבלים שחרור מהחובה להחזיק בדירה 5 שנים כי אתם הרי המסכנים שלא עומדים בהחזרים... הבנק כמובן מוכר במחיר שוק ולוקח חזרה 900,000 קרן מקורית, 27,000 ריבית שהצטברה ועוד 40,000 עמלת פיגורים, והוא מבסוט. אתם נשארים עם 333,000 מזומן. מחזירים 110,000 על ההלוואה לכל מטרה כך שהבנק שנתן אותה גם מבסוט. רווח נקי אחרי כל ההפסדים שלכם זה עדיין 223,000 בלי להתאמץ! כסף שהמדינה ויתרה עליו! וגרתם שנה בלי לשלם שכירות!
אזהרה | 15.02.16
24.
"העיקר שהבנקים יכולים לישון בשקט."
איך הבנקים יכולים לישון בשקט אם יותר ויותר לווים יקחו משכנתאות עם החזר גבוה, שלא יוכלו לעמוד בו? אם יהיו הרבה כאלה - הם ימכרו את ביתם כדי להפסיק לשלם משכנתא וערך הבתים ייפול - ואז הבנקים ייכנסו לסחרור. במילים אחרות - מינוף גבוה מדי לא טוב לא ללווים ולא למלווים. ולעצם הענין - המדינה צריכה להבין שאחריותה לספק לאזרחים דיור במחיר סביר. אם השוק הפרטי לא מאפשר את זה - אז הוא לא הפיתרון. הפיתרון הוא שהממשלה תבנה בערים שכונות שלמות. תתכנן בתים, כבישים, פארקים, מרכזי חנויות, בתי ספר וגנים. הבעלות על הדירות לא יהיו של הקבלן שבנה. הקבלן רק יבנה - הוא לא יקנה את הקרקע. המדינה תמכור חלק מהבתים, וחלק תשכיר והיא תעשה זאת במחיר סביר ומפוקח. לא יהיו שם מיסים מנופחים ולא דמי תיווך. יהיה שם נטו עלות בניה. כך גם האזרחים ירוויחו, וגם המדינה. לא צריך לדאוג לבנקים וליזמים שסופרים את הכסף - צריך לדאוג לאזרחים ולזוגות הצעירים!!
מירית | 15.02.16
23.
אנחנו זוג צעיר עם הון של 200000 ש"ח
אשתי אומרת לי "בוא נירשם לפרוייקטים" אני אומר לה "התכנית הזו היא כמו אקמול לגופה" מי שנכנס לזה עם הון נמוך ולוקח 90-80% משכנתא מהבנק הוא מסתכן לא רק מאיבוד הונו הדל אלא בהשתעבדות עד מוות. יש משפט בלטינית שאומר "כהדם זורם ברחובות תקנה נכנסים", כשהדם יזרום (אני לא מתכוון למלחמה אלא לחוסר היכולת של הלווים להחזיר את הכסף) אני אקנה. יש מצב שזה יהיה בעוד עשור אבל אני מעדיף לקנות עם הון גדול יותר ומשכנתא נמוכה בהרבה מאשר ההשתעבדות הזאת. סך הכל להפעיל שכל.
חומי | 15.02.16
22.
צעד חסר השפעה !
עוד צעד מטומטם של בנק ישראל ומשרד האוצר . הבנקים והרוכשים נמצאים בסיכון כבד קיים חוב של מאות מיליארדים לבנקים . במקום שמשרד האוצר יוריד את מחירי הקרקע ישחרר קרקעות ויביא פועלים יביא מכולות וקרוואנים לסטודנטים ולחסרי דיור ויצנן את הביקוש . שופכים שמן על המדורה , הממשלה מסוממת והתמכרה למיסים וכסף . רק הפיכה אזרחית תוביל לירידת מחירים ,המדינה הפכה לפח זבל .
כולם הפכו לגנבים ! | 15.02.16
21.
אישית מאז ומתמיד אמרתי, עוד משנות התשעים
א ס ו ר לקחת משכנתא. רק אידיוט מושלם יעשה זאת. מוטב לגור בשכירות ולהשתדל למצוא, בעלבת הגון, מאשר להשתעבד לבנק, עם *כאילו* תחושת-בטחון - ולמעשה, במקום בעלבת, שהוא - בדרך-כלל. בדרך-כלל. - בן-אדם, אתה גר שם *בחסדי*-הבנק. אינני מוכן, שאזני תרצע למשקוף!! א ס ו ר לקחת משכנתא, נקודה!!
דניאל קלטי | 15.02.16
19.
כתבה יפה, רק צריך לציין, "דירה בשווי 1.8 מיליון" בתאכלס לא שווה יותר ממיליון
המחירים לא תואמים למציאות וככל שנותנים יותר משכנתא, שאולי נראת כגלגל הצלה למי שאין מספיק כסף, המחירים של הדירות רק עולים יותר ויותר כי פתאום כולם יכולים לקבל סכומים כאלה. רק שבדיוק פה המילכוד, וכמו שנרשם, הלקוחות הופכים להיות משועבדים ל-30 שנה. אולי צריך להגביל את המשכנתא ל-10-15 שנה ואז כשאף אחד לא יוכל לקנות את הדירות במחירים המופרזים, המחירים יתחילו לרדת, כי אנשים לא יכולים להחזיר 10 אלף כל חודש.
אור כתום | 15.02.16
16.
חוסר אחריות!
אנשים מדחיקים שכל שקל שהם לוקחים יצטרכו להחזיר 1.8 עד 2 שקל! זה אומר שבדוגמא שלנו כמעט 3 מיליון שקל, ורבותי, זה רק פוגע בהם, עדיף להיות עם שכירות כל החיים ולא לקנות דירה שלא מצליחים להחזיר את החוב וגם ההון העצמי וההחזר נלקח מהם. בשוק העבודה שלנו בני 40-45 נפלטים משוק העבודה ו לא מצליחים לחזור
הושמנד | 15.02.16
13.
אבל אולי יכולת רכישה גבוהה יותר תגביר התחלות בניה
תוזיל שוק השכירות ואולי אף תוזיל שוק הדירות בהמשך,,, הרי במתכונת הנוכחית השוק באמת יקר ותקוע ואולי זו השיטה לעורר אותו במקום לגרור עוד ועוד זוגות צעירים שלא מצליחים לצבור הון התחלתי ובינתיים מבזבזים אותו על שכירות חודשית
אא | 15.02.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת