אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עתיד קודר? דו"ח חדש קובע: ב-2116 החיים יהיו מהנים ונטולי דאגות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
כל עוד הכסף משמש כדלק לעשיה הרעיונות בכתבה לא רלוונטים
כל עוד הכסף משמש כדלק לעשיה הרעיונות בכתבה לא רלוונטים. האנושות תגיע למחוזות הללו אך ורק אחרי שתלמד איך לוותר על האגואיזם שלה - תלמד ליצור ולבנות ללא אינטרס מושחת ונמוך של כספים ותאוות בצע. כל עוד השחיתות, הכוחנות והבורות מצויה בקרבנו צפויים לנו עוד שנים ארוכות של שנאה דם ומלחמות, אמר פעם אדם חכם - טיפשות היא לחזור על אותה הפעולה וכל פעם לצפות לתוצאה אחרת.. האנושות נשלטת על ידי המטבע מזה מספר אלפי שנים, כל עוד האנושות לא תלמד לייצר מומנטום של עשיה שלא באמצעות כסף אנו נשאר בחשיכה.
יונתן | 21.02.16
32.
הכלכלן הבריטי ג'ון מיינרד קיינס חזה לפני פחות ממאה שנה
שעם ההתקדמות הטכנולוגית המין האנושים יעבור ליום עבודה של 3 שעות ושנכדיו כבר לא יצטרכו לעבוד כלל....85 שנה לאחר מכן ולא רק שהתחזית שלו שגתה, היא גם התהפכה, אנחנו עובדים יותר שעות ממה שעובד במאה ה-19 עבד, והשכר הריאלי (לפחות בישראל) קפוא כבר יותר מעשור....קיינס לא צפה את תרבות הצריכה שמביאה איתה בזבוז וביקושים אינסופיים, ומצד שני את בועות האשראי שהתפתחו באירופה ומתפתחת בסין. העתיד הולך להיות הרבה יותר עגום מזה של דור ההורים שלנו במונחי כוח קניה ורווחה (מבלי להזכיר את משבר הפנסיה ההולך ומתממש, מלחמות, גלי הגירה, בצורות/רעב וכמובן ביבי).
אייזנברג | 21.02.16
30.
כן, ואפשר יהיה להכריז על קץ ההיסטוריה
אה, אבל כבר עברנו את זה פעם, לא? ולא כל-כך מזמן. כנראה שב-2116 יהיו בעיות אחרות, שאותם אנחנו לא ממש יכולים לדמיין, כפי שמישהו מ-1916 לא יכול היה לדמיין את בעיות שינויי האקלים והאיסלם המתפרץ... ובכלל - שים את אותו בחור בפאבלות של ריו, ונראה אם הוא יחשוב שהערים ב-2016 לא מאיימות...
 | 21.02.16
25.
דו"ח חדש קובע - ב 2116 9/10 מהעולם יחיה בתנאי עבדות כלכלית
רוב בני האדם בעולם יחיו בתנאי עבדות כלכלית, ללא זכויות או תנאים סוציאליים סבירים. יעבדו בתנאים קשים מהיום, יותר שכות עם שכר נמוך יותר, שיוגבל ל"קופונים" שיחייבו אותם לרכוש מוצרי צריכה בסיסיים מאותם תאגידים שבהם הם עובדים. חלק גדול מהאנושות יחיה תחת משטרים טוטרליטריים/דתיים שיגבילו כל חופש וזכויות אדם. האלימות והטרור יתגברו ויהפכו לחלק אינטגרלי של החיים של כל האנשים בעולם. איכות החיים תרד למרות שהרפואה תחזיק אנשים חיים עד גיל מבוגר יותר, יימצאו מחלות זקנה חדשות. משום מה נראה שהדו"ח המומצא שלי יהיה יותר קרוב למציאות מאשר הפנטזיה האוטופית שמוצגת בדו"ח הזה..
אבנר | 20.02.16
23.
אני מת על התחזיות האלו
יצא לי לעיין בספרים שנכתבו בשנות ה50 וחזו את הזמן שלנו. אני מדבר על ספרים שנכתבו בזמנם ע"י פרופסורים בעלי שם וכן הלאה. חזו למשל, שכבר לפני עשור יהיו חלליות שמונעות בכוחו של האור או סוגים ייחודיים של אנרגיה. הם חזו עוד המון דברים, כולל ערים מתחת למים. הם כמובן לא חזו את ההתחממות הגלובלית שכל שנה המדענים מגלים שהיא מהירה והרסנית ממה שחשבו. הם לא חזו את הסמארטפונים והמחשבים (אבל כן חשבו שיהיו לנו רובוטים סופר חכמים וכן הלאה וחשבו שיהיה מחשב על כל יודע, אבל לא מחשבים פרטיים)-הדברים האלו לעולם לא קרובים להיות מדוייקים.
 | 21.02.16
21.
זה יקרה בעוד כ 500 שנים.
אתגרים הנדסיים, טכנולוגיים, כלכליים וארגוניים ובעיקר מנטליים. כבר לפני 150 שנה חזו שנישב את הירח והמאדים. כל עשור מבטיחים שהאדם ינחת על המאדים. עתידנות, מדע בדיוני, פנטסיה ומציאות לחוד. הדמיות יפות, אנימציות ואוטופיה. ז'ול ורן להדיוטות. כבר שנים רבות מראים רובוטים אנושיים ומכוניות מרחפות. הדרך לכך עוד מאוד ארוכה.
עתידנות | 21.02.16
18.
מדובר במידע חלקי בלבד - החיים אכן יהיו נוחים מאוד
לדעתי החיים יהיו נוחים מאוד בהשוואה להיום - לידה לא תהיה מלווה בכאבים, גם גברים יוכלו ללדת, לא יהיו מחלות ובני אדם יחיו 150 שנה. מוות יהיה עניין שיחליטו עליו - אדם יחליט שהוא התעייף ומשעמם לו - וייקח זריקה שממנה לא יתעורר יותר. תהיה הרבה בדידות, פחות הנאה מסקס, פחות אהבה. בירח ובמאדים יגורו מעט מאוד אנשים: טרפורמציה של מאדים תתקדם לאט בגלל בעיות ביורוקרטיות והנדסיות. לסיום בכדור בארץ יגורו קצת יותר ממליארד אנשים. כמובן פחות ממה שיש היום. הרבה פחות בגלל שבסוף המאה ה-20 סדרה של אסונות אקולוגיים : החמצה של הים (ירידת הPH) עליית מפלס המים, הביאה להצפת שטחים גדולים בהודו, סין, צפון אירופה וצפון סיביר. כמות המזון בעולם פחתה מה שהביא למלחמה בין סין והודו נגד רוסיה. סין והודו ניצחו, וכבשו את כל סיביר: האוכלוסיה שלהן עברה לסיביר. השפה המדוברת בארה"ב היא ספרדית. צ'ילה לא קיימת (קרסה לתוך הים ברעידת אדמה אדירה), גם לא סן פרנסיסקו. המדינה העשירה בעולם היא גרינלנד- שהיא גם יצרנית החיטה החשובה בעולם: החיטה, השעורה ותפוחי האדמה הם המוצרים היקרים בעולם. ישראל לא קיימת יותר, המזרח התיכון הפך לבלתי ראוי למגורים לאחר ההתחממות ומלחמת סעודיה-אירן בשנת 2050. זבובי צה-צה התפשטו בכל רחבי אפריקה ודרום אירופה, משמידים כל מה שחי שם. הגבעות הירוקות של בריטניה, הן עכשיו צהובות וחוליות. הפרמפרוסט הפשירה כולה, מה שהביא לפיתוח טכנולוגיות בניה מדהימות להתמודדות עם אדמה לא יציבה וספוגה מים.
אמיר | 20.02.16
17.
בדיוק הפוך. כדור הארץ יהיה מקום הרוס, ללא חיות וצמחים
כל הקשקוש שמתואר כאן הוא המשך ישיר של היום. ניצול מחפיר של כדור הארץ על ידי נגיף מתפשט שנקרא האדם. ככל שיעלמו יערות העד, חיות הבר ושואת החיות שתועשו למאכל תמשך, כך הכדור הזה יתחמם, יהרס ולא יהיה עוד כפי שהיה. כבר כעת אנחנו בגל הגדול ביותר שהיה מעולם על הכדור הזה של העלמות מינים וזנים. חייבים לטפל הן בהקטנת אוכלוסיית נגיף האדם וכן העברתו לתזונה מן הצומח.
ריסון אוכלוסיה ואוכל מהצומח | 21.02.16
10.
הפיתוח שאני מחכה לו זה הדפסת "בובות מין" בבית
(זו הודעה רצינית) בדיוק כמו שמדפיסים אוכל,כל אדם יוכל לבחור דמות : אישה או גבר מהאינטרנט נניח אנג'לינה ג'ולי במקרה שלי ולהדפיס הומונאיד (אחד יותר כל אחד לפי ההעדפות שלו )מתכלה שישמש אותו (השלד של ההומינואיד יהיה רב שימושי וירכש בעוד מאוד) תארו לכם את ההנאה שזה יסב להרבה אנשים(לא רק בודדים או מאותגרים) ערב עם אנג'לינה ג'ולי ,ג'ניפר לופז ו בר רפאלי כולן ביחד.
ניר | 21.02.16
9.
החיים יהיו קשים יותר
עד 2116, יתרחשו 3 מלחמות עולם, כשהאטום הוא אשר יכריע את תוצאות המלחמה. העוני יגבר, בעלי ההון ימשיכו לחגוג ע"ח החלשים בחברה. מי שייהנה מהקדמה, יהיו כרגיל בעלי ההון. תאוות הבצע גוברת על כל סיכוי לשוויון, בין בני האדם. בעתיד יהיו רק שני מעמדות, אדונים ומשרתים. צפוי עתיד מאוד קודר לחברה האנושית, אין תקנה לבן אדם.
יהודה | 21.02.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת